Ybl Miklós Főiskola - tűzvédelmi szak

Ki és miként lehet tűzoltó? Itt olvashatók a pályázatok és az álláshirdetések is.
Válasz küldése
tűzoltó24
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Re: Ybl Miklós Főiskola - tűzvédelmi szak

Hozzászólás Szerző: tűzoltó24 » 2016. feb. 21. 7:57

Tisztelt Balesetvizsgáló!

Az biztos, hogy a legjobb képzést ott kapd, de ne értsd félre: ne szeptemberben jelentkezzél oda mertr a jelentkezés február elején van.....:)
"A tűzben az az érdekes, hogy alattomos - lopakodik, nyalakodik, aztán a válla fölött hátranéz, és kiröhög. És gyönyörű is, a rohadt életbe. Mint a naplemente, ahogy vörösbe borít mindent maga körül."
/Jodi Lynn Picoult/
Balesetvizsgáló
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Balesetvizsgáló » 2016. jan. 27. 21:46

Tisztelt Urak és Hölgyek!

Szeptembertől jelentkeztem az YBL tűzvédelmi szakmérnök szakára.
Valaki esetleg tudna tájékoztatni, hogy milyen könyveket szerezzek be, mire számítsak?
Eredendően vasúti balesetvizsgáló vagyok 15 éve, sok vasúti tűzeset kivizsgálásában részt vettem, úgy gondoltam, hogy ebben az irányban képezném magam tovább, hogy jobban végezhessem a munkámat.

Ezt a sulit ajánlották, "hallomásból". Egy tűzvizsgáló barátom szerint is a legjobbak egyike, bár ő nem oda járt. Mesélnétek kicsit róla?

Köszönöm szépen!
cslaca
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: cslaca » 2009. jún. 24. 19:59

Szakad az eső, a Kispeti KO Létai, esik az eső. de ennek a bulinak még az eső sem vethet véget. Mária 7 4 ever!!!
cslaca
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: cslaca » 2009. jún. 24. 19:07

Gratulálok a frissen végzett tűzvédelmi mérnököknek. sajnálhatod Pulya, hogy nem vagy itt. pedig jó meleg a víz. :-) :-) :-) :-) :-) :-({|= :-({|= :-({|= :hanyinger: :hanyinger: :hanyinger: :hanyinger:
Zozó
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Zozó » 2009. márc. 31. 13:26

insignia: semmi kétségem afelől, hogy amit mondasz, úgy van...de sajnos már nincsen ilyen szak, mivel hála a fentieknek, megszüntették... Brávó :-x :radobbent: :cry:
insignia
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: insignia » 2009. márc. 30. 21:21

Nagyon tuti a szak el a legismertebb mehetsz te akármiylen végzettségel tök mingegy egyből azt kérdezik az ybl-ön végtezél e. Ha igen egyből más a hangnem. Saját tapasztalat.
cslaca
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: cslaca » 2009. feb. 14. 15:07

Gratulálok minden frissen végzett tűzvédelmi mérnöknek!

Pici
Zozó
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Zozó » 2009. jan. 27. 20:59

Robó, és minden más kedves érdeklődő!

Az Ybl Miklós Főiskola, akarom mondani Építéstudományi Kar (no comment :???: ) nyílt napot tart 2009. január 29-én. Részleteket az alábbi linkre kattinvta olvashattok a főiskola honlapján:

http://www.ymmf.hu/

Üdv.:

Zozó
Zozó
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Zozó » 2009. jan. 03. 10:22

Nos, én úgy vettem ésre, hogy az Ybl-n végzettek nagy része el tudott helyezkedni vagy a tűzoltóságokon, vagy tűzvédelmi szakzterületen, mérnökirodáknál. Az első BSc évfolyam pár tagja nyáron fog diplomázni, így arról még nem tudok nyilatkozni.
Robó
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Robó » 2009. jan. 01. 16:30

Köszönöm a "jelentést" !
Hirtelen nem is tudom mit kérdezzek még..
Egy barátom épp fel akart szerelni tűzoltónak, de elküldték, hogy nem hogy állományba vétel nem várható, inkább leépítés...Milyen reményei vannak manapság az elhelyezkedésben az embernek ?
Zozó
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Zozó » 2008. dec. 26. 1:28

Szia Robó!

