* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 19. 5:19

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 2032 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 22. 18:15 
Szent Tömlő őrzője

Gazdee!
Szerintem látogass be Fehérvárra, ott elmondják, hogy van-e felvétel vagy sem (lehet, hogy "túlképzettnek" számítasz, de ettől még lehetsz tűzoltó). A lehetséges tűzoltó sulikról is ott tudsz infót szerezni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Kösz!
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 22. 16:47 
vízpocsékoló

Sziasztok!

Köszönöm a felvilágosítást! Túl vagyok az államvizsgán, amit az előbbiekben említettem! Nagy megkönnyebbülés az biztos! Most már nem is lesz más dolgom, mint hogy nekiugorjak ennek a jelenkezős dolognak!
Azért kérdésem is van ám?
Ilyen, hogy tűzoltó képzés, vagy tűzoltó iskola nem létezik, csak felsőoktatási szinten? Halottam valami Tűzoltó technikusi suliról is! Ide is csak tavasszal tudok jelentkezni, vagy jobb, ha ezt az adott helyen, a suilban érdeklődjem meg?
Más! Bodajkon lakom! A Móri tűzoltókapitányság(6-7 km re tőlünk) ha jól tudom önkéntes alapon működik! Székesfehérvár 25 km-re fekszik és ott úgymond "komolyabban űzik az ipart", meg a tüzet is(illetve oltják) :D ! Hova menjek, vagy az mindegy? Mindenhol kapok felvilágosítást?
Köszi:
Gazdee

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 21. 14:24 
slagmester

:D
Kössszííí!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 21. 14:00 
vízpocsékoló

Backdraft!

A 21/2000. (VIII. 23.) BM-IM-TNM együttes rendeletben mindent megtalálsz. Terjedelmes, egy fórumban nem lehet felsorolni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 21. 13:13 
slagmester

Volna ide nekem egy kérdésem...teljesen idevágó. :wink:

Elmondaná nekem valaki egyszer, mit néznek pontosan a BM-orvisin? És mik a konkrét követelmények?

Előre kösszíí! 8)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 16. 19:26 
vízpocsékoló

:oops: Szevasztok már jo ideje szeretnék tűzoltó lenni de a környéken nincs felvétel,az orvosim megvan a BM- en.Tudtok valami helyet Vas M.-ben?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 16. 18:52 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Üdv Gazdee!

Hmm... asszem :roll: ilyen paraméterekkel Pécs is vevő lenne rád :)
ha környékbeli lennél...

Szia! Pozsárka

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 16. 18:03 
vízpocsékoló

Szevasz Gazdee!
Üdvözöllek, mint leendő kollégát!

Tekints be a Fővárosi Tűzoltóság fórumába, http://www.tuzoltosagbp.hu, itt már többen kérdeztek hasonlókat, így részletesebb választ is találsz. A feltételek az egész országban azonosak.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 16. 17:56 
kapacsmester

Te DÖTE !
Nem unod még ezt a hosszúlépésezést?
Olyan gyerekes és uncsi! Valami jobbat találj ki!
Tudod.. a kevesebb néha több!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 16. 16:59 
Szent Tömlő őrzője

Szia Gazdee!

Szerintem elsőkörben szaladj be a lakhelyed szerint illetékes tűzoltó parancsnokságra. Ott megmondják az egyéb feltételeket, és, hogy náluk lesz e a közlejövöben üresedés.

Ha tanulni akrsz akkor Ybl vagy Pollack, de legkorábban csak jöőre tudsz nekilódulni, a felvételi eljárás miatt!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Segítségkérés!
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 16. 16:43 
vízpocsékoló

Valaki segítsen!

