* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. okt. 23. 2:38

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 225 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 25. 20:13 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Nem is tudtam, hogy lesz nyílt nap. Mivel tőlem nincs messze, és rá is érek, így én lehet, hogy benézek. Mettől meddig fog tartani?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 25. 17:47 
Szerkesztő

Azon gondolkozom, hogy január 28-án, szerdán el kellene menni a nyílt napra. Innen a fórumról megy valaki?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 21. 14:26 
Szent Tömlő őrzője

A segítség részemről is fenn áll. Jártam oda, így nagyjából tudom melyik tanárnál mire kell figyelni. Ha valakit érdekel elárulom.
Úgy látom, abban nagyjából egyetértünk, hogy nem csak az Ybl, de a Pollack és az átképző is csak alapot nyújt. Alapot arra, hogy elkezdje mindenki tanulni a szakterületét.

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 21. 14:21 
Szent Tömlő őrzője

Szerintem az Ybl nemcsak a megelőzős oktatásra van kihegyezve.
Az összehasonlítás: amíg egyiket sem ismeri az ember addig a tájékoztatókból ismerkedik az ember, ha a kollégák a másik kettőt végezték az embernek nagyobb rálátása van.
Nem győzöm hangsúlyozni gyakorlat nélkül az Ybl végzettség is csak alapokat ad. Szerintem a legjobbakat.
Én a műszaki rajzot nem szerettem, főleg újra rajzolni. És a keveseltem a gyakorlati oktatás óraszámát.
Az akkori és a mostani színvonalhoz mindkét időszakban ott kellene lenni így nem tudom emgítélni a külömbséget, ha van.
Nem csak nálunk vannak párhuzamos képzési formák, pl: rendőr, hatáőr.
Néhányan látványtervező szaknak is hívják ezeket.
Aki kéri (iskolától függetlenül) annak természetesen szívesen segítek.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 21. 13:05 
Szent Tömlő őrzője

Üdvözlet a bölcskei pincesorról!

Valszínű neki futok, csak előbb csinálok egy egyetemi diplomát. Az már jó alap. Közben pedig magánszorglaomból csinálom a többi tüzes tanfolyamot, amire bejutok.
Ebben egyetértünk! Ha csak abból akarsz megélni amit suli adott, akkor elvesztél! Az tényleg csak alap!

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 21. 13:00 
VIP

Szevasz Balu bácsi!!

Láttam nagyon belemelegedtetek a beszélgetésbe! Nem voltam biztos benne, hogy ki is az a DÖTE!
Az biztos, hogy bármilyen irányba megy az ember a suli után, az csak egy jó alap lehet maximum.
Örülnék, ha mégegyszer nekifutnál!!

Üdv! Bölcske tart.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 21. 12:48 
Szent Tömlő őrzője

Laci bácsi (Miskey Tomi)!

Mi csináltuk együtt, te mindig segítettél nekem. Belőlem nem az elkeseredettség beszél, hanem az amit hallok, látok a többiektől. A nagy többség megelőzös, hiszen a tematika erre megy rá főleg. Te is tudod a létesítés és a technika arányát. Meg hát a sok sallang. Pl szabadkézi.
De ne érts félre. Ha végre lesz időm biztosan neki megyek én is újra levelezőn. Bár nem biztos, hogy lesz értelme ha Dombi, Kovács stb. elmegy nyugdíjba!

Üdv!

DÖTE (de neked csak BAlu továbbra is 8) )

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 21. 12:41 
VIP

Sziasztok emberek!

Egy kicsit úgy érzem, hogy a SZIE Ybl kontra pl. Pollack téma egy kicsit személyes ügyévé vállt pár embernek. Mindenki próbálja védeni a saját igazát. Én is az Ybl-n végeztem nappalin és van tapasztalatom a suliról. Nem mondom, hogy csúcs szuper suli, mert vannak hibái-mint mindegyiknek-, de vannak nagyon jó oldalai is. Az tény, hogy az első év a legkeményebb, de utána talán egy kicsit javúl majd a helyzet. A legnehezebbek talán a matek, mechanika és a szakmai tantárgyak. Vannak olyant tárgyak is pl.: szabadkézi rajz-amit speciel én nagyon szerettem-, amit nem értek, hogy mit keres a tantervben, de ezek főleg csak az első "szóró" évben vannak. Mire végzel a sulival rájössz, hogy főleg három témakörben próbáltak tudást beléderőszakolni. Ezek a tűzoltás-kárelhárítás, megelőzés és a tervezői munka. Nem azt mondom, hogy bárki prof. lesz attól, hogy az Ybl-n végez, de ha szorgalmas, és megtalálja azokat az embereket akiktől érdemes tanulni, akkor nagyon komoly alapokat szerezhet a további munkájához. Nem úgy érzem, hogy csak a megelőzős munkához lenne elég a tudás, hiszen a végzősök kb. 50 %-a mérnöki, tervezési területen, a másik 50 %-a pedig a tűzoltóságok berkein belül helyezkedik el (tűzoltási-mentési és megelőzési vonalon egyaránt). Másik buktató a nyelvvizsga, nyomassátok a nyelvtanulást, ha a felsőoktatás mezejére léptek.
Ha valakinek szüksége van egy "bármilyen" felsőfokú diplomára, akkor nem ajánlom az Ybl, ahhoz azért túl kemény. Viszont ha komolybban érdekel ez a pálya, akkor mindenképpen érdemes belevágni!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 21. 11:46 
Szent Tömlő őrzője

János!

