* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2018. feb. 25. 2:19

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 225 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jún. 23. 9:19 
pernyekergető

Csatlakozom az előttem szólóhoz, gratulálok az ifjú mérnök uraknak és hölgyeknek!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: :)
HozzászólásElküldve: 2006. jún. 21. 15:51 
vízpocsékoló

Gratulálok minden most végzett Tűzvédelmi mérnöknek!!!!!!!!!!! :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. feb. 13. 9:41 
tűzkakas-idomár

Tisztelettel javasolnám az érdeklődőknek (érdekelteknek) a felsőoktatásról szóló 2005. évi CXXXIX. törvény tanulmányozását ....... a korábbiakhoz képest sokminden megváltozott (megváltozik)....... :shock:
(alapképzés-mesterképzés, papírványok neve: oklevél, bizonyítvány, ezeken belül mikor mit kap a versenyző, felsőfokú szakképzés/szakmérnöki (ez utóbbi a törvénybe nincs benne) stb....)
Talán azért lenne fontos ezek ismerete, hogy ne menetközben derüljön ki, hogy a versenyző a végén nem olyan papírványt kapott, amilyenre eredetileg számított...... :shock:

VK.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. feb. 12. 13:28 
Szent Tömlő őrzője

Ha jól látom ez nem az Ybl tűzvédelmi szakott végzetteknek egy mester képző szaka.
A Pollach-osoknak viszont kifejezetten ajánlott.

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. feb. 12. 12:16 
vízpocsékoló

Kedves Fórumozók!

Az YBL-re járok, még az utolsó eresztésben (értsd: akik tűzvédelmi mérnök diplomát szerezhetnek) érkeztem az intézménybe. Vonzott a szakma is és nem utolsósorban a mérnöki diploma.
Viszont az elmúlt két évben, és a lezajlott változások következtében(bolognai rendszer, stb), a "tüzesek" helyzete csak rosszabbodott.
Velünk már nem foglalkoznak, és ez nagyon sajnálatos. Jól példázza ezt hogy tárgyfelvételi/félévlezárási időszakban a tanulmányi ügyintézőnk (kedves Erdős Zsuzsa néni :) ablakának zárt függöny fogadott. Beteg, szabadságon van stb.. senki sem tudja. Mi visszavárjuk! Így az ügyeinket a Tanulmányi Osztály egésze intézi, mondanom sem kell hogy egy építő, építész, manager ügyintézők nem túl segítőkészek, mi "tüzesek" meg el lettünk vágva..

Sok szó esett a matekról, az tény hogy szórótantárgy... tanulni kell keményen, és szerintem nem vitás az hogy egy mérnöknek tudnia és értenie kell ehhez, hisz ez egy nyelv, a mérnökök nyelve. Sokan más felsőoktatási intézményben végzik el a matekot (Dunaújváros) hogy bent maradhassanak... mérlegelni lehetne miért van ez így.
Az a szellemiség amiről hallottam és olvastam, és amit vártam, teljesen eltűnt az Ybl-ről.

Végsőként annyit hogy új tűzvédelmi szakképzés indul, diplomával rendelkezőknek, akit érdekel a tanterv http://www.ymmf.hu/felveteli/letolt/tuz ... ernoki.pdf

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 18. 11:31 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Tisztelt Olvasók!

Az Ybl Miklós Műszaki Főiskola volt hallgatóinak 2005-évi találkozójáról készült fényképek a BM KOK honlapján a fényképek rovatban megtekinthetők

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 10. 22:34 
vízpocsékoló

Szeva!

Én is az YBL-re járok, a tűzvédelmi szakra. Hát ja. Ahogy néztem az üzeneteket láttam egy két érdekes dolgot.
Mindegy. Gondoljunk bele, hogy az a építőmérnök hallgató aki, egyáltalán eljut a 2. év végéig (ha nem haggya ott a sulit),meglesz neki a mechanika szigorlat, ami szerintem ebben az iskolában ritka dolog;úgy fog dönteni, hogy választja a tűzvédelmi szakirányt, mely esetén nem tervezhet épületet. Lesz-e ilyen ember, aki inkább szeretne 2 év építőipari tanulmány után egy teljesen más témába belekezdeni.
Ahogy kérdezgettem az elsőéves építős hallagtókat, nem sokan szeretnének tüzesek lenni.
A felvételi tájékoztatóban is úgy van benne, hogy építőmérnök, így aztán aki tűzvédemi mérnök szeretne lenni nem biztos, hogy tudni fogja a szakirány létezését.
Az iskolában is olyan változások vannak amelyek csak a tüzesek ellen irányulnak-majdnem nem tudtam felvenni egy nem sikerült tantárgyat újra mert a magasépítéstanszék sz..ik a kreditrendszerre.
Ennyit az YBL-ről.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 10. 9:35 
csizmás kandúr

