* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 26. 18:15

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 71 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 02. 13:07 
pernyekergető

Minden érdeklődést örömmel nyugtázunk.

A szervezők és remélem a résztvevők is szeretnék, ha ez a találkozó megmaradna nekünk tűzoltóknak. Azonban a tűzoltó munkájából adódik, hogy azt, sokszor csak más szervek, néha civilek segítségével, közreműködésével tudja elvégezni.
Ezért is jó a kapcsolat "testvérszervekkel", és a lakossággal.

Ha úgy gondolod, hogy részese tudsz lenni egy tűzoltó rendezvénynek, akkor természetesen szívesen látott "vendég" vagy a csapatban.

Azonban kérlek benneteket, hogy a konfliktusok, balesetek megelőzése érdekében, aki egy dinamikus sportos motorozást szeretne a három nap alatt elkövetni, az inkább egy másik alkalommal, egy kisebb társasággal együtt tegye ezt, mert ennyi motoros együtt motorozása során nem lesz ilyesmire lehetősége.

Előre szólok, hogy alkalmanként vérforraló lesz egyesek számára az autósok közötti araszolás, és az, hogy nem fogjuk tudni a saját tempónkat motorozni. Ezt tudomásul kell venni -ez egy nagyon hosszú felvonulás- és a csapat tempójában kell végigmotorozni a 700 kilómétert.

Más: a jelzett útvonalat bejártuk a hétvégén. Lesz pár lámpás kereszteződés és egy két elsőbbségadás kötelező tábla. A nagyobb városok zsúfolt útjait elkerüljük, de így is lesz szétszakadásra lehetőség.
Az ilyen akadályoztatások végett kérjük tőletek, hogy a gyengébb motorok és a rutintalanabb motorosok legyenek az élbojban, így az erősebb gépek, a rutinusabb pilóták könnyebben be fognak érni bennünket ahol előzésre van lehetőség.

Ne feledjétek, csütörtökön 10 órakkor indulás!

Üdv!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 01. 22:28 
vízpocsékoló

Sziasztok!

Lehet csatlakozni hozzátok, ha nem is vagyunk tűzoltók?

Nem száguldozók. "csak" motoros

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 22. 11:57 
pernyekergető

Sziasztok!

"Törő"!
Kérdésedre válszolva, a pólókat a helyszínen, csatlakozáskor adjuk át. (Minden résztvevőnek 1 db) Terveink szerint ajándékba (hogy hideg téli estéken legyen miről, eszünkbe jusson a "mi kis túránk"). Mivel a szervezés kapcsán felmerült költségek térítésére -mint gondolom ti is tudjátok- szűkös a tűzoltóság költségvetése -"(0)"-, ezért elképzelhető, hogy jelképes összeg térítését fogjuk kérni tőletek.

A túra során közös költséget nem terveztünk, ezért a kiadások csak a saját motorod üzemköltsége (benzin, lánc-spré, stb) lesz.
A motorok általános, kisebb szervizelésre szerszám és szerelő ügyileg fel leszünk készülve. Hirtelen kifogyott üzemanyagot is tudunk majd pótolni. Defekt javízására is szuper javítószettet sikerült intéznünk.
Kisebb személyi sérüléseket el tudunk majd látni, úgy mint horzsolás, darázscsípés, fej-, has-, fogfájás-gyógyszeres csillapítása, stb.

A 3 napos túra során több alkalommal terveztünk közös étkezést. Ami terveink szerint oly módon, fog össze állni, hogy az állomásainkon már lobogó étellel várják csapatunkat, hogy ne nekünk kelljen az alapanyagok előkészítésével, főzésével vesződnünk. (sertéspöri, harcsapöri, slambuc, gulyás, vegyespöri)
A bográcskaják alapanyagárát viszont magunknak kell összedobni. Tehát ezzel a költséggel számoljatok! Azonban azt hiszem hogy még így is a legolcsóbb és egyben a legkényelmesebb módszert választottuk egy-(két) ízletes egytálételhez való hozzájutás lehetőségére.
Evőeszközre ne legyen gondotok, műanyag tányérokat, evőeszközöket viszünk.

