* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. okt. 23. 18:59

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 225 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: hi
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 08. 16:40 
pernyekergető

bocs de ez kicsit durva ld. puska vagy valami

szzoli írta:
Szevasztok!

Aki az Ybl-re járt tűzvédelmiu szakra és volt Mélyépítés, Technikai ismeretek, településrendezés tantárgya és van belőle valamilyen anyaga, pl.: puska vagy valami az jelezze már nagyon kellene.
Köszi

HI!
puska vagy valami

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: hi
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 20. 21:22 
szikracsapkodó

Szevasztok!

Aki az Ybl-re járt tűzvédelmiu szakra és volt Mélyépítés, Technikai ismeretek, településrendezés tantárgya és van belőle valamilyen anyaga, pl.: puska vagy valami az jelezze már nagyon kellene.
Köszi

HI!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 03. 23:39 
Szerkesztő

sopron: Ha most vagy másodéves, akkor már tűzvédelmi diplomád nem lehet. Építőmérnöki diplomád lehet, benne pedig apró betűkkel, hogy: tűzvédelmi szakirány.
A kérdésedre a válasz: igen, lehetsz. De persze azt ne gondold, hogy rögtön a fősuli után. :-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 03. 21:55 
vízpocsékoló

Helló!

Én az Ybl-re járok, másodéves vagyok. Mostanában annyi mindent hallok, hogy segítséget szeretnék kérni! Szóval a kérdésem az lenne, hogy ha én végzek itt és lesz tűzvédelmi diplomám, akkor lehetek én még vonulós? Pontosabban szolgálaparancsnok?

Előre is köszönöm a segítséget!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: hi
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 08. 20:35 
szikracsapkodó

Segítséget kérnék, az yblre járok tűzvédelmi szakmérnökire.
Mélyépítés tantárgyból kellene talajmechanikai szavéleményt (tanulményt) beadni ami csatlakozik a tűzhöz.
Ha valakinek van valamilyen szóljon már.
köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 22. 10:41 
Szent Tömlő őrzője

Szia!

Vedd fel a kapcsolatot a humán főosztállyal a "tuzoltosagbp.hu-n. Már ha Bp-re jönnél.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: .
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 22. 10:29 
szikracsapkodó

Helló!

(Civil vagyok nem tűzoltó.)

Jelentkeztem az YBL MIki tűzvédelmi szakmérnöki szakára, namost az lenne a kérdésem, hogy ezzel a végzettséggel végre valahára be lehetne e kerülni a tűzmegelőzési csoportba a tűzoltóságoknál vagy van valami követelmény mondjuk 5 évig tűzoltónak kell lenni stb.?

A másik ami érdekelne ha megvan a végzettség akkor milyen beosztásba vennének fel vajon, úgy értve, hogy zászlós, hadnagy vagy nem tudom hogy működik ez?

Illetve mivel alapdiplomám nem építészmérnök hanem biztonságtechnikai mérnök nem lenne e gond ez? (mivel a megelőzési csoportba akarok kerülni)

Ja és aki a tűzmegelőzésieknél van annak is kell járni szerelési meg ilyen-olyan gyakorlatokra?

Vagy aki nem a tűzoltóság állományából indul nem is tud bekerülni a tűzoltósághoz? :shock:

Nagyjából ennyi kössz a segítséget mindenkinek.

Helló

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 15. 16:02 
csizmás kandúr

Üdvözlet Mindenkinek!

Kedves L_Jani!

Köszi a segítséget! :-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 14. 20:08 
Szerkesztő

fireman írta:
Nem értettem félre.

Legalább annyi építész ismeretre van szükség a tűzoltásnál, mint a megelőzésnél.

Igen. De most ugyanoda jutottunk. :-P

"Legalább annyi építész ismeretre van szükség a tűzoltásnál, mint a megelőzésnél", vagyis ezért célszerű az építőmérnökit választani azoknak, akik a megelőzés területén kívánnak elhelyezkedni, mert a másik szakon kevesebb építész tárgyat tanulnak.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 14. 19:47 
csizmás kandúr

Nagyon köszönöm a segítséget!
Üdv.: Pgy.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 14. 19:44 
Szent Tömlő őrzője

Nem értettem félre.

Legalább annyi építész ismeretre van szükség a tűzoltásnál, mint a megelőzésnél.

