* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 19. 5:19

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 121 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 28. 20:13 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Fellibbent a lepel.
A pontos "képet" csak akkor lehetne összerakni, ha ismert lenne a többi pályázó is.
Ezért volt ez "nagy" herce-hurca?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 28. 19:37 
Szent Tömlő őrzője

firekoko!

Megvan a nyertes!

http://www.tuzoltosagbp.hu/reszlet.php? ... abla=hirek

Ha érintőlegesen is de ismerem őt, szerintem is (nem mérvadó) jó választás volt és gratulálok neki innen is. Persze ebben benne van az is, hogy nem ismerem a többi jelentkezőt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 28. 11:16 
kapacsmester

Na tudja e már valaki, hogy ki lett a" szerencsés" nyertes?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 27. 19:25 
Szent Tömlő őrzője

Nekem semmi bajom az eszperantóval,sőt,aranyos dolognak tartom,de azért a gyakorlati hasznát ne hasonlítsuk már össze az angol vagy a német nyelvtudással,mert lekaparom a falat.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 27. 19:07 
szikracsapkodó

Petikeeeee írta:
Hát igen,nekik elsőrendű szempont lehet a "könnyűség". :-D

De inkább legyen alapfokú angoltudásom,mint felsőfokú eszperantó (vagy mi az).

Hogy mi az? Talán nézz utánna és azután nyilatkozz! Nemzetközi nyelv, amelyet Braziliától Japánig már sokan használnak. E.D.E.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 27. 11:04 
Szent Tömlő őrzője

firekoko!

Egyetértek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 26. 23:31 
Szent Tömlő őrzője

Hát igen,nekik elsőrendű szempont lehet a "könnyűség". :-D

De inkább legyen alapfokú angoltudásom,mint felsőfokú eszperantó (vagy mi az).

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 26. 23:27 
szikracsapkodó

kata69 írta:
A most pályázók rendelkeznek már nyelvvizsgával ?
Nem lehet nyilvánosságra hozni a pályázók nevét és azt, hogy ki nyerte el pályázatot ?

Kíváncsi lennék arra, hogy mi alapján mérik a pályázókat, valóban a hozzáértést és szakmai rátermettségét veszik figyelembe ?
Avagy pályázat kiírás előtt eldől ki is nyeri el a megpályázott állást és az egész kiírás a pályázók begyűjtése csak egy szépen hangzó köntös, mézes madzag ?

Ez a nyelvvizsga mizzéria csak most érvényes vagy így marad míg világ a világ ? :-D

Nyugi, én nem pályázok :razz: Csak kérdezek

A rendőrök meg eszperantóul tanulnak. 4 szer könyebb mint az angol.
http://hu.lernu.net/index.php

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 26. 20:44 
Szent Tömlő őrzője

firekoko írta:
Abban biztos vagyok, hogy senki sem fog meglepődni, kivéve az, aki pályázott és még hisz a mesékben.

Itéletet mondani csak utólag kéne. Tudod ki a tuti befutó? Ha igen, akkor mond légyszíves.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 26. 20:27 
kapacsmester

Abban biztos vagyok, hogy senki sem fog meglepődni, kivéve az, aki pályázott és még hisz a mesékben.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: nyelvvizsga
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 26. 19:32 

Semmi pánik, hétfőn legkésőbb minden kiderül, szerintem ez a pályázatosdi már rég csak a kirakat, régen kinevezték, akit kiszemeltek, ma miért történne másképpen, a világ változik, a kinevezés neve ma pályázat.
Lehet az nyeri, aki eddig esélytelen volt, de megvan mindene, lehet az aki kézenfogva rótta a főosztályok irodáit a régi főnökével, de az sincs kizárva, hogy olyan nyerjen, akinek a legjobb a politikai támogatottsága, vagyis segítséget kért és kapott.....
Hát hétfőn kiderül, olyan nagy és frenetikus, az igazságot is hűen tükröző döntésre senki nem számít. Én sem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 25. 23:26 
Szent Tömlő őrzője

A most pályázók rendelkeznek már nyelvvizsgával ?
Nem lehet nyilvánosságra hozni a pályázók nevét és azt, hogy ki nyerte el pályázatot ?

Kíváncsi lennék arra, hogy mi alapján mérik a pályázókat, valóban a hozzáértést és szakmai rátermettségét veszik figyelembe ?
Avagy pályázat kiírás előtt eldől ki is nyeri el a megpályázott állást és az egész kiírás a pályázók begyűjtése csak egy szépen hangzó köntös, mézes madzag ?

