* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. aug. 22. 9:18

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 2032 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 78, 79, 80, 81, 82  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 09. 10:51 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Royal:
Utánanéztem a dolognak. A közúti járművezetők pályaalkalmassági vizsgálatát a - többször módosított - 11/1988. (XII. 20.) KM-BM együttes rendelet szabályozza. A 14/2002. (IX. 13.) GKM-BM együttes rendelet 1.§ (2) bekezdése az alábbiak szerint módosította a rendeletet:
A rendelet hatálya nem terjed ki a rendőrség, a hivatásos katasztrófavédelmi szervek, az önkormányzati tűzoltóság és a határőrség, valamint a büntetés-végrehajtási szervezet állományába tartozó hivatásos szolgálati jogviszonyban álló azon hivatásos állományú tagjaira, akik ezen szervek megkülönböztető jelzést használó gépjárműveinek vezetésére jogosultak és ilyen gépjárművet vezetnek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 06. 23:11 

katasztrófális:
lehet, hogy nincs igazam, de járjunk utána?
biztos van a forumon zsaru, irja le nyugodtan, hogy kell-é vagy sem
de elvileg nekik csak a zsaru iskolában kell megszerezni az ügyintézői paszust.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 06. 17:46 

faron1:
Nem állítottam, hogy különbséget kell tenni mentő, tűzoltó, vagy rendőr között. Tényként közöltem, hogy a tűzoltóknak eddig nem volt kötelező a PÁV (PAV?!) I. A 80-as években volt olyan tűzoltó kollégám, aki azért szerezte meg az I-es minősítést, mert mellékfoglalkozásban az OMSZ-nál nyomta a gázt.
Nem akartam leírni, de most már nem tudom kihagyni: az említett fiatalember az OMSZ-nél sofőr, társadalmi munkában ÖTE-tag.
Pozsárka:
Amit a képzettséggel kapcsolatban írtál, azt hiszem igazad van.
Az első kijelentésedet meg nem értem.
Royal:
Én úgy emlékszem, hogy a vonatkozó BM rendelet a rendőröknek sem ad felmentést a PÁV I. alól.
A második írásoddal egyetértek. A tapasztalat a pszichológiai feladatok megoldásánál nem segít, nagyon sokat segíthet viszont egy-egy közlekedési szituáció helyes megítélésénél. A kor előrehaladtával megfontoltabb is lesz az ember. Tudod, mint a „bikás viccben”: a fiatal bika amikor meglátja a teheneket, odarohanna, hogy megkefélje az egyiket. Az idősebb visszatartja: „Most szépen odasétálunk, és megkeféljük mindet.”

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 30. 20:16 

faron1:

nem vonom kétségbe! de ez már egy mai állapot... :D persze jó tudni, hogy a 45-el száguldó omsz kocsi nem ebédért megy... :D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: PÁV
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 30. 17:57 
csizmás kandúr

Hali!

Nem tudom, hogy a nagyfaluban mi a helyzet,de Veszprém megyében mindenkinek van érvényes PÁV 1 es vizsgája.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 30. 16:01 

bocsi a 2 irásért!

katasztrófális:

én is azt mondom, hogy a rendszer rossz! az öreg rókák, már rutinból vezetnek nem izomból, s szerintem ha valaki megszokja a lóvat hol kezd fogni a fék... azt egy lestarpált gépen vizsgálni amin a legjobb esetben is a vizsgázók 15% megy át?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 30. 15:57 

faron1:

kedves uram, azért vigyázunk azzal a "nálunk mindenkinek megvan a pavI vizsgája", mert nem véletlen, hogy sok betegszállitórol leszerelték a jelzést (bár megjegyzem ez többek között a hosszab müszaki miatt is lehet) a nagyfaluban azért nem ilyen jó a vizsgázott/bukott arány. s akinek nem sikerült ülőkocsira került, mert amúgy jó munkatárs!

ez egy varázslás, ami csak a lóvé lerántásra jó. s nem az igazi vonulós jó soför bevizsgálására. ez igazából a jogi oldalon jelentkezik, mivel igy a vonulós söför baleseténél, már lehet mondani/bizonyitani, hogy de kérem a soförnek van PAV vizsgája!

