* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 19. 1:36

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Tűzoltó jogosítvány?
HozzászólásElküldve: 2017. szept. 02. 13:06 
hamutipró

Adjon az Isten szép napot!

Mikor látják be az OKF NAGY vezetői,hogy ha így megy tovább NAGY BAJ LESZ vagy VAN!!
Vezető erénye a hibabeismerése. :tapsolo: :tapsolo:
Lehet hogy zsákutca ez az egész vagy nem tudják nem látják vagy nem akarják tudni? :idea:
Civil sofőrből hogy valaki tűzoltó sofőr legyen 2 év kell úgy hogy minden ne meg van "C" jogsi "civil PAV 1"

Mi az, mi embert boldoggá tehetne?
Kincs? hír? gyönyör? Legyen bár mint özön,
A telhetetlen elmerülhet benne,
S nem fogja tudni, hogy van szívöröm.
"A vezetőkhöz is szól a Bölcsesség könyve (6,1-3)
Halljátok hát, és szívleljétek meg,
Tanuljatok, akik a föld hatalmait kormányozzátok!
Figyeljetek föl, akik a sokaságon uralkodtok,
És büszkék vagytok a népek nagy számára.
A Mindenható adta nektek a hatalmat és a
Magasságbeli az uralmat, s majd számon
Kéri tetteiteket, és kivizsgálja szándékaitokat."

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. máj. 25. 15:38 
Szent Tömlő őrzője

Zoli12345 írta:
fajó írta:
http://www.katasztrofavedelem.hu/index2.php?pageid=szervezet_hirek&hirid=1121
Nem csak nekik kellene tréninget tartani!
A gjmf-et, különleges szereket vezetőknek is be kellene ismét a képzés rendszerébe illeszteni, s a dologi részét is biztosítani!
Vannak az országban - akár saját országbéli illetve külhoni - cégek, melyeknek jól felszerelt próbapályájuk van. Talán el lehetne érni, hogy a mkj-el ellátott gépjárművek vezetőinek rendszeres továbbképzést, kurzust tartsanak! Pénz mindig arra van amire akarják!

Vannak kiképzett oktatói az OKF-nek, egyszerűen el kell csak indítani a képzést. Senki nem mer a főigazgató úr elé állni, hogy erre kellene keret. Kb egy 10-12 fős osztály tudná koordinálni az egész országot, a helyiekkel kiegészülve képzéseket tartani. Autók megvannak, emberek megvannak, csak akarat kell!
Ilyen egyszerű lenne a dolog.. Elvileg ezt a fórumot olvassák az okf-en is, gondolkodjanak el ezen..

Ebben van a lényeg!
Amit említettem az az infrastruktúrára vonatkozott volna, természetesen az ottani kezelőszemélyzet segédletével, a plusz mkj-s képzést pedig adja az OKF!
Miért nem lehet ezzel a félIsten elé állni? Sokba kerülne?
Az emberi élet(ek)nél nincs, NEM LEHET semmi sem fontosabb!
No meg a technika sem mindenható, de a vészhelyzet elhárítását, kivédését itt is GYAKOROLNI kell! Legyen erre is pénz, de az erre való keretet ne a személyi állomány dologi kiadásaiból vegyék el! Van abban a nagy házban és a Trv. adta lehetőségekben annyi tartalék, hogy simán finanszírozni lehet ezt a fajta GYAKORLATOT is!

