* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 26. 4:03

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 149 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Emlékezés napja
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 11. 22:31 
szikracsapkodó

Üdv Lánglovagok !

A holnapi adásban 22 óra 30 perckor ez lesz adásban az emlékezés napjáról.
http://www.gojmotorosok.hu/index.php?pa ... ventid=533

Gondolom nem mindenki tudja fogni az ECHO TV-t, hála a ...

Imi Blues

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 11. 11:42 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Elolvastam, és felháborító, hogy az egyetem vezetése ezt a kérdést így kezeli.
Az ész megáll komolyan.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 11. 9:13 
tűzkakas-idomár

Nagyon sajnálom, hogy megemlélkezés helyett bosszúságra telik csak a Műegyetem vezetésének.

Számomra nem az a kérdés, hogy miért nem engedték, hanem hogy miért nem ők szervezték, vagy legalább vettek benne részt. Hogyan viselkedhetnek úgy, mintha semmi közük nem lenne az egészhez? Egyáltalán miért gyulladt ki az épület? A rektor által felügyelt épület...

Akkor nem voltak szabályok? (felelős: a rektor)
Vagy voltak, de nem voltak elegendőek a tűz megakadályozására? (felelős: a rektor)
Vagy akkor nem kellett betartani a szabályokat, csak az emlékezéskor? (felelős: a rektor)

Esetleg érdemes lenne a tűzoltóság részéről is mereven betartani a szabályokat, és több alapos vizsgálatot tartani az intézményben. Nem a bosszú, kiszúrás végett, hanem mert kiemellten veszélyes helyek vannak: atomreaktor (mégha csak nullreaktor is), vegyi laborok, járműves és egyéb robbanómotoros laborok stb. és sok nehezen megközelíthető, nehezen kiüríthető, nagylétszámú helyiség. Márcsak azért is, hogy soha többet ilyen ne fordulhasson elő.

Ezer alkalommal írtak a tűzoltóság hiányosságairól, még a három tűzoltót is vádoltak mindennel, de gyeszer nem olvastam arról, hogy például a pince labirintusába eldugott lőtértől a bejáratig miért nem jelölték - akár nagy füstben is láthatóan erős fényt adó - lámpákkal az utat, amikor lövészet volt. Ha baleset történik, akkor a mentőorvos is kolbászol körbe-körbe, amíg megtalálja az ellátandó sebesültet?

Lehet azon vitatkozni, hogy az oltás szakszerű volt-e vagy nem, ki mit rontott el, de mi lett volna, ha egyáltalán nincs?

Rektor Úr!

Az egyetemen minden rendben volt? Nem kellene kicsit másképp gondolni a három tűzoltóra, illetve azokra, akik a mai napig szívükben velük vannak?

Aki tanul, az hülye, aki nem, az is marad.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 11. 8:36 
tűzkőről pattant

Kedves Emlékezők!

Sajnos a most vasárnapi Műegyetemen megtapasztaltak nem egyedülállók. A BME vezetése más alkalommal is zokon vette, ha vasárnap zavarni merészelték az Intézmény nyugalmát. 3 évvel ezelőtt is, nem sokkal a Tragédia után az akkori rektor már egyszer ezt eljátszotta. Hiába, nálunk a gátlástalanságból is lehet hagyományt teremteni, akár kegyeletsértő módon is, büntetlenül. Amúgy úgy tűnik, rövid távon megéri az ilyen viselkedés, utána a rektorból úrból miniszter úr lett. Kiváncsian várom a mostani változásokat...

Akit érdekel a korábbi esemény: http://www.hirszerzo.hu/cikk.hirszerzo.21681.html

Amúgy magam is tartok néha előadásokat az Egyetemen. Ezentúl a most vasárnapi eseményre való megemlékezés lesz a bevezetőm. És nem érdekel, mit szól hozzá az Egyetem fura ura.

