Tűzoltóképzés

Ki és miként lehet tűzoltó? Itt olvashatók a pályázatok és az álláshirdetések is.
Válasz küldése
Firefoxhu666
vízpocsékoló

Re: Tűzoltóképzés

Hozzászólás Szerző: Firefoxhu666 » 2018. aug. 29. 15:02

Én azt értem, de az Önkormányzati és létesítményi tűzoltó ennek függvényében nem is kap OKJ bizonyítványt. Eddig egy Tűzoltó II. részszakképesítést igazoló papírt kaptak és egy "bizonyítványt". Itt pedig eleve OKJ-s bizonyítványt írnak... :elvarazsolt:
tömke
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: tömke » 2018. aug. 29. 13:38

Főfoglalkozású önkormányzati és létesítményi tűzoltóknak nem feltétel a rendvédelmi alapozó modul, viszont a tűzoltó II. részszakképesítés igen.
Firefoxhu666
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Firefoxhu666 » 2018. aug. 29. 9:14

http://www.langlovagok.hu/kepzes/89_tuz ... -tanfolyam

Nem úgy volt, hogy OKJ-s Tűzoltó II. szakképesítést csak a 2 hónapos rendvédelmi alapozó modul és a 3 hónapos tűzoltó alapképzés együttes elvégzése után kaphat valaki? :shock: Ráadásul tudtommal a rendvédelmi alapozó modul elvégzésére csak a hivatásos állományba vétel után kerülhet sor.
Hogyan lehetséges ez?
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2018. jan. 10. 10:59

Tűznyomozó105 írta:Adjon az Isten szép napot!

Szomorú hogy sokan azt hiszik hogy BM kék könyvel fát vághatnak munkát vállalhatnak.
Ez egy külön szakma és sok gyakorlás.
NEM e témához írtam.De JÓ FIGYELMEZTETÉSNEK.
Sajnálom és együtt érzésem mind kettőjüknek.

https://index.hu/belfold/2018/01/09/hal ... aposvaron/" onclick="window.open(this.href);return false;
De, akkor azt is le kell írni, hogy káresetnél is csak az dönthetne fát, akinek erre végzettsége és jogosítványa van!
A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
Tűznyomozó105
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Tűznyomozó105 » 2018. jan. 10. 7:31

Adjon az Isten szép napot!

Szomorú hogy sokan azt hiszik hogy BM kék könyvel fát vághatnak munkát vállalhatnak.
Ez egy külön szakma és sok gyakorlás.
NEM e témához írtam.De JÓ FIGYELMEZTETÉSNEK.
Sajnálom és együtt érzésem mind kettőjüknek.

https://index.hu/belfold/2018/01/09/hal ... aposvaron/" onclick="window.open(this.href);return false;

Mi az, mi embert boldoggá tehetne?
Kincs? hír? gyönyör? Legyen bár mint özön,
A telhetetlen elmerülhet benne,
S nem fogja tudni, hogy van szívöröm.
"A vezetőkhöz is szól a Bölcsesség könyve (6,1-3)
Halljátok hát, és szívleljétek meg,
Tanuljatok, akik a föld hatalmait kormányozzátok!
Figyeljetek föl, akik a sokaságon uralkodtok,
És büszkék vagytok a népek nagy számára.
A Mindenható adta nektek a hatalmat és a
Magasságbeli az uralmat, s majd számon
Kéri tetteiteket, és kivizsgálja szándékaitokat."
Papesz
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Papesz » 2016. szept. 23. 15:00

Erre én is kíváncsi vagyok.
CRF
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: CRF » 2016. szept. 23. 14:32

Amúgy a felvételinél a pszichológia, fizikai, egészségügyi felmérést az adott tűzoltóság, katasztrófavédelem végzi el vagy az országban meg van adva, hogy hova kell menni elvégezni a pszichológia, egészségügyi felmérést?
Papesz
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Papesz » 2016. szept. 21. 15:27

Hát az a baj hogy sokat ők sem tudnak mondani, azt tudják, hogy mikor jellemző (pl: ősz, tavasz)
De hogy lesz-e idén vagy csak 2 év múlva, meg melyik megyékbe azt nem tudják előre. Mind azt javasolták, hogy az adott megyének az oldalát figyeljem. Ahogy néztem a régebbi híreket a megyék oldalán meg az itteni fórumot októberbe szoktak hirdetni általában. Hátha lesz valami !!! :)
tömke
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: tömke » 2016. szept. 21. 15:09

