Emlékezés napja

Tűzoltósportok, sportoló tűzoltók, tűzoltónapok, egyéb rendezvények.
MORGÓ
vörös kakas réme

Re: Emlékezés napja

Hozzászólás Szerző: MORGÓ » 2012. júl. 27. 6:52

Üdv.

Én, mint az esemény főszervezője kijelentem, hogy az „Emlékezés Napja” nem csak a műegyetemnél meghalt tűzoltókról szól, hanem minden HŐSI HALÁLT HALT ÉS SZOLGÁLATTELJESÍTÉS KÖZBEN ELHUNYT TŰZOLTÓRÓL. Olvassátok el értelmesen a megjelent felhívásokat, nézzétek meg az eddig keletkezett nyilatkozatokat.
Szerettük volna megvalósítani, hogy legyen, egy emlékművünk ahol ezeket a megemlékezéseket megtarthatjuk. De anyagi okok miatt nem valósulhatott meg. (nem érdekelt érdemben senkit)
Tehát azért a műegyetemnél tartjuk, mert itt haltak meg a legtöbben, és mert én így döntöttem. Addig, amíg nem lesz, emlékművünk itt fogjuk tartani. Szégyellem magam, hogy ilyen kérdések felmerülhettek bennetek. A Tűzoltókért Alapítvány hatodik éve szervezi, koordinálja az eseményt, De ha a többség úgy kívánja abba is hagyhatjuk….

Hócza György
Főszervező
MORGÓ
Barni
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: Barni » 2012. júl. 26. 18:47

carman66 írta:Az emlékezés napja. Szívesen felmennék Pestre a kis csapatommal és szívesen megemlékeznék azokról a Hős Tűzoltókról, akik a legdrágábbat, az életüket áldozták. Szívesen mennék, hogy találkozzam azokkal a kedves arcú tűzoltókkal, akiket innen a fórumról, közös rendezvényekről, demonstrációkról ismerek, de valahogy az utóbbi időben elmaradoztak. Szívesen felmennék, mert úgyérzem, hogy a tűzoltó társadalom szétesett és végérvényesen sodródik egy megsemmisülés irányába. Szívesen felmennék és emlékeznék…EMLÉKEZNÉK!

És emlékezem. Elolvasom a meghívót és arra emlékezem, hogy valami Bérci nevű csinovnyik, a fővárosnál mentésszervezési főosztályvezető volt, amikor e három tűzoltó meghalt. Én emlékezem! Most ugyan ez az ember, aki nevét adta ahhoz, hogy nyomorba döntsenek sok ezer tűzoltót, sok ezer családot, sok ezer nyugdíjast, megbélyegezzenek, megalázzanak sok ezer önkéntes és létesítményi tűzoltót fővédnökként fog velem emlékezni?
És emlékezem. Emlékezem arra a Dobson Tiborra, aki a tévében sosem kataszrófavédelemről, hanem tűzoltóról beszélt , aki kiállt mindig az európai értékek, az önkormányzatiság mellett. Akiből e velejéig romlott és gonosz rendszer tábornoka és legfőbb kiszolgálója lett.
És kik jönnek még emlékezni velem? Azok a bukott pv-sek, katonák, határőrök, rendőrök akikből egy varázsütésre tűzoltót csinált egy nagyravágyó hatalom? Akik megirigyelték a tűzoltók népszerűségét és ők is társadalmi elismerésre vágynak? Rátelepednek ünnepeinkre, hőseinkre, múltunkra, életünkre és elveszik a jövőnket.
Szerintetek jól van ez így?
Tisztelt carman66!
Tetszik az írásod, és bántani sem akarlak, ezért csak kérdezném, mivel abban az időben már én sem voltam az állomány tagja, hogy akkor még nem dr habil Cziva Oszkár volt a mentésszervezési főosztályvezető? Úgy rémlik, mintha az análfűrész később lett volna. Amúgy teljesen igazad van és Dobson Tibor mellett megemlíteném még Molnár Péter nevét is, aki aztán teljes mellbedobással állt ki a Tűzoltóság mellett, és akit szintén ez a rendszer tett lapátra, valamint van még egy név a ranglétrán, akit ez a rendszer (meg a kapcsolatai) tett meg Katvéd igazgatónak.
A kérdésedre válaszolva q...vára nincs ez jól.

