* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 21. 12:37

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 219 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 17. 14:07 
tűzkakas-idomár

Kedves Nazda!

A technikus képzővel kapcsolatban a helyzet (tudomásom szerint) nem változott. Hogy a :lol: -gós kollégádnak melyik illetékes adott más választ azt nem tudom.
De több alkalommal sikeresen alá szaladtunk a labdának. A felvételire (április vége, május eleje) behívtunk érettségivel nem rendelkező jelöltet is, azzal a feltétellel, hogy biz' isten leérettségizik (júniusban). A felvételi jól sikerült, jöhetetett is volna, de a betyár nem meghasalt az érettségin.
Rendben is lett volna minden, mert hát nincs érettségije, nem jöhet. Igen ám, de akkor meg jött a főnöke, mi az hogy a versenyzője nem jöhet, amikor a felvételit sikerrel abszolválta, az érettségije meg majd meg lesz a tanév során. Minket meg jól leszóltak (hogy mást ne mondjak).
Nnnna, azóta nem akaródzik a hátsónkat odatartani egy jól irányzott rúgáshoz.

Üdvözlettel "a Nazda ügyi főelőadók" :lol: :lol: közül VK

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 17. 10:15 
Szent Tömlő őrzője

Tisztelt BM KOK és V.K. !
avagy
Kedves "Nazda-ügyi főelőadók" ! :lol:

Legutóbbi technikusképzős kérdésemre adott BM KOK "részletes" válasz - nem - emésztése közben újabb tüsi keletkezett...
Az érdeklődő kollegát pont lesújtani akartam az infóddal de Ő megelőzött :lol: -va, "telefonon beszéltem a KOK illetékessel és arról tájékoztatott, hogy megy a bringa" újságolta.
Hát akko' megint mi van :?:
Miért akarjátok Nazda "öcsit" megkeverni :?:

Tisztelt Dr Cziva Oszkár! (Ne haragudj, de túl sok mássalhangzó van a regi-nevedben és az má' nekem bonyolult! 8) )
Köszönöm a tájékoztatásod!

Üdv ! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: gyakorlati képzés
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 12. 10:37 
vízpocsékoló

Tisztelt „nazda”!

Bár nem nekünk szólt a kérdés, de az érintettség jogán szeretnék - egyetértve a BM KOK válaszával - egy apró, de rendkívül fontos kiegészítést tenni.

A Központi Képzési Program ajánlásainak minden tekintetben eleget tesznek képzéseink, hiszen azt csak minimális követelményként értelmezzük. A gyakorlati képzésünk 10 szolgálat helyett 14 szolgálatra növekedett. Az erről szóló órarendünket természetesen bárkinek a rendelkezésére bocsátjuk, mint ahogyan kérés, megkeresés esetén eddig is tettük.

Üdvözlettel: Dr. Cziva Oszkár

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 12. 8:48 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

C sugárnak!

A OKF által összeállított kérdésekről nem tudunk. A Netre mi nem raktuk fel a kérdéseket, de ettől még fenn lehet. :wink:

A szóbeli és a gyakorlati kérdések, feladatok valóban nyilvánosak, azok bármely tanfolyamszervezőnél elérhetők. Ha így nem tudsz hozzájutni, akkor keresd meg az iskola tanulmányi osztályát, segítenek.

Üdv
BM KOK

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: tecnikus felvételi
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 12. 8:00 

Nazda!
Tájékoztatlak, hogy már többször előfordult velem, hogy egy egész oldalt is eltudtam egyhuzamban olvasni. 8)
Kérdésedre válasz: nem.
A felvétel egyik feltétele az érettségi megléte, amit bizonyítvánnyal igazolni kell, nem elegendő a megszerzésére szóló utalás vagy szándék.
Üdv

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 11. 23:41 
pernyekergető

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a neten hol lehet letölteni az OKF által összeállított tűzoltó szakkképző hallgatóinak összeállított vizsgakérdéseket? Állítólag nyilvánosak és le lehet töltetni a netről. De eddig semmi eredményre nem bukkantam.

Előre is köszönöm a segíteséget!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 11. 20:37 
Szent Tömlő őrzője

Szia BM KOK !

Elnézést ha egyszerre írtam két(3-4-5...) mondatot! Nem ezt érdemled! :oops:
"Lécci" húzd közelebb a klaviatúrát és pötyögtesd be a következőre a válaszod!