Közel 10 esztendeje részt vehettünk szgk-s vezetési tréningen, akkor a MRFK segédletével egyetemben a "Szabadi" reptéren kialakított pályán, melyhez a nedvesítést adtuk Mi. Jó volt, kellene a folyamatos továbbképzés e téren is.
Majd 2008-2009-ben Tökölön volt a gjmf-ekkel lehetőség egy bizonyos gkv-i körnek szintén kialakított pályán, extrém körülmények között gyakorolni.
Ezekre továbbra is szükség van!
MÁR CSAK AZÉRT IS MERT A RÉGI, TAPASZTALT GÉPKOCSI VEZETŐK ELTÁVOZTAK A SZERVEZETBŐL, AZ IFJAKNAK VISZONT NINCS RUTINJUK!
Annak idején amikor felszereltem, akkor még csak a "K" teheren lehettem gkv., azután az idő teltével - noha előző munkahelyemen is gjm, vezető voltam nem kevés balesetmentes futott km-el a hátam mögött - kerültem, kerültünk előbbre a a fecsik sorában. Ma meg?
Felveszik, kiképezik az ifjú titánokat, majd a szivattyúkezelői vizsga után (vagy már alatt, mert égető szükség van rájuk) már vezeti az I-es szert :radobbent:
No elég a dörmögésből!
Tisztelt (már amikor) döntéshozó helyzetben lévők!
Legyenek szívesek ezeken a gondolatmeneteken is egy kicsit elgondolkodni a FIÚK testi épségének, a technika minél tovább megfelelően üzemképes állapotban való tartásának érdekében, amely hovatovább az állampolgárok s vállalkozások , stb..... biztonságát, javainak - s ezáltal az Ország - védelmét teszik lehetővé.

"Tartsatok lépést a fejlődéssel, és amit elvállaltatok, azt tisztességgel végezzétek is el, mert csak ez által tudtok megbecsülést szerezni. " Idézet: Farkas József ny. tű. alezredes úrtól a Tűzoltó Iskola Műszaki Tanszék volt Főtanárától.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. máj. 25. 14:54 
csizmás kandúr

fajó írta:
A gjmf-et, különleges szereket vezetőknek is be kellene ismét a képzés rendszerébe illeszteni, s a dologi részét is biztosítani!
Vannak az országban - akár saját országbéli illetve külhoni - cégek, melyeknek jól felszerelt próbapályájuk van. Talán el lehetne érni, hogy a mkj-el ellátott gépjárművek vezetőinek rendszeres továbbképzést, kurzust tartsanak! Pénz mindig arra van amire akarják!

Vannak kiképzett oktatói az OKF-nek, egyszerűen el kell csak indítani a képzést. Senki nem mer a főigazgató úr elé állni, hogy erre kellene keret. Kb egy 10-12 fős osztály tudná koordinálni az egész országot, a helyiekkel kiegészülve képzéseket tartani. Autók megvannak, emberek megvannak, csak akarat kell!
Ilyen egyszerű lenne a dolog.. Elvileg ezt a fórumot olvassák az okf-en is, gondolkodjanak el ezen..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. máj. 24. 22:30 
Szent Tömlő őrzője

"Tartsatok lépést a fejlődéssel, és amit elvállaltatok, azt tisztességgel végezzétek is el, mert csak ez által tudtok megbecsülést szerezni. " Idézet: Farkas József ny. tű. alezredes úrtól a Tűzoltó Iskola Műszaki Tanszék volt Főtanárától.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 17. 23:52 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Kedves Szemlits Úr!

Na itt több dolog is felmerül.

Azért nem egészen úgy van, ha ilyet írsz, akkor nem voltál még PÁV-vizsgálaton, hiszen a pszichológiai tesz csak egy, de amellett van egy vagon gyakorlati teszt bizony!!! Még ha nem is túl modernek, de vannak!

