* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 21. 12:37

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 219 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 23. 8:27 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Tisztelt Nazda!
Megértem, problémátokat nem egyszerű megoldani. De, ha a rendszer beáll a normális menetbe, akkor feltételezhető, hogy egy beiskolázó parancsnokság nem fog egyidőben 15 főt egyszerre beiskolázni.
Addig is a forgószínpad megoldást javaslom: az egyik csoport vonul, a másik csoport pedig az egyéb meghatározott feladatokat gyakorolja. (Ja persze tudom, hogy állandóan nem vonulnak, csak ha káreset van.)
Egyébként a tegnapi példához kiegészítő vizió: Viharban az úszómester is sokszor a saját életéért küzd, nem biztos hogy van ereje a kezdő úszóra odafigyelni. Ezért a jó langyos vizű gyerekmedence sem fölösleges!

Másik felvetésedre: a tűzoltó technika kezelői igazolvány szolgálati okmány, ezért született döntés arról, hogy a tűzoltóság tagjaként a birtokosának fényképe is legyen egyenruhás - a szolgálati igazolványhoz hasonlóan.
Másrészt: Az egyenruha az egy testülethez való kötődés jele, munkánk alapján büszkék lehetünk a tűzoltósághoz tartozás egyik jól látható és megkülönböztető "jelzésére". A sűrgős fényképezkedéssel járó pillanatnyi kényelmetlenséget szívesen vállalnák azok, akik szeretnének hozzánk tartozni. (Remélem elég demagóg a válaszom, mert persze én sem vagyok mindig egyenruhába :wink: )

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 22. 15:24 
Szent Tömlő őrzője

Tisztelt BM KOK !

Köszönöm a korrekt tájékoztatást :!:
Mifelénk egyszerűbb és talán nagyszerübb lenne a 15 újoncot 3x5-ös elosztásban 24-eztetni mint 15-öt naponta 8 óráztatni, ugyanis 8 órában 15 főt "felügyelet" mellett vonultatni lehetetlen. Ha meg nem vonulnak (akár részben vagy egészben) akkor a probléma kezdődik előlről.
Bocs, hogy (esetleg) egyedi esettel untatlak de Te is tudod, hogy ha már csinálja az Ember fia akkor miért ne csinálja jól :!: :?:
A fenti problémára látsz megoldást :?:

Másik kérdésem az lenne: (kihasználva, hogy egér közelben vagy :lol: )
A tüó.tech. kez. alaptanfolyamos igazolványba miért ragszkodtok (ha Te nem akkor bocs) az egyenruhás fényképhez :?:
Nem a fizimiska a lényeg :?:

Üdv ! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 22. 12:39 

Tisztelt Nazda!
A szakképzésekre vonatkozó "jogszabály" a Képzési Program. Ez a tűzoltó- tűzvédelmi szakképesítések esetén a Központi Képzési Program. A tűzoltó szakmára is meghatározásra került a kötelező óraszám ( lásd a Honlapon :shock: ).
Sajnos az ott meghatározott óraszámok nem tudják értelmezni - elfogadni a 24/48 órás váltási rendből adódó 48 órás pihenőidőt - képzési idő gyanánt. Ezért aztán csak a napi 8 órát lehet naponta képzési időként figyelembevenni. (Persze lehet a 24/48-aztatni a tanulót, ekkor is csak 8-8 órát beszámítva a képzési idő a jelenlegi 4 hónap helyett kb 8 hónapra nyúlna el....) Így aztán továbbra is fújom a magamét. :wink:

Egyébként, ha jól áttanulmányozom a képzési rendet, azért látok most is lehetőséget legalább 1 hónapnyi vonulási lehetőségre a jelenlegi feltételek mellett is. Úszásoktatásra ez is elég lehet, ebből kiderül, delfinnel van dolgunk, vagy a víziszony a meghatározó.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 22. 11:24 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok !

BM KOK:
Semmi bajom a 4 hónapos rendszerrel, hiszen az a tapasztalatok (mint írtad) alapján alakult ki, a jobbítás szándékával.
Az én :?: gondom pont az, hogy ne az ügyészségen gondolkodjon senki:
- "nem értem miért fulladt bele a pasas a mélyvízbe, hiszen a parton olyan jól csinálta és eredményesen is vizsgázott (bizonyítvány lobogtat)...
...és a gyerekmedencében (8 órás munkarend) is olyan jól ment neki..."
Az én :?: szemléletem az, hogy "úszómester" :!: felügyelete mellett zutty bele a mélyvízbe (24-es munkarend)... De NEM engedni elsűllyedni... és látni, büszkének lenni amint delfin válik belőle :!:
(De erre már utaltam)

Egy szó mint száz: Mi tiltja (jogszabályilag) a második hónapra a 24/48-as "oktatási rendet" :?:

Kicsi Pozsár !
A szívem szakad meg ha megbántottalak... ha kell mind a tíz körmödet kilakkozom... vagy mivel engeszteljelek ki :?: :oops:

Kösz az észrevételeket!
Üdv ! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 20. 16:09 
Szent Tömlő őrzője

Egy kis gonoszkodás:

A szer.szab.-ban mindent legalább 2 fő végez, tehát önállóan semmit.
Én is a vonultatással értek egyet. A helyszínen pedig lásson és tanuljon. Villázni, tömlőt összeszedni, stb tud. A "légkört" pedig szokja, később úgysem lesz lehetősége a társait kívülről figyelni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 20. 12:54 

Tisztelt Hozzászólók, Nosztalgiázók!
Elolvasván az észrevételeteket az alábbi információt osztanám meg veletek:
1) A tűzoltó képzést az OKJ (Országos Képzési Jegyzék) akkor fogadja el szakképesítésnek, ha időtartama eléri legalább az általunk elemzett képzés idejét. Tehát rövidíteni ennek okán nem célszerű.
2) A korábbi évek tapasztalata az volt, hogy az egyéves központi képzés nem jó, mert az iskolába járók elszakadnak a családtól, a munkától, sokat kell utazni, stb…ugyanez volt a helyzet a féléves képzéssel, majd a három hónapossal. Egyszer-csak megunta valaki, döntött, ekkor lett hat hetes a képzés ideje a megyei (itt-ott a városi) tűzoltóságokon végrehajtva. Ez meg rövid volt és egyenetlen színvonalú.
Mi legyen tehát a jó megoldás: kerestük az optimális középutat, tanfolyami képzés is legyen, de hat hetesnél hosszabb, központi egységes elveken is működjön, de otthoni felkészítés is legyen, hogy szokja a környezetét a tűzoltó, szakképzés is legyen … nem folytatom.

Visszatérve az eredeti gondolathoz:
Az első kéthónapos összevont tanfolyami képzésen az idő (és a felszerelés) az ismeretek (gyakorlati fogások) alapos elsajátításához kevés.
A második két hónap tehát azért van, hogy az első szakaszban leoktatott szerelési ismeretek, kisgépek használata, hírközpontkezelés stb. begyakorlása személyre szólóan megtörténhessen. Egyrészt azért, hogy a szakmai vizsgán megfeleljen a tűzoltópalánta, másrészt azért, hogy később az éles bevetések során ne botladozzon.
Ha elegánsan ezt az időszakot „csak” vonulással tölti az illető, akkor ugyan hamar megismeri a napi tevékenységet, de ha baleset történik gyakorlatlansága miatt, akkor ki felel az ügyészség előtt….
Egyébként éppen azért, hogy a parancsnok a jelölt hozzáállását, tevékenységét megismerje, a kiadott feladatterv is tartalmazza a felügyelet melletti készenléti szolgálatellátást.

A nosztalgiáról pedig annyit: Az iskolán az ŰTI felügyeletével én is vonultam, akkor fiatalon, szárnyalva.... De ne felejtsük el, a beiskolázás előtt azért egy pár hónapot lehúztunk az otthoni őrségparancsokok szárnyai alatt.

Remélem a mostaniak is húsz év múlva azt mondják, akkor bezzeg a négy hónapos tanfolyamon így meg úgy volt….( És mi akkor leszünk odaátról elégedettek.)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 20. 8:43 

Sziasztok!