Papesz írta:Rendben köszönöm a segítséget.
Még lenne egy olyan kérdésem, hogy ugye jelentkezni csak akkor lehet vagy érdemes amikor van meghirdetve toborzás?
Minden megyébe mást mondtak. Valamelyik tűzoltóságon kértek tőlem önéletrajzot, hogy tovább küldhessék a humánra, valahol azt mondták hogy ne adjak csak ha lesz felvételi, de van olyan igazgatóság akiknek csak emailt írtam, de semmi választ nem kaptam tőlük.
Ez gondolom megyénként változó, de mondjuk a toborzás a tuti. Érdemes a kinézett tűzoltóságon, katasztrófavédelmi kirendeltségen és megyei igazgatóságon érdeklődni, hogy hogyan lehet jelentkezni, illetve hogy mikor lesz a következő toborzás.
Papesz
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Papesz » 2016. szept. 21. 13:14

Rendben köszönöm a segítséget.
Még lenne egy olyan kérdésem, hogy ugye jelentkezni csak akkor lehet vagy érdemes amikor van meghirdetve toborzás?
Minden megyébe mást mondtak. Valamelyik tűzoltóságon kértek tőlem önéletrajzot, hogy tovább küldhessék a humánra, valahol azt mondták hogy ne adjak csak ha lesz felvételi, de van olyan igazgatóság akiknek csak emailt írtam, de semmi választ nem kaptam tőlük.
tömke
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: tömke » 2016. szept. 20. 12:10

Papesz írta:És a katasztrófavédelmi oktatási központ, hogy működik?
Láttam, hogy minden szakra van online jelentkezési lap.
Úgy tudom a tűzoltó II-őt kell elvégezni annak aki tűzoltó akar lenni (javítsatok ki ha baromságot írtam) és erre is van jelentkezési lap az oldalon. Most akkor annyi hogy kitöltöm, és amikor indul képzés akkor mennem kell alkalmasságizni és ha felvesznek, elvégzem akkor tűzoltó leszek?
Akkor a megyei katasztrófavédelmi igazgatóságok miért hirdetnek toborzást?
Ezt nem teljesen értem, el tudná valaki magyarázni? :)
Előre is köszönöm.
Hogy miért van ott jelentkezési lap, azt én sem értem, talán önköltségesen el lehet végezni. De ha hivatásos tűzoltó szeretnél lenni, akkor nem ez a módja, hanem csakis megyei/fővárosi igazgatóságon keresztül, ők majd beiskoláznak a megfelelő képzésekre.
Papesz
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Papesz » 2016. szept. 20. 11:43

És a katasztrófavédelmi oktatási központ, hogy működik?
Láttam, hogy minden szakra van online jelentkezési lap.
Úgy tudom a tűzoltó II-őt kell elvégezni annak aki tűzoltó akar lenni (javítsatok ki ha baromságot írtam) és erre is van jelentkezési lap az oldalon. Most akkor annyi hogy kitöltöm, és amikor indul képzés akkor mennem kell alkalmasságizni és ha felvesznek, elvégzem akkor tűzoltó leszek?
Akkor a megyei katasztrófavédelmi igazgatóságok miért hirdetnek toborzást?
Ezt nem teljesen értem, el tudná valaki magyarázni? :)
Előre is köszönöm.
tömke
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: tömke » 2016. szept. 19. 21:47

CRF írta:Mi a helyzet a tisztekkel? Hogyan lehetek valaki tiszt? Tudom, hogy az NKE-RTK szakán kell tanulni, illetve elküldhetnek átképzésre, hogyha a drága parancsnok kegyes. Viszont létezik más út is a tiszti rendfokozatig?
Nemcsak az NKE opció, vannak más szakok is amelyek szakmai felsőfokú végzettséget adnak, lásd 9/2015 BM rendelet, I. melléklet (tűzoltósági és ügyeleti szakterület felsőszintű képzései az 1.2.3. alatt találhatóak).
CRF
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: CRF » 2016. szept. 19. 16:46

Mi a helyzet a tisztekkel? Hogyan lehetek valaki tiszt? Tudom, hogy az NKE-RTK szakán kell tanulni, illetve elküldhetnek átképzésre, hogyha a drága parancsnok kegyes. Viszont létezik más út is a tiszti rendfokozatig?
tömke
tömlőszállító