És elhiszem, amit mondasz, ugyanis én is ismerek 20 éve teherautózó embereket, és mégse képesek megcsinálni a PÁV-I-et, de arre csak azt tudom mondani, hogy ez egy más kartegória, nem véletlen, hogy a statisztikai eredményesség nagyon kevés %.
(nem falból beszélek, én "poénból" megcsináltam eddig kétszer")
De amit Te javasolsz, az számomra egy teljes káosz. Az nem arrról szól, hogy "tegyük rendbe a dolgokat", hanem teljes káoszt okoz. Ha már hasonlatokkal élünk, akkor erre azt tudnám mondani, hogy holnaptól, aki csak kiteszi a T betűt az autóra, az menjen nyugodtan a forgalomban jogsi nélkül, hiszen az elgondolás is valami ilyet tartalmaz, hogy a nem létező képességre mégis megadjuk a jogosultságot, egyszerűsítés címén, "tekintsük úgy, mintha lenne "C" jogsi és tekintsük úgy, mintha a PÁV-I is meg lenne. Ez számomra kicsit hajmeresztő. ... És most hiába haragszol rám, én nem azt nézem, miért nem lehet megtenni, na de sztem a rengeteg jogi buktatóba nem gondolsz bele.

(Most nem szeretnék hazabeszélni, de csak félig teszem, ugyanis kiderült már eddigi írásiamból, hogy én nem sofőrködök, ellenben pont emiatt, hogy talán egyedül a mentőknél és civileknél kötelező a PÁV-I, emellett ők vannak garantáltan MKJ-vel a legtöbbet a forgalomban (persze eset és rokóra gondolok), nos őket tartom a legmegbízhatóbb sofőröknek, mert azért én is látom amit látok. A napi 10 órás garantált "roham" sztem nincs meg egyik másik testületnél se (javíts ki, ha tévedek), sztem nekik van meg a legnagyobb rutinjuk.

Tehát az egyszerűsítéssel egyetértek, na meg főleg az uniformizálással, hogy akkor vagy mindenkinek, vagy senkinek, na de nem olyan áron, hogy ezzel jogi lavinákat indítunk el. Lehet akkor kékfénnyel felrúgni minden szabályt, na de ne akarjunk emiat előnyöket elvárni, ha egyszer nincs meg a jogalapja az egésznek, amivel felrúghattuk azokat a bizonyos jogszabályokat (KRESZ-szabályokat).

Hát most biztos megint ellenszenves lettem Szemlits Úr, de hazudnék, ha nem ezt a véleményemet írnám le.
üdv

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 17. 19:35 

PÁV...
Én azt látom, hogy jelenleg vizsgálnak valamit "pszichológiailag" a PÁV vizsgálaton és ebből következtetnek, hogy alkalmas vagy nem. Bizonyos, ahogy látom veleszületett "kompetenciákat" mérnek, ami alapján eldöntik, hogy vezethet e kéklámpás autót vagy nem.
Általában a (gyakorlati)vezetéshez szinte egyáltalán nem kapcsolódó tesztekkel.
Egyszerű parasztlogikával nézve, tesztelnek valamit, amiből kikövetkeztetnek valamit. Nem lehet akkor a feladathoz (jelen esetben a vezetés) minél inkább kapcsolódó tesztet alkalmazni?
Akár vezetéstechnikai pálya, akár szimulátor, stb.
Kicsit olyannak tűnik, mintha lenne egy általuk sejtett X betegség, amit úgy próbálnak megtalálni az orvosok, hogy minden más tesztet elvégeznek és a végén kizárásos alapon, megállapítják az X betegséget.
A másik, hogy szerintem nem csak a veleszületett képességek számítanak, sőt jelentősen lehet fejlődni szinte minden területen, amennyiben tényleg komolyan csinálja az ember.
Érdekes személyes tapasztalat, hogy nem egy olyan ismerős tűzoltó, akire rábíztam volna az életemet vezetés közben, mivel, nyugodt, higgadt, megfontolt és nem siet feleslegesen, nem, vagy csak nagy nehézségek árán sikerült a PÁV vizsgája.

