* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 19. 5:17

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 121 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 20. 16:36 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Lehetőség van arra, hogy aki 1999. 12. 31-ig bizonyos felsőoktatási intézményben nyelvet tanult és/vagy vizsgázott annak elismerjék ezt állami nyelvvizsgának.
Az iskolák/szakok megtalálhatók a 3/1980. (X.25.) MM rendelet mellékletében.
A "honosítással" a Nyelvi Akkreditációs Központ foglalkozik.

www. nyak.hu.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Most lett igazán probléma
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 20. 15:30 
tűzkőről pattant

Na most január 1-től lett igazán probléma a vezetői beosztásra aspirálóknál a nyelvvizsga hiánya. Jó, hogy több éves türelmi idő volt a HSZT vonatkozó előírásnak hatályosulására felkészülni. Ám a probléma a tömeges nyugdíjba vonulások miatt nem várt méreteket öltött.
Számtalan példát tudnék mondani, de most csak egy kisvárosi parancsnokság helyzetére kell megoldást javasolnom. A gondot nem a ráteremett vezető hiánya jelenti, hanem az, hogy a parancsnokságért , megbízott vezetőként végzett, megfeszített, és nagyon eredményes munkája mellett, nem volt ideje azzal foglalkozni, hogy a diplomája elismeréséhez korábban elvégzett nyelvvizsga nem állami (ld. Pollack).
Tanácsot kérek, hogy van-e valakinél ilyen probléma és milyen megoldást találtak rá. Mindenesetre a HÖTOSZ-nak javaslom, kérjünk erre a helyzetre megoldást, ha már a személyzeti ügyeinket a magasságos ….intézi.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 20. 1:28 
Szent Tömlő őrzője

THX. Pozsár! :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 20. 1:20 
Szent Tömlő őrzője

Engem meggyőztél!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 20. 1:15 
Szent Tömlő őrzője

Firekoko!

Természetesen nem fogom itt az összes aspektust felsorolni, de megtörtént példának ott volt egy tangazdaság, ahol egy holland cég talajfertőtlenítőgépe kigyulladt, a géppel utazók angolok voltak, akik az angolon kívül semmi más nyelvet nem beszéltek. A gép értéke 25 millió forint volt, így nem kérdéses, hogy a biztosításuk miatt is tűzvizsgálatot kellett tartani. Ez este 11-kor volt, alig volt remény rá a szántóföld kellős közepén, hogy tolmácsot szerezzünk. Nem taglalom tovább az esetet, de annyit elmondhatok, hogy a beok. közül ketten is elég szépen elbeszélgettek velük, holott nem tisztek, akiknek ezt előirhatnák, az ezekután kiérkezők viszont egy árva hangot nem tudtak ezen a nyelven.

A való életben van még jó pár plélda de, azt hiszem, nem tisztem a palettát bemutatnom, annyit azonban megjegyeznék, hogy rengeteg külföldi kerülhet bajba, ha csak azt nézed, hogy mekkora az átmenő forgalom magyarországon.

Azért nincs nyelvvizsgám, mert a föiskolai nyelvvizsgát nem ismerték el államinak, de köszönöm kérdésedet, elég jó elolvasgattam angolul kb. 20 évig enélkül is.

Egyébként meg a nyelvtudás a műveltség egyik jele, a pályázatnál teljesen jogos igény, hogy egy MENTÉSI PARANCSNOK beszéljen valamilyen idegen nyelven, már csak azért is, mert az adott területeken itt Budapesten hemzsegnek a külföldi cégek, mennyivel stílusosabb ha saját maga tárgyal ezen a nyelven. Az a szerencsétlenség a dologban, hogy akik aspiránsak lehetnek erre a helyre, a rendszerváltás előtt voltak sulisok, tehát nem jellemző, hogy a most használt hivatalos nyelveket tanulhatták volna.

No ez meg az én véleményem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 19. 21:07 
kapacsmester

Már azt hihetnéd, hogy csak azért írok, hogy neked ellent mondjak, pedig nem, csak arról van szó, hogy te egy igen jó vitapartner vagy, mert homlok egyenesen más erről is a véleményem és hát hol máshol írhatnám ezt le, mint egy fórumon, itt. Szóval, hidd el nekem, én magam is voltam már balesetnél és tűznél a pályákon, de el sem tudom képzelni, neked miért lett volna szükséged az idegen nyelvtudásodra egy, egy mentés során, Sőt voltam már szálloda tűznél is, de ott sem kellett használnom a NATO kompatibilis nyeltudásom.
Mesélj, mikor és miért kellett, neked (Dwyn) erre a magvas megállapításra jutnod, de ha ez meggyőződésed, hát miért nincs nyelvvizsgád, hiszen azt vállaltad, hogy a legjobb tudásod szerint, stb......