Idézet féle következik:
"... önálló tűzoltói feladattal nem bízható meg..." mármint az iskolások a második két hónapban.
ergo: a vonulást nem tiltja semmi, de még a kárhalyi munkát sem, csak némi könnyen áthidalható korlátozás mellett... :P
(ez már az én szerény értelmezésem :roll: és csak azért óvatoskodom, hogy nazda nehogy megint lekapjon arról a bizonyos tíz körömről... :? :oops: :cry: :wink: )

ui:
Kösz annak, aki elfelejtette becsukni a kiskaput!!! :P :P :P

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 19. 22:27 
Szent Tömlő őrzője

Jani !

A 3 hónapos alapfokúnál is vonultak, úgy hogy nem volt vizsgájuk 'ztán csak "embőr" lett belőlük mire vizsgáztak, azóta meg szerkezelők, szerparancsnokok.... stb, határ a "csillagos ég" (remélem) tehát TŰZOLTÓK :!: :!: :!:

Szerinted elromlott é valami mostanság vagy így vagyon ez jól :?:

Üdv ! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 19. 22:07 
Szent Tömlő őrzője

Keleti Front !

Örülök, hogy némi kedves emléket idéztem fel benned (is) észrevételemmel... (tudom: csak semmi romantika mert :twisted: )
Azt viszont sajnálom, hogy a fiatalok - önhibájukon kívűl - egyre messzebb kerülnek az ilyesfajta emlékektől... De miért? :twisted:

Amúgyan meg ugyanazt mint Te !

Üdv ! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 19. 21:52 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!
A 6 hetes után azért lehetett "befogni" a fiatalt, mert azzal megvolt a szükséges végzettsége.
A 4 hónapos oskola felénél ez valószínűleg még nincs meg.
Ennek dacára én - megfelelő felügyelettel - erőltetném a vonulásukat, hiszen az a jó, ha már ebben a 4 hónapban kiderül, aminek ki kell (neki is, nekünk is).

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 19. 21:33 
slagmester

nazda:
Én pl. a mai napig nem felejtem el azt a pillanatot, amikor az iskolaszerrel ( a napi elmélet után, este ) az első TŰZhöz vonultunk. Az az érzés, amikor sziréna, kék lámpa...kinéztem az IFA ablakán, vigyor az arcon, és az volt a képemre írva: emberek, mi most tűzhöz megyünk!!

Na elég, a romantikus filmeket sem szeretem... :lol:
Szóval igazad van..mit iszol? :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 19. 18:49 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok !

Mondja meg nekem valaki, hogy miért nem szabad a csikókat :lol: befogatni 24/48-ra a kihelyezett 4 hónapos alapfokú tanfolyam ideje alatt 2 hónap után :?:
Régen a 6 hetes után már rángatták az estrángot...
Még régebben meg kötelező volt vonulniuk un. "iskola-szerrel" 24-ben, szolgálatos zsokéval és csikóssal... Napkozben tanfolyam, du. 4-től hacacáré, majd reggel 8-tól megint tanfolyam... És a végén a csibészek majd mind 5-re vizsgáztak...

Füst szagúan nem szabad vizsgázniuk :?: vagy mi a szösz :!:

Üdv ! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 19. 11:05 

Tisztelt Mindenki, különösen a tûzoltóképzés leendõ és volt résztvevõi!
Nem tisztem azonnal reagálni, de ez esetben megvédeném azokat a tûzoltó szakképzést végzõ kollégákat, akik ha púppal is hátukon, de végzik az igazgatóságokra kirótt feladatot. Õk azok, akik nehéz feltételek között is, de felelõsen próbálják a tûzoltóképzést „házon belül” tartani.
(Ezzel együtt osztom Katasztrófális kollégám véleményét az általa említett képzõ hely lehetõségeibõl adódó elõnyökkel kapcsolatban)

Tisztelt tanfolyamot kezdõ kolléga, alias kis tûzoltó!
Nem az a fontos, hogy ki és hol fogja a tudást beléd erõszakolni, a fontos az, hogy ezt hagyd, illetve elõsegítsd!. A Te közremûködésed nélkül a legjobb tanfolyam sem ér semmit. Ha ezt a szakmát komolyan gondolod, akkor a felkészítés esetleges gondjai ellenére jó tûzoltó leszel.