Ezúton is szeretnénk köszönetet mondani a Veszprémi-, Szegedi- Tűzoltóság dolgozóinak, a főzésben nyújtandó segítségükért, illetve a Tatabánya HÖT-nek az egyik kisérőautó biztosításáért, valamint azon résztvevőknek akik önzetlenül ajánlották fel lehetőségeikhez mért segítségüket.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 21. 15:59 
szikracsapkodó

Szia Karelke!

Zsolti vagyok a /kameraman/már beszéltünk telefonon,a Kővárí Tomiról és én leszek aki kamerázni és fényképezni fog.Meg segiteni a konvoj kisérésében, én akkor megyek hátúl záróként.Most van folyamatban a kocsimba a rádió beépítése és akkor majd tudunk beszélni PMR frekin menet közben is.Az én kocsimban velem együtt 4fő lesz.Ha lehetséges szeretnék zászlót kérni az autóra hogy lássák az együtt tartozást.Egyébként ha bárkinek valami segitségre van szüksége akkor irjon nekem az inforum77@freemail.hu cimre.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 15. 14:09 
pernyekergető

Sziasztok!

Remélem mindenki egyben van még, és várjátok az augusztust!

A túrával kapcsolatban sok változás nem történt. Augusztus 5-én 10 órakor indulunk a Szigetszentmiklósi Tűzoltóságról. Veszprémben a tűzoltóságon ebéd. Az első éjszakát nem Vörsön, hanem Keszthelyen töltjük. Itt harcsapörkölttel várnak minket. 7-én este egy dunaparti motoros vendéglőben fogunk lazulni, itt is gőzölgő bográcsétel és hideg csapolt sör várja a megfáradt csapatot. A többi program változatlan.

Ha valamilyen okból kifolyólag nem tudnál eljönni és jelentkeztél, kérlek jelezz vissza!

Benzingőzős nyarat és balesetmentes motorozást mindenkinek!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: motoros túra
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 07. 21:56 
vízpocsékoló

Örömmel olvasom, hogy elkészült az egyen póló. Hol lehet majd hozzájutni, mennyiért? A 85 fő nem csekély létszám, a 25 év motorozásom alatt jópár túrán gurultunk tízen-húszan de ez komoly szervezést igényel. A legtöbb résztvevőről nem tudható mennyi tapasztalata van az ilyen konvolyban motorozásban, nem beszélve a hazai közlekedési morálról......! Remélem azért minden zökkenőmentesen megy majd. Addig is mindenkinek sok balesetmentes kilómétert, és olcsó benzint!
Benzingőzös üdvözlettel: Törő

