Alapfokú tanfolyam

Ki és miként lehet tűzoltó? Itt olvashatók a pályázatok és az álláshirdetések is.
Válasz küldése
lángvágó
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: lángvágó » 2007. jan. 26. 17:53

Komitomi, Molnár Dani és a többi 498 leendő tűzoltó!!

Ha önszorgalomból készülni szeretnétek az alapfokúra, ami eleven dicséretes részetekről :tapsolo: Akkor egészen jó anyagot találhattok a Fővárosi Tűzoltó-parancsnokság honlapján a www.tuzoltosagbp.hu-n rá klikkeltek a Segédanyagok tűzoltóknak majd pedig ott az Alapfokú Tanfolyami jegyzetekre!
A többi már csak rajtatok múlik!! Hajrá!! Sok sikert!!

Üdv: Lángvágó!!
"Néhány másodperc egy örökkévalóság!! Menteni,vagy odaveszni!!!"
Molnár Dániel
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Molnár Dániel » 2007. jan. 26. 16:08

Helló, én is az 500-ban vagyok! Tolna megyéből valaki?
"Elérem amit akarok, mert veszteni nem szeretek!"
komitomi
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: komitomi » 2007. jan. 26. 14:57

Sziasztok
Én 1 vagyok abból az 500 főből :-)
Esetleg valaki Békés megyéből???
Nekem azt mondták, február 19-én indul a 2 hónapos elméleti képzés Gyulán? Valaki jön még esetleg :-? :-D
És arra is kíváncsi lennék,feb. 19-ig sok idő(időm)van még addig lehet,vagy kellene valamit tanulnom?
Ha lenne mit tanulnom honnan szerezhetném meg, esetleg letölteni valamit? Vagy ne gondolkozzam ilyeneken? :-D
bonuszka
vízpocsékoló

:)

Hozzászólás Szerző: bonuszka » 2007. jan. 09. 22:59

Holnap vizsgázunk alaptanfolyami ismereteinkből, kérlek benneteket SZORÍTSATOK :cry:
one
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: one » 2006. jan. 12. 20:09

Puska, ezekhez csak gratulálni tudok.
Végül is amiről beszélgettünk, az csak késöbb fog kiderülni. Vagyis az hogy hogyan sikerül az oskola a fiúknak. Én úgynéztem, eddig nem említettük meg , DE ezek a dolgok nagyban függenek a páciensek hozzá álásától, megakarja tanulni, érdekli a dolog vagy nem. Végül is bizik benne az ember hogy hamár egyszer jelentkezett valaki, akkor tudja hogy hova, és mit akar.
puska bá'
Szent Tömlő őrzője

alapfokú tanf.

Hozzászólás Szerző: puska bá' » 2006. jan. 11. 16:43

Tiéd lehet a "forgótárcsás mentőszer"! :-P :-D \:D/
"lényünkbe rejtve homályosan és mélyen alszik az elmúlt veszedelmek rémülete....."
morradin
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: morradin » 2006. jan. 11. 14:36

Puska bá!

Na ez nem volt szép! Így kilőni a rocsós poént alólam! :-D
Pedig már fentem a fogam! :-(
puska bá'
Szent Tömlő őrzője

alpfokú tanfolyam

Hozzászólás Szerző: puska bá' » 2006. jan. 11. 13:11

A "cégnél"töltött húszegynéhány évem alatt szerkezelő(szerpk.)is voltam 14-15évig,7 évet szolg.pkh.-ként jegyeztem.A teljesség igénye nélkül felsorolnám,hogy milyen kezelői vizsgákat tettem le abban az időben,amikor lasszóval kellett fogni a beiskolázottakat:hab,por,SSemelő,Ifa30-as,Magirus44-es létrák,kompresszor,láncfűrész,fesz-vágó,KCR-daru,kőzetfúró ber.,nehézmentő áramfejlesztő,Tac-66 önálló áramf.(VIII.),ipari liftkezelő,sajnos a rocsókezelőibe nem fértem bele.Mivel létrákból nem álltunk olyan jól illetve a fecsik sem voltak ellátva modern mentőberendezéssel;sokat vonultunk.Úgy gondolom ez idő alatt ragadt rám valami a 30kg súlyfeleslegen kívül is.A továbbtanulás 3 gyerkőc mellett nem jött össze,mert akkoriban csak nappali képzés volt,és kellett a munkáskéz.Én részemről becsülöm az olyan kezelőket,akik mb.-díj nélkül látják el feladatukat és még egy szappant sem kapnak.Persze a többit is!!!
"lényünkbe rejtve homályosan és mélyen alszik az elmúlt veszedelmek rémülete....."
morradin
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: morradin » 2006. jan. 11. 9:07