ps. Figyelve az eseményeket, úgy veszem észre, hogy ennek a műegyetemi káresetnek sokkal nagyobb a felhajtása, mint az összes többi tűzoltó tragédiának. Szerintem sokkal többet foglalkoznak ezzel, mint pl a Baross utcában leesett tűzoltókkal, vagy a Bubiv robbanáskor elhunyt tűzoltókkal, vagy a szentendrei vízszivatáskor áramütésben elhunyt tűzoltóval, és még sorolhatnám. Nem kéne egy konkrét esetet kiemelni, hanem minden hősi halottra egyenértékűen kellene emlékezni.
carman66
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: carman66 » 2012. júl. 25. 15:42

Az emlékezés napja. Szívesen felmennék Pestre a kis csapatommal és szívesen megemlékeznék azokról a Hős Tűzoltókról, akik a legdrágábbat, az életüket áldozták. Szívesen mennék, hogy találkozzam azokkal a kedves arcú tűzoltókkal, akiket innen a fórumról, közös rendezvényekről, demonstrációkról ismerek, de valahogy az utóbbi időben elmaradoztak. Szívesen felmennék, mert úgyérzem, hogy a tűzoltó társadalom szétesett és végérvényesen sodródik egy megsemmisülés irányába. Szívesen felmennék és emlékeznék…EMLÉKEZNÉK!

És emlékezem. Elolvasom a meghívót és arra emlékezem, hogy valami Bérci nevű csinovnyik, a fővárosnál mentésszervezési főosztályvezető volt, amikor e három tűzoltó meghalt. Én emlékezem! Most ugyan ez az ember, aki nevét adta ahhoz, hogy nyomorba döntsenek sok ezer tűzoltót, sok ezer családot, sok ezer nyugdíjast, megbélyegezzenek, megalázzanak sok ezer önkéntes és létesítményi tűzoltót fővédnökként fog velem emlékezni?
És emlékezem. Emlékezem arra a Dobson Tiborra, aki a tévében sosem kataszrófavédelemről, hanem tűzoltóról beszélt , aki kiállt mindig az európai értékek, az önkormányzatiság mellett. Akiből e velejéig romlott és gonosz rendszer tábornoka és legfőbb kiszolgálója lett.
És kik jönnek még emlékezni velem? Azok a bukott pv-sek, katonák, határőrök, rendőrök akikből egy varázsütésre tűzoltót csinált egy nagyravágyó hatalom? Akik megirigyelték a tűzoltók népszerűségét és ők is társadalmi elismerésre vágynak? Rátelepednek ünnepeinkre, hőseinkre, múltunkra, életünkre és elveszik a jövőnket.
Szerintetek jól van ez így?
MORGÓ
vörös kakas réme

Hozzászólás Szerző: MORGÓ » 2012. júl. 24. 14:51

FELHÍVÁS!

Tűzoltó vagy?

Akkor ott a helyed közöttünk. Augusztus 08. az
„Emlékezés Napja”
Budapest Műegyetem „K” épület. Délután 18 óra.
Emlékezzünk együtt a Hős Tűzoltókra.
Ha motorral vagy tűzoltóautóval jössz, akkor a
Hősök terére gyere 16 órára és felvonulhatsz velünk.

Tűzoltókért Alapítvány.
MORGÓ
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2012. júl. 11. 20:57

Sőt, már itt is a program:

Emlékezés napja Budapesten
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2012. júl. 11. 13:53

Idén is Emlékezés napja. A részletes program jövő héten.
gojmotorosok
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: gojmotorosok » 2011. aug. 10. 21:15

A gumid kopjon... című motoros magazin műsorunk 64. adásában,
régi szokásunk szerint egy bővebb beszámolót adunk augusztus 8-án tartott megemlékezésről.
13 perc 15 mp-től - 20 perc 40mp-ig.
http://www.gojmotorosok.hu/index.php?pa ... ventid=693" onclick="window.open(this.href);return false;
Mészáros Imre elnök, Gój Motoros Egyesület
hzoltan122
vízpocsékoló
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hzoltan122 » 2011. aug. 09. 22:44