Másik, amit Köszeg20 is feszegetett már...
Szerencsére eljutottam néhány külföldi, főleg nyugati országba, nagyon ritka, hogy ennyire "rohannak" mint itthon. Igen, ott annyian vannak, hogy nem gond, azon a rövid távolságon nem jön ki igazán, esetleg másodpercekben! De biztos, hogy ea "végeken" a tűzoltónak kell kompenzálni az egész rendszer hiányosságait? Akár azt értve a hiányosság alatt, hogy nem egy városban van egy nagy laktanyában mind a 3 fecskendő, semmiféle diszlokációra való törekvést nem látok, hogy legalább azt a keveset ami van egyenletesen szétbontani a működési terület szerint. Ami önmagban nem csodaszer, de egy lépés előre. Eztán jöhet egy második lépés is...

Bence!
Én azt látom, hogy főleg azt nézed, hogy nem lehet megcsinálni dolgokat... persze ez személyes vélemény néhány írásod alapján! Kockázatmentes dolog nincs, sőt tökéletes terv sincs! Maradva a tűzoltó jogosítvány dolgon, a németek éveket görcsöltek mire összehozták a mostani rendszert, ami még nem kész! Az osztrákok már legalább egy éve "belekeveredtek" és hiába vették alapul a német rendszert, még nincsenek kész. Sőt! Soha nem is lesznek készek! Mivel mindig előjön valami, mai miatt felül kell esetleg vizsgálni a rendszert, módosítani, jobbá tenni.

Üdv.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 13. 6:44 

Kedves Szemlits Úr!

Ne vedd rosszindulatú megjegyzésnek, mert nem annak szánom, én csak arra gondolok, hogy ott vannak a B-s jogosultságok a civilek nagy tömegére, és ezzel szemben ha a tűzoltó kapna sokkal több jogosultságot a közlekedésben, akkor JOGILAG mi van, ha történik valami? Legyen csak egy sima ütközés egy személygépkocsival, sérülés nélkül, és máris jogilag úgy néz ki a dolog, hogy a tőo. vezetőjének nincs jogsija. (feltéve, hogy tényleg nincs). Csak mert ez nem parancsnoki kompetencia, hogy "kiterjesztjük" ..... És hát valljuk meg, a civil B-s emberke jogosan lesz felháborodva.

A biztosító fog elsőként ebbe belekapaszkodni, és hát a civil meg nem fogja ezt annyiban hagyni olyan könnyen sztem, ha az ő millióiról van szó, és őt hozzák ki hibásnak (?), és el kell ismerni, jogosan háborog.

Szóval én is a könnyítésen, a PÁV eltörlésén vagyok, na csak egy vagon jogi probléma merül fel azonnal. A PÁV-val is ez a helyzet, hogy ha nincs valami "plusz" amivel szeli át a pirosokat, netán forgalommal szemben stb, aztán lesz egy baleset, akkor felmerül a kérdés, milyen jogalappal szegte meg a közlekedési szabályokat, ha egyszer nincs ott az a plusz, ami erre őt jogszabályilag felhatalmazza??
Nehéz kérdés, tudom, de nincs igazam? Könnyíteni, egyszerűsíteni kéne, én ezt elismerem, és egyetértek vele, csak ehhez egy vagon jogszabályi módosítás is kellene akkor. Na most már tuti kötekedésnek veszed, pedig csak logikailag próbálom végiggondolni. Ne haragudj, ha annak tűnik.

Tudod minden tök jó, amirt mondasz osztrák és német példákról, csak megint abba ütközünk, hogy itt nálunk nincs meg az a vezetési morál az utakon, hogy ez olyan könnyen teljesíthető legyen. Röviden: Ott működik, itt nálunk meg vannak erős kétségeim. Na de ott egy felvillanó kék láttán kitisztul az út, nálunk pedig .... mindenki ismeri a helyzeteklet.
üdv
Bence

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 12. 19:57 
slagmester

So müssen wir uns nicht an jedes Verkehrsschild oder an das Tempolimit halten.

"Így nekünk nem kell betartanunk mindegyik jelzőtáblát vagy a sebességkorlátozást."

:arrow: http://www.schwaebischhall.de/buergerst ... erung.html

Ezt nem páv nélkül mkj-val, hanem civilben amíg beérnek a laktanyába riasztáskor.

