* Belépés  * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. jan. 24. 6:05

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 2006 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 81  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Jelentkezés tűzoltónak
HozzászólásElküldve: 2014. júl. 03. 17:27 
vízpocsékoló

Sziasztok! Szeretném tőletek kérdezni hogy tud-e valaki abban segiteni hogy a kecskeméti tűzoltóságnak mi az e-mail címe hogy az önéletrajzomat elküldhessem :)
Segítségeteket előre is köszönöm

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. júl. 01. 20:32 
vízpocsékoló

orientált írta:
Sziasztok!Már egy ideje szeretnék tűzoltó lenni de és majd most mennék a tűzoltó tájékoztatóra Bp.-n.A kérdésem az ,hogy vidéki tűzoltóságra a jelentkezés mennyire más? Hogy történik?

Üdv:)

Hello, úgy jelentkezhetsz, hogy az adott körzet katasztrófavédelmi igazgatóság honlapját figyeled, és ott elméletileg megjelenik, ha van az adott körzetben/megyében valahol felvétel. A hajdú-bihari igazgatóság honlapján a pályázatok menüben szokott lenni, ha van ilyen. 2 év alatt egyszer láttam erre példát, 2 személy részére, c-s jogsival szóval elég nehéz bekerülni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. jún. 30. 17:33 
vízpocsékoló

Sziasztok!Már egy ideje szeretnék tűzoltó lenni de és majd most mennék a tűzoltó tájékoztatóra Bp.-n.A kérdésem az ,hogy vidéki tűzoltóságra a jelentkezés mennyire más? Hogy történik?

Üdv:)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. jún. 12. 11:57 
vízpocsékoló

Heló
Az iránt érdeklődnék, hogy katonaként szeretnék átmenni tűzoltónak harcoló alakulatnál szolgálok fizikailag egészségügyileg minden rendben esetleg jelent előnyt az, hogy katona voltam a felvételinél? Érettségivel rendelkezem. A válaszokat előre is köszönöm!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. máj. 11. 19:51 
vízpocsékoló

Sziasztok 20 éves vagyok.Érettségivel rendelkező ember. Bajára vagy Halasra szeretnék jelentkezni természetesen tűzoltónak.
Kérdésem az lenne.Két helyre is beadhatom?Ha nem sikerül először akkor többször is megpróbálhatom?Meddig lehet jelentkezni a rendvédelmi suliba ha minden papír meg van?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Zala megye
HozzászólásElküldve: 2014. máj. 09. 11:28 
Szerkesztő

A Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság a 2014. szeptember hónapban induló tűzoltó alapképzésre történő beiskolázáshoz felvételi eljárást indít.

Hogyan lehetsz tűzoltó?

Jelentkezési feltételek:

18 év alsó korhatár
Cselekvőképesség
Magyar állampolgárság
Bejelentett belföldi lakóhely
Kifogástalan életvitel
Orvosi, pszichikai, fizikai alkalmasság
Büntetlen előélet
Legalább középfokú iskolai végzettség
Törvény szerinti alkotmányos jogok korlátozásának elfogadása

A felvételnél előnyt jelent:

C-kategóriás (Eü 2-es egészségi alkalmasság) jogosítvány
Érettségi

Előmeneteli lehetőségek:

Rendészeti életpálya alapján modul rendszerű képzés
Folyamatos továbbképzési lehetőségek
Rendfokozati, munkaköri előrejutás

További előnyök:

Béren kívüli juttatások (cafeteria, szociális, jóléti és kulturális kedvezmények, támogatások)
Felszereléssel, ruházattal történő ellátás
Lakhatási támogatás
Családalapítási támogatás
Kedvezményes üdültetés, rekreációs lehetőségek
Gyermektáboroztatás

Jelentkezni írásban fényképes önéletrajzzal postai úton, vagy e-mailben május 20-ig a lakóhelyhez közeli kirendeltségeken lehet.