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 02. 9:43 
pernyekergető

Zipzárban egymás után
Tanácsadó: Hogyan motorozzunk csapatban

A résztvevők minél nagyobb biztonsága érdekében fontos néhány dolgot előre letisztázni.
Amikor több motorkerékpár halad együtt, a csapatos motorozás (eddig) íratlan szabályai lépnek életbe. Éppen ezért a legfontosabb szempont, hogy minden esetben csak olyan motorossal motorozzunk együtt, akit ismerünk, akinek tudásában, motoros tapasztalatában és motorkerékpárja műszaki állapotában megbízunk. Az együtt motorozás bizalmi dolog, tehát ne csapódjunk ismeretlenekhez.
Ha mégis így tennénk, fokozott óvatosságra lesz szükség. Tartsunk nagyobb féktávolságot, és sokkal jobban figyeljünk az előttünk-mögöttünk haladóra. Figyeljünk arra, hogy hosszú út során lankad a figyelem.
A csapatot a legelöl haladó irányítja. A túravezető jelzései a túra során mindenki számára kötelezőek, kivéve, ha a forgalmi helyzetet balesetveszélyesnek ítéljük meg. A túravezető sem csalhatatlan, ezért mielőtt megkezdenénk egy manővert, győződjünk meg arról, be tudjuk-e fejezni biztonságosan.
Hacsak nem elvi kérdés, hogy ki mellett illetve mögött haladunk, a motorkerékpárok teljesítménye alapján alakul ki a sorrend. Közvetlenül a túravezető mögött a gyengébb motorokkal rendelkezők menjenek, hiszen a csapat tempóját ők határozzák meg. A konvoj végére a gyorsabb motorok kerülnek, mert azokkal könnyebb utolérni a többieket, ha lemaradnak.
Hogy a motorosok oszlopa minél rövidebb legyen, elkerüljük az előző autók befurakodását, és mindenkinek a lehető leghosszabb fékút álljon rendelkezésére a legpraktikusabb cipzár alakzatban haladni. A túravezető a felezővonal mellett, tehát a sáv baloldalán megy, hogy belássa az utat és ellásson a csapat utolsó emberéig is. A többiek hozzá képest jobbra-balra eltolva, egymás mögött haladnak, és az előttük motorozót semmilyen esetben nem előzik meg. Különösen a kanyaroknál fontos a cipzár alakzat betartása, hogy mindenki kényelmesen és biztonságosan vehesse az ívet. A magyar utakon bármikor előfordulhat, hogy az út szélén haladónak úthibát, kátyút, csatornafedelet vagy egy kerékpárost kell kikerülnie. Ebben az esetben legyen elég helye, hogy az út közepére húzódhasson.

1. Ha a túravezető kimegy a baloldali sávba, és bal kezét magasba lendítve integet, előzésre buzdít, vagyis az út szabad, nem jön szembe semmi. Az előzést csak abban az esetben kezdjük meg, ha meggyőződtünk a jelzés helyességéről, majd minél gyorsabban álljunk vissza a helyünkre, és húzódjunk a lehető legközelebb az előttünk menőhöz, hogy a hátrébb lévők is beférjenek.
2. Ha a túravezető a bal kezét oldalt lefele kinyújtva, tenyerével a talaj felé, kézfejével le-fel integet, úthiba, torlódás, baleset vagy trafipax miatt lassítani kell.
3. Ha bal kezét a füle mellett függőlegesen, tenyérrel előre emeli fel: meg kell állni.
4. Ha a túravezető a magasba emeli bal kezét, és hüvelykujját mutatja fel, azt jelenti, hogy az út jobb szélére, egyes sorba kell fejlődni. Ez olyankor fordulhat elő, ha az autók a motoros konvoj mögött feltorlódtak, és egy belátható, egyenes szakasznál el lehet engedni őket.
Egy csapatban mindenki felelősséggel tartozik a többiekért, ezért folyamatosan figyelni kell mindenkire, de elsősorban a közvetlenül előttünk és mögöttünk haladóra. Bármikor előfordulhat műszaki hiba, baleset, esetleg darázscsípés, vagy (figyelmetlenség ill. hanyagság esetén) kifogyhat a benzin. Ha menet közben problémát észlelünk, minél hamarabb szólni kell a túravezetőnek. Ha az illető már nincs abban a helyzetben, hogy a többieket megállása okáról értesítse, ez az előtte haladó feladata lesz. A mögötte gurulók ott maradnak szerencsétlenül járt társukkal a helyszínen.
A felvezető jelzései

Egy motoros csapat megérkezése nagy feltűnést kelt. Ilyenkor is fontos az óvatosság, hiszen már nem csak egymásra, hanem a nézelődőkre is figyelni kell. A legkevesebb helyet akkor foglaljuk, ha a parkolóban egyből menekülő helyzetbe, vagyis orral az indulás irányába, egymás mellé, negyvenöt fokos szögben állunk be, amíg még mindenkinek van hozzá türelme. Ebben az esetben megmarad a csapat sorrendje is, és nem kell később a többieknek felöltözve megvárniuk, amíg az utolsó a sóderen próbál egyhelyben megfordulni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 02. 9:31 
pernyekergető

:D Üdv mindenkinek! :D

Értesítelek benneteket, hogy a motoros túrára eddig 85-en jelentkeztetek. Mindenhonnan pozitív visszajelzéseket kaptam, szinte az összes résztvevő, mind három napon velünk tart, és sokan maradnak a dunaparti sörözőben is, vasárnap reggelig.