Köszönök mindent!
Majd a matekra ráfekszem... :???:
A mechanika, hát... :shock: majd belejövök. :-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 30. 10:46 
Szent Tömlő őrzője

Nehéz (főleg a mostani állapotokról) megítélni, hogy magas-e a követelmény, szóró tárgy a matek vagy unszimpatikus a tűzvédelmi szakos.
A csoportomban is sokan ismételtek matek vizsgát és biztos vagyok benne, hogy az akkori tanárnő már nem tanít.

Két dolgot tudok mondani: többet kell még ennél is tanulni matekot és Hajrá!

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 29. 21:51 
Szerkesztő

fireman:
Én most nem arról beszélek, hogy kinek milyen tárgy nehéz, hanem hogy a matek tanszék tanárai közül néhányan direkt szívatják vizsgán a hallgatókat. Addig kérdeznek, amíg találnak egy szürke foltot, és rögtön kivágják az embert. Szerinted ha az évfolyam több mint fele elhasal matekon az egyéni szoc. probléma???

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 29. 7:12 
Szent Tömlő őrzője

Az, hogy kinek mi a nehéz változó (egyéni szoc. probléma).
A mechával nekem is meggyűlt a bajom, de a szakmai tárgyak sem voltak elhanyagolva a tanárok részéről.

Idézhetném VIL.-t, de mindenki ismeri!

Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 28. 23:33 
Szerkesztő

fireman: Ezzel teljesen egyetértek, a probléma itt csupán az, hogy nem szakmai tantárgyakból szívatják az embereket, hanem matematikából és mechanikából.

Riam: Fogalmam sincs, hogy hogyan működik jelenleg középiskolában ez az emelt szintes dolog, azt azonban már most mondom, hogy a fenti két tantárgyra (matek, mecha) nagyon készülj rá, mert különben nem sok esélyed lesz.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 28. 22:30 
Szent Tömlő őrzője

Bolognai rendszer: megszűnt a klasszikus főiskolai képzés. Helyette: 3+5 év. Az első 3 év után ún. Bachelor diplomát kap mindenki (kb a főiskolai szintnek felel meg), és aki etzek után egyetemi diplomát akar, az mehet tovább az 5 éves képzés utolsó 2 évére (MA, azaz Masters fokozat), ahová elvileg felvételivel lehetne bekerülni, meg az első 3 év eredményei alapján. Ennyi a magja ennek az új rendszernek. Az meg, hogy hogyan valósítják meg, más kérdés...

Sok sikert Riam :) Készülj lelkileg az éjszakákba nyúló integrálásra, meg hasonló finomságokra :) Legalább is nekem az olyan ismerősöm, aki az YBL-re jár, folyton ezt csinálja...Hajrá ;))

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 28. 19:59 
Szent Tömlő őrzője

"Nehéz" szakma a tűzoltóké, mert a tudáson múlik az ember élete, ezért sokat és alaposan kell tanulni. Szerencsére ezt a tanárok is tudják.

Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 28. 16:58 
csizmás kandúr

Üdv Mindenkinek!

Az Ybl tűzvédelmi mérnök szakáról ijesztő dolgok keringenek! Én is oda szeretnék jelentkezni, de sokaktól hallottam, hogy nem egy leányálom a képzés... :-( Nem mintha más egyetem könnyű lenne, de az Ybl-t kifejezetten a "nagyon nehéz sulik" típusba sorolják.
Lenne egy olyan kérdésem is, amelyre nem kaptam még egyértelmű választ, hogy matek emelt szinttel és info középszinttel felvesznek-e tűzvédelmisnek? Nagyon fontos, mert még változtathatok a szinteken...
És pontosan mit is jelent az a bolognai rendszer szerinti oktatás?
Sajnos, ahová jelenleg járok nem jutnak el az információk. Nagyon örülnék, hogyha egy Ybl-ös tanuló segítene.
Előre is köszi!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 21. 19:41 
vízpocsékoló

Minden hiába, szerintem tanulni kell. Nem biztos, hogy mindenki mindent ki kell, hogy találjon a saját okos buksikájából - a kereket már valaki kitalálta.
" Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam." jelige talán még jól jöhet.
Ybl.: csak 1,36 félévet sikerült hallgatnom a másoddiplomás képzésen, de ez alatt a rövid idő alatt az a tapasztalatom, hogy nem elefántcsont-tornyos képzés folyik. De én csak egy tintapocsékoló vagyok, és amatőr lánglovag tevékenység figyelő vagyok, leszek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 20. 9:00 
Szent Tömlő őrzője