Keszthelyi Katasztrófavédelmi Kirendeltség

8360 Keszthely, Deák F. u. 15. e-mail: keszthely.kvk@katved.gov.hu

Nagykanizsai Katasztrófavédelmi Kirendeltség

8800 Nagykanizsa, Kossuth tér 25. e-mail: nagykanizsai.kvk@katved.gov.hu

Zalaegerszegi Katasztrófavédelmi Kirendeltség

8900 Zalaegerszeg, Arany János út 1. e-mail: zalaegerszeg.kvk@katved.gov.hu

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. ápr. 21. 17:06 
csizmás kandúr

Nyugi! Sok helyen most sincs fizikai felmérés, csak beírják az eredményeket. Ha lenne, már most sokan kihullanának a rendszerből! Főleg az Igazgatóságokról.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. ápr. 19. 16:03 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Nyugi, úgy néz ki, megoldották, hogy ne legyenek majd "túl öreg" vonulósok. Jövőre a fizikai felmérőnél eltörlik a korcsoportokat és 50 év fölött is lesz fizikai felmérő. Tehát, mindenkinek ugyanazt a szintet kell majd hozni az alkalmassághoz, függetlenül attól, hogy 18 vagy 60 éves... Valami azt súgja, hogy úgy 40-45 éves kortól a számunkra kidolgozott "életpályamodell" a munkanélküli hivatal, és a közmunkaprogram lesz...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. ápr. 18. 6:23 
slagmester

Lánglovagok írta:
2014. május 7-én 10 órakor toborzó a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóságon.

Jelentkezés és további információ:
http://fovaros.katasztrofavedelem.hu/in ... hirid=3291

"Tájékoztatás felvételi lehetőségről a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság állományába

Jelentkezési feltételek:

18-65 év közötti életkor
cselekvőképesség
magyar állampolgárság
bejelentett (belföldi) lakóhely Budapesten vagy Budapesttől 30 km-en belül
.........."

Ez igen :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. ápr. 17. 17:25 
Szerkesztő

2014. május 7-én 10 órakor toborzó a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóságon.

Jelentkezés és további információ:
http://fovaros.katasztrofavedelem.hu/in ... hirid=3291

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Kecskemét
HozzászólásElküldve: 2014. márc. 21. 20:28 
Szerkesztő

A kecskeméti Mercedes gyárban munkalehetőség:

Létesítményi tűzoltó

Feladatok:

Létesítményi Tűzoltóság tagjaként részvétel a tűzesetek felszámolásában és a műszaki mentéseknél
Részvétel a vezérlőközpont felülgyeletében és üzemeltetésében
Részvétel a gyár tűzvédelmének ellenőrzésében és koordinálásában
Részvétel az üzembiztonság munkájában
Bejárások és ellenőrzések végrehajtása
Részvétel az operatív üzemeltetési feladatokban

Elvárások:

Legalább alapfokú tűzoltó szakmai végzettség (főfoglalkozású létesítményi tűzoltó), C kategóriás jogosítvány
Vonatkozó jogszabályok alapján, a főfoglalkozású létesítményi tűzoltóság tagjára előírt egészségügyi, pszichikai és fizikai alkalmasság
PÁV alkalmasság megléte előnyt jelent
MS Office felhasználói szintű ismeretek
Német nyelv ismerete előnyt jelent

Online jelentkezés:
http://wwww.mercedes-benz.hu/karrier/allasajanlatok

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Pest megye
HozzászólásElküldve: 2014. márc. 21. 8:28 
Szerkesztő

A Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Humán Szolgálata felvételi tájékoztatót tart a beosztott tűzoltói, gépjárművezetői beosztásra jelentkezőknek.

A tájékoztató időpontja: 2014. április 10. 10.00 óra

Helyszíne: 1149 Budapest, Mogyoródi út 43.

A felvételi tájékoztatóra jelentkezők 2014. április 07-én 08.00 óráig küldhetik meg regisztrációjukat a pest.human@katved.gov.hu e-mail címre. A jelentkezés a név megadásával történik, és a levél tárgyába elegendő beírni, hogy a tájékoztatóra regisztrál a jelentkező. Igazgatóságunk részéről válaszlevelet nem tudunk küldeni, a beérkezett e-mail automatikusan regisztrál.