Én ezt nem értem.
Öt évvel ezelőtt egy tűzben meghalt három tűzoltó. Miért csinálnak ebből egyesek politikát? Volt ennél nagyobb tűz ebben az országban, ahol több tűzoltó vesztette életét? Azt hiszem nem. Ez nagyon szomorú, de azt hiszem jó alkalom a szolgálat közben életüket vesztett tűzoltók emléknapjának.
Ti vagytok azok akik oda mennek be, ahonnan mindenki más menekül
Köszönet mindezért minden tűzoltónak.
Egy civil.
dreszi
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: dreszi » 2011. aug. 09. 21:48

BP is folyton cirkuszolt a megemlékezés miatt. Most VF is elhatárolódott. Vagy csak BP megmaradt sleppje van az egész mögött?
hzoltan122
vízpocsékoló
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hzoltan122 » 2011. aug. 09. 21:21

Számomra nagyon szép és megható volt ahogyan megemlékeztetek az elhunyt bajtársaitokról.
Néhány kép amit ezen a borongós napon sikerült készítenem: http://hozofoto.blogspot.com/2011/08/em ... 10808.html
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2011. aug. 09. 14:19

Én ezt az elhatárolódást nem értem... valami megváltozott... :-(

Mindkét szolgálati helyen (Tádé, XI TP) gyertyát gyújtottam. Hazafelé csodálatos szivárványt láttam az égen. Az nem határolódott el, nem is töltött el szégyennel, mikor felnéztem.

Talán van még valami megfoghatatlan, amit nem kezd ki semmiféle sárdobálás, és tiszteletben tartja azt az egyet, ami még megmaradt nekünk: a kegyeletet.
"Nincs jog, csak hatalom" Raymond E Feist

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred
CsViko
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: CsViko » 2011. aug. 09. 13:48

Tűzben élünk
Az emlékezés napja. Augusztus 8-án szirénaszótól volt hangos Budapest. Öt éve ezen a napon vesztette életét a Műegyetem pincéjében keletkezett tűzben három tűzoltó. A tragédia megrázta az egész országot, hivatásosak és civilek egy emberként gyászolták az elhunyt hősöket. De nem csak rájuk emlékeztünk a tegnapi napon. Emlékeztünk minden mentősre, rendőrre és tűzoltóra, aki szolgálatteljesítés közben vesztette életét.
A Pest Megyei Speciális Mentő és Önkéntes Tűzoltó Egyesület színeiben Százhalombattáról érkeztünk a Hősök terére, hogy részt vegyünk a felvonuláson, és leróhassuk tiszteletünket elhunyt bajtársaink emléke előtt. A gyülekező tűzoltók mind régi jó barátként üdvözölték egymást, habár sokan akkor találkoztak először. Majd felkerült a fekete zászló a motorháztetőre - már indultunk is. A borongós idő csak még jobban kihangsúlyozta, hogy miért vagyunk ma itt; majd az eső is szakadni kezdett – mintha az időjárás is a hősökre emlékezne. Útközben több helyen is megálltunk, hogy gyertyát gyújtva emlékezzünk azokra, akik az életüket adták értünk. A szirénák hangja és a kéklámpák fénye eszembe jutatta, hogy 2006-ban, amikor a tragédia történt, még középiskolai tanulmányaim elején jártam, nem is sejtettem, hogy valaha én is tűzoltó leszek. De már akkor mélyen megérintettek a történtek. Ezek az emberek igazi hősök: bemennek szolgálatba, és nem tudják, hogy vajon hazamennek-e még… Nap, mint nap az életüket kockáztatják, hogy segítsenek másokon, rajtunk.
Azóta eltelt öt év. Önkéntes tűzoltó vagyok. Sokan nem értik, mért csinálom. Nehéz erről beszélni, hiszen aki nincs ott, nem ebben él, az egyszerűen nem értheti, milyen érzés, amikor megszólal a sziréna és kigyúlnak a fények, s mi beszállunk az autóba, és elindulunk, hogy életet mentsünk. Éjjel-nappal, télen-nyáron, bárhol és bármikor – ha szükség van ránk. Tudom, hogy én is kerülhetek olyan bajba, mint az elhunyt kollégáim, de tegnap, amikor a Műegyetem előtt mind - hivatásosok és önkéntesek - összekapaszkodva énekeltük az Emlékdalt, körülöttem ott álltak a társaim. Azok az emberek, akikre az életemet bízom minden egyes alkalommal, ahogy felveszem a szolgálatot. Ha pedig itthon vagyok, nyugodt lehetek, mert tudom, hogy vigyáznak rám.
Az emlékezés napja… Emlékezzünk mind a hősökre; mentősökre, rendőrökre, tűzoltókra. Mindenkire, aki az életét adta azért, hogy segítsen.
Imi