21 éves vagyok, 3 éve érettségiztem és ha minden jól megy '04 júniusában befejezem a tanulmányaimat, ami Gépipari mérnök-asszisztens végzettséget jelent. B-C-E kategóriás jogosítvánnyal, belföldi árufuvarozói engedéllyel rendelkezem. 2008 májusáig érvényes PÁV I. -es minősítesem van!
A problémám a következő: Szeretnék tüzoltó lenni, de nem tudok érdemi információhoz juttni ezzel kapcsolatban.
Tehát megkérnék valakit, aki ebben kompetens, vagy van alami öttlete, hogy hol járjak utána a dolgoknak, hol jelentkezzek.
Olvastam a fórumban a különböző iskolák lehetőségét! Még nem zárkóztam el a tanulástól, ezért ha lenne rá lehetőségem, akkor akár egy ilyenbe is belevágnék.
Segítségüket/segítséketeket előre is köszi!
Gazdee

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 15. 11:51 
vízpocsékoló

A hivatásos állományba kerülésnek már most sem feltétele a sorkatonai szolgálat letöltése.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: válasz
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 14. 22:44 
vízpocsékoló

Értem. Köszönöm a választ! :roll:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 14. 22:02 
Szerkesztő

Kedves Borsodi!

Valóban, a feltételek közül ki kell venniük a letöltött sorkatonai szolgálatot. Helyette változatlanul marad a szigorú egészségügyi alkalmasság (mind fizikailag, mind pszichikailag).

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: k.s.sz.
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 14. 22:00 
vízpocsékoló

Üdvözlök mindenkit!
Most vagyok itt először. Úgy tudom, hogy a tűzoltósághoz (sok minden egyéb mellett) való bekerüléshez feltétel (volt) a letöltött sorkatonai szolgálat. Viszont a közelmúltban vonultak be az "utolsók", vagyis ez megszűnik. Ezzel együtt szimplán megszűnik az általam említett kitétel is, vagy lesz helyette valami egyéb?
Köszönöm a választ!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 25. 13:14 

Újoncnak!
Miután más nem reagált felvetésedre, ezért röviden - találgatás szintjén - én kísérlem meg. Válaszom nem hiteles, mert nem rendelkezek a korrekt válaszhoz szükséges információval!
- Lehetséges hogy a felvételek az alaptanfolyamot megelőzően közvetlenül történnek, és most éppen nincs tanfolyam ütemezve, illetve ha van, akkor annak állománya már feltöltött.
- A másik - és nyomósabb - ok az is lehet, hogy tűzoltóéknál most éppen nincs létszámhiány, így felvétel sem. De ha regisztráltak az említett helyen, akkor biztos keresni fognak.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 23. 13:43 
vízpocsékoló

Sziasztok. A nickböl is lehet következtetni, hogy meglehetösen új vagyok ezen az oldalon. Azért fordulok ehhez a fórumhoz, mert kíváncsi vagyok,hogy a helyzetem, ill. a problémám egyedi-e, avagy sem. Szóval: Hosszú ideje érik bennem az elhatározás, hogy tűzoltó szeretnék lenni. Nyilván közrejátszik ebben az is,hogy a honvédségnél is az voltam,ráadásul édesapám is az, a vér nem válik vízzé, ismét bebizonyíttatott. Jártam a Dologház utcában,felvették az adataimat,elbeszélgettünk,de azóta semmi válasz.(kb. egy hónapja történt) Pedig azt hiszem nagyjából minden rendben van velem, a fizikumom rendben van, érettségim is van és a családi háttérnek köszönhetően elég jól kitanultam az alapvető szakmai "fogásokat". Mégis úgy érzem, nem vesznek számba, mint lehetséges jelöltet.. :( Vagy ez mindenkinél így megy? Aki tud vmi jó tanácsot, vagy van vmilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban,ossza meg velem. kösz.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 20. 16:04 
vízpocsékoló

Sziasztok!
Ha esetleg nem emlékeznétek rám én vagyok aki az OMSZ-tól szeretnék átkerülni hozzátok.
Tehát megvan a páv-1(ujfajta 5 éves) C-s jogsi érttségi sajna nincs 9 éves gyakorlat kéklámpával. Mult héten voltam bent a Dologház utcában jelentkezni ahol kedvesen fogadtak és azon kívül, hogy kb 10 kg sújfeleslegem van nem találtak semmi kivetnivalót bennem. Azt mondták az érettségi hiánya nem gond. Mégis azt mondták, hogy egyenlőre várnom kell ők sem tudják mennyit. :(
Tudtok valami belső infót, hogy kb. mennyi ilyenkor a váakozási idő? És szerintetek is esélyes vagyok a felvételre?
Köszi a válaszokat!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 10. 18:58 