Üdv és eseménymentes jó szolgálatot és munkát Mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 11. 8:31 
kapocspárkulcs tekergető

Biztosan a világ tökéletes és én vagyok benne "kifordított" gondolkozású, de ha én szeretnék megemlékezni, akár forduló napon, akár hétköznap szívem joga kéne legyen, hogy azt mikor tehessem meg SZERINTEM! Igenis is tegyék ezt lehetővé! Miért nem gondoltak az emléktábla elhelyezésekor erre???
Ha egy közintézményen belülre tették, hát oldják meg, hogy a laborokat elzárják, de az aula bármikor nyitva álljon...mellesleg az őrt kértük, hogy legalább a virágot tegye be a tábla elé és erre is képtelen volt, szóval nem kell védeni az egyetemet azt gondolom! Kint hagytuk a virágot és mivel a mécses addig éget, míg a kezünkben fogtuk, otthon is gyújtottunk újat, ennyi! (Ha jövőre (vasárnap) se lehet bemenni, már nem lepődnék meg, de akkor is ott leszek megemlékezni!)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 10. 23:25 
szikracsapkodó

Üdv Lánglovagok !

Az alábbi összekötő szöveget készítettem el a motoros emlék gurulás alkalmából és kivételesen a nevetekben is szóltam.
Terveim szerint a feketén szedet szöveget BEA, a pirossal szedett szöveget, pedig én fogom felolvasni a műsorban. Szerda 22 óra 30 ECHO TV
REMÉLEM MINDENKI EGYETÉRT A TARTALMÁVAL.

Rendhagyó módon menjünk csak vissza 3 évet.
Több okból is.
Lássuk, hogy mire és kikre is emlékeznek a tűzoltók, rendőrök, fináncok valamint a Gój Motorosok
és baráti motoros csapatok illetve egyéni motorosok augusztus 8-án.

18 óra előtt még maga a főszervező Kovács Péter tűzoltó főtörzsőrmester is bizakodva számol be a rendezvényük
céljáról az-az a kegyeleti megemlékezésről.

Már a gyülekezésnél érezhető volt a feszültség. A beszélgetések során egyértelművé vált számunkra, hogy valami miatt
a testület tagjai kerülték a kamerákat. Mint mondták, nem akarnak felesleges konfliktusba kerülni parancsnokaikkal.
Tiszteletben tartottuk kérésüket, de vajon milyen kór vagy erő emésztheti őket ? A válasz a FÉLELEM.

Vajon elveszett a SZER, az-az a törvény ? Mint tudjuk a világ 5 elemre épül. NAP, HOLD, VÍZ, LEVEGŐ és FÖLD.
Ha mindkettőt tiszteljük létre jöhet a szer-elem, az-az a SZERELEM. Ebben az esetben, ami közös bennünk
az a motorozás iránti szerelem. Bármelyik is sérüljön, a SZER vagy az ELEM vagy hiányát vesztjük,
ez esetben a Levegő, az egyensúly megbomlik. Nem beszélhetünk egészről, csupán félről.
Sajnos megtörtént 3 évvel ezelőtt is. Ahogyan most is, csak most más okból volt érezhető a FÉL-ELEM a testület tagjain.
Arra gondoltam, hogy a közös gurulás és az együtt történő megemlékezés után, majd oldottabbak lesznek a lánglovagok.
Így történt, de sajnos ennek más oka is volt.

De ne szaladjunk ennyit előre. Miután pontban 6-kor elindult a közös csapat, élén a tűzoltó motorosokkal,
először a Roham 2-nél tisztelegtünk Horváth Ákos tűzoltó őrmester és Pintér Gábor tűzoltó hadnagy emléke előtt,
aki maga is nagyon szeretett motorozni szabadidejében, ahogyan most az itt jelenlevők.

Az újbudai tűzőrségnél a szolgálatot teljesítő tűzoltók díszsorfallal várták a motorosokat és járműveikkel is kiálltak.
Megható fogadtatásban részesültünk. Rövid megemlékezést tartott itt is ALI a főszervező tűzoltó.
A motorosok pedig lerótták a kegyeletüket Reppman Károly tűzoltó törzsőrmester emlékhelye előtt.
Itt már megnyíltak egymás felé a civilek és a testületekhez tartozók.