Véleményem szerint még az sem elég, hogy az embernek nagy rutinja van a szakmában, beszélni is tudni kell. Pontosabban előadni. Erre nem mindenki alkalmas és ez sem az iskolázottságon múlik.
one

Hozzászólás Szerző: one » 2006. jan. 11. 8:24

Úgy nézem, kicsit félre értetettétek a gondolataimat. A 15, az csak egy szám, a szerkezelő pedig egy beosztás a sok közül. Azért írtam ezt mert gondolom én azzal egyet értetek hogy többségében ők kevesebbet mennek mint akik a fecsin vannak. Írhattam volna másikat is, nincs jelentősége, szvsz. Ezzel a "sok éves" vonulós szóval, csak azt szerettem volna ábrázolni, hogy többeknek ez elég, sok mindent le lehet vele takarni. De nem biztos hogy mindig azt takarja a szó jelentése amit esetleg elvárnánk tőle. Itt kapcsolódik be "silverfox" második gondolata, amivel teljes mértékben egyet értek, ez sem szerencsés. Végül is ez a két véglet.
Ebből csak azt akartam kihozni, hogy szerintem nem biztos hogy mindig a vonulással eltöltött évek száma határozza meg a tudást. Biztosan meg lehet találni azokat az embereket évszámtól függetlenűl akiknek van valami a fejükbe.
Természetesen nem gondoltam konkrétan senkire, csak ebben a topicban említettem meg.
silverfox
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: silverfox » 2006. jan. 10. 12:14

Kedves ONE!

Puskával kell egyetértenem minimum a "csak" miatt.
Általában az ember fia, főleg ha tűzoltó is a lelkem, nem egyből lesz szerkezelő. Elötte néhány évig "kapacs 8". Neki legalább volt annyi ambíciója, hogy elvégezte a szerkezelői sulit is. Ezzel nem akarom lenézni a "kétkezi munkásokat", de emberünk tett le valami pluszt is az asztalra. Nem nagy élmény lehet 45-50 évesen gazt csapkodni 40 fokban.
Tudok erre ellenpéldát is, amikor emberke melldöngetve hangoztatja, hogy Ő már 5 éve tűzoltó és közben elvégezte a főiskolát, tele van tapasztalattal. Mondjuk szolg.pkh. lett, de rutintalanságával nem sok tekintélyt sikerült kivívnia. Ebben nem is a rutin hiánya a legnagyobb baj, hanem hogy ezt nem is ismeri el!
Akinek látszunk, arról mindenki ítélhet, amilyenek valóban vagyunk, arról senki sem.
Voltaire
puska bá'
Szent Tömlő őrzője

alapfokú tanfolyam

Hozzászólás Szerző: puska bá' » 2006. jan. 10. 10:58

Kedves ONE!Konkrétan kire gondoltál a "csak"15 évig volt K.szerkezelő minősítéssel?Mert az alpfkún nincs ilyen.
one

Hozzászólás Szerző: one » 2006. jan. 09. 21:34

Természetesen egyet értek a társaság kibontakozásával, remélem minél előbb úgy fog működni az egész dolog ahogyan kell.
Érdeklődés meg lesz.
Akkor lehet hogy most másként mükszik a dolog mint régebben, teszem föl egy két képzéssel ezelőtt?? A te szavaidból ezt vettem ki.
kiss jános
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: kiss jános » 2006. jan. 09. 21:08

T. One!

Örömmel veszem az őszinte és szerény gondolatokat és a szavaidból azt veszem ki ( idézetet újra elővetted) , hogy te támogatod a kreativ társaság kibontakozásának lehetőségét.
Szerintem az FTP-én vannak olyan szakemberek akik tudnák, hogyan kell csinálni a szakképzést az újoncok részére, de mindig az a fránya pénz kevés.
De, ismerve a magyarok (tűzoltók) motivációját (hivatás szeretetét), főleg ha volt lehetősége a lajtán és az óceánon túlra is kitekinteni a tűzoltók képzésébe akkor úgy érzem van remény az előre lépésre.