Re: Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság

Hozzászólás Szerző: tömke » 2016. szept. 14. 16:09

CRF írta:Elnézéseteket kérem, hogy újabbnál újabb kérdésekkel fárasztalak titeket, de nagyon hihetetlenül kíváncsi vagyok a tűzoltósággal kapcsolatban. A kérdésem az volna, hogy a híradós, ügyletes beosztás egy állandó jellegű pozíció vagy mindig más és más tölti be ezt a pozíciót? Illetve ennek a feladatkör betöltéséhez felsőfokú végzettség szükséges vagy elég a középfokú?
Nem feltétlenül ebbe a topicba való (tűzoltóképzés talán megfelelőbb). A híradós alatt te itt a tűzoltó-parancsnokságok híradóügyeletére gondolsz, vagy netán a megyei műveletirányításra? Előbbi esetben erre nincsen külön beosztás, hanem a készenléti állomány (azaz a vonulós tűzoltók) bármely tagja beosztható. Sok helyen viszont vannak állandó híradósok, akik szeretik ezt a beosztást, így csak oda szokták beosztani őket. Végzettségnek érettségi+tűzoltó szakképesítés elegendő.
toportyán
slagmester

Hozzászólás Szerző: toportyán » 2016. szept. 13. 15:41

CRF írta:Üdv,
................................ mégis valamilyen "rokoni" kapcsolatban van ...............................
rokoni kapcsolat ja , mostohaapja :(
Az aranysakál, nádi-farkas más nevén csikasz írtja a kártevőket!
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2016. szept. 13. 7:41

CRF írta:Üdv,
egy újabb kérdéssel fordulnék hozzátok. Ugyan nem pont a tűzoltósághoz kapcsolódik, de mégis valamilyen "rokoni" kapcsolatban van és hátha tudjátok a választ a kérdésemre. Azt szeretném kérdezni, hogy a Katasztrófavédelmi előadó, hogyan illetve hol tud elhelyezkedni és mi a feladata? Interneten próbáltam utánajárni, de nagyon kevés - szinte semmilyen - információt találtam a szakról.
Tulajdonképpen semmit sem érsz vele.
CRF
vízpocsékoló

Re: Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság

Hozzászólás Szerző: CRF » 2016. szept. 12. 23:11

Elnézéseteket kérem, hogy újabbnál újabb kérdésekkel fárasztalak titeket, de nagyon hihetetlenül kíváncsi vagyok a tűzoltósággal kapcsolatban. A kérdésem az volna, hogy a híradós, ügyletes beosztás egy állandó jellegű pozíció vagy mindig más és más tölti be ezt a pozíciót? Illetve ennek a feladatkör betöltéséhez felsőfokú végzettség szükséges vagy elég a középfokú?
CRF
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: CRF » 2016. szept. 12. 20:39

Üdv,
egy újabb kérdéssel fordulnék hozzátok. Ugyan nem pont a tűzoltósághoz kapcsolódik, de mégis valamilyen "rokoni" kapcsolatban van és hátha tudjátok a választ a kérdésemre. Azt szeretném kérdezni, hogy a Katasztrófavédelmi előadó, hogyan illetve hol tud elhelyezkedni és mi a feladata? Interneten próbáltam utánajárni, de nagyon kevés - szinte semmilyen - információt találtam a szakról.
wawk
pernyekergető

Tűzoltóképzés

Hozzászólás Szerző: wawk » 2016. jún. 07. 21:12

Üdv!

Tudom hogy tavalyi téma, de a 9/2015 BM rendeletben nem tiszta valami.
Önkormányzati tűzoltóságon a 2002 dec. után végzett önkéntes és létesítményi tűzoltó parancsnoki végzettséget csak alapszintűnek fogadják el. Tehát akinek az van /pl 2004 es/ az nem jó vagy a záró rendelkezés szerint / ha jól értelmeztük / elfogadottnak tekinthető? köszi

van még egy két érdekesség:
önkormányzatinál a parancsnoki alapszintű
öténél felsőszintű
amit kérnek az önkormányzatitól szerparancsnoki középszintű de ez az öténél is az
tehát az öténél a régi paracsnoki többet ér mint amit most kérnek az önkormányzatiaktól