Cruise

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 12. 12:11 

Hát kedves köszeg20 rávilágítottál egy lényeges elemre, hiányosságra. Csak éppen akiknek kéne azok nem így nézik ezt. A magyarázat nagyon egyszerű, azért mert nem tudják a lényeget, azt hogy mi az hogy tűzoltóság, miből és kikből is áll, kiket is hívna annak. Sokan azt hiszik hogy mindent meglehet tanulni a könyvekből ilyen-olyan iskolákkal, tanfolyamokkal. Ez részben igaz, csakhogy a nagyobb részben ez a szakma a GYAKORLATI tapasztalatokra épül. amihez sok-sok évet kell eltölteni és CSINÁLNI.
Sajnos hiába hivatkozunk mi magyarok arra hogy Széchényi Ödön így-meg úgy, meg ennyi meg annyi éves a hazai tűzoltóság, ha rossz az egész rendszer. Lehet itt folyamatosan külföldi példákat említeni, mindenki tudna rengeteget, de ahogyan köszeg barátunk írta, nem biztos hogy beilleszthető normálisan, működésképesen a mi rendszerünkbe.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 12. 11:45 
tűzkakas-idomár

Önkéntes elemeket vegyétek figyelembe!
Rövid vonulási távolság, ismert közlekedési viszonyok, stb.
E nélkül ne próbáljunk hasonlítgatni. Még nagy városokban is csak saját kerületében mozognak a fecsik. Nagyvárosok fecskendői is legfeljebb körzeteikben mozognak, ami azt jelenti, hogy a szomszédukban lévő 10 kilométerre lévő falvakban is csak segítségnyújtók, tehát másodlagos erők, amit ettől függetlenül is több esetben megjárnak, ismerik stb. Ennél távolabb nem mennek. A vonulásuk nem tart 2-10 percnél tovább. A kiérkezési idejük a távolság miatt alacsony így kevésbé stresszeznek azon, hogy a 25-40 kilométer távolság miatt mivel találkoznak. Had tudjanak a nálunk fellépő nagy távolságból adódó időn a bajbajutottak javára lefaragni. A Ma.o-i távolsági és vonulási adataink miatt a Ma.o-i sofőrök folyamatosan nyomják a "pedált" mert a távolság gyorsabb leküzdésével lehetséges az idő rövidítése.
Lehet ezt másképpen, de ahhoz kedvezőbbé kellene tenni és helyzetbe kellene hozni az önkéntes mozgalmat.
Tényleg valaki meg tudná mondani, hogy a tavalyi évben az utánpótlás nevelésére mennyi pénzt fordítottak, mennyit invesztált a magyar állam és a szövetségek arra, hogy az önkéntes tűzoltóság feladataiba beleszeressenek a fiatalok ?
Tényleg valaki le tudná írni, hogy az EU országoknak megfelelően Ma.o.-n hol lehet 12-18 éves tűzoltó gyerekeknek védőruházatot, vagy egyen sisakot, védőkesztyűt, csizmát vásárolni, ha valaki el akarna kezdeni komolyan foglalkozni a gyerkőcökkel.
Mert azokban az országokban, ahol ez jól megy a 16. életévétől már vezetgetik a fecsiket, igaz nem vonulás közben, de mennek velük táborokba több száz kilométert illetve gyakorlatozni stb. Mire 18 éves lesz komoly képzésen átesik és megszerezte hozzá a szakértelmet, és gyakorlati tapasztalatai is vannak. Szépen felépített rendszer, aminek minden eleme a helyén van így könnyű engedményeket tenni.
Soroljam tovább miért ne akarjunk összemosni és mindig a jó elemeket kiemelni egy rendszerből és azt átvenni.
Ott a tűzoltók 90 %-a nem az utcáról kerül a rendszerbe, több éves gyermek korban ( a legfogékonyabb korban) elsajátított gyakorlati elméleti tudással felvértezve lép az első osztályba :!:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 11. 19:54 

BenceKékFényes írta:
Na de hogy megy ez? Van egy sima B-s jogsija, aztán onnantól kezdve csak úgy kiterjesztik?
Mert jó dolog persze, csak sztem ennek is meg vannak a maga veszélyei ....