Hozzászólás Szerző: Imi » 2011. aug. 09. 13:12

Emlékezés napja -- Elhatárolódás napja -- Széthúzás napja??
Mi a búbánat történt, gyerekes sértődöttség vagy valami más? Megírná valaki?????
„Ha nem sikerül elsőre, akkor az ejtőernyős ugrás nem neked való.”
tűzzománc

Hozzászólás Szerző: tűzzománc » 2011. aug. 09. 12:29

a Fővárosi Tűzoltó-parancsnokság elhatárolódott a rendezvényüktől, mondván „nem akarják még jobban feltépni a sebeket”,
Igen és töröljék el a Halottak Napját is, romboljuk le az emlékműveket... gondolom erről szóll az "elhatárolódás"?
Még ilyet, bár nem vagyok meglepve egy cseppet sem, hiszen annak idején is elhatárolódtak a vizsgálattól is és a felelősségek tisztázásától is!
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2011. aug. 09. 7:59

puska bá'
Szent Tömlő őrzője

Re: KÖSZÖNET

Hozzászólás Szerző: puska bá' » 2011. aug. 09. 0:25

Szívből jövő köszönetünk az Emlékkoncert közreműködőinek és a szervezőknek.Puska 'bá-ék. :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:
"lényünkbe rejtve homályosan és mélyen alszik az elmúlt veszedelmek rémülete....."
maestro

Hozzászólás Szerző: maestro » 2011. aug. 08. 22:13

http://indavideo.hu/video/Harom_hos_tzolto_emlekere" onclick="window.open(this.href);return false;
dedy
slagmester

Hozzászólás Szerző: dedy » 2011. júl. 22. 19:20

MORGÓ írta:Üdv.

Útvonal: Hősök tere – Kós Károly sétány – Hungária krt. – Stefánia út -
XIV. ker. Rendőrkapitányság – Ajtósi Dürer Sor – Dózsa György út – Hősök tere – Andrássy út – József Attila utca – Széchenyi István tér – Lánchíd – Mészáros utca - Győző utca –
Kuny Domonkos utca – Kosciuszko Tádé utcai TŰZŐRSÉG - Mészáros utca – Alkotás utca –
Bah csomópont – Villányi út – Tas Vezér utca TŰZŐRSÉG – Bocskai utca – Október 23-a utca – Irinyi József utca – Pázmány Péter sétány – ÉRKEZÉS A MŰEGYETEMHEZ 17 óra 30 perckor.

Köszönöm szépen a felvilágosítást.
MORGÓ
vörös kakas réme

Hozzászólás Szerző: MORGÓ » 2011. júl. 22. 18:12

Üdv.

Útvonal: Hősök tere – Kós Károly sétány – Hungária krt. – Stefánia út -
XIV. ker. Rendőrkapitányság – Ajtósi Dürer Sor – Dózsa György út – Hősök tere – Andrássy út – József Attila utca – Széchenyi István tér – Lánchíd – Mészáros utca - Győző utca –
Kuny Domonkos utca – Kosciuszko Tádé utcai TŰZŐRSÉG - Mészáros utca – Alkotás utca –
Bah csomópont – Villányi út – Tas Vezér utca TŰZŐRSÉG – Bocskai utca – Október 23-a utca – Irinyi József utca – Pázmány Péter sétány – ÉRKEZÉS A MŰEGYETEMHEZ 17 óra 30 perckor.
MORGÓ
dedy
slagmester

Hozzászólás Szerző: dedy » 2011. júl. 22. 16:25

Meg szeretném kérdezni, hogy van e már elképzelés a felvonulás útvonaláról mert idén is ott a helyem igaz négy keréken.
Z foto
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: Z foto » 2011. júl. 21. 20:32

Eddig minden évben megemlékeztünk. Idén is így fogunk tenni :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:
fajó
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fajó » 2010. okt. 31. 12:51

Isten nyugosztalja ŐKET. leljék meg lelki békéjüket örökre!
Válasz küldése