A hivatásos szolgálati viszony létesítésének feltételei:

- 18. életév betöltése

- magyar állampolgárság

- a hivatásos szolgálatra egészségi, pszichikai és fizikai szempontból alkalmasság

- kifogástalan életvitel

- egyes alkotmányos jogok törvény szerinti korlátozása.

A fentiekben meghatározott adatokat és tényeket a jelentkezőnek igazolnia kell.

Igazgatóságunkra elsősorban gépjárművezetőket keresünk, ezért a felvételnél előnyt jelent a C kategóriás jogosítvány (esetleg PÁV alkalmasság).

A felvételi tájékoztatóra a jelentkező hozza magával az önéletrajzát, valamint – mivel igazgatóságunkon a felvételi eljárás megkezdésének feltétele minimálisan az érettségi vizsga megléte – az érettségi bizonyítvány másolatát.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. dec. 29. 11:23 
vízpocsékoló

Harley írta:
szabi94 írta:
Hello debrecenbe szeretnék jelenkezni tűzoltonak
hogyan lehetseges?mert màr sok féle variaciot olvastam.
Elore is koszonom

Csak egyféleképpen lehet, a megyei igazgatóság humán szolgálatánál.

Én már vagy másfél éve bombázom őket e-mailekkel, hogy jelentkeznék, de mindig az a válasz, hogy nincs felvétel, ezen az oldalon (http://hajdu.katasztrofavedelem.hu/szer ... nformaciok) a pályázatok pontot kell figyelni, ha ott szerepel, hogy lehet jelentkezni, akkor kell küldeni az önéletrajzot.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. dec. 29. 7:26 
Szent Tömlő őrzője

szabi94 írta:
Elore is koszonom

Csak egyféleképpen lehet, a megyei igazgatóság humán szolgálatánál.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. dec. 28. 23:24 
vízpocsékoló

Elore is koszonom

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. dec. 05. 18:14 

qwerter írta:
Sziasztok!

Én 16 évig voltam tűzoltó, de sajnos leszereltem. Megváltoztak a dolgok és ez nagyon elkeserített. Úgy éreztem, bármennyire szeretem is, nem tudom tovább csinálni. Lemondással jöttem el, mert másképp nem engedtek. Azóta minden nap, amikor felkelek, szembesülnöm kell a ténnyel, hogy nem vagyok már hivatásos. Kipróbálhattam más területen magam, megismerkedhettem más területekkel, feltöltődhettem. Most viszont a segítségeteket kérném. ha valaki tud valamilyen lehetőséget, amivel vissza lehetne kerülni vonulós szolgálatba, kérem ossza meg velem. nagyon hálás lennék. 16 év gyakorlat, különleges szerek, szakmai egyetemi végzettség és tiszti rang állnak mögöttem, de ha őrmesternek valahova sikerülne bejutnom nagyon boldog lennék. Kérlek ne azzal jöjjön senki hogy miért hagytam ott, és most milyen helyzetben vagyok, higgyétek el, minden nap én is ezen agyalok...a segítségeteket kérem. Ha valaki tud egy tippet, vagy hiány van szakember téren, kérem ossza meg velem. Nekem már nincs szükségem kiképzésre, drága tanfolyamokra...túl vagyok rajtuk.

Hát hiány biztos van: de azért melyik megyében vagy és milyen port vertél fel anno leszereléskor? Műveletirányításnál KMSZ stb helyek vannak lehet,de szerintem megyei humán szolgálatnál kérdezősködj. (javaslat: ne azt mond, hogy nem tetszett a rendszer hanem azt, hogy más területen is ki szeretted volna próbálni magad, de rájöttél ez az életforma ami igazán neked való)

"A tűzben az az érdekes, hogy alattomos - lopakodik, nyalakodik, aztán a válla fölött hátranéz, és kiröhög. És gyönyörű is, a rohadt életbe. Mint a naplemente, ahogy vörösbe borít mindent maga körül."
/Jodi Lynn Picoult/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. dec. 04. 22:45 
Szent Tömlő őrzője

Oldskoool írta:
Sziasztok, nem tudom ki hogy van vele, de nekem elegem van már ebből a bizonytalanságból, egyik helyen azt írják e-mailben kell jelentkezni, mások azt, hogy szóban, van aki azt, hogy a tűzoltóság hirdet felvételt, van aki azt, hogy nincs felvételi, jelentkezni kell. Szerintetek, ha bemegyek a debreceni városi tűzoltóságra ott tud valaki segíteni, kit keressek?