Higgadt véleményed továbbra is megmarad, ha szakitasz magadnak lehetőséget és az illetékesnél (ezredes úr)személyesen érdeklődsz az alapfokú képzés jelenlegi szintjéről.

Ui: Pudingpróbára (bevállalom) jelentkezem az illetékesnél. :radobbent:

Üdv:

K.J. \:D/
one

Hozzászólás Szerző: one » 2006. jan. 09. 20:07

Kiss János írta:
Nagyon egyet értek a fentiekkel, mert egy kreativ társaságnak időt kell adni a kibontakozásra főleg meg ha sok éves vonulási tapasztalattal rendelkeznek.!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ez a sok éves vonulási tapasztalat csak akkor igaz ha tényleg vonult, az illető és meg is felelt a munkájának. Tisztábban látás kedvéért, szerinted azt is sok éves tapasztalatnak lehet tekinteni aki kb 15 évig volt vonulós, de mint különleges szerkezelő, és azon a kevés vonulási számon keresztűl amit vonult, több nem termett neki?????????? Ezt csak azért említettem meg mert sokszor és sokan hivatkoznak a sok éves vonulási tapasztalatra. Természetesen itt sem szeretnék senkit megbántani csak, így elég tág ez a fogalom. Lehet hogy te nem a példában említett fajtára gondoltál, de én ezt nem tudhatom.
Ui. te miért nem mész oktatni???
one

Hozzászólás Szerző: one » 2006. jan. 09. 19:55

Ha lehet én inkább nem vállalnám el ezt az oktatást, mivel ennél jobban szeretem azt ami munkát most végzek. Meg ugye hozzá vagyunk szokva a 24/48-hoz, ez után furcsa lenne 8 órázni. Ez lehet hogy elég rossz kifogás, de így van.
Semmi extrém dolog nincs benne, csak szeretni kellene mindenkinek a saját munkáját, és ha lehet akkor a maximumot kell nyújtani abban. Netalán én lennék maximalista?
Lehet hogy lazán fogalmaztam eddig, de természetesen vannak kivételek az OKTATÓK között is, akik értik a dolgukat. Akinek nem inge .......
kiss jános
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: kiss jános » 2006. jan. 09. 19:54

T. Alapfokús hozzászólók!

A névnélküli véleményt alkotóknak az ezredes úr feldobta a labdát és lehet tőle időpontot kérni szakmai eszmecserére! :tapsolo:

Kíváncsi várom, lesz-e jelentkező? :dilis:

Üdv:

K.J
Dr. Cziva Oszkár
VIP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dr. Cziva Oszkár » 2006. jan. 09. 19:15

Üdvözöllek benneteket!

Mióta felkértek az online fórumra, be kell vallanom, elég gyakran olvasom a fórumot. Sok értékes hozzászólás jelenik meg, néhány fórumozó írását kifejezetten örömmel olvasom. Vannak azonban olyanok, akik minden lében kanalak, mindenhez "értenek". Esetenként minden alap illetve ismeret nélkül alkotnak véleményt olyan dolgokról, amelyekhez lövésük sincs. Megbántanak (mégha közvetetten is) olyan embereket is akik nem érdemlik meg. Hát nekik üzenem, most éppen ebben a topicban, hogy örömmel veszem az önként jelentkező VONULÓS kollégákat oktatónak.