Egyébként meg....
Nem szerencsés, ha az ír a képzés dolgairól, aki az asztal másik oldalán áll. E napon már legalább száz friss diplomás tudhatna számodra információt adni. Ebben a helyzetben az õ szavuk közelebb állna, mint az ilyen öreg rókáké, akiknek e helyzetben most csak bölcselkedésre telik. Ugy gondolom most az Õ véleményüket várod Te (és egy kicsit) Mi is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 19. 10:58 
slagmester

kis tűzoltó:
Állandó Kapocsunk (katasztrofális) szavai mellé még annyit:
Kérdezted, hogy mi húzós. Nos van aki inkább gyakorlati, van aki inkább elméleti beállítottságú, ennek megfelelően a másik a nehezebb. De ha az oktatáson odafigyelsz, kérdezel ha nem világos valami, felkészülsz, akkor semmi gond nem lehet. Ha tényleg tűzoltó akarsz lenni, mondjuk nyudíjig, akkor ehhez tartva ülj be az iskolapadba. Ott annak a munkának az alapjait tanulhatod meg, amit művelni akarsz sok-sok évig. Tehát nem egy olyan tanfolyam, amire beülsz, papír megvan, és el lehet felejteni. Lehet hogy lesz olyan ismeret, amit 15 év múlva hasznosítasz egy káresetnél (pl. alapvezeték-szerelés :lol: :lol: :lol: ) Persze nem erre gondoltam, csak magamat is szórakoztatom közben.
Ez a Lenin srác...miket nem mond...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 19. 10:12 

Kis tűzoltó!
Úgy látom senki nem akar válaszolni neked, ezért gyorsan írok, nehogy leanyázzál minket, mint nubuló. (nebuló?!)
Nem derül ki, hol fogod elvégezni a tűzoltó szakképzőt. Ha szerencséd van akkor az FTP-n. Félreértés ne essék, nem kívánom sztárolni őket, de állandó, jó színvonalú képzést csak jól felkészített – állandó – tanárokkal, oktatókkal, kiképzőkkel és a háttér megfelelő kiépítésével lehet biztosítani. A megyei igazgatóságokon sem a személyi, sem a tárgyi, sem az anyagi feltételek nem biztosítottak ennek a képzésnek a végrehajtására. Az igazgatóságoknak amolyan „nesze sánta, itt egy púp” felkiáltással tették kötelezővé ezt a feladatot. Itt szerintem teljesen esetleges a képzés színvonala.
Azt tudnám tanácsolni, olvasd el és szívleld meg az ebben a topikban korábban leírtakat, főleg Keleti front, Barni és Krampusz sorait. Na és persze BM KOK-ét, a vizsgatapasztalatokkal kapcsolatban. Úgy vélem továbbá, nagyon fontos lehet, ki lesz a mentorod a tűzoltóságon, hiszen – elvileg – két hónapig az ő szárnyai alatt fogsz tevékenykedni.
Ja és még valami: mit mondott Lenin, amikor meglátta a kis Brezsnyev bizonyítványát? Tanulni, tanulni, tanulni!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 18. 19:37 
vízpocsékoló

Sziasztok!

Jövő héten kezdem el a 4 hónapos alapfokú tanfolyamot. Szeretnék érdeklődni Tőletek, mint leendő kellégák, hogy mire számíthatok? E négy hónap alatt mi az, ami húzós, mi az ami könnyebb. Szóval aki tud segíteni abban, hogy elmeséi, hogy a 4 hónap alatt mennyire kell felkötni a gatyám :)

Nem félek a kihívásoktól (hiszen akkor nem mennék tűzoltónak), csak érdeklődöm az esetleges rázós szitukról.

Köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 18. 19:34 
vízpocsékoló

Sziasztok!

Jövő héten kezdem el a 4 hónapos alapfokú tanfolyamot. Szeretnék érdeklődni Tőletek, mint leendő kellégák, hogy mire számíthatok? E négy hónap alatt mi az, ami húzós, mi az ami könnyebb. Szóval aki tud segíteni abban, hogy elmeséi, hogy a 4 hónap alatt mennyire kell felkötni a gatyám :)

Nem félek a kihívásoktól (hiszen akkor nem mennék tűzoltónak), csak érdeklődöm az esetleges rázós szitukról.

Köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 14. 18:24 

Visszaolvasva a legutolsó hozzászólásomat - fogalmazásügyileg - a péntek (13) nem az én napom volt ! Remélem a lényeg azért érthetõ volt.
Bocsi :oops:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 13. 15:51 

Sztanke Zoltán

Kérdésedre leginkább a Veszprém megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tud választ adni.
Egyébként a jogszabályok a tûzoltó szakképzõ tanfolyamok szervezését a megyei igazgatóságok részére jelölte ki. Tanintézetünknek ilyen tanfolyamot nem indít, csak a képzést követõ szakmai vizsgákat szervezi. Egyébként, ha sûrgõs az ügy, érdemes a szomszéd megyéknél érdeklõdni, hátha ott terveznek a közeljövõben ilyen képzést.
Üdv
BMKOK

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 13. 15:35 
kapacsmester

Tisztelt BM KOK!

Érdeklődni szeretnék!

Az alapfokú tanfolyamokat még mindíg a Megyei Igazgatóságoknak kell szervezni?
Veszprémben még se híre se hamva tanfolyamnak.
Csak azért érdeklődök mert az öcsém Pétfürdőn polgári szolgálatos és utána szeretne felszerelni ( helye az állományba már bíztosított). Nem vonulhat, mert ugye nincs papiron kiképzése hiába "pörgeti" a tömlőt önszorgalomból.
Bevállalná még azt is hogy pesten a KOK-ba tenné le a tanfolyamot.
Lehetséges-e ez a megoldás? Unja már a 8 órázást, holott nem ebben állapodtak meg a parancsnoksággal, de erről egyik fél sem tehet. Attól tart az öcskös ha nem lesz meg a tanfolyama lehet hogy elküldik (bár én hiába nyugtatom hogy nem).
Segítséget előre is köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 13. 15:17 

Tisztelt Nubuló!
Számításaim szerint e héten megkaptad a legobjektívebb választ a tûzoltó szakmai vizsgával kapcsolatban feltett kérdésedre.
Ugyanis újabb két megye - Baranya és Tolna megye - által szervezett tanfolyam hallgatói tettek vizsgát. Az eredmény jó, egy fõ kivételével mindenki sikeresen tett eleget vizsgakötelezettségének.

Remélem köztük vagy és tanultál a tanfolyamon elhangzottakból, és jelen fórumon nem túl jól sikerült kiszólásod kapcsán leírtakból.
Remélem tapasztalataidról már Te is tudsz jót írni!

Neked és az új kollégáknak is sok sikert tûzoltóéknál.
BM KOK

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: alapfokú vizsga
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 02. 9:01 

Tisztelt olvasók!
Január utolsó hete ismét a szakmai vizsgák hete volt. Három megyei igazgatóság csapata vett részt a megmérettetésen (Csongrád, Pest és Borsod Abaúj-Zemplén) összesen 50 fõvel.
Sajnos megszakadt az eddigi jó sorozat, ugyanis többeknek a szóbeli vizsgarészt meg kell ismételni. :cry:

Tehát minden vizsgára készülõnek: Tanulni, tanulni, tanulni.....(és gyakorolni)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 28. 15:02 

Üdv Mindenkinek!
Még nem írtam ide soha(bár hónapok óta figyelem,olvasom a Fórumot).De ez a "kedves nebuló" most kiakasztott egy kicsit!Pénteken 1/1 leszek,szivesen látunk a fecskendőn!Nem kertelek,Szolnokon vagyok tűzoltó,jelenleg itt is zajlik egy alapfokú.Remélem,TE nem vagy közöttük... :twisted:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 21. 12:25 
Szent Tömlő őrzője

Nem akarom elterelni a figyelmet az alapfokúról, de meg kell jegyezzem tényleg te vagy a kapocs.
Én is tőled kaptam egy csomó infót, amit nagyon köszönök!

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: érdeklõdés tanfolyamra
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 21. 12:20 

Keleti Front

Kérdésedre gyors és rövid a válasz, mert nem akarom az alapfokúról a figyelmet félreterelni.

A kérdéses tanfolyamra közel 40 fõ jelentkezett, tehát megtartásra érdemes.
A Tanulmányi osztály a többi továbbképzési témával együtt most ütemezi az idõpontokat. Ha azok ismertek lesznek, akkor minden jelentkezõ visszajelzést kap.
Utóirat
Ha én kapocsnak tûnök, akkor e nevet büszkén viselem. :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 219 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]