Ez a nyelvvizsga mizzéria csak most érvényes vagy így marad míg világ a világ ? :-D

Nyugi, én nem pályázok :razz: Csak kérdezek

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 23. 9:42 
kapacsmester

Akkor most, egyetértek!
A legjobb megközelítést nl. írta, nekünk is előírnak mindenféle kezelői minősítés megszerzését, hála az égnek ezt finanszírozzák is, sőt a végén még az illetményem is több lesz, ha elvégzem. Na itt van a kúlcs a megoldáshoz. Kiváncsi lennék, hogy az elmúlt években mennyi pénzt költött, mondjuk az FTP. a nyelvtanfolyamokra, kik jártak, járhattak oda és ennek tudatában lehetséges, hogy nincs egy vezető a Mentési Pk helyére? Olyan kell, akinek nincs meg az egyik és majd elvégzi a másikat is záros határidőn belül?
Na ezt nem értem, hacsak nem megint olyan pályázat lett kiírva, ahol a keresztnevét még nem tették hozzá a pályázati feltételekhez, de azért a körvonal az látszik!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 23. 1:32 
Szent Tömlő őrzője

A magam részéről azt mondom, ha a változó törvények miatt szükség van az állami nyelvre a tiszti beosztásoknál, akkor hajtsuk végre. Tűzoltóság a zsebébe nyúl szépen ugyanúgy ahogy anehézgépes képzésnél (nem véletlen, hogy ezt a példát hoztam fel) és fizeti a tanfolyamot. Ha valaki egyszer megbukik az mehet vizsgázni akárhányszor a saját kontójára, de az első még benne lenne a támogatásba. Mondjuk erre lenne 3 éve! Egy középfokúra, nem felsőre, az túlzás lenne.
NA DE, ha ezután sem sikrül neki, akkor mi van? Kirúgják?

Ilyen jól állunk képzett szakemberekől akik még értenek is a munkájukhoz. Mehet a tapasztalat a levesbe?

Már látom a jövőképet: Ifjú titánok serege (csak képletesen) túrják le az "öregeket" a szolgpk helyekről, mert nekik megvan minden képesítésük és mind zseni a nyelvek terén. Minden tökéletes, csak az a fránya Tűzoltás ne lenne a dologban, tudjátok az a rész amikor a fiatal azért nyugszik meg mert kint van az "öreg" is.

Szóval a képlet valahogy úgy néz ki szerintem, hogy kell a nyelvvizsga, de ne bármi áron, mert elsősorban tűzoltók vagyunk. No azért a mentési PK. nem olt tehát mehet vizsgázni. :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 23. 1:20 
Szent Tömlő őrzője

firekoko!

Nocsak, és miért?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 22. 23:28 
hamutipró

Nem hiszem el! Komolyan arról vitáztok, hogy kell-e a XXI. században, az Európai Unió kellős közepén egy vezetőnek nyelvtudás? Azon kell dicsekedni, hogy mutogatással is megértetem magamat?! Még az utcán is előfordul, hogy egy külföldi szorul bele az autójába súlyos sérülésekkel, tehát a beosztott állománynak se ártana, de hogy a vezető nem találkozik soha külföldiekkel, ez végképp nem életszerű!
Ma már, ha jól tudom, minden egyetemen kétnyelvvizsgát kell szerezni a diplomához, a vezetők pedig felsőfokú képzettségűek. OK, hogy 25 éve végeztek, de azért egy állam által finanszírozott angol nyelvkurzusra bejárhatnak és egy vizsgát kiizzadhatnak belőle!

Egy vicc:
A Váci utcában odamegy egy külföldi a rendőrhöz és megkérdezi:
- Do you speak English?
A rendőr buta arcot vág.
- Sprechen Sie Deutsch?
A rendőr ráncolja a homlokát.
- Parlez vous francais?
A rendőr izzad. A külföldi mérgesen legyint és tovább siet. Erre a rendőr társa megszólal:
- Te Józsi! Nekünk is meg kéne már tanulni valami nyelvet!
- Minek? Ez is három nyelven tudott, mégse ért el semmit!

No comment (nincs kommentár)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 22. 22:22 
Szent Tömlő őrzője

És mit gondolsz,a papírt ingyen állítják ki?

Egyébként naná,hogy kell,a világ már csak így működik.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 22. 21:54 

Engedjetek meg egy picike kérdést.
Vajon miért kell mindenféle papír a különböző gépek kezeléséhez, hiszen sokan azok nélkül is tudják kezelni, nem is olyan rosszul.
De itt kötelező, nincs "engedmény".
Szerintetek?
Én eddig csak olyanról hallottam, hogy ha nincs papír, akkor le van mondva a "szer", addig.
Vagy ne hasonlítsuk össze?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 22. 21:13 
kapacsmester

Ez a válaszod meglepett !

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 22. 14:10 
Szent Tömlő őrzője

Firekoko!