"one"! Te elvállalod, vagy csak az oldalvonalon kívülről kiabálsz be a meccsbe? Biztosan jobban tudnád csinálni...
Üdvözlettel:

Dr. Cziva Oszkár
one

Hozzászólás Szerző: one » 2006. jan. 09. 9:04

Természetesen szerintem is csak az oktathatna, aki VONULÓS. Az elméleti anyagot viszont más is leadhatja, viszont itt jön a munka dandárja, ÖSSZE kell hozni az elméletet és a gyakorlatot. Ez viszont szvsz szintén a gyakorlati oktatókra hárul.
Az egy más kérdés hogy milyen a tananyag. Nem tudom hogy él-e még az a mondás, amikor is vissza jönnek az ifjak a suliról akkor azt mondják nekik hogy amit ott tanultak ugymond felejtsék el?????
A légző használatánál szerintem nekem van igazam. Én sem azt mondtam hogy FELTÉTLEN be kell öket vinni a füstbe, DE ha máskor nem is, esetleg ha van rá mód akkor utómunkálatokra be lehet őket vetni. Azt viszont te sem tagadhatod hogy vannak olyan káresetek ahol bizony kell légző. Hidd el sokkal egyszerübb ha ott van az ember hátán, mint az amikor vissza kell érte menni a fecsihez. Hiszen legtöbszőr, az esetek nagyobb részénél, mindig fenn áll, ott van a FÜST, amiben nem biztos hogy szerencsés dolgozni. Természetesen most ne bonyolódjunk bele hogy milyen és mekkora is a füst.
morradin
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: morradin » 2006. jan. 08. 19:23

Nem akarom az istenek közé emelni Puska bá't, de Ő a valóságra neveli az ifjoncokat.
Nem is engedném, hogy az oktatójuk az íróasztaltól menjen oktatni. Ott könnyű eloltani a tüzet, csikket belenyomom a hamutartóba és a parázslás is megszünt! :-D Az a fiatal ne ijedjen meg a durrogástól, hisz az csak a pala! Mit csináljon, ha látja hogy a Pb palck dagad? Le van írva!
Mondjuk attól még megéghet, hacsak nem omlik rá az épület!
Ezt nem lehet iskolában tanítani! Szerintem!
Lángnyelv

Hozzászólás Szerző: Lángnyelv » 2006. jan. 08. 19:10

Szergejj!

Mit kihagytam, abban teljesen igazad van, a türelem az ami az egyik alap, legalábbis az én véleményem szerint, bár néha nekem is vannak olyan helyzeteim amikor már néha kicsit szakad a cérna, de szerencsére enyhe hangszín váltáson kívül nem történik semmi, utána lahiggadok és folytatom tovább. Szerintem aki ezt nem szívvel és lélekkel akarja csinálni, annak felesleges,(kis tapasztalat) mert az úgyse fog arra törekedni, hogy minnél jobb legyen.
Nem hinném, hogy a legfőbb kérdés az lenne, hogy mikor alapították meg az első tűzoltóságot Mo.-n vagy hogy kössön egy "bogot", hanem inkább "szakmai dolgokat" kellene "eröltetni".
Ezt én is így gondolom, nemhiszem hogy egy káreset során az lesz a legfőbb kérdés, hogy mikor vonták össze a PV-t és a Tűzoltóságot(csak példa,talán nem a legjobb).......Azt hogy a kötéllel tudjanak bánni az talán azé kéne, de én inkább azt mondom, hogy tudják mi az a feszítővágó, de ha ezt nem is akkor legalább azt, hogy tudják milyen egy tüzet, legyen csak tálcatűz eloltása, de tapasztalják meg, hogy milyen is az v. azt hogy milyen a füstben járkálni +30kg plusz súllyal.
Én nem voltam boncoláson, de sajnos az élet úgyhozta hogy láttam már egy-két csúnya dolgot. Nem hinném, hogy a ha boncoláson részt vettem volna, másként élem meg a dolgokat. Különben is ezt a "látványt" megszokni nem lehet, csak elfogadni. Ez a munkánkhoz tartozik és kész. Nem fog felkészíteni egy boncolás, egy valós káresetre. A valóséletben a szagok, a látvány teljesen mások mint egy boncteremben.
Ezt én is mondhattam volna, de te ezt már megtetted, én is láttam már egyet s mást, 100% hogy más volna ott mint a b. terembe.
Az FTP-s alapfokún oktatók közül egy-két embert ismerek, és tudom azt hogy a legjobbak közül valók, mind elméleti s mind gyakorlati síkon is. Munkájukhoz pedig további jó erőt és sok sikert kívánok!
Erről én inkább nem beszélnék!
Natura homini rationem dedit,qua animi impetus regerentur! - A természet az embernek észt adott,hogy az szabályozza az indulatait!
Audiatur et altera pars.- Hallgatassék meg a másik fél is.
morradin
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: morradin » 2006. jan. 08. 19:02