A technikusképző szakra az idén (04.19.-05.21.) felvételizhet-e az, aki ebben az évben (május-juniusban) érettségizik?
Üdv ! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 11. 16:32 

Kedves Nazda!
Többször elovastam rejtvényedet, sajna nem tudtam a fonalat felvenni.
De ez az én hibám. :oops:
Kérdésedre most nem tudom a választ, de majd kiderül! :idea:
Mi azt szeretnénk!
Üdv

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 11. 13:19 
Szent Tömlő őrzője

Szia BM KOK !

Hmmmm... :shock: mondjak! (negatív kisugárzás)

Most már úgyis mindegy ! (pozitív kisugárzás) Nem kell délutáni meg éjszakai pótlék nekik, meg füstszagtalanító ( :arrow: dől a lé), 'ztán meg egyszer úgyis levizsgáznak és jöhet a massza orrba- :o -ba. Ugysem menekülnek a sorsuk elől, s ha "nem vigyáznak" TŰZOLTÓ lesz belőlük.

De azért lehetne ezt egyszerübben is csinálni, nem :?:
És ők már uniós passzust kapnak?
Üdv ! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 09. 9:13 

Üdv Nazda!
Felhívás, miszerint erre kössek csomót, megtalált. :P

A fővárosiak gyakorlati felkészítésével kapcsolatban: Ők a képzési programban előírtakat azzal tartják be, hogy a beiskolázottak ugyan 24 órás szolgálatokat látnak el egy kijelölt parancsnokságon (külön fecskendővel és felügyelettel, amely az egész város területére vonul), de a 24 órás szolgálatból csak 8 órát számolnak el képzési idő gyanánt. Ebben a 8 órában viszont intenzíven gyakorolják a kijelölt feladatokat.
Ezzel módszerrel nem sértik az előírásokat, de azt tudni kell, hogy a tanfolyam ideje ezzel a megoldással egy "kicsit" megnő :!: . (ez az, ami nem volt a nyilatkozatban megemlítve). Mi - a kiváncsiság kedvéért - tételesen összeadogattuk az így adódó képzési időket és az összképzési idő eléri a meghatározott témákra jelölt oktatási időt.

Egyébként a mi feladatunk a tanterv összeállítása és a legvégén a szakmai vizsga megszervezése.

A tanfolyamok szakmai programjának felügyelete, illetve ellenőrzése a megyei igazgatóságok, illetve az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság feladata, akik ismereteim szerint ezt a gyakorlatot is vizsgálták. (Ahol viszont gondot láttak azt adott helyen jelezték is.)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 08. 19:01 
Szent Tömlő őrzője

Szia BM KOK !

Visszajöttem, mert jönnöm kellett!
Hírforrás: TŰZVONALBAN-105 cikk: Nagy város, nagy gond
Idézet: "...s létszámhiányunk keletkezett. Ezért az idén három tanfolyamot is beindítunk. (Most :shock: :!: ) Jól bevált az a módszerünk, hogy a hallgatók gyakorlati képzését 24 órás :!: :!: :!: szolgálati rendben végezzük: naponta akár 10-et is vonulnak."...

Ezt Dr. Bende Péter tü. vörgy nyilatkozta az interjúban.

Ezt(így) csinálta a Főváros tavaly is, vajon miért :?: Nem kapták(ják) meg a "tanrendet" :?:
Bocs, de egy kicsit :twisted: lettem, tudod miért :!:
Inkább "nótázok" egy kicsit, nem bosszankodom: " Az egyiknek sikerül, a másiknak nem..."

Nos, ezt kommentáld "lécci" :!:

Fővárosiak, minden tiszteletem Nektek, mert akartátok, mertétek, csináltátok(játok), hiszen így van értelme!!!

Üdv ! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 27. 11:27 

Tisztelt Olvasók!

A 2004. év 9. hetében két tűzoltó szakmai vizsgára került sor. A Fővárosi Tűzoltóság és a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szervezte tanfolyamon összesen 25 fő adott számot tudásáról.
A vizsgát követően a felkészültségnek és a vizsgabizottság döntésének megfelelően 24 fő kapott bizonyítványt.

Gratulálunk a frissen végzett tűzoltóinknak és sok sikert kívánunk a tevékenységükhöz.

BM KOK

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 25. 9:16 
Szent Tömlő őrzője

Szia Gunman !