A taxisoknak akik sokkal többet "vonulnak" mégiscsak a II/III -as kell?

egy biztos, PAV1 van és kell jogilag! én ismerek olyant akinek sikerült, de be sem ülnék mellé, meg olyant akinek nem, s biztonságban érzem magam mellette.

vegyük a BM rendőrség állományát, nekik miért nem kell PÁV1 csak ügyintézői? mi miat van a különbség? valaki mondja el, mert nekem az utobbi 3 évben nem sikerült kideriteni...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 30. 12:22 
Szent Tömlő őrzője

Ez nagy igazság! Csak szerintem magyarázd el az öreg rókáknak, hogy ők is megértsék.
Te is tudod, ami új, nem tudjuk használni az sz**, szemét, nem való semmire.

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 30. 11:58 

Hi!
"...hogy rutinos, tengelyen sok-sok kilométert megtett pilóták 60-70%-át "kiszórják" egy ilyen vizsgálaton." az bizony NEM véletlen :!:

A bázisok vegyésztechnikusai témához:
Az soha sem baj, ha valaki többet tud, vagy jobban ért valamihez!
Az a jó, annak kellene lennie, ha a mérce felfelé mozdul!
Ez a fejlődés záloga. +még valami: Nekünk régieknek meg fel kell venni és tartani kell a lépést (mégha nehéz is, akkor is, ha nem mindig tetszik is).

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: PÁV
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 29. 13:38 
csizmás kandúr

Kedves Katasztrófális!

Szerintem a készenléti szervek közül az Országos Mentőszolgálatot érintette legnagyobb számban a PÁV. Kérdezem :miért, milyen alapon illetve milyen jogon ne kelljen egy tűzoltó autót vezető vagy esetlegesen egy rendőrautóval száguldozó sofőrnek PÁV vizsgát tennie?????

Lehet hogy jó sofőr azért mert nem felel meg egy adott pillanatban egy ps. teszten.Ám kérdezem én, egy mentő nem lehet jó sofőr ugyanilyen okból?????Mégis nállunk mindenkinek megvan a vizsgája.

A teszt olyan amilyen."Okos "emberek találták ki, de úgy lenne helyes, hogy kötelezően mindenki csinálja meg aki megkülönböztető jelzést használ.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 29. 12:58 

Kedves Pozsárka!
Hallottam már ezekről a Regionális Műszaki Mentő Bázisokról, bizony. Csak az a baj, hogy JÓT MÉG NEM HALLOTTAM.
Ha már Veszprémmel kiegészítették a felsorolásodat, ne feledkezzünk meg Szolnokról sem, nehogy az ottani férfiak megsértődjenek.
Bevallom őszintén nem gondoltam erre a speciális esetre, – talán azért, mert a mi megyénkben nincsen – hogy van kilenc olyan tűzoltóság, ahol van RMMB.
Arról, hogy szükség van ilyen végzettségű emberekre ennek a beosztásnak a betöltéséhez, nem vagyok meggyőződve:
1. Idézet a BM OKF Módszertani Útmutatójából a RMMB eszközeinek igénybevételéhez:
A felszereléseket, anyagokat, műszereket, illetve védőfelszereléseket, védőruhákat a kezelőszemélyzet adja át a beavatkozói állománynak, és a feladat befejezését követően a visszavételt is ők végzik.
Szükség esetén nyújtsanak segítséget az adott felszerelés üzemeltetéséhez, vagy ők maguk hajtsák végre a meghatározott feladatot.
Számomra ebből az derül ki, hogy a beavatkozást alapvetően nem a kezelőszemélyzet végzi, akkor meg minek az a bizonyos végzettség?!
2. A vegyi baleset-elhárító konténer málházási jegyzékében felsorolt, több mint száz felszerelés és anyag közül talán csak egy esetben érzem, hogy szükség lehet vegyészi végzettséghez, ez pedig a kézipumpa, kimutatócsövekkel.