A jelentkezők nagy létszáma miatt kicsit módosult az első nap végállomása, Vörs-helyett Keszthelyen verünk sátort egy kempingben, közel a Balatonhoz.

Készen vannak az egyenpólók is, melyet szeretnénk, ha az utazás során magatokon tartanátok, így még jobban szembetűnik, hogy együtt van a csapat. A póló természetesen úgy lett kialakítva, hogy akár a motoros ruhádra is kényelmesen rá tudod venni.

Elképzelehető, hogy a könnyebb haladás érdekében 2 részre kell majd osztanunk a csapatot, azonban ez majd az út során kialakul.

A felvezető, záró motorokra csapatzászlót tervezünk elhelyezni, ezzel könnyen fel lehet majd ismerni őket.

Az utunk során végig be kell tartanunk a kresz szabályait. Nem lesz piros lámpán áthajtás, stb. Úgy próbálunk végigmenni az úton, hogy amennyire lehet együtt, de mások és egymás veszélyeztetése nélkül haladjunk.

Aki ezidáig nem, vagy csak kis csoportban motorozott, annak ajánlom, hogy tájékozódjon a csoportban való motorozás íratlan szabályairól.

Benzingőzös nyarat kívánok mindenkinek!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 26. 15:10 
vízpocsékoló

Üdvözlet maestro.

Mi már találkozunk Miklóson, de nem hinném, hogy emlékszel rám. Féjja Robi kollegád párja, Viki vagyok, Rita osztálytársa. Együtt vagytok még? Ő is ott lesz?
Nekünk sajnos ki kell hagyni, én a Szigeten hangosítok, Robi meg másodállásol aktívan, de sok sikert kívánunk hozzá, a programot felraktam a Nők Lapja Café tűzoltós fórumára (én hoztam létre a tüófeleségeknek), két csajszi is visszajelzett, hogy szoktak motorozni a pasikkal, ők valószínűleg nemsokára írnak neked.
Minden jót!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Ismerkedés
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 26. 11:15 
pernyekergető

Mindjárt március, azonban a jóidő még várat magára!

Nem teljes két hónap telt el a felvonulás meghirdetése óta.
Időközben 50 motoros jelentkezése futott be hozzám.
Attól tartok, hogy nagyon sokan leszünk, ez azért ne legyen visszatartó erő, gyertek minél többen!

Tájékoztatásul az eddigi csapatról, a jelentkezők 90%-a az egész úton végigjön, a gépek igen változatosak, lesz többek közt, 350-es jawa, 250-es nagytestű robogó, sok-sok sport túra, klasszikus naked-ok, "gyilkos" speedek, tekintélyes chopperek.

A szombat délutáni végállomás a CITADELLAI motorozást követően egy dunaparti vendéglőben (VENDÉGLŐ a V2-höz) lesz. A motoros tulaj bográcskajával, hideg csapoltsörrel, vár minket, lehet csobbanni a ráckevei dunában, nyársalni, sátorozni a parkerdőben és amit még gondoltok. Érdemes tehát maradni, hisz ráérünk majd vasárnap hazacsorogni.

