Nemzeti Közszolgálati Egyetem

Ki és miként lehet tűzoltó? Itt olvashatók a pályázatok és az álláshirdetések is.
Rolee231
vízpocsékoló

Re: Nemzeti Közszolgálati Egyetem

Hozzászólás Szerző: Rolee231 » 2018. jan. 03. 23:05

Orfeus írta:Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a Közszolgálati Egyetem katasztrófavédelmi műveleti szakiránya mit takar? Civilként erre a szakra tudok jelentkezni. Viszont a telefonban sem volt képben az egyetem kolleganője, igazából annyit tudott mondani hogy olvassam át ami a weboldalukon van. De nekem így sem tiszta, hogy ez a szak konkrétan micsoda...

Tudtok benne segíteni?

(Szívesen dolgoznék a katasztrófavédelemnél, esetleg más rendészeti szervnél, viszont a többi karra nem lehet csak nappalira, vagy csak aktív hivatásos állományúként jelentkezni. Ami miatt nem vagyok, az a pénz... Mert most biztos vagyok benne hogy többet keresek mint egy tűzoltó, vagy katona. Ezért ha lehet diplomával indulnék.)

Előre is köszönöm.
Szia!

Műveleti és iparbiztonsági szakirányra jelentkezhetsz civilként levelezősre, de csak költségtérítéses formában. Tűzvédelmi és mentésirányításra csak hivatásosok mehetnek.

Műveleti szakirányon polgári védelmi szakterülettel kapcsolatos ismeretanyagot oktatnak, fent van a weboldalon a tematika, hogy milyen tárgyakat. (amúgy 2 évig kb. ugyanazt adják le, csak más tárgynévvel) Ha rám hallgatsz nappalira mész, mert akkor tuti lesz helyed, mert szerződést kötnek veled, hogy foglalkoztatnak diploma után. Ha levelezőn végzel, akkor fog kelleni ismerős, vagy egy jó adag szerencse.

Amúgy teljesen mindegy melyik szakirányra mész, mert ha diploma után felvesznek a céghez 99 %, hogy a hatósági osztályra kerülsz, ahol mindennel kell foglalkozni (tűzvédelemmel elsősorban).

Sok sikert!
tűzoltó24
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: tűzoltó24 » 2017. dec. 31. 9:36

"A tűzben az az érdekes, hogy alattomos - lopakodik, nyalakodik, aztán a válla fölött hátranéz, és kiröhög. És gyönyörű is, a rohadt életbe. Mint a naplemente, ahogy vörösbe borít mindent maga körül."
/Jodi Lynn Picoult/
Orfeus
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Orfeus » 2017. dec. 13. 19:22

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a Közszolgálati Egyetem katasztrófavédelmi műveleti szakiránya mit takar? Civilként erre a szakra tudok jelentkezni. Viszont a telefonban sem volt képben az egyetem kolleganője, igazából annyit tudott mondani hogy olvassam át ami a weboldalukon van. De nekem így sem tiszta, hogy ez a szak konkrétan micsoda...

Tudtok benne segíteni?

(Szívesen dolgoznék a katasztrófavédelemnél, esetleg más rendészeti szervnél, viszont a többi karra nem lehet csak nappalira, vagy csak aktív hivatásos állományúként jelentkezni. Ami miatt nem vagyok, az a pénz... Mert most biztos vagyok benne hogy többet keresek mint egy tűzoltó, vagy katona. Ezért ha lehet diplomával indulnék.)