Egyetértek veled! Nem attól lesz valaki jó tűzoltó, hogy mit végzett!

Fireman!

Az utóbbi években az Ybl nagyon mgas színvonala úgy érzem kissé megcsappant.

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 20. 20:15 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!
Elöljáróban le kell szögeznem, hogy nincs saját tapasztalatom/ismeretem az Ybl/Pollack fősulikról, csak véleményem.
Amennyire én látom, annak érdemes inkább az Ybl-t választani, aki megelőzősként dolgozik (vagy akar), mert ehhez tisztességes (nehéz) tudást adnak.
A Pollack-ot az válassza, aki meg akarja úszni a 3 éves tanulással az "átképzőt".
Akinek meg nem fekszik egyik sem, vagy csak nincs lehetősége ezekre járni, az végezzen el egy másmilyen fősulit, aztán meg a szervező szakot.
A lényeg, hogy egyiktől sem lesz jobb TŰZOLTÓ, mert ez nem az elvégzett főiskolán múlik... :wink:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: tűzoltóképzés
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 20. 20:08 
lángterelgető

Fireman!
Úgy tűnik Te elvégezted mindhármat, hogy ilyen jól össze tudod vetni őket. Véleményem szerint azt hasonlítod össze amit nem lehet!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 20. 19:36 
Szent Tömlő őrzője

Azt hiszem jól értitek a lényeget.

Itt bizony azonos felsőfokú szakmai képzéseket kell összehasonlítani.
Az Ybl tantervében szereplő tárgyak, azok óraszáma, urambocsá' színvonala sokszorosan felülmúlja a másik két képzést az én véleményem szerint.
"Kérdés: aki tűzoltó akar lenni annak nem az önös érdeke az, hogy a legjobb képzést válassza?"
Természetesen nem nézek le senkit, csak miért nem az Ybl "eröltetik"?
Még nem hallottam, hogy Pécsen féléves pedagógiai átképző indult volna tűzoltóknak.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: tűzoltóképzés
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 20. 15:37 
lángterelgető

Én is alá szeretném húzni, hogy az Ybl nem TŰZOLTÓ mérnöki, hanem TŰZVÉDELMI mérnöki diplomát ad! Az átképző pedig a más felsőfokú végzettségűből próbál tűzoltót faragni!
Bármely diploma csak egy jogosítvány ahhoz, hogy elkezd tanulni a SZAKMÁT !!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 20. 10:34 
tűzkakas-idomár

Talán nem mindenki tudja...

(a Pollack, Ybl, átképző problematikájához)
Semmi képpen nem szeretnék abba a hibába esni, hogy a fent említett képzések színvonalát bíráljam és nem is azt teszem (véleményem szerint nem szabad összehasonlítani azt, ami nem összehasonlítható). Az érdeklődők figyelmébe ajánlom az alábbiakat.
- Ybl. Állami felsőfokú diplomát és egyben szakmai felsőfokú (tűzvédelmi mérnöki) végzettséget ad. A képzésben résztvehet az, aki érettségi bizonyítvánnyal rendelkezik és a felvételi vizsgán megfelel a követelményeknek. Tűzvédelmi, vagy tűzoltói előképzettség nem kell hozzá, nem kell a tűzoltóság tagjának lenni ahhoz, hogy elkezdje tanulmányait a főiskolán.
- Pollack (műszaki oktatói szak, tűzvédelmi szakirány). Állami felsőfokú diploma mellett, szakmai felsőfokú végzettséget (nem tűzvédelmi mérnökit, mint az Ybl) ad. A képzésben való részvétel feltétele megegyezik az Ybl-nél leírtakkal, egy lényeges eltéréssel. A felvételhez a jelöltnek középfokú tűzoltói (2003-ig tűzoltó szakmunkás, vagy technikus) szakképesítéssel kell rendelkeznie. Ez utóbbi azt is jelenti, hogy aki szakmunkás vagy technikus szakot végzett, annak az agyát 1, illetve 1+1 évig pallérozták tűzoltó szakmai ismeretekkel.
- Átképző. A résztvevők rendelkeznek felsőfokú diplomával, ebben a képzési formában megszerezhetik a felsőfokú szakmai ismereteket. (korábban 534 órában, jelenleg kibővített tartalom mellett 810 órában) A képzés során szakmai, illetve a szakma gyakorlásához szükséges ismereteket sajátítanak el.
Válssza mindenki azt, ami izlésének és lehetőségeinek legjobban megfelel.
Ja és még egy, majd el felejtettem. Létezik a pedagógiában ismert mottó. Nevezetesen, minden ember egy adott helyzetben, a neki legjobban megfelelő érdeke szerint cselekszik :wink:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 19. 17:59 
Szent Tömlő őrzője

Szerintem a Pollack semmivel sem rosszabb mint az Ybl! Ott legalább a szakmai dolgokra helyzik a hangsúlyt nem úgy mint az építészképzőben!

