Nemzeti Közszolgálati Egyetem

Ki és miként lehet tűzoltó? Itt olvashatók a pályázatok és az álláshirdetések is.
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Re: Nemzeti Közszolgálati Egyetem

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2011. nov. 27. 15:40

filmes írta: Minden elvárásnak, követelmények megfelelek és teszek is, hogy megfeleljek, úgy, hogy a nyelvem mindig a számba marad és erre büszke is vagyok.
Engem nem zavar a karrierépítésed, és az előrejutás szép dolog emberséggel karöltve. De a nyelved nem a szádba, hanem a szádban marad... ez egyetemi hatás?
filmes írta:Az iskola pedig nagyon jó.
Kérlek, pontosan jelöld meg, hogy ezt hol vitattam!
filmes írta:Nincs titkolni valóm, nincs szégyenleni valóm, és a családomnak sincs.
Ez hogy' jön ide??? Kissé labilisnak tűnsz...
filmes írta:Semmit nem tudsz arról, hogy én hogyan lettem tűzoltó, és mit értem el eddig.
Valóban, nem is érdekel.
filmes írta:Hogy veszed a bátorságot, hogy véleményt mondj olyan emberről akit nem is ismersz?
Talán nem hogy, hanem honnan veszem a bátorságot, így helyesebb. Talán az idegállapotod vezetett oda, hogy e kérdést feltedd. Én az általad írottak alapján alkottam véleményt. Nem tetszik? Nekem sem a tiéd.

Csak higgalom... ha tűzoltóságodra vagy büszke, akkor tudnod kell, hogy előbb megnézzük, hogy az ajtó nyitva van, vagy zárva, és csak utána rúgjuk be.
"Nincs jog, csak hatalom" Raymond E Feist

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred
filmes
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: filmes » 2011. nov. 27. 15:04

krampusz írta:Nem az iskola minőségét, hanem a monokultúrás felhasználhatóságát tettem szóvá. Példáid nem életszerűek.

Nyelvhosszad, s annak szorgalma arra késztet, hogy belássam: ennyit rólad.

Ami a "pánikot" illeti: remélem, nem következik be, hogy érdemtelenül valaki az utcára kerül, és csak postai kézbesítő lehet a sokat érő diplomájával. De ha mégis előfordul, szívemből remélem, hogy személyesen el tud beszélgetni veled a jövőjéről.
Hogy veszed a bátorságot, hogy véleményt mondj olyan emberről akit nem is ismersz? Semmit nem tudsz arról, hogy én hogyan lettem tűzoltó, és mit értem el eddig. A diploma felhasználhatóságának korlátai pedig minden szak esetén fennállnak. Erről felesleges is vitázni. Az iskola pedig nagyon jó. Tapasztalatból tudom, így hát véleményt is tudok mondani, s mondhatok is. Az utcára kerüléstől pedig féljen az akinek félnie kell. Én nem félek. Nincs titkolni valóm, nincs szégyenleni valóm, és a családomnak sincs. Minden elvárásnak, követelmények megfelelek és teszek is, hogy megfeleljek, úgy, hogy a nyelvem mindig a számba marad és erre büszke is vagyok.
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2011. nov. 27. 13:07

Nem az iskola minőségét, hanem a monokultúrás felhasználhatóságát tettem szóvá. Példáid nem életszerűek.

Nyelvhosszad, s annak szorgalma arra késztet, hogy belássam: ennyit rólad.

Ami a "pánikot" illeti: remélem, nem következik be, hogy érdemtelenül valaki az utcára kerül, és csak postai kézbesítő lehet a sokat érő diplomájával. De ha mégis előfordul, szívemből remélem, hogy személyesen el tud beszélgetni veled a jövőjéről.

1 "Kádár-Huszár" Ezred
filmes
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: filmes » 2011. nov. 26. 18:14

krampusz írta:
filmes írta:Nem igazán értem, hogy mire gondolsz. Tűzoltóság, rendőrség van majdnem minden településen. A hasonlatod elég ratyi.
filmes írta:Ha nem akarsz tűzoltó tiszt vagy rendőr tiszt lenni, akkor nem mész oda tanulni.
Ez nem egészen van így. Ha mondjuk rendőr vagy, mert az akartál lenni, és nem fekszel jól a főnöknél, máris rossz az életviteled, oszt huss, repülsz... És a diplomádat feltolhatod jó mélyen. Az érvelésed ratyi.