2.1. Önkormányzati, illetve létesítményi tűzoltóságok főfoglalkozású tagjaira vonatkozóan
2.1.1. Alapszintű:
a) tűzoltó II. részszakképesítés;
b) tűzoltó I. szakképesítés;
c) önkormányzati és létesítményi tűzoltó tanfolyami végzettség;
d) önkéntes és létesítményi tűzoltó parancsnoki tanfolyami végzettség;
e) tűzoltó szakképesítés, vagy 6 hetes tűzoltó alaptanfolyami végzettség.
2.1.2. Középszintű:
a) önkormányzati és létesítményi tűzoltó szerparancsnok képesítés vagy
b) tűzoltó szerparancsnok szakképesítés-ráépülés.
2.1.3. Felsőszintű:
a) építőmérnöki alapképzési szak, tűz- és katasztrófavédelmi szakirány;
b) építészmérnöki alapképzési szak, tűz- és katasztrófavédelmi szakirány;
c) védelmi igazgatási alapképzési szak, tűzvédelmi és tűzoltó szakirány;
d) had- és biztonságtechnikai mérnöki alapképzési szak, tűzvédelmi szakirány;
e) rendészeti igazgatási alapképzési szak, katasztrófavédelmi szakirány;
f) rendészeti igazgatási alapképzési szak, katasztrófavédelmi szakirány tűzvédelmi specifikáció;
g) katasztrófavédelem alapképzési szak, tűzvédelmi és mentésirányítási szakirány;
h) rendészeti szervező szakképesítés, tűzoltó szervező szakképesítés-elágazás;
i) rendészeti szervező szakképesítés, tűzvédelmi szervező szakmairány;
j) tűzvédelmi szakmérnök szakképesítés;
k) főiskolai szintű tűzvédelmi mérnök szak.
2.2. Az önkéntes tűzoltó egyesületek szaktevékenység végzésére jogosult tagjainak, valamint az önkormányzati tűzoltóságok önkéntes jogviszonyban álló és létesítményi tűzoltóságok alkalomszerűen igénybe vehető tagjaira vonatkozóan
2.2.1. Alapszintű:
a) tűzoltó alaptanfolyami végzettség.
2.2.2. Középszintű:
a) tűzoltó szakképesítés, tűzoltó II. részszakképesítés, önkormányzati és létesítményi tűzoltó tanfolyami, vagy 6 hetes tűzoltó tanfolyami végzettség és tűzoltásvezető I. tanfolyami végzettség;
b) tűzoltó alaptanfolyami végzettség, és tűzoltásvezető II. tanfolyami végzettség;
c) tűzoltósági referens szakképesítés;
d) tűzoltó szerparancsnok szakképesítés-ráépülés, vagy
e) önkormányzati és létesítményi tűzoltó szerparancsnok képesítés.
2.2.3. Felsőszintű:
a) önkéntes és létesítményi tűzoltó parancsnoki tanfolyami végzettség;
b) építőmérnöki alapképzési szak, tűz- és katasztrófavédelmi szakirány;
c) építészmérnöki alapképzési szak, tűz- és katasztrófavédelmi szakirány;
d) építéstudományi kar, tűzvédelmi szakmérnök szakképesítés;
e) védelmi igazgatási alapképzési szak, tűzvédelmi és tűzoltó szakirány;
f) had- és biztonságtechnikai mérnöki alapképzési szak, tűzvédelmi szakirány;
g) rendészeti igazgatási alapképzési szak, katasztrófavédelmi szakirány;
h) rendészeti igazgatási alapképzési szak katasztrófavédelmi szakirány tűzvédelmi specifikáció;
i) katasztrófavédelem alapképzési szak, tűzvédelmi és mentésirányítási szakirány;
j) rendészeti szervező szakképesítés, tűzoltó szervező szakképesítés-elágazás;
k) rendészeti szervező szakképesítés, tűzvédelmi szervező szakmairány;
l) tűzvédelmi szakmérnök szakképesítés;
tűzoltólennék
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: tűzoltólennék » 2016. jún. 04. 14:28

Üdv! Érdeklődni szeretnék arról az 5-6 hónapos kiképzésről, amit sikeres alkalmassági vizsgák után kell elvégezni. Elsősorban személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi, mégis hogyan zajlik, milyen a hely (kollégiumszerűen képzelem el), mennyi a juttatás stb. Előre is köszönöm!
toportyán
slagmester

Hozzászólás Szerző: toportyán » 2016. feb. 28. 11:16

old campaigner írta:
toportyán írta:az első sugár a jobb ágra kerül
Bingó!
:-D
No és mikor kerül a "C" tömlő az osztó bal ágára (egyedüliként)?
old campaigner
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: old campaigner » 2016. feb. 28. 0:54

toportyán írta:az első sugár a jobb ágra kerül
Bingó!
toportyán
slagmester

Hozzászólás Szerző: toportyán » 2016. feb. 27. 8:40

az első sugár a jobb ágra kerül
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2016. feb. 27. 7:43

old campaigner írta: http://fovaros.katasztrofavedelem.hu/hi ... i-videoval" onclick="window.open(this.href);return false;

Hol van a hiba 0:10-nél??? Látszólag semmiség, de tűzoltó életek múlhatnak rajta!!!
Netán a tömlő csatlakoztatása nem megfelelő, az osztóról lecsavarodik és el akarjuk kerülni a személyi sérülést, akkor nem mellé, hanem mögé állunk és nem hajolunk föléje!
A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
Válasz küldése