A megemlékezés utolsó helyszínére megyünk. Biztosra vettük, hogy a tragikus esemény helyszínén nem lesz nehéz megszólalókat találni.
De arra még álmunkban sem gondoltunk, hogy mindez azért lesz így, mert a Műegyetem kegyeletsértő magatartása hozza ki belőlük.
S ezen tényt ajánljuk a tűzoltók parancsnokainak figyelmébe. Nem találunk szavakat a Műegyetem hozzáállására.
Nem tüntetni vagy panaszkodni jöttek a tűzoltók és a motorosok, csupán tisztelegni azok előtt, akik életüket adták,
hogy az intézményben, minél kevesebb legyen a kár, és ha kell életeket mentsenek.

Elvárjuk a Műegyetem vezetésétől, hogy adjanak magyarázatot a viselkedésükre, mert az elfogadhatatlan érv számunkra,
hogy szombat van. Igen hétvége volt, de 196 ember rááldozta a szabadidejét, hogy ott lehessen.
Jöttek vidékről is, hogy így fejezzék ki a tiszteletüket, a hősi halált halt tűzoltók emléke előtt.
Mélységesen megsértették ezzel nem csak a tűzoltókat, hanem a Kiskunlacházi Veterán Motorosokat,
a SZAKADÁR Motorosait, a V2 motorosait, a VÁNDOROCK motorosait a MAKLÁRIAKAT
és hosszan sorolhatnám még, élén a GÓJ MOTOROSOKKAL, akiknek hívó szavára érkeztek.

MŰEGYETEM FIGYELMÉBE: SZER és ELEM és nem FÉLELEM !

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 10. 8:37 

Kegyelettel emlékezzünk a szolgálatteljesítés közben elhunyt tűzoltókra.
Sajnos a fájdalom még inkább erősebb, ha úgy érzi az ember, nem hagyják méltóképp megemlékezni a szeretteiről, bajtársairól....

Emellett, az alábbi kérdések merültek fel bennem;
Történt egyeztetés az egyetem vezetésével a megemlékezésekről?
Milyen megállapodás született a bejutás kapcsán?
Az egyetem őrzését végző biztonsági cég vezetésétől érkezett visszaigazolás, hogy tudomásul vették a gyertyagyújtásra és koszorúzásra érkezők bejutásának biztosítását?

Tekintettel arra, hogy egy közoktatási intézményről beszélünk, kísérleti atomreaktorral, laborokkal, stb. tudomásul kell vennünk, hogy nem átjáróház.
Ha volt előzetes egyeztetés, akkor valóban felháborító a security hozzáállása.
Ha nem, akkor akármilyen fájó, csak a dolgukat tették.

Én inkább az emléktábla elhelyezését tartom, hm, nem szerencsésnek.
Ha az épület külső részén (is) volna egy tábla szélvédett kialakítással, akkor bármikor lehetne virágot vinni, gyertyát gyújtani. Nem csak a szomorú évfordulókon

Csak egészség legyen, meg fényerő!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 10. 8:04 
kapocspárkulcs tekergető

Sziasztok!
Mi is kint voltunk reggel, minket sem engedett be a biztonsági őr, ahogy a fecskendővel kiérkező többi tűzoltót sem. Felháborítónak tartom!!! Nem az őr hibája, de felhívnám az egyetem vezetésének figyelmét arra, hogy jövőre aug. 08.-a VASÁRNAP lesz és nagyon jó lenne, ha tanulva az idei "okosságukból" jövőre esetleg beengednék a megemlékezni akaró embereket! Emléktábla odabent van és elég érdekes volt úgy otthagyni a 3 szál fehér rózsánkat, hogy vagy elfújja a szél vagy nem...

Köszönöm, hogy elmondhattam a véleményem!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 09. 23:48 
szikracsapkodó

Üdv Lánglovagok !

Itt is köszönöm a Gój csapat nevében, hogy együtt tudtuk le róni kegyeletünket
a három hősi halált halt kollegáitok emléke előtt.
A Műegyetem kegyeletsértő reakciójához, most csak annyit, hogy nem csak a tűzoltókat
sértették meg, hanem bennünket, motorosokat is. Az ECHO TV-ben A Gumid kopjon...
című műsorunkban ennek hangot is adunk. Adás szerdán 22 óra 30.
Ismétlés: csütörtökön 16 óra 30, péntek 10 óra 30 és 13 óra 30, valamint vasárnap 10 óra 30.