Ha építészmérnökként elcseszel valamit akkor huss, és a diplomáddal kitörölheted a sejhajodat. Ha nem fekszel jól a főnöknél és csak tűzoltó szakmunkásod van, akkor azt is cseszheted a bizonyítványodat, nem csak a diplomát. Ha tanárként nem fekszel az igazgatónál és kiraknak akkor cseszheted a diplomát. Lehetne sorolni. Teljesen felesleges volt a hozzászólásod. A rendőrtiszti főiskolai diplomával például rendészeti szakközép iskolákban lehet tanítani, vagy biztonsági őri cégnél munkát vállalni. A Védelmi Igazgatási szakon végzettek lehetnek katasztrófavédelmisek, pv-sek, vagy létesítményi tűzoltóságnál is lehet vele dolgozni.
Először tájékozódj. Nem kell a pánikot kelteni.
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2011. nov. 26. 15:37

filmes írta:Nem igazán értem, hogy mire gondolsz. Tűzoltóság, rendőrség van majdnem minden településen. A hasonlatod elég ratyi.
filmes írta:Ha nem akarsz tűzoltó tiszt vagy rendőr tiszt lenni, akkor nem mész oda tanulni.
Ez nem egészen van így. Ha mondjuk rendőr vagy, mert az akartál lenni, és nem fekszel jól a főnöknél, máris rossz az életviteled, oszt huss, repülsz... És a diplomádat feltolhatod jó mélyen. Az érvelésed ratyi.

1 "Kádár-Huszár" Ezred
alopisz
parázspörgető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alopisz » 2011. nov. 26. 12:51

Mivel itt nem egy feltétlen új dologról van szó, hanem összeolvadásról, minden iskola viszi a maga érdemeit - remélhetőleg, mert miért ne.

Az pedig, hogy ezt egy intézmény alá viszik és biztosíthatják az átjárhatóságot pont arra ad lehetőséget, hogy ha "a szegedi trolivezető inkább pesti metróvezető szeretne lenni" akkor azt egyszerűen megtehesse. Ne kelljen a beszámításokkal bíbelődni.

Szerintem ez egy jó iskola lesz, mivel külön-külön is kitűnő intézmények és tényleg igazi szakemberektől van lehetőség tanulni, legyen az elméleti vagy gyakorlati tantárgy.

Pozsár hozzászólásához pedig csak annyit, hogy jó lenne, ha 10-15 év múlva is lennének gyakorlott szakemberek, akiktől majd az akkori ifjúság tanulhat :)
"Mi dolgunk a világon? küzdeni / Erőnk szerint a legnemesbekért"
(W.M.)
filmes
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: filmes » 2011. nov. 26. 9:30

krampusz írta:Ez az egész csak parasztvakításnak tűnik. Egy ilyen "egyetem" elvégzése után egész életére fogságba esik a delikvens, mert máshová nem jó. Nagyjából olyan, mint BP-n elvégezni a villamosvezetői, vagy trolibusz-vezetői képzést. Ha gáz van, mehet az utcára, csak már gyalog, ingyen.

"A távolságot, mint üveggolyót megkapod"

Hofitól: "Érted? Távolságot kapsz. Úgy ekkorát, és mehetsz amerre látsz."
Nem igazán értem, hogy mire gondolsz. Tűzoltóság, rendőrség van majdnem minden településen. A hasonlatod elég ratyi. Gondolom a munkahelyi lehetőségekre gondolsz. Van olyan főiskolai szak ami az élet minden területére jó? Mert az állatorvos is csak állatorvos lehet a diplomájával, villamosmérnöknek nem fog tudni elhelyezkedni vele. Akkor az is fogságba ejti a parasztokat? Ha nem akarsz tűzoltó tiszt vagy rendőr tiszt lenni, akkor nem mész oda tanulni. Ennyi. Attól még lehet jó iskola, jó tanárokkal.
Pinky
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Pinky » 2011. nov. 26. 0:34

OFF
krampusz írta:"Nagyjából olyan, mint BP-n elvégezni a villamosvezetői, vagy trolibusz-vezetői képzést."
Szegeden miért nem vezethetne? (Akár trolit, akár villamost.)
"Az élet szép, tenéked magyarázzam?"
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2011. nov. 04. 8:14

Ez az egész csak parasztvakításnak tűnik. Egy ilyen "egyetem" elvégzése után egész életére fogságba esik a delikvens, mert máshová nem jó. Nagyjából olyan, mint BP-n elvégezni a villamosvezetői, vagy trolibusz-vezetői képzést. Ha gáz van, mehet az utcára, csak már gyalog, ingyen.

"A távolságot, mint üveggolyót megkapod"

Hofitól: "Érted? Távolságot kapsz. Úgy ekkorát, és mehetsz amerre látsz."

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Pozsár
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pozsár » 2011. nov. 03. 21:42

haj, csak lennék fiatalabb, bizony lenne kedvem nekivágni... :-$
De Ti, ifjú Titánok, nektek szabad a pálya, nosza!
pszt... ki tudja :toprengo: lehet, még most is lenne kedvem :elvarazsolt:
Igyekezzetek hát, nehogy beelőzzelek :-D
Handbauer Péter
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Nemzeti Közszolgálati Egyetem

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2011. okt. 30. 23:06

Válasz küldése