A lánglovagok szerkesztőségével közösen készítünk egy ismerkedési oldalt, ahol magadról, motorodról jelenhet meg infó és hogy ne ismeretlenül álljunk majd itt augusztusban, a fórumon lehet előzetesen dumálni, akár közös túrákat szervezni.
Ha szerepleni szeretnél itt, akkor készíts egy kis bemotatkozót magadról, majd küld el azt nekem. Lehetőleg Word-ben tedd mind ezt, lehetnek benne képek, stb.

Benzingőzben gazdag tavaszt mindenkinek.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 03. 15:49 
pernyekergető

aug. 5. 10.00 Szigetszentmiklós, Gyári út 68. A korábban érkezőket (aug. 4-én) vendégül látjuk
11.30 Székesfehérvár
12.30-15.00 Veszprém (2,5 órás pihenő), ebéd, tankolás
16.00 Tapolca
17.00 Keszthely
18.00 Vörs-Tűzoltómúzeum sátorverés, Balatonon esti fürdés, tankolás, bogrács
aug. 6. 10.00 Vörs-Tűzoltómúzeum Reggeli egyénileg, táborbontás, elköszönés
12.00 Kaposvár
13.00-15.00 Abaliget (Vízfőbarlang) Tankolás, ebéd, pihenő, barlangászás, csónakázás
15.30 Pécs
16.00 Bonyhád
17.00 Baja Tankolás
19.00 Sziksóstó Fürdő és Kemping Ghosts mc motorostalálkozó, koncert, strand, bogrács/büfé
aug. 7. 13.00 Sziksóstó Fürdő és Kemping Reggeli egyénileg, strand, vetélkedő, sátorbontás, ebéd, tankolás
14.30 Kecskemét Tankolás
15.00 Dabas
16.30 Bp. CITADELLA A hónap első szombatja
18.00 Tűzoltóság Szigetszentmiklós, Gyári út 68. (végállomás)

Az út összesen 700 km. 5,5 literes átlagfogyasztással számolva, 234 Ft-os benzinárral, 15.000 Ft üzemanyagköltséget jelent.
Az étkezést mindenki egyénileg oldja meg, kivéve a közös bográcsozásokat, ekkor csak a bográcsbavaló árát kell összedobni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: logó
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 27. 12:42 
pernyekergető

:D Mindenkinek köszi a hozzászólást!

Jelentem a túra összeállt.
Egy apró formai hiányossággal küzdünk még, miszerint kellene egy jó pofa logó, embléma, vagy akármi, ami összefoglalja a motorozás és a tűzoltóság által megfogalmazottakat és jelképévé válhat majdan, ennek a felvonulásnak.
Ez a jel szerepelne minden szórólapon, a motorokra szerelt zászlókon, és ha minden igaz minden résztvevőnek ajándékozott pólón.
Van egy-két jónak tűnő ötlet, azonban valahogy nem "kerek" egyik se.
Ha úgy gondolod, hogy tudnál ez ügyben segíteni, szólj rám és ha kell az eddig meglévő ötleteket is átküldöm további átdolgozásra.

Előzetesben csak annyit, hogy még meg se lett hirdetve, csak a szájhagyomány útján terjedve hallottak a túráról, és már 15 motoros kolléga jelzett vissza, hogy részvételére bizton számíthatunk.

Ízelítőnek csak annyit, hogy az útvonal 700 km-re csökkent, lesz balatoni fürdés, tűzoltómúzeum látogatás, Sziksóstó Fürdőn Gohst mc motorostalálkozó, koncert, "CITADELLA" , sok-sok gurulás és ami még belefér.

Aki teheti jöjjön el, hozza a haverokat, mert ez már rossz nem lehet.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 21. 12:36 
vízpocsékoló

na helló emberek!

karell, jó az ötlet... én is támogatom, és szívesen részt is vennék rajta, csak hát egy robogóval...
8)
úgyhogy nekem marad a motoros összetartozás híjján a tűzoltó összetartozás...
na ügyesen, és érezzétek jól magatokat!!
písz all
:mrgreen:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 21. 11:39 
VIP

Sziasztok emberek!