Addig is egy kameraállásból a rendezvényetekről.
http://www.gojmotorosok.hu/index.php?pa ... ventid=533

Szívből remélem, hogy elégedettek voltatok a szervezéssel és a csapattal is.

Üdvözlettel:

Imi Blues
elnök
Gój Motoros Egyesület
www.gojmotorosok.hu

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 09. 9:08 
Szent Tömlő őrzője

http://automenedzser.hu/motor/20090809_ ... oltok.aspx

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 09. 6:25 

Sajnos megkésve tudok csak írni, mert szolgálatban nincs internet.
Ami azt illeti, hogy engedték be az embereket, eléggé elszomorító, de nekem a múltkor pont egy ilyen eset volt, én beengedtem az illetőt, másnap hozták a fegyelmi lapomat, kishíján kicsaptak érte. (Én is biztonsági őr ként dolgozom.) Sajnos a szabály az szabály, és ha nem tartjuk be, akkor megmondják hogy lehet más munka után nézni, és mint tudjuk ez most sajnos nem annyira aktuális. Az viszont felháborít, hogy a Műegyetem elzárkózott a megemlékezés elől, amikor nagyon jól tudják, hogy mennyire fontos ez a megemlékezés mások számára! Persze aznap este amikor jelezték a tüzet, akkor nyitva voltak az ajtók. Egy-két ember odabent magába nézhetne...

De a LÉNYEG, ami miatt írok: Nyugodjon békében az a három Hős Tűzoltó, akik 2006.08.08-án életét vesztette a Műegyetemi tűzesetnél. Emlékük, és tiszteletük örök! Respect! A szívünkben örökké élni fogtok!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 09. 0:02 
Szent Tömlő őrzője

ŐK ÖRÖKKÉ A SZIVŰNKBEN ÉLNEK!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Műegyetem
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 08. 22:02 
Szerkesztő

Videó a megemlékezésről

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 08. 21:52 
csizmás kandúr

Üdv!

Ez magyarország!

Meg ez a társadalmi megbecsülés, amivel meg kéne elégednem fizetés helyett??!!
Ennek neki lehet támasztani 100 statisztikát, miszerint mi vagyunk a legmegbecsültebbek... :-x
Lófaszt!
Statisztikában, lehet, de a hétköznapokban csak addig vagy drága tűzoltóbácsi, míg kihúzod a ganyéból. Tapasztalat!

Gyorsan ki is húzom az összes 105-ös telefont, a hétvégére való tekintettel... :-D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 08. 21:31 
Szent Tömlő őrzője

http://www.hirszerzo.hu/cikk.muegyetemi ... 18934.html

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 08. 21:14 
slagmester

http://kepfeltoltes.hu/view/090808/K_p0 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/090808/4850 ... es.hu_.jpg

Az emlékezés napja XI. ker tüzérségnél. Nyugodjanak békében

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 02. 9:26 
tömlőszállító

Kedves Bajtársak!

Szeretnék érdeklődni, hogy a Műegyetem előtt lesz valami műsoros megemlékezés, vagy csak csendes gyertya-gyújtás?

Hajtsunk fejet elhunyt Bajtársaink előtt, nagyszerű embrek voltak, az életüket áldozták - esküjük szerint - Hivatásuk közben. Lelkük örökké nyugodjon békében! Hivatásom legnagyobb büszkesége, hogy ismerhettem őket, dolgozhattam Velük, mi több barátaim lehettek....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. júl. 24. 16:57 
vízpocsékoló

Sziasztok!