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 19. 18:19 
Szent Tömlő őrzője

Pozsár, itt az M0-ás és az M5-ös környékén évente mindig van 2- eset, amikor kell a nyelvtudás.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 19. 14:08 

irni meg még annyira sem DDDDDD

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 19. 14:06 
Szent Tömlő őrzője

De te még magyarul is alig beszélsz...

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 19. 14:05 

Pozsár!

Grat a nyelvtudásodhoz!

Egy monda szerint, ahány nelven beszélsz, annyi ember vagy!

Szerintem is elkell már a mai világban a nyelvtudás! Főleg az Angol. Én sajna nem tudok még társalgás szinten sem komunikálni idegenekkel. Maradok a mutogatás módszerénél! Még is megértem , és megért a másik fél is a végén! :-)

Viszont ami a főnökségek úgymond kötelező nyelvtudásáról a véleményem:

Egyik logisztikán anno visítorok jöttek. Sárgák, meg angolkák. A ferdeszemű perfekten nyomta a HUNt. Az Angol nem, de azért ment neki a szavak megformázása.
Erre az összekötő, aki magyarázta a dolgokat nekik, hogy mi hogy, meg ez mi, C-tipusú, több diplomás papírral a zsebében csak eféléket motyogott szégyenszemre:

Őööö, őőőő, this is cuisine! Őööö, the chef.....

Neki nem égett a képe, miközben Angolul beszélt őszerinte. Én nekem, és a látogatóknak meg enyhén kínos volt a szitu! :-k

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 19. 13:50 
Szent Tömlő őrzője

Hát perszehogy fontos a nyelvvizsga!

De, Srácok! Mondjuk meg őszintén, hogy ki-ki az eddigi szolgálati évei alatt hányszor találkozott olyan esettel, ahol jól jött a nyelvtudás, és hányszor kellett a nyelvtudás!

Egy év 122 szoli.
A vezetőnek meg 250 munkanap.

Eddigi mindkét szolgálati helyem országhatár menti, illetve határ közeli. Ezzel együtt én a 22 év alatt kétszer voltam úgy, hogy jól jött(volna) a nyevismeret... (13 évet tanultam oroszul és vizsgáztam is, 4 évet tanultam angolul, fél évet németül és vizsgáztam is)
De eszer sem kellett a nyelvismeret, mert nem volt olyan hivatalos eljárás...

Ti hogy vagytok ezzel?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 19. 1:43 
Szent Tömlő őrzője

Ja, és nekem sincs nyelvvizsgám. :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 19. 1:42 
Szent Tömlő őrzője

Firekoko!

Tévedés. Az államvizsga feljogosít törvényesen is a hiteles fordításra, ugyanis onnantól a tolmács is viseli a fordításának a jogi felelőségét. Mivel a tűzvizsgálati eljárásban nincsenek fokozatok, az ott felvett tanúvallomás érvényes mindaddig míg a felettes szerv új vizsgálatot nem rendel el, ebből kifolyólag a tűzvizsgáló nyelvtudása igenis fontos dolog.

A pályázatnak ehhez nincs köze, külön példaként említettem, de hogy válaszoljak: Nem pályáztam a posztra és nem is fogok, kis hal vagyok én ahhoz, már bizonyították nekem. :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 19. 0:46 
kapacsmester

Dwyn!
A tűzvizsgáló, amennyiben külföldi állampolgárt kérdez ki, az az államigazgatási eljáráson belül kb. olyan kategóriát képvisel, mint egy kihallgatás, esetleg egy bírósági tárgyalás, ezeket viszont csak olyan tolmácsok végezhetik akik szaknévsorban és erre a feladatra hitelesített vizsgával rendelkeznek, érted? Szakértők, egy síma C tipusú vizsgával nem gondolom, hogy lehetséges ez a kérdés megoldása, nem gondolod?
Esetleg te is pályázol?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18. 16:30 
szikracsapkodó

Kérdésként merült fel a személyi állomány körében, hogy a Dél-budai Tűzoltási és Mentési Parancsnokság tűzoltóparancsnoki beosztására kiírt pályázat feltételei — az államilag elismert nyelvvizsga már nem szerepel a pályázati feltételek között —milyen okból kerültek módosításra.

Tekintettel arra, hogy a pályázatra olyan jelentkező, aki megfelelt a nyelvvizsga követelményeknek nem volt, ezért az esélyegyenlőség biztosítása érdekében azok számára is megnyitottuk a pályázati lehetőséget, akik a nyelvvizsga követelménnyel szintén nem rendelkeznek. A jelzett beosztás 2008. február 01-jei hatállyal megürül. A szervezeti egység biztonságos működése szempontjából nem engedhető meg, hogy Tűzoltási és Mentési Parancsnoki beosztás ne kerüljön betöltésre, hiszen ez bizonytalanságot eredményezhet.