Újra átolvastam a Fórum ezen részét, ahol karelkee leírta a gondolatait és erre elég "furcsa" reakciók is érkeztek. Most nagyon nem éreztem azt az összetartozást, amit a motorosokról és a tűzoltókról is ír.
Soha, senki nem fog tudni olyan programot szervezni, ami az adott réteg minden tagjának megfelene. Ha már vette valaki a fáradtságot, kitalált és időt, energiát, pénzt nem kímélve megszervezett valamit, akkor ne az legyen az első, hogy "lehurrogjuk".
Ez a túra olyan embereknek szerveződik, akik úgy érzik, hogy a motorjuk és ők maguk is képese teljesíteni a fent említett távot, ami szerintem sem kevés, de hát elvégre túráról beszélünk. Ha valakinek ez a túra nem szimpatikus és szívesebben menne egy "hagyományos" motorostalálkozóra (Szerintem azok is nagyon jók, de ez most nem arról szól.) az szervezzen maga egyet, akkor legalább meglátja, hogy mi munkával jár egy ilyet leszervezni és lehet, hogy akkor neki sem esnének túl jól az ilyen becsmérlő szavak.
Én az ötleted nagyon jónak tartom és Veszprém környékéről velem együtt már kb. tíz motorossal számolhatsz!!
Még egy dolog: Igaz, hogy karelkee azt írta, hogy mindenkitől várja a hozzászólásokat, de lehetőleg olyanokat írjatok (írjanak) le, amik építő és segítő szándékúak. Elsősorban tanácsot kért, nem pedig "ócsárolást"!

És karelkee barátom! Előre is köszi a szervezést, már mindenki nagyon be van sózva, velem az élen!! Szólj ha tudunk valamiben segíteni!
Gyorsan érkező Tavaszt és max. 100 Ft-os benzinárakat minden motorosnak!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 20. 20:40 
kapacsmester

Üdvözlet Kareelke!
A Veszprémi parancsnokságról írom neked e pár sort. Egyík kollégám Miskey Tamás már múlt év decemberében a fülembe ültette ezt a motoros találkozót. Azóta minden nap érdeklődtem tőle, van-e újabb fejlemény. A mai nap sikerrel zárult.
Nagyon örülök neki hogy létrejön egy ilyen buli! 12 éves korom óta hajtom a bicikliket de komolyabban, komolyabb járgánnyal csak 2 éve repesztek. Sok találkozón megfordultam már, és örülök hogy a mi szervezetünk nevében is létrejön egy ilyen. Engem nem érdekel milyen messzire megyünk, hol alszunk, csak azt mondjátok meg mikor, hova menjek. (A buliravalót meg ha kell összekukázom, eddig is összejött.)
Bárminemű info van a buliról mindegyik érdekel. Van valami útvonal terv is? Hogyan juthatok hozzá? Ha a Blues Company együttest is be lehetne szervezni a buliba, hát az ütne olyat ,mint az árvagyerek szíve!
Na légy jó és vidám! Várom az infókat.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 20. 16:07 
pernyekergető

Kicsit rosszmájúskodásnak érzem az eféle hozzászólást.
Kérdezem -miért kell minden motorostalálkozónak ugyanarról szólnia és miért vagy az "új" ötletek ellen-?

"Naggyából minden motoros találkozón hasonló a program. Összegyűlnek a motorosok, ügyességi vetélkedők,, este koncertek. Másnap folytatódnak a vetélkedők. Aztán egy motoros felvonulás. Ezt követi a gyorsulási verseny, majd a streetfighter show. Este ismét koncertek. Aztán pihenés, majd jön a pakolás, búcsúzkodás, elválás... "

Azt hiszem senkinek sincs baja ezzel a programmal, ami bevált, és általában sikeres is. Akinek ez jobban bejön, akkor ezt választja, de ne húzza le azt a rendezvényt, ami új és talán nem a saját szájízének megfelelő.