Szerintem ez nem az oktatók hibája, hanem a tananyag.Hiába tanítja őket rutinos vén róka, mindent nem lehet az iskolán megtanítani.
Ott nem igazán lehet kiszűrni, ki, mitől fog esetleg félni, megijedni.
A vonulások alkalmával pedig a beosztott pk. felelőssége a légző használata. Vannak olyan pk-k, akik "majd én megmutatom a kopasznak"felkiáltással beviszi őket a füstbe.Ennek semmi értelme.
one

Hozzászólás Szerző: one » 2006. jan. 08. 16:42

Valami nem tiszta nekem.
Elméletileg az alapfokún az oktatók az "legjobbak", akkor itt jön a kérdés, MIÉRT nem úgy jönnek ki az ifjoncok ahogyan legalább elvárható lenne. Most akkor mivel, vagy kivel van a probléma, rossz a tananyag vagy éppen nincs rendesen leadva, estleg kevés az idő.
Egy kérdésem is lenne ezzel kapcsolatosan, mostanság oly előszeretettel vonuló alapfokú fecskendők ha TŰZ esethez lettek riasztva akkor MIÉRT nem viselnek légzőt??????? Ha most nem szokják meg hogy mikor kell viselniük, akkor talán majd késöbb. Vagy esetleg már annyira rutinosak hogy tudatosan nem veszik fel mert tudják hogy ÉPPEN most nekik nem kell.
szergejj

Hozzászólás Szerző: szergejj » 2006. jan. 08. 15:57

Üdvözlet!

Lángnyelv!
Mostanság én is foglalkozom 16-18 éves ifijoncokkal, (mind elmélet mind gyakorlat terén) és szerintem egy nagyon fontos dolgot kihagytál: az oktatónak nagyon sok türelemmel kell fordulnia a srácokhoz, illetve nem szabad, főleg a nagyon száraz témákat erőltetni. Idő mindig van egy kis elmélet és utána egy kis gyakorlat! Érdekes marad a dolog a tanoncoknak és szívvel lélekkel fogják csinálni. A tűzoltóversenyekkel egyetértek, de nem azokkal amik mostanában mennek. Nem hinném, hogy a legfőbb kérdés az lenne, hogy mikor alapították meg az első tűzoltóságot Mo.-n vagy hogy kössön egy "bogot", hanem inkább "szakmai dolgokat" kellene "eröltetni".

Én nem voltam boncoláson, de sajnos az élet úgyhozta hogy láttam már egy-két csúnya dolgot. Nem hinném, hogy a ha boncoláson részt vettem volna, másként élem meg a dolgokat. Különben is ezt a "látványt" megszokni nem lehet, csak elfogadni. Ez a munkánkhoz tartozik és kész. Nem fog felkészíteni egy boncolás, egy valós káresetre. A valóséletben a szagok, a látvány teljesen mások mint egy boncteremben.

Az FTP-s alapfokún oktatók közül egy-két embert ismerek, és tudom azt hogy a legjobbak közül valók, mind elméleti s mind gyakorlati síkon is. Munkájukhoz pedig további jó erőt és sok sikert kívánok!

Ui: gallért utoljára a rohamnál láttam. Hát ez ugye meg nem sok!
:C: Mindenkinek nyugodt szolgálatot :C:
morradin
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: morradin » 2006. jan. 08. 8:14

Ha még emléxel is a tanultakra, akkor is hol vannak a fecskendőkről a gallérok, nem beszélve a többi eszközről?
Válasz küldése