A tűzoltóságon semmiképpen sem, mert a humán feladatokat már a megyei igazgatóságon végzik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. dec. 04. 22:03 
vízpocsékoló

Sziasztok, nem tudom ki hogy van vele, de nekem elegem van már ebből a bizonytalanságból, egyik helyen azt írják e-mailben kell jelentkezni, mások azt, hogy szóban, van aki azt, hogy a tűzoltóság hirdet felvételt, van aki azt, hogy nincs felvételi, jelentkezni kell. Szerintetek, ha bemegyek a debreceni városi tűzoltóságra ott tud valaki segíteni, kit keressek?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. dec. 02. 12:27 

qwerter írta:
Sziasztok!

Én 16 évig voltam tűzoltó, de sajnos leszereltem. Megváltoztak a dolgok és ez nagyon elkeserített. Úgy éreztem, bármennyire szeretem is, nem tudom tovább csinálni. Lemondással jöttem el, mert másképp nem engedtek. Azóta minden nap, amikor felkelek, szembesülnöm kell a ténnyel, hogy nem vagyok már hivatásos. Kipróbálhattam más területen magam, megismerkedhettem más területekkel, feltöltődhettem. Most viszont a segítségeteket kérném. ha valaki tud valamilyen lehetőséget, amivel vissza lehetne kerülni vonulós szolgálatba, kérem ossza meg velem. nagyon hálás lennék. 16 év gyakorlat, különleges szerek, szakmai egyetemi végzettség és tiszti rang állnak mögöttem, de ha őrmesternek valahova sikerülne bejutnom nagyon boldog lennék. Kérlek ne azzal jöjjön senki hogy miért hagytam ott, és most milyen helyzetben vagyok, higgyétek el, minden nap én is ezen agyalok...a segítségeteket kérem. Ha valaki tud egy tippet, vagy hiány van szakember téren, kérem ossza meg velem. Nekem már nincs szükségem kiképzésre, drága tanfolyamokra...túl vagyok rajtuk.

Szia! Én úgy tudom, hogy "sosemvolttűzoltó" tábornok utasítása az, hogy aki egyszer elmegy, azt többet ne jöhessen vissza, mivel a leszerelésével megkérdőjelezte a katasztrófálisvédelem tökéletességét. Lényegtelen, hogy esetleg mennyi tapasztalatot tudna hozni a rendszerbe, dafke nem szabad visszavenni. A magánvéleményem meg az, hogy annyira ne bánd azt, hogy leszereltél. Ez itt már nem az a cég, ahová anno felszereltél.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. dec. 02. 9:06 
vízpocsékoló

Sziasztok!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. nov. 25. 12:23 
vízpocsékoló

Sziasztok!
Érdeklődnék hogy Lentiben,Zalaegerszegen a közeljövőben lesz e felvétel vonulós állományban?
Előre is köszönöm!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. nov. 09. 17:31 

Freeman írta:
katonafull írta:
Sziasztok!

Meg tudná valaki osztani az aktuális információkat a tűzoltósághoz való bejutás menetéről?
Hivatásos katona vagyok, van egészségügyi, fizikai, pszichológiai alkalmasságim, közép angol nyelvvizsgám, híradásipari technikusim, diplomám, néhány OKJ-s képzés és érdekelne, hogy mik az esélyek, lehetőségek.
Természetesen vonulós tűzoltó szeretnék lenni :)

Amik érdekelnének:
- mennyi a próbaidő?
- az alatt mennyi a fizetés?
- és utána? :)
- előfordulhat-e, hogy a diploma (biológus) hátrányt jelent, ha vonulós tűzoltó szeretnék lenni?
- ha hátrányt jelent a diploma, le lehet-e mondani róla, vagy van-e valami megoldás rá, esetleg akkor nem vonulós helyre könnyebb-e pályázni?