Igen!
Milyen veszélyekre gondolsz? Az '50-es évektől, az 1999-es EU-s "egységesítésig" így volt a németeknél, hogy 7,5 tonnáig szólt a "személygépkocsi" jogosítvány. Megoldották!
Legyen csak 5,5 tonnáig, mint ami az osztrákoknál van. Példának okáért egy 3,5 és egy 5,5 tonna össztömegű Mercedes Sprinter miben különbözik egymástól? Duplakerék hátul és e miatt kb. 4-5 cm-vel szélesebb... Ehhez kell a több órás C kategóriás képzés? Szerintem nem!
A másik, hogy ilyen téren van egy(személyi) felelős vezető, úgymint a Parancsok, aki felel a tűzoltóságért, ez egy lehetőség és majd ő eldönti, hogy kit tart alkalmasnak arra, hogy vezesse az ott lévő gépjárműveket.

Üdv.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 11. 18:50 

Szamlits Úr!

Na de hogy megy ez? Van egy sima B-s jogsija, aztán onnantól kezdve csak úgy kiterjesztik?
Mert jó dolog persze, csak sztem ennek is meg vannak a maga veszélyei ....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 11. 11:59 

2010. augusztus 27.-i hír, hogy a Német Szövetségi Tanács (Bundesrat) határozott a tűzoltó jogosítvány kiterjesztéséről, az eddigi 4,75 tonna helyett (a tanulmányban leírt rendszer) 7,5 tonna össztömegig. A törvényjavaslat elkészült, beterjesztették, elfogadása hamarosan várható. :tapsolo:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 11. 8:35 

Javítsatok ki, ha rosszul tudom, én nem sofőr vagyok, de az új Sprinterek is 3,5 t felettiek, és mégis lazán vezetik B-s jogsival.
Hogy is van ez?
Én megértem, hogy nincs elég ember 3,5 t feletti jogsival (pontosabban fehér hollóként van csak), na de ez mégis csak nagyon durva.

Ha tévedtem, bocsi.

A PÁV eltörlésével viszont én is egyetértek, a legtöbb országban semmi hasonló nincs, és mégis működik a rendszer. Bár értesüléseim szerint egyszer már szó volt erről, aztán mégis megtartották, mert a Közl. Felügy. rájött mekkora veszteség lenne ez neki, na de az egy következő vitatéma lehetne, hogy vajon mennyi köze van a PÁV-vizsgálatoknak a realitáshoz, a vlós környezetben való "emergency-vezetéshez".

Srácok!
Az ún. tűzoltó-jogsi mire jogosít vagy miben tér el a sima B-s, C-s jogsitól?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 08. 16:18 
tűzkakas-idomár

Baden-Württemberg tartományban az EU-s, tehát a magyarországi rendszernek megfelelő jogosítvány kell az autók vezetéséhez. A megkülönböztetett jelzés miatt nem kell külön (PÁV) vizsga.
Az alkohol szint is azonos a civil szinthez, tehát egy pohár sör belefér.
Különbség ott jelentkezik, míg minden település általában szűk környezetébe vonul ott egy tűzoltócsapat, (minden településben van tüo.-ság) így nincs ismeretlen szituáció, minden kereszteződést, út minőséget, útviszonyokat ismernek a sofőrök.
Nálunk a HÖT egységek, komoly távolságokra (80-100 kilométerre is) lévő ismeretlen településekre - így ismeretlen szituációkkal találkoznak - vonulnak.
A felépítményeknek megfelelő vizsgákat kell tenni a sofőröknek, ez felépítménynek megfelelően hosszabb, rövidebb időt és mennyiséget jelent az elméleti és gyakorlati anyagban.