A PÁV I. vizsgálattal kapcsolatban is van néhány észrevételem:
1. A tűzoltóságok gépkocsivezetőinek mindig is felmentése volt a vonatkozó jogszabály alól.
2. A vizsgálat pszichológiai vizsgálatokból áll, és ha valaki itt nem felel meg, attól még lehet nagyon jó sofőr, és ez igaz lehet fordítva is. (Nálunk van egy srác, az időszakos PÁV I.-et megszerezte, a többség szerint legfeljebb vak asszonyt vezethetne a zebrán, a bárdolatlanabbja szerint pedig csak áramot.)
Tudom ez lehet egyedi probléma, és ettől a rendszer még lehet jó.
Elgondolkodtató azonban az a tény, hogy rutinos, tengelyen sok-sok kilométert megtett pilóták 60-70%-át "kiszórják" egy ilyen vizsgálaton.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 23. 9:20 

Szervusztok!

Tudom, hogy nem osztatlanul lesz "népszerű " a véleményem, DE feltétel nélkül egyetértek azzal a követelménnyel, hogy (5 éves) PAV I. nélkül senki se kaphasson gkv. beosztást a tűzoltóságon.
Ezt nem elégséges feltételnek gondolom, hanem minimálisan szükséges feltételnek gondolom.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 23. 9:00 
vízpocsékoló

Kedves János!

"ebohl írta:
Ugyanez vonatkozik az újfajta (5 éves) PAV I-el rendelkezőkre is, mivel januártól csak ők vezethetnek kéklámpás autót!
Ezt biztosan jól tudod?"

Csak 80%-os biztonsággal tudom jól. Ellégé nehéz kiigazodni az ezzel kapcsolatos jogszabályokban az ide-oda történő hivatkozások miatt. Jó párszor végigküzdöttem magam rajta és az én megítélésem szerint kell a PAV I.
A 20 % bizonytalanságom abból adódik, hogy a Központi Közlekedési Felügyeletnél - ahol végzik ezeket a vizsgálatokat - megkérdezték az egyik kollégát, hogy miért küldtük őt vizsgálatra, hiszen nem kellene. Viszont engem erősít, hogy a megyei igazgatóság álláspontja szerint is kell, a parancsnokom elmondása alapján ugyanez hangzott el a júniusi szekszárdi parancsnoki/személyzetis továbbképzésen is, valamint a helyi KRESZ-oktatáson is egy olyan külső előadó által, akinek a véleménye ilyen ügyekben minimum megyei szinten mérvadó.
Mi mindenesetre kérjük. Ha másért nem, a biztonság miatt: olyan tűzoltó ne vezessen kéklámpával autót, aki a PAV-on nem tud megfelelni.

Üdv: ebohl

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 23. 8:18 

Kedves János!
Bocsánatát kérem a VESZPRÉMIEKNEK!
Igazán nem volt célzatos a felsorolásból való "kimaradás" (!) :oops:
Üdv!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 22. 20:53 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!
Csak megjegyzem, hogy Veszprémben is van Regionális Műszaki Mentő Bázis (RMMB) :wink: .
Természetesen itt is kell vegyésztechnikusi végzettségű kolléga (3 fő), de tegyük azért hozzá, hogy önmagában csak ez a végzettség kevés hozzá.
ebohl írta:
"Ugyanez vonatkozik az újfajta (5 éves) PAV I-el rendelkezőkre is, mivel januártól csak ők vezethetnek kéklámpás autót! "
Ezt biztosan jól tudod?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 22. 17:08 
lángterelgető

Kedves Ervin!
Elnézést kérek, ha nem egyértelműen fogalmaztam, nem konkrét tájékoztatást adtam a felvételről (hiszen ez az Ön dolga), én csak leírtam az első benyomásomat, amely a füzetbe való feliratkozáskor ért.

Egyrészt jó, hogy ilyen sokak éreznek rokonszenvet a szakma iránt, nekem viszont meglepődést okozott. Ennyi. Nem sántít a történet.

valóban, a portán nem Ön volt a tiszt, akivel elsőként találkoztam, de ezt követően egyik kedd reggel találkoztunk mi személyesen, az elbeszélgetésen.

Köszönöm a tájékoztatást, elolvastam az említett leírást és a sorkatonai szolgálat letöltése után - reményeim szerint - találkozunk megint.