Nos, első körben annyit érdemes leszögezni, hogy az Ybl-n már akár építő, akár építész szakon felveheted szakiránynak a tűzvédelmet. Jómagam építőmérnökön vagyok, mi lettünk az első ilyen kevert tűzvédelmisek anno. Nagy hátrány, hogy rengeteg olyan építős tantárgyat kell tanuljál, amit a "régi" tüzeseknek nem kellett. De az összes tűzvédelmis tanár úgy áll hozzánk, mint a régiekhez. Többnyire ugyanazt a mennyiséget leadják a tantárgyakból, mint a szakosoknak anno, a kevesebb óraszám ellenére. És ki lehet jelenteni, hogy pl. a nyári megelőzés gyakorlanál semmiben nem voltunk hátrányban a régebben végzett, tűzvédelmi szakos hallgatókkal szemben. Ezt visszajelzés formájában is alátámasztották.

Az iwiw-ről annyit, hogy sok végzett tüzes tűzoltóságokon helyezkedett el, akár megelőzési, akár vonulási területen. Mi, akik elsőként szenvedtük/szenvedjük végig ezt a BSc-s valamit (16-an vagyunk a szakirányon) szintén ezeken a területeken szeretnénk megtalálni hivatásunkat.

Így ennyi év után az Ybl-n, nem is tudom, megéri-e ide jönnie valakinek. Ha csak nincs nagyon elhatározva, és hajlandó tudomásul venni, hogy több a töltelék tantárgya, mint a régieknek, akkor megéri, mindenképpen. Jó társaság, jó tanárok. És nem utolsósorban, mint mondtam, az összes tüzes tanár úgy kezel minket, mint a régieket (ez a számonkérésre és az anyagra is vonatkozik)

Szép estét mindenkinek!
Robó
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Robó » 2008. dec. 25. 23:23

Üdv emberek!
Továbbtanulás előtt álló vagyok, ezt a fórumot olvasva egyre tanácstalanabb!
Ugyebár itt az a tény,hogy most építőmérnökként tanulva lehet az ember tűzvédelmi szakember, amiről a kritikákat olvasva elveszítette a hitelét a dolog nálam. Mit is várhatok akkor ettől a szaktól most..
Ezen kívül valaki világosítson fel kérem a szintekről, hogy mik vannak a tűzoltóságokon, milyen végzettséggel mit lehet betölteni...én régen voltam ilyen katasztrófavédelmi táborban,-persze ez ilyen áltsulis kis rendezvény- de onnantól kezdve az ehhez hasonló dolog valahol megfogott.
Amúgy nemrég iwiwen "nyomoztam" keresési kritériumnak beírtam az Ybl-t és akiket kiadott, mind vonulós tűzoltónak nézett ki. Laikus vagyok, valószínűleg elnéztehettem! De szóval mik a lehetőségeik a tűzoltósággal kapcsolatos végzettségeknek?
És mi a vélemény az RTF katasztrófavédelemről?

Köszönöm válaszaitokat!
Robó
Robó
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Robó » 2008. dec. 25. 23:22

Üdv emberek!
Továbbtanulás előtt álló vagyok, ezt a fórumot olvasva egyre tanácstalanabb!
Ugyebár itt az a tény,hogy most építőmérnökként tanulva lehet az ember tűzvédelmi szakember, amiről a kritikákat olvasva elveszítette a hitelét a dolog nálam. Mit is várhatok akkor ettől a szaktól most..
Ezen kívül valaki világosítson fel kérem a szintekről, hogy mik vannak a tűzoltóságokon, milyen végzettséggel mit lehet betölteni...én régen voltam ilyen katasztrófavédelmi táborban,-persze ez ilyen áltsulis kis rendezvény- de onnantól kezdve az ehhez hasonló dolog valahol megfogott.
Amúgy nemrég iwiwen "nyomoztam" keresési kritériumnak beírtam az Ybl-t és akiket kiadott, mind vonulós tűzoltónak nézett ki. Laikus vagyok, valószínűleg elnéztehettem! De szóval mik a lehetőségeik a tűzoltósággal kapcsolatos végzettségeknek?
És mi a vélemény az RTF katasztrófavédelemről?