Fenti beosztásra az 1996. évi XLIII. számú törvény (Hszt.) 45.§ (1) bekezdése alapján kötelező pályázat kiírása, így a beosztás betölthetőségének feltétele, hogy az érintett állomány részére teljesíthető feltételek szerepeljenek a pályázati kiírásban.

Fenti és hasonló jellegű problémák elkerülése érdekében kezdeményezzük a Hszt. vonatkozó részének a 245/P §. (4) bekezdésének módosítását.

Molnár Zsuzsanna tű. ezredes
tűzoltósági tanácsos
főosztályvezető

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 17. 13:41 

Miért pont ez az ftp-s dolog lenne tisztességes.
Tudjátok hogy más beszélni róla és más úgy csinálni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 17. 11:24 
Szent Tömlő őrzője

Az előző hsz-t visszavontam, mert szinte ugyanazt írtam amit Dwyn. Ha egyszer bekerül a nyelvtudás, akkor azt figyelembe kell venni, függetlenül a pályázó személyétől.
De, hogy lehet, hogy manapság amikor szinte minden álláshírdetésben és pályázatban feltételként szerepel a nyelvtudás, itt mégcsak meg sem említik. Ez még a laikusok számára is (mint pl.én) eléggé egyértelmű.
Bocsánat, hogy beleszóltam, mert talán nem értek hozzá, "csak" tanultam!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 17. 10:26 
Szent Tömlő őrzője

Ja,de azért elvakultnak sem kell lenni.

Az OKF tűzvizsgálati tanfolyamhoz köti a tűzvizsgálati jogkört. Kérdezem én, hogy kérdezi ki a tűzvizsgáló a helyszínen a tanút, ha történetesen az csak angolul, franciáúl ne adj isten németűl tud az ügyfél, a tűzvizsgáló azonban egyiket se? Persze kész lenne a válasz, hogy tolmácsot lehet hívni, csakhogy már a 21. századot tapossuk és az államigazgatási törvény magasan le van ..... szóval nem éppen az érvényesül.

Az hogy mennyire törvényes a kiírás, azt sejtjük, de ha van egy egyébként teljesen alkalmas, a posztot kíválóan betöltő személy, akkor én is azt mondom, hogy majd elvégzi utána, akkor ciki a dolog, ha van olyan személy is, akinek azonban nyelvvizsgája és valós nyelvtudása is van. A pályázatban szereplő poszton valóban kellene ilyen.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 17. 10:10 
Szent Tömlő őrzője

Akkor ezt is értelmezd!

Idézet:
Egyéb: saját munka, az esetlegesen felhasznált források pontos megjelölésével

Valyon miért került bele, ha eddig erre nem kellett soha felhívni a figyelmet?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 17. 10:09 
Szent Tömlő őrzője

Jó reggelt kívánok! :-D :-D :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 17. 9:34 
vízpocsékoló

3012/2008. számú ügyiratban kiírt, a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság Dél-budai Tűzoltási és Mentési Parancsnokság tűzoltóparancsnoki beosztására szóló pályázat a következők szerint módosításra került.

A beosztás betöltésének feltételei:
- Felsőfokú állami és szakmai iskolai végzettség,
- Legalább 5 éves hivatásos tűzoltói szolgálat,
- Pszichológiai alkalmasság,
- Egészségügyi alkalmasság,
- Vagyonnyilatkozat tételi kötelezettség,
- Rendészeti szakvizsga, rendészeti vezetőképző, mestervezetővé
képző tanfolyami végzettség megléte, vagy azok előírt határidőre történő
elvégzésének vállalása,
- Bérezés Hszt. szerint,

Jelentkezni a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság Humán Főosztály vezetőjénél lehet 2008. január 21-én 10.00. óráig, írásban (a pályázatokat zárt borítékban, "sk. felbontással" ellátott jelzéssel kérjük leadni).

A pályázatra vonatkozó követelmények:

A pályázat terjedelme: maximum 5 oldal,

A pályázat tartalma: a betöltendő beosztásra vonatkozó szakmai elképzelések

A pályázat formai követelménye: Times New Roman betű típus 12 betű méret

Egyéb: saját munka, az esetlegesen felhasznált források pontos megjelölésével

A jelentkezések elbírálására Fővárosi Parancsnok Úr bizottságot hozott létre, melynek tagja:

Elnök: Dr. Erdős Antal tű. ezredes Fővárosi Parancsnok általános helyettese

Tagok: Brieber István ny.tű. ezredes Fővárosi Parancsnok gazdasági helyettese

Dr. Cziva Oszkár tű. ezredes TMKFőo. Főosztályvezetője

Molnár Zsuzsanna tű. ezredes HFO Főosztályvezetője

Nagy Gábor, FTSZ elnöke

A beosztás betöltésének ideje: 2008. február 01.

Molnár Zsuzsanna tű. ezredes
tűzoltósági tanácsos
főosztályvezető

Gratulálok az újabb törvénysértő pályázati kiíráshoz.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 121 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]