Előre is köszönöm.
Imi

Hozzászólás Szerző: Imi » 2017. nov. 30. 9:59

Kutattak, kutattak, nem találtak. Van ez így néha, mi sem találunk meg mindent,(mindenkit) ami (aki) eltűnt. :-D
„Ha nem sikerül elsőre, akkor az ejtőernyős ugrás nem neked való.”
Dodesz

Hozzászólás Szerző: Dodesz » 2016. dec. 16. 10:13

Azon az egyetemen, ahol Bakondi György címzetes egyetemi docens lehet, bármi megtörténhet.
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2016. dec. 16. 8:13

A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
toportyán
slagmester

Re: Magyar Narancs

Hozzászólás Szerző: toportyán » 2014. jún. 28. 12:43

Mici néni Tánc és illemtan útmutatója 1925-ből :mrgreen:
Az aranysakál, nádi-farkas más nevén csikasz írtja a kártevőket!
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2013. feb. 28. 20:19

NKE felvételi

Ez február 28-án 19:15-kor került ki a Pest MKI honlapjára, előző napra visszadátumozva. Még jó hogy nem ezt használják elsődleges információforrásnak a tűzoltók és tűzoltójelöltek.
anystone
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: anystone » 2012. aug. 06. 3:54

Jön valaki védelmi igazgatási msc-re?
Parázsgyílkos
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: Parázsgyílkos » 2011. dec. 28. 23:25

Hi!

Kedves Kollégák, hálásan köszönöm a gyors segítségeteket, igazán hasznos és bőséges információk! :-)
Hadd ragadjam meg az alkalmat és kívánjak mindenkinek eredményekben, sikerekben gazdag Boldog Új Évet!

üdv.: Pgy. ( Vályi József )
"Nem félek a holnaptól, mert láttam a tegnapot és szeretem a mát!"
alopisz
parázspörgető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alopisz » 2011. dec. 28. 18:50

Szia!
Alapvetően még nem sok minden változott, mindössze annyi, hogy a RTF, a ZMNE, (és a Corvinus közig-tud)-ból, karok lettek. Egyenlőre mindenki maradt a helyén, ameddig költözhető nem lesz a Ludovika.

Választhatod az rendészettudományi kart (volt RTF) itt van katasztrófavédelmi szak, amiben lehetőség van tűzvédelem specifikációra menni.
Ennek a bemeneti követelményei és minden egyéb Itt - Felvi.hu

A hadtudományi karon (volt Zrínyi) van a védelmi igazgatás szak, amely szintén használható ezen a szakterületen. Ezt itt találod.

A felvi.hu -n és a karok honlapjain rtf.hu és zmne.hu mindent megtalálsz.
A felvin vannak még statisztikák is, visszamenőleg meg tudod nézni mennyien jelentkeztek és mi volt a ponthatár, ehhez dukál még egy pontszámító kalkulátor is

2012 szeptemberében induló képzésekre még ez vonatkozik, aztán majd meglássuk' mi lesz később.
"Mi dolgunk a világon? küzdeni / Erőnk szerint a legnemesbekért"
(W.M.)
tömke
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: tömke » 2011. dec. 28. 18:37

Szia!
jelenleg eléggé nagy a káosz az egyetem környékén, javában zajlik az összevonás. Szerintem még az illetékesek se tudják pontosan, hogy hogyan fog kinézni a képzések jövője és furcsállnám, hogy ha a felvételi határidőig teljesen tiszta lesz a kép. Annyi biztos, hogy egy csomó képzés meg fog szűnni. Ami nagyobb probléma, hogy ugye nem tiszta még, hogy milyen lesz az új életpályamodell, azaz milyen képesítési követelmények lesznek majd az egyes beosztásokhoz, mert nyilván a képzéseknek is erre kéne alapozniuk.
Parázsgyílkos
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: Parázsgyílkos » 2011. dec. 28. 17:25

Hi!

Kedves Kollégák, érdeklődnék, hogy tud már valaki esetleg konkrétumokat a Közszolgálati Egyetemre való bejutás feltételeiről, karokról, képzési formákról?
Ha olyan kérdésre várok választ amire már nyilvánosan adott valaki akkor elnézést kérek és egyben azt is kérném, hogy segítsetek abban hol találok erre a hivatalos tajákoztatóra ezzel kapcsolatban!

üdv.: Pgy.
"Nem félek a holnaptól, mert láttam a tegnapot és szeretem a mát!"
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2011. dec. 20. 14:19

A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
Válasz küldése