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 14. 19:01 
Szerkesztő

fireman írta:
L_Jani írta:
Mivel itt rengeteg az építész tantárgy (amik mellesleg nagyon nehezek), ezért ezt azoknak célszerű elvégezni, akik a megelőzés területén szeretnének elhelyezkedni, esetleg nem rendelkeznek még diplomával.

Az építészeti (magas-mély, stb.) ismeretek a tűzoltás-kárelhárítás területén is jól hasznosíthatóak, szvsz nem csak a megelőzős fogja hasznosítani.

Félreértetted. Én a másik képzéssel összehasonlítva írtam a fenti dolgot. Tehát az építőmérnöki képzésben sokkal több az olyan tantárgy, amit a megelőzősök tudnak hasznosítani.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 14. 17:31 
Szent Tömlő őrzője

L_Jani írta:
Mivel itt rengeteg az építész tantárgy (amik mellesleg nagyon nehezek), ezért ezt azoknak célszerű elvégezni, akik a megelőzés területén szeretnének elhelyezkedni, esetleg nem rendelkeznek még diplomával.

Az építészeti (magas-mély, stb.) ismeretek a tűzoltás-kárelhárítás területén is jól hasznosíthatóak, szvsz nem csak a megelőzős fogja hasznosítani.

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 14. 11:28 
Szerkesztő

Idézet:
Akkor most mi is van ezzel az egész tűzvédelmi karral az Ybl-ön? Mi alakult át mivé miben változott a régi kartól?

Régen volt a tűzvédelmi szak, ami tűzvédelmi mérnöki diplomát adott. Ezen belül lehetett választani tűzvédelmi és katasztrófavédelmi szakirány közül, ami belekerült a diplomába. A képzés 6 félév volt nappali tagozaton és 8 félév levelezőn.

Most két lehetőség van.

1. Nappalin vagy levelezőn elvégezni az építőmérnöki szakot, ami építőmérnök diplomát ad. Az ötödik félévtől fel lehet venni a tűzvédelmi szakirányt, ami egy apró megjegyzésként belekerül az építőmérnöki diplomádba. Mivel itt rengeteg az építész tantárgy (amik mellesleg nagyon nehezek), ezért ezt azoknak célszerű elvégezni, akik a megelőzés területén szeretnének elhelyezkedni, esetleg nem rendelkeznek még diplomával.

2. Ha már van diplomád, akkor érdemes a Tűz- és katasztrófavédelmi szakmérnöki képzésre jelentkezni. Ez egy levelező rendszerű (4 féléves, egy félévben 7 konzultációs nap), főiskolai kiegészítő képzés. Úgy kell elképzelni, mint a KOK-os tiszti átképzőt. Bővebben itt olvashatsz róla.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 14. 11:03 
Szerkesztő

Riam:
Az Ybl honlapján található órarend arra jó, hogy nagyjából be tudd ütemezni az óráidat. Az órarendet majd a Neptunon kell összeállítani véglegesre. A Neptunhoz belépő kódot és jelszavat a tanulmányi osztályon fognak adni beiratkozáskor. Fontos, hogy a legelső napon rendezd ezt le, mert később betelnek a helyek az egyes órákra!

Idézet:
Mi alapján kell kiválasztani a tantárgyakat, ha van legalább 5 előadó, és pl matekból az előírt heti óraszám 6, és az általam választott előadó pedig egy héten 10 órát tart?

Azt az előadót kell választani az 5 közül, akit a felsőbbévesek ajánlanak. :-)
Egyébként matekból van elméleti (4) és gyakorlati (2) óra, így jön össze a 6. Mindkét fajtából csak egyet-egyet kell felvenni.

Idézet:
A Neptun-rendszert pedig nem ismerem, nem tudom, mennyire kiokosított...

A tanulmányi osztályon adnak tájékoztatót a Neptunról. De ha jól emlékszem, akkor a neten is van egy nagyon részletes leírás róla.

Idézet:
Ha valamelyikőtök megadná az email címét, akkor arra elküldeném az általam összeállított órarendet ellenőrzésre.