Sok sikert :!:
Fel a fejjel, nincs remény :!: :lol:

Üdv ! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 24. 19:12 
vízpocsékoló

Tisztelet minden kollégának! Ha megengedik,hogy hozzászoljak,én sokalom a 4 hónapot.
Már csak azért is mert végig kell ülnöm.
De élvezem,tetszik és a tanárainkkal is meg vagyok elégedve.
Igaz a kiképzők szigoruak,de tuléljük!!!!
Várom a gyakorlatot is... Bent ülést nem nekem találták ki.

Tisztelettel:Gunman

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 24. 13:20 
tűzkakas-idomár

Kedves Nazda!

Jól mulattam az okfejtéseden :lol:
Persze gondolatmenetedet tovább is lehet fejleszteni; lehet akár fürdőgatyában készült fénykép is (nem a ruha teszi az embert!!!).
Komolyra fordítva a szót, véleményem szerint az ésszerűség szab határt a gondolatok szárnyalásának. :lol:

Üdvözelttel: VK

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 24. 11:32 

Tisztelt fényképpel kapcsolatban véleménytnyilvánító kollégák!
Rengeteg jó és elgondolkodtató érvet hoztatok fel miért kell, illetve miért nem praktikus dolog az egyenruhás fénykép egy szolgálati okmányba. Ebből én is kivettem a részem :roll: ) Egy kiderült, rendkívül kreatív fickók vagyunk!

Én ugyan szerényen az elején leírtam: ez a döntés. Rutinosak tudják ez mit jelent. Vélemények persze születhetnek, de ettől függetlenül az ügyben érdekelt mindkét fél köteles végrehajtani, mi is itt az iskolában és Ti is otthon, akik - a sikeres vizsgát követően - igazolványt szeretnétek a tanfolyam végén kapni .

Ezzel persze jól elvittük az eredeti téma címéhez tartozó információkat. Képzeljétek el Nubulót, aki ugyan elhallgatott - ezek után mit szóljon. :roll:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 24. 10:55 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok !

Néhány gondolat ami a tüó.tech. kezelői igazolvány kötelező egyenruhás képe ellen szól:

1. Az esetek (fényképek) nagy %-ban csak a fényképész, a "múzsa" és az azt előíró tudja megállapítani a 4x4-es képről, hogy az egyenruhában készült, civil személy kevésbé.
2. Egyenruha változás korszakában (ha amúgyan a képen felismerhető az egyenruha és a rf.) ha naprakészek akarunk lenni akkor újítani kell.
3. Testületen belül is különböző fajtájú (különböző gyakorlók, "kangár", jester) ruhákban "kapja le" a fényképész a pasast. Hol az egységesség?
4. Ha látszik a rendfokozat akkor annak változása esetén a kép retusálása viszonylag drága.
5. Ha ettől az igazolvány képtől érzi csak a tűzoltó TŰZOLTÓNAK magát akkor az már régen rossz!
6. Az igazolvány kép a pasast igazolja - arcról és nem ruházatról -, hogy Ő mire is jogosúlt, tehát a ruházatnak gyakorlati jelentősége nincs, akkor sem ha szolgálati okmány. Ha csak szolgálati igazolvánnyal együtt érvényes akkor főleg nincs.
7. Az útlevél képet sem kötelező nemzeti színű ruházatban készíteni de attól még magyar maradhatsz :!: sőt vagy is :!:

Attól, hogy az Ember fia (sőt lánya is) Tűzoltóként éli az életét lennie kell :?: egy határnak a szimbólumok terén (bocs de én ide sorolnám ezt az igazolvány képet is), hiszen akkor a gyereknek az oviban is sugárcső, kapacs, mentőkötél stb. lehetne a jele, lángocskás pizsamába aludna, füstszagú spray-t használna stb. , hogy tudja mindenki az élet minden helyzetében, hogy Ő az aki a közszolgálati népszerűségi listán mostanság(is) az első helyre került.