Köszönöm válaszaitokat!
Robó
m1aya3
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: m1aya3 » 2008. szept. 13. 21:04

Én is szeretnék a szakmában elhelyezkedni!De Móron,illetve Fehérváron semmi sincs :cry: Ha meg az ember együttél valakivel,akkor nem fog az ország másik felébe menni dolgozni....Egy cég volt ahova kerestek szakmabelit,pályakezdők jelentkezését is várták;be is adtam az önéletrajzom,másnap mr kaptam is az elutasító választ (persze semmi indoklás nélkül).
Firefighter19
tömlőszállító
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Firefighter19 » 2008. szept. 13. 10:19

Szia. Újbudán úgy tudom lesz vagy van 2 hely a megelőzési osztályon, Pécsen is lesz. Nézni kell az álláshirdetések topikot. Nekem sem volt ismerősöm mégis diplomám után egyből dolgoztam már.
m1aya3
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: m1aya3 » 2008. szept. 12. 15:56

Nem tudom ki hogy van vele,de én per pillanat kidobtam az ablakon egy rahedli pénzt a fősuli miatt,de nem tudok elhelyezkedni a szakmámban,s csak porosodik a diplomám a fiók mélyén...ez van ha az ember lányának nincs olyan ismerőse aki által könnyen szakmabeli lehet.Így meg,hogy van diplomám máshova meg emiatt nem vesznek fel dolgozni.Eddig nekem ez a diploma csak kidobott pénz az ablakon....
insignia
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: insignia » 2008. júl. 21. 7:03

Helló!

Az érdekelne hogy lehet valalki tűzvizsgáló?
Kell ehhez az ybl-ös tűzvédelmi végzettség vagy elég hozzá a KOK-os végzettség?

Még valami a Pécsi egyetemen szerzett tűzvédelmi szakoktató végzettség milyen szintű végzettség?
Úgy hallottam, hogy az Ybl-ön szerzett tűzvédelmi mérnök vagy szakmérnök végzettség a legmagasabb és a legismertebb.

Köszi a választ helló.
bors83
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: bors83 » 2008. jún. 24. 11:18

Ezúton is szeretnék gratulálni, minden frissen végzett/végző tűzvédelmi mérnök szakos Hölgynek illetve Úrnak !!

Télen csatlakozom hozzátok addig tapossátok ki az utat :)

Üdv,
bors
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2008. máj. 05. 10:19

Oroszország? Nem, az a Szovjetunió volt. A vizsgakérdés ez volt: az elvtárs az elvtársnőjének elvtársának elvtársa? Ez volt a vörös kőtáblás végzettség. A rózsaszínű meg az NDK-ban volt.

Hol van ez már?!
"Nincs jog, csak hatalom" Raymond E Feist

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Pozsár
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pozsár » 2008. máj. 05. 7:24

...sok...minden...
Handbauer Péter
insignia
pernyekergető

.

Hozzászólás Szerző: insignia » 2008. máj. 04. 8:55

Lehet hogy furcsa a kérdés de mi a különbséget az ybl-ös tűzvédelmi mérnök és az oroszországban megszerzett tűzoltómérnök végzettséggel?
insignia
pernyekergető

-

Hozzászólás Szerző: insignia » 2008. ápr. 18. 21:52

Helló!

Érdekelne hogy akkor aki most kezdi a főoskolát hogyan fog tűzvédelmi szaka szakosodni. 2 év után kellene mennie szakosodni vagy mi?

Ja azt azért nem lesz semmi megtanulni amit most vagy régebben 2,5 évig tanultak.

Nem tudjuk mi lesz :???: :shock:
nazda
Szent Tömlő őrzője

Re: hi

Hozzászólás Szerző: nazda » 2008. jan. 28. 11:19

langlurko írta:bocs de ez kicsit durva ld. puska vagy valami
szzoli írta:Szevasztok!

Aki az Ybl-re járt tűzvédelmiu szakra és volt Mélyépítés, Technikai ismeretek, településrendezés tantárgya és van belőle valamilyen anyaga, pl.: puska vagy valami az jelezze már nagyon kellene.
Köszi

HI!
puska vagy valami
Kedves szzoli!
Aki az puskát is rest készíteni azt ki kell rúgni az viszgáról!
És ezt nem én fogalmaztam meg így, hanem az tanarak!
(De próba, szelence! ;-) )
Üdv!
nazda !
Mariann
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: Mariann » 2008. jan. 28. 10:57

Köszi.
tűznorr
pernyekergető

Re: hi

Hozzászólás Szerző: tűznorr » 2008. jan. 28. 8:11

Gratulálok minden frissen végzett TŰZVÉDELMI MÉRNÖKNEK!! :-D :grin:
Gyertek, mert szükség van rátok!!

Üdv:
tűznorr
Csak humorosan és nyugodtan tudom élni az élet nevű milliárdnyi szereplős színjátékot!
Válasz küldése