Itt szeretném is lezárni a "teszik- nem tetszik" vitát, inkább várom azon érdeklődőket akik látnak fantáziát a Tűzoltó Motoros Felvonulásban, és építő jellegű kérdésekkel, ötletekkel segítik a szervezők munkáját!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 19. 21:34 
szikracsapkodó

Helló Bill! szerintem neked kellenne egy motoros talit csinálni.
Én biztosan elmennék, és lehet hogy jobban is éreznemém magam rajta, mint az előző motoros tali programjain. :shock:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 19. 9:09 
pernyekergető

Köszönöm a hozzászólást.
Akkor egyben válaszolnék is a felvetődött kérdésekre:
Tény és való ez a találkozó egyben egy felvonulásd és a felvonulás nem megy megtett kilóméterek nélkül.
Ebben az esetben sajnos elképzelhető hogy akik az old kategóriát képviselik és a gépük nincs a toppon, nem tudnak az út során velünk tartani. AZONBAN, ne feledd, hogy minden nap lesznek pihenők, ezek a pihenők úgy lettek betervezve, hogy ott strandolási, beszélgetési, étkezési lehetőség is legyen, ill. mivel tűzoltóknak szerveződik, több tűzoltómúzeumott is utba ejtünk. És ha 70 km/óra átlaggal számolsz +plusz a tankolások, akkor is 300 km letudható 5-6 óra alatt. Úgy gondolom, ha ez valakinek sok akkor ez nem az a rendezvény amin feltétlenül részt kell vennie.
Arra a kérdésedre, hogy mikor fogunk beszélgetni, eszmét cserélni, csak annnyi a válaszom, hogy du. 6-7 óra környékén már senki nem fog motoron ülni,és szerintem egy közös sátorozós, bográcsozós, strandolós délután , éjszaka erre a célra kiválóan megfelelő.
Ja, a túrához bármikor tudsz csatlakozni, és bármikor meg is válhatsz tőlünk, a részletes útvonalat a jövő héten fogom közzé tenni.

Remélem találkozunk a nyáron, üdv Karelkee.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 19. 9:06 
vízpocsékoló

Az a jó az új ötletekben, programokban, hogy mindig lehet "fikázni"őket.
Jó magyar szokás szerint "dögöljön meg a szomszéd tehene is"?
Nem gondolom, hogy ezt szeretnék a abervésok, no és a babettások.

Feltételezem, hogy csak azok fognak jelentkezni a túrára, akik jó eséllyel végig is tudják csinálni.
A hangulatról, a buliról és a sörről a résztvevők majd gondoskodnak.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 16. 23:25 
vízpocsékoló

Jó gondolatnak tartom a túrát, de ez az egész úgy hangzik hogy nem gondoltok a kis pénztárcáju motorosokra. Van akinek több száz kilométert kell letekerni Szszmiklósig , és még onnan haza is kell menni. Van rengeteg magyar veterános akinek nincs "nagy vasa", pl.: a bervások, danuviások, de még egy pancsit sem gyilkolnék meg ilyen tempóval egy háromnapos túra miatt. Ráadásúl napi 330km -t lenyomni 1000 fokos aszfalton estére mindenki nagyon fárodt és akkor, hol marad az ismerkedés a beszélgetés amikor mindenkit kiüt egy-két üveg sör.
Nem jobb lenne inkább egy találkozó, egy 200km -es egy napos túraval, sörsátor, élőzene, ügyességi verseny, mert így több idő maradna az ismerkedésre, beszélgetni a motorozásról, csajokról és persze egy kicsit a tűzoltóságról?! Tovább nem is feszegetem a témát, addig is benzingőzben, tömény, kilóméterekben gazdag boldog új évet kivánok minden Rider-nek!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Motoros tűzoltó felvonulás
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 12. 16:43 
pernyekergető

Kedves tűzoltó és tűzoltó szimpatizánsok!