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 19. 9:59 

Szervusztok!

Továbbra is kérdezem!!!:

Mit jelent ez???
"Ezért is nem értem, hogy más képzési formákat (Pécs, átképző) miért ismernek el felsőfokúnak" /idézet Tőled fireman/

Tehát mi van e gondolat mögött ???

(ui: nem az érzékeny lelkivilágomból fakadóan kérdezem, nem vagyok érintett, én is Ybl-t végeztem... de a "súlyos" mondatod némi magyarázatra szorul(na)!!!)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 18. 20:49 
Szerkesztő

Szia Mariann! Nappali, vagy levelező tagozaton vagy? Az első évben miket tanultok matekból?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 18. 18:53 
csizmás kandúr

Sziasztok

Én most vagyok elsős az Ybl tűzvédelmi szakán. Igaz, másoddiplomás vagyok, és az előző főiskolán (Debrecen, Műszaki Főiskola) tett vizsgáim alapján vannak felmentéseim tantárgyakból, de az évfolyamtársaimtól tudom, hogy a matek jelenleg nagyon kemény - lényegében most ez az egyetlen szórótárgy, így az 1. félévben. Nagyon kevés embernek sikerült (csak 1-2 ember vizsgázott le kb. 50-ből) a matek vizsga; a mechanika és kémia tekintetében ennél sokkal jobb az arány, majdnem mindenkinek sikerültek ezek a vizsgák.

Úgyhogy a lényeg a MATEK - legalábbis az elején.

Mariann

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 18. 17:14 
Szent Tömlő őrzője

Móróczné már 2000 óta nincs ott, Beda tanár úr meg rá hagy mindent Zsuzsikára és nem sokat foglalkozik az egésszel. Móroczné engem is tanított és ő tényleg jó volt.
Sajnos a főépület meg olyan amilyen. Nem számítasz semmit, nem vagy senki mert te csak tüzes vagy!

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 18. 17:11 
Szent Tömlő őrzője

Az, hogy milyen a szellemiség nem tudom.

A szóró tárgyak a felsoroltak voltak régen is. Móroczné és Beda tanár úr szigorúan követeltek, de utólag azt mondom :lol: megérte tanulni.

A többi iskolához annyit, hogy be kell iratkozni az Ybl-re és mindenki megérti, hogy itt nem csak papírt adnak, hanem megfelelő tudást is.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 18. 15:52 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!

Fireman! Ez az Ybl már nem az amire te jártál!!! Itt már nincs tűzoltó szellemiség! A minél nagyobb arányú uv-ztatás a lényeg! Én 3 éve jártam oda, de...

Jani!

Matek, mecha, és mostmár sajnos kémia és az égés is szóró! Kedves Zsuzsika tesz róla, hogy szívjál eleget ez utóbbi két tanszéki tárgyból!
Azért sok sikert!

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 18. 15:41 
Szerkesztő

Kedves Fireman!

Ahogy elnéztem a tantervet, az első év lesz a leghúzósabb. Melyik az a tantárgy, ahol a legtöbb diák "elvérzik"?

Ha a kémiát már régen (5 éve), és kevés óraszámban tanultam, akkor abból is érdemes lesz alaposan felkészülni előre, igaz?

Üdv,
Jani

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 18. 13:36 

Üdv, de nem értelek Kedves fireman!

"Ezért is nem értem, hogy más képzési formákat (Pécs, átképző) miért ismernek el felsőfokúnak" /idézet Tőled/

??? :?: :?: :?: ???

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 18. 12:56 
Szent Tömlő őrzője

L_Jani!

Gratulálok a választásodhoz!

Igen régen végeztem az Ybl-ön, de szerintem még mindig a legjobb tűzoltó iskola. Nem véletlen, mert ennek találták ki.
Sok nem tűzoltó szakmai tárgyat tartottam feleslegesnek, de a gyakorlat azt igazolja, hogy mindegyikre szükség van. Ezért is nem értem, hogy más képzési formákat (Pécs, átképző) miért ismernek el felsőfokúnak.

Ha gondolod kérdezz és megpróbálok válaszolni.
A matekra érdemes egy kicsit készülni, hogy a többi tárgytól ne vegye majd el az időt.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Ybl Miklós Főiskola - tűzvédelmi szak
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 17. 18:37 
Szerkesztő

Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek, tapasztalatotok az iskolával, de legfőképpen magával a szakkal kapcsolatban. Már tavaly felvettek, de kértem egy év halasztást, úgyhogy idén szeptemberben kezdek nappali tagozaton.

Előre is köszönöm mindenkinek a válaszát!

Üdv,
Jani

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 225 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]