Kedves impulzus!
Folytasd 'lécci'! [-o<

Üdv! 8-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Képzés
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 19. 21:29 
vízpocsékoló

Pótfelvételi az Ybl-re - fontos a képzés, ha nem jársz iskolába, honnan lesz elméleti ismeret, a gyakorlat önmagában elég kevés: ott merül fel az ún. így szoktuk varázsige. Mellesleg, ha igazán tűzoltó akar valaki lenni, akkor egy kis égés-és oltáselmélet, vagy létesítés és használat tűzvédelme c. tárgyak ismerete nem árthat.
Égésből meg úgysem tudsz levizsgázni, ha nem tudod a kémiát és a termodinamikát. És az se baj, ha ismered ez égést, mert abból lesz az oltás, ugye?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 17. 8:05 
parázspörgető

Pótfelvételi az Ybl-re

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 16. 17:09 
Szerkesztő

RTF katasztrófavédelmi szak topikja:
http://www.langlovagok.hu/forum/viewtopic.php?t=232

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 16. 17:00 
vízpocsékoló

Mi rosszat hallottál a katasztrófavédelmi szakról?

Ha a több évtizedes tűzvédelmi szak nem futhat tovább a saját nevén, az lenne a logikus, hogy a most induló katasztrófavédelmi sem.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 16. 15:21 
parázspörgető

Hmm, az RTF-el remélem semmi,... nagy unszolva beadtam a felvételit, de hallottam róla jókat de inkább rosszat. De ahogy néztem, jelentkező bizony van bőven ahhoz képest, hogy nappaliként csak most indul először... de azért a létszám elég kicsi amivel indítják.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 16. 13:50 
vízpocsékoló

Üdv!

Igen, kár a tűzvédelmi mérnöki szakért.

Jó lenne tudni, hogy az építőre felvételizők közül hányan akarnak majd a tűzvédelmi szakirányra menni, hányan akarnak tűzoltók lenni.

Én szerettem ide járni.
Remélem ezzel nem lesz vége a tanszéknek.

Az RTF-n a katasztrófavédelmi szakkal mi lesz 2006-tól?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 15. 21:11 
Szent Tömlő őrzője

Elnézést hogy közbeszólok, csak egy pici info oktatással kapcsolatban...Nagy valószínűséggel kb. 2009ig bizony kupleráj lesz, mert ugyan elindult az oktatás átszervezése, de nem tudják megcsinálni pár hónap alatt. Szakok és képzési formák megszűnnek, mindenre más tanterv kell. Pl bölcsészkaron nem lesz tanárképzés 2009ig, csak filológia... Szóval sajnos rögös út lesz :( Minden félév kihagyásakor érdeklődni kell, milyen változások lesznek, mert különben nagy szíváso lehetnek...PL nem kreditesből kredites lesz, ami akár plusz 4-6 szigorlat fél évvel diploma előtt.

Ez csak egy kis apró tájékoztatás és figyelmeztetés mindenkinek aki nincsen otthon az oktatásban...Sok szerencsét!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 15. 12:28 
tömlőszállító

Sziasztok!

Az az igazság, hogy jelen pillanatban nem látok a pipától...
Felhívom az Ybl tanulmányi osztályát, hogy ugyan már halasztottam egy évet de idén szeretnék beiratkozni a (már 2004ben felvettek) 2 éves mérnöki utánképzéses tűzoltóokosítóba. Erre közli a nő, hogy ja nem is indul már olyan mert a Bolonyai folyamatok így Okt. Min. szervezés úgy... így most kénytelen vagyok beiratkozni egy másik 6 féléves, (temészetesen drágább cc 40-50e ftval) építőmérnöki képzésre...
Kérdem én nincs szükség ebben a nyomorult országban 1db 3-4-5 éves tűzoltóképzésre ami csak kimondottan a tűzmegelőzésre&oltásra&vizsgálatra lenne kihegyezve????
A tűzoltóság további humán fejlesztését hogyan képzelik el az illetékesek? Mindenki szakoktató (mérnöktanár???), építőmérnök tűzoltó lesz? Vagy megint jogász, közgazdász, manáger tisztek lesznek? Mi történik ha kiöregednek a jelenlegi tisztek... nem értem mi van ebben az országban...

uff
U.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 225 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]