Elnézést ha egy kicsit túl pörögtem a végére, de ezt hozta ki belőlem ez a kis 4x4-es :!:

Üdv ! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 24. 9:06 
tűzkakas-idomár

Kedves Katasztrofális!
Semmi képpen sem neked szántam az ÖTE-re szóló utalást. Annál is inkább, mert tudom kit takar az "álneved". Nincs okom arra, hogy tagadjam azt, hogy személyedben egy régi kedves, volt tanintézeti kollégát tiszteljek.
Ámde!!! (hogy válaszoljak a kérdésedre)
A tűzoltó technika kezelői igazolvány hatályát tekintve országos érvényű, de csak a tűzoltóságon belüli tevékenység (tűzoltás, kárelhárítás, műszaki mentés) alkalmával érvényes. A kérdés felvetésének azonban nincs létjogosultsága sem, mert a kezelői jogosultság tűzoltó gépekre szól.
A fényképpel kapcsolatban osztom azok véleményét (bár nem én találtam ki) akik azt mondják, miért ne lenne az igazolványban egyenruhás a fénykép. De tényleg, mi a baj azzal, hogy egyenruhás fénykép kell????
Hozzá tenném, hogy csak a HÖT tagjainak (nomeg esetleg az igazgatóságok tagjainak) kell egyenruhás fénykép.

Üdvözlettel: VK

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 24. 7:36 

Szervusztok!

Tudom, hogy nem igazán témába vág, de mivel itt merült föl, hát ide írom:

1. Tűzoltók vagyunk és ez egy egyenruhás szervezet, hát viseljük!
2. Az egyenruha (is) összetart, hozvatartozást (is) jelöl, hát hordjuk!
3. Jó a megitélés, büszkék lehetünk, tehát méltón és méltósággal viselhetjük! Kiérdemeltük...
4. Tehát hordjuk méltón és méltósággal!!!
Nincs miért óckodni, ha rajtunk van bárhol és bármikor...
Legyen az fénykép, az utca, állami ünnep, ... vagy akár színház, operabál...

(persze, ha van és ha az olyan...)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 23. 23:39 

Kedves Károly!
Ha nekem szántad hozzászólásodat, meg kell nyugtassalak, a ttv. ez irányú szabályozását ismerem. (Lásd még az ÖTÉ-kel kapcsolatos soraimat, más topikokban.)
Hogyan kerültek bele írásomba a tűzoltó egyesületek, annak ellenére, hogy BM KOK tűzoltóságokról beszélt?
Mivel a 32-es BM rendelet rájuk is vonatkozik, úgy gondoltam beilleszthetők a képbe.
Nem értek egyet az egyenruhás képekkel, pontosan az általam már felsorolt megosztottság miatt.
Mi van akkor, ha egy hivatásos otthon ÖTE, vagy ÖT tag, és ebbéli minőségében folyamodik a kezelői bizonyítványhoz?
Egyenruhás képet kell neki mellékelni, avagy sem? És ha igen, akkor miért nem??
Továbbá szeretném megtudni, az általatok kiadott kezelői igazolvány minden esetben országos hatáskörű kezelői jogosultságot ad, vagy csak a tűzoltóságon belül lehet használni?
Ez utóbbi esetben egy ÖTE tag vajon mikor használhatja, hiszen – mint említetted – a tűzoltó egyesület nem tűzoltóság.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 23. 15:59 
Szent Tömlő őrzője

Elég nagy problémát is jelent ez elég sokak számára!

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 23. 15:31 
tűzkakas-idomár

Talán nem mindenki tudja.......!!!!

A tűzvédelmi törvény definiálja, hogy mely szervezetek értendők a tűzoltóság tagjainak fogalomkörébe. A tűzoltó egyesület nincs ebben a körben. :lol:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 23. 14:25 

Katasztrófális
Úgy igaz, ahogy mondod! Tehát a HÖT, és azok részére akik egyenruhával rendelkeznek... :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 23. 13:25 

BM KOK:
Egy kicsit kötözködnék. Amennyire én tudom a a tűzoltó technika kezelői igazolvány nem csak a HÖT-ök tagjainak "szolgálati okmánya", hanem az önkéntes tűzoltóság, a létesítményi tűzoltóság, sőt a tűzoltó egyesületek tagjainak kezelői jogosultságát bizonyító okmány. Ez utóbbi három szervezet tagjainak vagy van egyenruhája, vagy nincs. Így tehát célszerűen csak a HÖT-öktől lehet megkövetelni az egyenruhás fényképet.

Keleti front:
A kapocs kifejezés már foglalt, úgy emlékszem egy másik topikban már valakinek kiosztottátok. Legyek mondjuk inkább kapacs.
Érdekelne, ha nem titok, milyen iskolán és mikor történt az az első IFÁ-s vonulás??

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 23. 9:19 
Szent Tömlő őrzője

Tisztelt BM KOK !

Kösz az őszinte reagálást !
Minden jót nektek!

Űdv! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 219 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]