Minden motoros jelentkezését szeretettel várjuk a 2004. augusztus első hétvégéjén megrendezendő túránkra. Célunk, hogy minden motortulajdonos és motorozni szerető kolléga egy közös kiránduláson jobban megismerje egymást és utunk során az ország szinte minden táját érintve hirdessük munkánk-, és a motorozás szeretetét, valamint azt az összetartást, amit oly sokan irigyelnek, mind a tűzoltóktól, mind pedig az országúti motorosoktól. Ez a túra egy tűzoltó, tűzoltó-szimpatizáns tábor részére szerveződik. Ezúton is szeretném elejét venni azon gondolatoknak, hogy ez a rendezvény csak a száguldozásról szóljon. Ezért a részvétel feltétele is csak az, hogy a Motor és Motoros érvényes forgalmi engedéllyel, jogosítvánnyal, valamint a pilóta legalább 5000 km motorozási tapasztalattal rendelkezzen. A motor teljesítménye csak annyiban mérvadó, ha nem tudná tartani az országúti 90 km/órás utazósebességet, illetve műszaki állapota nem megfelelő egy 1.000 kilóméteres igénybevétrelre.

Amit a túráról tudni érdemes

Indulás a Szigetszentmiklósi Tűzoltóság udvaráról, ahol a távolabbról érkezők az előző nap ingyen sátorozhatnak. Az útvonalat úgy állítottam össze, hogy azon kényelmes utazótempóval (80-100 km/óra) lehessen haladni, kivéve a lakott területeket, ahol (40-60 km/óra). Az ország földrajzi elhelyezkedésének megfelelően főleg sík terepen, első és másodrendű utakat választottam, azonban lesz szerpentin és hegyvidék is.

A teljes út 3 napot vesz igénybe és körülbelül 1.000 kilóméter a leküzdendő távolság. A túrát megelőző és követő éjszakát a Szigetszentmiklósi Tűzoltólaktanya udvarán lehet eltölteni sátorban.
Az út során Keszthely, valamint Szeged magasságában szállunk meg.
Az egész út alatt egy kisteherautó kisér minket, amiben elférnek a csomagok és szükség esetén egy motor is. Az étkezést reggeli, vacsora a kisérőautó személyzete által készített hideg, ill. bográcsétel fedezi, az ebédet egyénileg pihenő alkalmával lehet megoldani.

Utunk során mindvégig együtt motorozunk. A szervezők biztosítják a felvezető motorosokat és természetesen a sor végét záró "Bikert " is. Őket megelőzni, vagy a csoporttól lemaradni nem ildomos, egyben felhívom a a figyelmet,hogy a túrán mindenki saját felelőségére vesz részt.

Amennyiben sikerült felkelteni az érdeklődésedet és szívesen részt vennél a megmozduláson, vagy a környezetedben tudsz olyat akit érdekelne, akkor a következő elérhetőségek valamelyikén kérek mielőbbi visszajelzést.

Telefon: 06-20-530-40-82, vagy 06-24-525-306
E-mail: karrcs@freemail.hu
Fax: 06-24-444-702
Levél: 2310 Szigetszentmiklós, Gyári út 68. (Tűzoltóság)

Azonkívül, hogy szívesen veszem minden a túrával kapcsolatos észrevételedet is, kérlek a szervezés megkönnyítése érdekében erre a pár kérdésre adott válaszodat is juttasd el számomra.

Hogy hívnak?......... Hol laksz?.......... Hány motorral jösz/jöttökttök (össz fő)?........
Hol szeretnél csatlakozni?......... Meddig szeretnél velünk tartani?..............
Milyen motorral jössz?.............. Elérhetőséged?......................................

Kérésedre részletes tájékoztatót küldünk a tervezett útvonalról, programokról, tudnivalókról.

Szeretettel várunk benneteket!
Kísérőautón: Hajas Tibor
Motoron: Vas Károly :evil:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 71 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]