Előre köszönöm.

Szia!

Beadod a jelentkezést, amennyiben az önéletrajzod alapján kiválasztanak, elküldenek orvosira, pszichológiára, eü-re, fizikai felmérőre. Ha megfeleltél beiskoláznak (ez idő alatt nem jár teljes fizetés) Iskola után felszerelsz egy parancsnokságra, ahol 1 év a próbaidő, próbaidő után sem lesz több a pénz. Diplomáról le lehet mondani, ha vonulós tűzoltó akarsz lenni. Pénz kevés, bár a nyelvvizsga miatt pár ezerrel több járna

Azért tisztázzunk valamit: Mivel katona az orvosi alkalmasság meg van, ha fizikai felmérője megvan akkor nem kell az átjelentkezéshez ezek. Persze, ha más beosztásba kerülsz akkor orvosi vizsgálat kell. Nem olyan a tortúra mintha egy új felszerelő volna mivel a rendszerben van.
Ha jelentkezni akarsz az adott megye igazgatóságára ad be az önéletrajzot. Esetleg egy -lemondó nyilatkozat-, hogy a diplomádat ne vegyék figyelembe. Én a helyedben először bemennék és megbeszélném a humán osztály vagy igazgató kirendeltség vezetővel. Annak függvényében tevékenykednék. Akkor is hagyd ott az önéletrajzot, ha nincs hej, mert ha lesz majd akkor előkerül.
Ha jól tudom fizetés jár képzés alatt csak pótlék nélkül (mivel hivatásos vagy eleve). Nyelvvizsga jó pár ezerrel megemeli a fizetést.

"A tűzben az az érdekes, hogy alattomos - lopakodik, nyalakodik, aztán a válla fölött hátranéz, és kiröhög. És gyönyörű is, a rohadt életbe. Mint a naplemente, ahogy vörösbe borít mindent maga körül."
/Jodi Lynn Picoult/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. nov. 08. 14:13 
tűzkőről pattant

katonafull írta:
Sziasztok!

Meg tudná valaki osztani az aktuális információkat a tűzoltósághoz való bejutás menetéről?
Hivatásos katona vagyok, van egészségügyi, fizikai, pszichológiai alkalmasságim, közép angol nyelvvizsgám, híradásipari technikusim, diplomám, néhány OKJ-s képzés és érdekelne, hogy mik az esélyek, lehetőségek.

Amik érdekelnének:
- mennyi a próbaidő?
- előfordulhat-e, hogy a diploma (biológus) hátrányt jelent, ha vonulós tűzoltó szeretnék lenni?
- ha hátrányt jelent a diploma, le lehet-e mondani róla, vagy van-e valami megoldás rá, esetleg akkor nem vonulós helyre könnyebb-e pályázni?

Előre köszönöm.

Szia!

Beadod a jelentkezést, amennyiben az önéletrajzod alapján kiválasztanak, elküldenek orvosira, pszichológiára, eü-re, fizikai felmérőre. Ha megfeleltél beiskoláznak (ez idő alatt nem jár teljes fizetés) Iskola után felszerelsz egy parancsnokságra, ahol 1 év a próbaidő, próbaidő után sem lesz több a pénz. Diplomáról le lehet mondani, ha vonulós tűzoltó akarsz lenni. Pénz kevés, bár a nyelvvizsga miatt pár ezerrel több járna

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. nov. 08. 14:02 
vízpocsékoló

Sziasztok!

Amik érdekelnének:
- mennyi a próbaidő?

Előre köszönöm.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. nov. 01. 19:57 

"Aktualizálva 2008.ban az Európai Unió ls a Magyar Állam társfinanszírozásával."

Tipikus. Ez is azt mutatja, hogy valakik jó pénzért nem csináltak semmit és valakik ezt elvégzett munkának igazolták, így járt a pénz, amit (gondolom) szépen megosztottak. Így lehet törvényesen lopni, csalni, hazudni.
És egy csak egy pitiáner ügy, milliárdos tételek is ugyanígy szerepelnek a listán.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2006 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 81  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]