Nagyon kevés a vonuláshoz (megtett km, és jármű szám) viszonyított balesetek száma.
Ott egy 15-20 éves jármű futásteljesítménye 15-20 ezer kilométer, tehát kb. 1000 km/év. még a legtöbbet futott szereknél is.
Ez Ma.o. viszonylatban nagyon kevés, főleg a HÖT-höz viszonyítva.

Gondot most az jelenti, hogy az új jogosítványhoz jutók csak 3,5 t-ig vezethetnek "B"-s jogosítvánnyal, míg az előtte jogosítványt szerzettek 7,5 t-ig. Ezért lehet sok helyen vásárolni a 3,5 t-7,5 t közötti tü.o járműveket.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 13. 16:56 
pernyekergető

Na én meg nem tudhatom mi van a mentőknél. Pláne hogy egy sprinter azért kicsit gyorsabb mint egy 20-45 év közötti leselejtezett nyugati tűzoltóautó... igaz a fék is jobb.

Na de hát, lényeg a lényeg, ez így nem jó, veszélyes. Valamit -remélem ebben egyetértünk- lépni kellene.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 13. 11:22 

Hűű Te, ez is egy nagyon durva dolog
Közelről nem tudhatom, mivel nem vagyok tűzoltó, csak hallomásból, hogy bizony B-s jogsival is miket megcsinálnak, én meg csak hűledezek .....

Hangsúlyozom, nem tudom mennyi a valóságtartalma, na de mentőknél se különb a helyzet most az új Sprinterekkel, hogy már 3,5 t felettiek.

Na ez már azért egy fogósabb kérdés.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 12. 20:44 
pernyekergető

Igen, ha baleset van akkor hogy itélik kis hazánkban? Mert ugye valljuk be, sokan főleg egyesületi szinten vezetnek felsőbb kategóriás gépjárműveket... főleg fiatalok, akik rutintalanabbak is, és akár csak sima "B"-s jogsival rendelkeznek, de abban is biztos vagyok hogy sok így vonuló fiatal mondaná azt hogy ha nem is az egészet, de egy bizonyos részét bevállalná akár önköltségen is. Ez mind az ő mind a mögötte mellette ülők érdeke is...

PÁV azért nem kellene feltétlenül egyesületi szinten, de a tűzoltó jogosítvány szerintem nagyon is jó dolog lehetne.

Addig meg - én aztán nem vezettem... az autó maga gurult ki... nincs nálam a jogsim...stb.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 12. 18:54 

Ez egy annyira érdekes kérdés.
A legtöbb országban tudomásom szerint nem kell semmilyen extra jogosítvány, és egyszerűen csak vezetik az MKJ-s autót.

Na bennem csak megint akkor merülnek fel kétségek, ha baleset történik ....
Alap esetben nincs ezzel gond, na de ha meg történik valami, akkor hogyan történik ennek az elbírálása?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 12. 15:38 

katasztrofális írta:
Mi a helyzet a PÁV I-gyel odakint?
Ez a tűo. jogsi azt is tartalmazza?

Bajorországban biztos nem kell, ott akinek van jogosítványa és tagja a tűzoltóságnak vezethet mkj.-s járművet.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. jún. 23. 8:40 

Úgy tudom (de majd pontosan rákérdezek), hogy külön ilyen, hogy "PÁV" nincs, gyakorlat van előírva, de ez nem 100%.
Ha van bármi is, németeket ismerve, biztos benne van a tűzoltó jogosítványban a dolog.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. jún. 23. 8:34 

Mi a helyzet a PÁV I-gyel odakint?
Ez a tűo. jogsi azt is tartalmazza?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Tűzoltó jogosítvány?
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 22. 19:43 

Tűzoltó jogosítvány. Követendő példa?!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]