ÖT egészségügyi követelmény

Ki és miként lehet tűzoltó? Itt olvashatók a pályázatok és az álláshirdetések is.
Válasz küldése
Pinky
lángterelgető

Re: ÖT egészségügyi követelmény

Hozzászólás Szerző: Pinky » 2014. jan. 15. 19:33

tazy írta:De akkor ezekszerint konkrétan nincs leírva hogy ki alkalmas és ki nem????
A korábban linkelt jogszabály 4. melléklete nem elég konkrét? :S
(Ez a ma hatályos verzióra mutat, ha a dátum zavart volna meg: http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=138363.254701" onclick="window.open(this.href);return false;)

(Amikor én egyszer elmentem a legközelebbi üzemorvoshoz, ő a következőket mondta: mivel önkéntesként a feladatom akár ugyanaz is lehet egy kárhelyen, mint egy hivatásosnak, ezért az alkalmasságot a hivatásosokra vonatkozó szabályok alapján kell elbírálni. - valami ilyen logikai csavarra gondolsz esetleg?)
"Az élet szép, tenéked magyarázzam?"
tazy
vízpocsékoló

Re: ÖT egészségügyi követelmény

Hozzászólás Szerző: tazy » 2014. jan. 15. 12:22

De akkor ezekszerint konkrétan nincs leírva hogy ki alkalmas és ki nem????
Pinky
lángterelgető

Re: ÖT Egészségügyi követelmény

Hozzászólás Szerző: Pinky » 2013. ápr. 02. 8:06

Firefeco írta:De akkor ezekszerint konkrétan nincs leírva hogy ki alkalmas és ki nem?
Értem én ezalatt hogy nincs-e valami jogszabály,rendelet ami ezt szabályozná,feltűntetné hogy milyen betegségek,szerzett vagy örökölt problémák alapján mondják ki hogy valaki alkalmas vagy alkalmatlan?

Tudomásom szerint a 21/2000. (VIII. 23.) BM-IM-TNM együttes rendelet a hivatásos tűzoltókra vonatkozik,vagy ránk is érvényes lenne?
Szia!
Most már van. :)
Csak hogy meglegyen, mielőtt másban is felmerülne a kérdés: Önkormányzati tűzoltóságokra ez vonatkozik: 48/2011. (XII. 15.) BM rendelet 4. melléklete
Itt olvasható: http://jogszabalykereso.mhk.hu/cgi_bin/ ... 925.578000" onclick="window.open(this.href);return false;
"Az élet szép, tenéked magyarázzam?"
Firefeco
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Firefeco » 2009. jan. 25. 15:25

Hali!

Köszönöm azért hogy legalább írtok,és próbáltok segíteni.
Neked is köszönöm ifj Horváth Iván,ezt megtaláltam én is,tisztában voltam vele hogy csak ennyit ír róla,hiszen próbálok tájékozott maradni a szakmámban.

De akkor ezekszerint konkrétan nincs leírva hogy ki alkalmas és ki nem?
Értem én ezalatt hogy nincs-e valami jogszabály,rendelet ami ezt szabályozná,feltűntetné hogy milyen betegségek,szerzett vagy örökölt problémák alapján mondják ki hogy valaki alkalmas vagy alkalmatlan?

Tudomásom szerint a 21/2000. (VIII. 23.) BM-IM-TNM együttes rendelet a hivatásos tűzoltókra vonatkozik,vagy ránk is érvényes lenne?

Üdv: Fecó
ifj Horváth Iván
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: ifj Horváth Iván » 2009. jan. 25. 11:49

256/2008. (X. 21.) Korm. rendelet
az önkéntes tűzoltóság létesítéséről, működésének feltételeiről és feladatáról

7. § (2) A főfoglalkozású tűzoltó a tűzoltó szakmai feladatok ellátását végző, önkéntes tűzoltósággal munkaviszonyban lévő, tűzoltó szakmai képesítéssel rendelkező és foglalkozás-egészségügyi szolgálat vizsgálata alapján tűzoltói szolgálatra alkalmasnak minősített, 18. életévét betöltött természetes személy.
angel911
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: angel911 » 2009. jan. 23. 0:23

Üdv4
Paszzolom! Szerintem nincs ilyen, lelkesedés legyen, aztán majd a parancsnok felel mindenért!
(Régen lehetett, talán) :radobbent:
Fél lelkünk maradt, úgy összeforrtunk. Félhomály csak delelő napunk. De akárhogy kínoz is a sorsunk, már mi nem változhatunk. Goethe, Johann Wolfgang von
Firefeco
szikracsapkodó

ÖT egészségügyi követelmény

Hozzászólás Szerző: Firefeco » 2009. jan. 21. 22:08

Üdvözlök mindenkit akár kolléga akár nem!

A segítségeteket szeretném kérni.Érdeklődnék hogy az Önkéntes /köztestületi/ Tűzoltóságon a tűzoltóknak az egészségügyi követelményei mely jogszabály vagy rendelet alapján vannak meghatározva, vagy hogy egyáltalán létezik-e hozzá jogszabály,rendelet melyben fel vannak sorolva a kritériumok,feltételek.

Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm! ;-)
Válasz küldése