Addig is minden jót és boldog karácsonyt! :lol:

(Ja és beszéljük rá a többieket is a fórumozásra!)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 22. 17:08 

Kedves Katasztrófális!

Tudod, vannak olyan pk-ságok - Bp, Debrecen, Győr, Miskolc, Pécs, Szeged, Zalaegerszeg - ahol regionális műszaki mentőbázis működik.
Ezalatt daru, konténerhordozó jármű, műszaki mentő konténer, vegyi balesetelhárító konténer értendő. E felszerelések kezeléséhez adott képesítési követelmény tartozik. Az utóbbihoz - előnyként - rendelték a vegyésztechnikusi végzettséget...

Hát valahogy így értendő a dolog.

Üdvözlettel: Pozsárka

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 22. 16:20 

Szevasz E. Bohl!
Egyet árulj már el nekünk: mit csinál egy vegyésztechnikus egy tűzoltóparancsnokságon?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 22. 14:42 
vízpocsékoló

Szia Meszler!

Egy kicsit sántít a Pécsre való jelentkezéseddel kapcsolatos előadásod. Valóban feliratkoztál a jelentkezők listájára (jelzem, kétszer is > megnéztem), de az a lista csak arról szól, hogy tudjam, ki fog bejönni személyes elbeszélgetésre, és ezek közül kizárólag az került "kirostálásra", aki nem felelt meg a jogszabályi feltételeknek. Bár nem én voltam az a tiszt, akivel beszéltél, nekem elhiheted...
A feliratkozást egyébként azóta be is szüntettük, keddenként 8.00 órakor van lehetőség személyes elbeszélgetésre (még ebben az évben, utána májusig szünetel a jelentkezés), aki jön, jön alapon. A túljelentkezés egyébként kb. 6-8-szoros. Hja, ha még Siklósról is Pécsre jelentkeznek? :wink:
Az pedig engedtessék meg nekünk, hogy olyan beosztáshoz, melyhez követelmény a vegyésztechnikusi végzettség (ez a beosztás neve is!), előnyben részesítsük a megfelelő végzettségűeket. Ugyanez vonatkozik az újfajta (5 éves) PAV I-el rendelkezőkre is, mivel januártól csak ők vezethetnek kéklámpás autót!
Javaslom, hogy olvasd el figyelmesebben a "lista" előtti tájékoztatót és annak alapján vegyél részt a személyes elbeszélgetésen, ahol minden félreértést tisztázhatunk.

Üdv: a pécsi személyzetis

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 22. 11:24 
lángterelgető

Helló KisCsiga!

Csak most találtam meg ezt a topicot, pedig hasonló cipőben járok, csak előbb még (jan 13.-án) be kell vonulnom katonának. Ősszel meg TÁMADÁS!

Én Pécsre jelentkeztem, ott egy füzet félig tele volt a nevek listájával, akik abban a hónapban jelentkeztek. Kérdeztem:
- EKKORA a túljelentkezés? (Erre én sem számítottam) Erre tiszt:
- Ááá, ennek 80%-át má' kirostáltuk, írja csak oda a nevét a lista végére... :lol:

Én meg írtam... :D

Ja, előnyben van a jelentkező, ha van PÁV I.-ese és majdnam tuti a felvétel, ha vegyésztechnikus vagy.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. nov. 29. 14:04 

Szia!

Köszönöm a gyors és kimerítő választ!

Akkor tanulok, várok és főőőleg belehúúúúzok! :lol:

Még egyszer köszi!

Üdv: KisCsiga 8)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. nov. 28. 10:07 
Szent Tömlő őrzője

KisCsiga!

Vidéken már más a helyzet. Fiatal az állomány, legalábbis felénk, a tiszteket meg maguk közül nevelik. Nekem is csak ígéretem van tiszti helyre. Most várok. Katona voltál már? Ha nem akkor húzz bele!

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Válasz
HozzászólásElküldve: 2003. nov. 28. 1:22 

Szia ndv!
Nos, akkor kezdjük a legelején. :shock: A személyes megkeresésre a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság Humán Főosztályán (Budapest, VIII., Dologház u. 1.), telefonon a 459-2300/2726. számon lehet...