Már 3 éve??? Aznap volt az első randevúm az én tűzoltómmal, és azon túl hogy a szívem szakadt meg értük, nem tudtam mit tudok majd mondani neki, hiszen mit is lehet mondani ilyenkor... Hiszen Ők/ Ti egy család vagytok.
A három év ami eltelt nem változtat semmin, a fájdalom nem csillapodik, csak a megtanulja elviselni az ember. Tudom. Néhány héttel a műegyetemi tragédia után, elvesztettem őt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. júl. 17. 8:49 
tűzkakas-idomár

Ugyan kicsit megkésve reagálok a tavaly őszi írásokra:

Isten nyugosztalja azokat is, akik maguk hibáztak!

Csak úgy egyszerűen is.
Ezen kívül nem biztos, hogy akkor ott lehetett látni mindent, amit utólag látva mi már sokkal okosabbak vagyunk. Vagy ha látható is volt, a feltételek nem voltak adottak egy higgadt döntéshez: nem kizárt, hogy azonnal kellett dönteni pár másodperc, vagy tizedmásodperc alatt, esetleg meleg volt vagy átláthatatlan füst.
És végül melyikünk nem hibázott még? Csak nekünk szerencsénk volt, nekik esetleg nem. De ha hibáztak is, a amguk bőrét vitték a vásárra másokért, ők sem gombfocizni indultak. Sokan, akik hibáztunk, kaptunk másik lehetőséget és megtanultuk. Ők nem.

Megérdemlik a tiszteletet.

Aki tanul, az hülye, aki nem, az is marad.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Emlékezés napja 2009.08.08
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 09. 8:23 
Szerkesztő

Motoros felvonulás az Emlékezés napján

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 01. 16:01 
vízpocsékoló

Isten nyugosztalja mindazokat, akik életüket tették és áldozták értünk!

Mind a magam, mind a hozzánk került két árva nevében szeretném kifejezni köszönetemet a szolnoki fiúknak, akik a tegnapi nap folyamán - a végzetes vonulást követő nyolcadik évben még mindig - emlékeztek öcsém síremlékénél volt kollégájukra, oktatójukra, öcsémre: Fejes Mihály tűzoltó főtörzsőrmesterre, aki másokért élt és 33 évesen másokért adta életét.

Fiúk! Vigyázzatok magatokra, vigyázzatok egymásra!!! Titeket is haza várnak és nagyon nem mindegy, hogy mikor - miért...!

Marcsi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 01. 12:05 
hamutipró

terralupus írta:
Isten nyugosztalja mindazokat akik másokért, vagy hivatásuk teljesítése közben mások hibájából nem lehetnek ma már közöttünk!

Üdvözlet!
Engedd meg Tisztelt "majdnem" névrokon hogy csatlakozzak megemlékező szavaidhoz kiegészítve azzal: azokra is emlékezzünk akik ugyan nem szolgálat teljesítés közben, de már nincsenek közöttünk! Sajnos sokan vannak s közülük többen igen fiatalon hagyták el a földi világot.
Az Úr adjon lelküknek nyugalmat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 01. 11:15 
szikracsapkodó

Isten nyugosztalja mindazokat akik másokért, vagy hivatásuk teljesítése közben mások hibájából nem lehetnek ma már közöttünk!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 15. 11:57 
Szent Tömlő őrzője

Emlékezés Napja
Pécs, 2008. 08. 08.

http://pecsituzoltok.solare.hu/video/20080808/

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 13. 19:02 
vízpocsékoló

Sziasztok

Nem igazán olvastam végig a hozzászólásokat, de egy dologban biztos vagyok. Azok az emberek legyenek rajtuk kék, szűrke, vagy akár lila ruha nem azért ment oda, hogy másnap ezeket olvassa vissza.
Tiszteljétek a bajtársaink-barátaink emlékét azzal, hogy azonosnak minősíted a másikat. Te sem vagy több vagy kevesebb. Ember legyél mindig mindenkor!! A gondokat bajokat nem itt kell megvitatni. Másoknak segítünk, egymásnak is meg kell mutatnunk, hogy embernek lenni a bajban nagy csoda, s Töled is elvárjuk.
Emlékezni mindig fáj, mert azt hisszük segíthettünk volna haaaaaa......., de hiszem és tudom, hogy akkor mindenki segíteni akart.
Egy füstszívó a sok közül

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 149 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]