Sértődöttség van bennem, de nem ezzel a dologgal kapcsolatban a , az nem nyelvvizsga téma.
Én nem szándékoztam pályázni a délbudai mentési pk. beosztásra sem a vizsgátlan sem a vizsgához kötött verzióra.
Nem ismerem a jelentkezőket sem, azt meg végképpen nem, hogy egyéb embereknek van e hozzá papírja vagy nincs.
Elismertetni meg akkor fogom, ha látom értelmét.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 22. 13:14 
kapacsmester

Tudom és vallom, ha egyszer a törvénykezés kimondja, hogy kell, hát kell, nincs itt semmilyen teória. Egyfajta értetlenkedés az viszont van, de ezt senki nem vitathatja, hiszen a Főváros maga adott ki magyarázatot.
Azt az egyet nehéz elhinni, hogy nincs olyan alkalmas vezető, akinek nyelvizsgája is van és pályázik is.
Mint azt írod neked is van egyfajta vizsgád, ha ez nem államilag elismert hát ismertesd el, tegyél érte valamit, hogy magasabb beosztásba léphess, ugyanis én csak egy nagyfokú sértődöttséged vélek kiolvasni soraid közül.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 20. 22:20 
Szent Tömlő őrzője

Firekoko!

Az hogy te mit hiszel az a te dolgod, de az adott esetben tűzvizsgálatot kellett lefolytatni, tehát kellett a nyelvtudás, ez tény nem pedig vita tárgya.
A felsőfok erőteljes túlzás, nem vagy képben, hogy az mit takar. Nem tudományos konferencián vagy az "enzimes oldószerek hatásai a lappangó vizekre" tanulmányra kell készülnie egy pk.-nak, de hogy az alapfok se legyen meg az kínos, de utólag is letehető. A sok kinevezés meg sok nyugdijbavonulót jelent, nem ott kell keresni összeesküvést ahol nincs, a megüresedő helyeket be kellett tölteni.
A hozzátartozó kérdésben nem hiszem, hogy rokona lett volna bármelyik vezetőnek is a kinevezett, azt meg, hogy kinek ki a cimbije és ki kinek a gyerekével homokozott együtt, netán ki kit ajánlott be, az már nem az én kompetenciám, erről már gyárts te teóriákat, én a magamét megtartom magamnak, bár azok nem teoriák.

Ilonka!

Az a kamu nyelvizsga kb. egy az egyben az, ami az alapfokú államin van. Ez meg tény.
A probléma csak annyi, hogy az egy nemzetközi vizsga amit nem ismernek el itthon a bürokratikus monopol helyzetben lévők.
Bocs de ez marhaság, nézz körül a neten, hogy hány nemzetközi nyelvvizsga van, amit szintén nem ismernek el. Dolgozz meg az infoért, de rengeteget találsz. A nyelvizsgát meg a Pollack szervezte, ugyanazok tanitották akik a nappalisoknak is.

nl
És mit tudsz tenni ellene? Komolyan kérdezem. Mit?
Ha tudod és látod és nem szólsz érte, akkor ugyanolyan megalkuvó vagy, mint én vagy más beo.
Vagy befogod és maradsz vagy mész, de akkor meg már értelmetlen az egész. Minden szervezetben van kliens rendszer, miért pont a tűzoltóság ne lenne ilyen?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 20. 21:22 

A lényegre tapintottál, azt hiszem.
Én csak azt nem értem, hogy a tisztelt nagyjaink meddig hiszik azt hogy "mi" vonulósok nem látunk az ilyen és hasonló ügyekből semmit. Azt gondolják hogy mi "vakok" és "süketek" vagyunk?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 20. 20:15 
kapacsmester

Dwyn, sajnos nem győztél meg, mert kevésbé hihető, hogy bármit is tisztázni lehetett volna és kellett volna abban az esetben. Azt viszont már a legkevésbé sem gondolom, hogy egy államilag elismert alappal, mondjuk "C" vizsgával a mentési pk. tárgyal a külföldi cég vezetőjével, illetve lehetséges, csak a közös nevező, az nem biztos.
Amennyiben kell a nyelvvizsga, akkor valóban legyen az, legyen tárgyalóképes, vagyis felsőfokú, nem? Különben csak szivatás az egész, legtöbben megveszik és máris megfeleltek, nem?
Ja és már értem miért volt az a sok kinevezés tavaly, mert jan. 1 től kell a nyelvvizsga és így a sok "hozzátartozó" még odaért a zsírosbödönhöz, igaz?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 20. 16:55 
szikracsapkodó

Megbukott a pollackos mutatvány? Nyelvvizsga helyett kamu nyelvi szigorlat? Most mi lesz? Molnár Zsuzsanna tű. ezredes, tűzoltósági tanácsos, főosztályvezető sírva rohan a minisztériumba, amiért a haver-sógort nem sikerül az előmelegített székbe beültetni? Lesz ám röhögés a Mogyoródi úton.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 121 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]