megjött köszi.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 10. 11:40 

Almera:
Természetesen nincsen semmiféle jogi végzettségem.
Royal:
Érdekesen fogalmaz a rendelet, amikor önkormányzati tűzoltóságot említ.
Kérdésként felmerülhet, hogy az önkéntes tűzoltóság önkormányzati tűzoltóság-e. Szerintem nem.
De ha mégis az lenne, van még egy kitétel, mégpedig az, hogy csak a hivatásos szolgálati jogviszonyban álló tűzoltókra vonatkozik a rendeletnek ez a pontja. Ilyen pedig csak a HÖT-nél van.
Magyarul:
Szerintem az ÖT és a tűzoltó egyesületek tagjainak kötelező a PÁV I. a megkülönböztető jelzések használatához.
Hogy mi van akkor, ha valaki HÖT gkv., és otthon ÖT vagy ÖTE tag?
Na erre válaszoljanak a jogászok!
A rendelet pü-ben megy!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 09. 23:41 

nézzétek el nekem, hogy 180 km-re lakom, valaki küldje le a jogszabály nekem is. Köfi.
az önkéntes most a tűó-sághoz tartozik vagy nem? akkor most kell vagy nem?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: PÁV
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 09. 23:29 
lángterelgető

Katasztrofális! Te biztosan jogi végzettségű vagy!
Egyébként betüről betüre igazad van! A rendelet így értendő, ahogy leírtad!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 09. 13:27 

Kedves E.Bohl!
Az általad említett idézetet valóban kihagytam, nem véletlenül. Azért követtem el ezt a kegyes csalást, mert ha valakinek nem áll rendelkezésére az egész rendelet csak megzavarja őt ez a kitétel.
Józan paraszti ésszel (bár egy régi jó barátom szerint én csak álkulák vagyok, mivel földem nincs, de nagy paraszt vagyok) szerintem a helyzet a következő:
Amint említetted, az 1.§ (2) bekezdés valóban utal a 9. § (2) bekezdésére, amely visszautal a 3.§ (6) bekezdésére.
A 3. § (6) pontja szerintem azt mondja ki, hogy a fináncok, (elnézést) és a honvédség gkv-i részére a saját cégükön belül kiadott PÁV-ot a saját járműveik vezetésére kell korlátozni.
Ez a pont tehát a rendőrség, a hiv. kat. véd szervezetek és a HÖT-ök hivatásos álományú gkv-it nem érinti.
A 9.§ (2) pontja pedig ennek a korlátozásnak a törlését szabályozza.
Így néz ki ez az én olvasatomban.
Ha ne adj' isten valakit érdekel a rendelet és nem tud hozzájutni, emilben elküldöm neki.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 09. 11:39 
vízpocsékoló

Bocsi Royal!
Az üzenet Katasztrófálisnak szól.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 09. 11:37 
vízpocsékoló

Kedves Royal!

Felhívnám a figyelmedet, hogy a jogszabályok értelmezésével igencsak csínján kell bánni, ugyanis egy "a"-betűnek is nagy jelentősége lehet.
Az általad idézettekkel az a probléma, hogy kihagytál belőle egy jelentős részt: "a 9. § (2) bekezdése kivételével".
Tehát a teljes mondat így néz ki: "(2) A rendelet hatálya - a 9. § (2) bekezdés kivételével - nem terjed ki a rendőrség, a hivatásos katasztrófavédelmi szervek, az önkormányzati tűzoltóság és a határőrség, valamint a büntetés-végrehajtási szervezet állományába tartozó hivatásos szolgálati jogviszonyban álló azon hivatásos állományú tagjaira, akik ezen szervek megkülönböztető jelzést használó gépjárműveinek vezetésére jogosultak és ilyen gépjárművet vezetnek."

És innen kezdve kezdődik a (számomra) káosz, ugyanis a 9. § (2) bekezdése visszahivatkozik a 3. § (6) bekezdésére, ami szintén PAV I. előírásról beszél, valamint külön jogszabályra is, és ember legyen a talpán, aki követni tudja. Ha logikailag le tudod vezetni, azt szívesen veszem.

Üdvözlettel: ebohl

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2032 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]