De mindent megtalálsz a www.tuzoltosagbp.hu - ez a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság honlapja. Ezen belül a Magunkról/ Kiképzés ( www.tuzoltosagbp.hu/kikepzes ), valamint a Magunkról/Állj közénk! ( www.tuzoltosagbp.hu/allj ) oldalakon kaphatsz bővebb felvilágosítást! :roll:

Sok sikert! :wink:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. nov. 28. 1:01 

Sziasztok! :)

Ajajjj! :shock: Úgy látom rosszul fejeztem ki magam. Az én – naív – elképzelésemben minden rendvédelmi valahol hős. :? És főleg ezt a "melósok" esetében igaz (Rendőr/járőr…, Tűzoltó/vonulós). :D

Jelentem tanulok, tanulok…! :P De mikor leszek már Tűzoltó. :roll: Egy kicsit türelmetlen vagyok. Most így a vizsgahajrában különösen lecsökken a tűrőképességem minden téren. :evil:

Majd, ha én is nagy és okos, - de semmiféle képen nem "HŐS" - TŰZOLÓ leszek, akkor hálás szívvel gondolok rátok, de egyenlőre csupán KisCsiga vagyok…! 8) (És addig beszélgessünk jókat! Következő nagy szakmai tervem: egy ilyen híres és hírhedt Lánglovag-találkozó meglátogatása és szemrevételezése! Bizony ám! Rettegjetek! :wink: )

Tudom ám, hogy "hős" az ember csak magának, vagy szűk környezetének lehet és csak rövid ideig! Az is tudom, hogy olyan emberek kellenek, akik:

"Túrják a földet, vágják a fát!" – (kedvenc) édesapám mondása!

Ő is "közületek való". De majd, ha egyszer én is…! :)

Az az igazság, hogy ennek az "állami karriernek alárendelve" tevékenykedek és élem az életem mióta az életemet tudom. Kicsit kacifántosan és nehezen akarok célt érni, de legalább tudom hogy mi a célom és már valami fény dereng az alagút végén… (Csak nehogy jöjön a vonat… :shock: )

/Ismeritek azt a viccet, hogy három Csiga megy a sínen… Jön a vonat. Placcs! Placcs! Liheg-liheg! Placcs! :lol: /

Ígérem tanulok, hogy büszkék lehessetek rám, hogy "Mi mondtuk neki!", stb. :wink:

Ja, nekem azt mondták – ami elkeserített :( – a FTP Humán Főosztályán (másfél diplomával a kezemben :oops: ), hogy vonulós nem kell :( , mert nagyon nagy a túljelentkezés, tiszt meg főleg :( :( :( nem, mert diplomás jelentkezőjük is akad bőven (a hatás kedvéért elém rakta az önéletrajz-hegyeket mindkét kategóriába) és különben is a tiszteket a saját állományukból nevelik ki (Ybl, Pollack…). :( /Többek között is ezért kezdtem bele az elkerülő hadműveletbe./ :cry:

Ez okból vetettem fel azt a kérdést, hogy milyen a vidéki helyzet? :?: :?: :?: A vidéki nagyvárosok? :?: Környékük? :?: Mennyire telített, mennyire fiatal az állomány…? :?: Van, azért esély és ha igen mekkora? :?: :?: :?:

/Jelzem, hogy a vidéki szónak semmilyen negatív jelentése nincs az én olvasatomban!!! :wink: /

ndv kollégának:
Mindezek ellenére sok sikert! (És remélhetőleg minél több választ/segítséget kapunk elöljáróinktól, példaképeinktől…! :lol: :?: :wink: )

Várom reakcióitokat! :!: :!: :!: :roll: :!: :!: :!:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. nov. 27. 23:19 
Szent Tömlő őrzője

Alkalmasság: 21/2000. BM rendelet. + HSZT Menj be a FTP humán főosztályára (Dologház utca) ők segítenek.
Kiscsiga!

Tiszti helyekre nagy mázli meg nagy csók kell. Hős ne akarj lenni mert előbb leszel hősi halott! A hősöket senki nem kedveli igazán!

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2032 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 78, 79, 80, 81, 82  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]