Sajnos én már az építőmérnökös órarendet nem ismerem, nekünk tűzvédelmi szakosként teljesen más volt. Az a lényeg, hogy az első félévre ajánlott összes A és B tantárgyat vedd fel, a C-sekkel nem nagyon kell foglalkozni (csak idő és pénz - 7500 Ft/kredit). Egyébként majd a Neptunos jelentkezéskor úgyis bekavarodik az egész mostani terved. :-P

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 13. 22:51 
csizmás kandúr

Sziasztok!
Akkor most mi is van ezzel az egész tűzvédelmi karral az Ybl-ön?
Mi alakult át mivé miben változott a régi kartól?
Pgy.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 09. 21:40 
csizmás kandúr

Sziasztok!

Na, ez az órarend dolog...
Szóval az Ybl honlapján adtak egy órarendet, amiben pl. szerdán a 3. órában vagy 9 féle tárgy közül lehet válogatni...
Illetve egy másik helyen megtaláltam az ajánlott heti óraszámot az egyes tantárgyakból...
Eddig szép és jó a dolog...
Innentől kezdődik a probléma... Mi alapján kell kiválasztani a tantárgyakat, ha van legalább 5 előadó, és pl matekból az előírt heti óraszám 6, és az általam választott előadó pedig egy héten 10 órát tart?
A Neptun-rendszert pedig nem ismerem, nem tudom, mennyire kiokosított...

Ha valamelyikőtök megadná az email címét, akkor arra elküldeném az általam összeállított órarendet ellenőrzésre.. :-D Mert egyedül elég zűrzavaros... :)

Köszi a segítséget! :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 09. 20:49 
pernyekergető

L_Jani írta:
Riam:
Kérdezz nyugodtan!

Lacival már ketten vagyunk, csak összehozunk valami épkézláb választ... :-P

Az tuti, tüzesek összertartóak. 8-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 09. 19:52 
Szerkesztő

Riam:
Kérdezz nyugodtan!

Lacival már ketten vagyunk, csak összehozunk valami épkézláb választ... :-P

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 09. 19:02 
pernyekergető

Riam írta:
Üdvözletem!

Szeptemberben kezdek az Ybl-ön, most még építőmérnöki szakon (mivel átalakították képzést), de tűzvédelmi- és katasztrófavédelmi szakirányon szeretném folytatni két év múlva... Viszont az órarendemen nem nagyon tudok kiigazodni, és szeretném Ybl-ös hallgató segítségét kérni az órarend összeállításában... :)

Előre is köszi!!!

Üdv!

Hello!
Én most végeztem az Ybl-ön, nem tudom, hogy rám gondoltál-e vagy sem, de én szívesen segítek, ha tudok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 09. 13:51 
csizmás kandúr

Üdvözletem!

Szeptemberben kezdek az Ybl-ön, most még építőmérnöki szakon (mivel átalakították képzést), de tűzvédelmi- és katasztrófavédelmi szakirányon szeretném folytatni két év múlva... Viszont az órarendemen nem nagyon tudok kiigazodni, és szeretném Ybl-ös hallgató segítségét kérni az órarend összeállításában... :)

Előre is köszi!!!

Üdv!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 17. 19:29 
kapocspárkulcs tekergető

Lengyo írta:
Fireman43! Kösz a reklámozást! Szükségünk van rá. De egy kis pontosítást engedj meg! Nem csak a frissen végzetteknek van meghirdetve az állás, hanem szívesen vesszük a tapasztaltabbak jelentkezését is.

Igen gondolom, hogy nem kizárólag kezdőket vártok, csak azért bátorkodtam ide beírni, mert néhány hozzászólással korábban egy frissen végzett leendő kolléga hiányolta, hogy nincs megelőzős állás. Én tudok ezen kívül az ország D-i, DK-i részén is 4-5 üres megelőzős beosztást , tehát nem igaz, hogy nem talál aki keres,.....csak nem biztos, hogy kizárólag Pesten kell körülnézni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 17. 19:18 
Szent Tömlő őrzője

Ne válogass!!!! :-D :-D :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 17. 14:36 
vízpocsékoló

Fireman43! Kösz a reklámozást! Szükségünk van rá. De egy kis pontosítást engedj meg! Nem csak a frissen végzetteknek van meghirdetve az állás, hanem szívesen vesszük a tapasztaltabbak jelentkezését is.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 17. 11:42 
kapocspárkulcs tekergető

Frissen végzetteknek az álláslehetőség topicban megelőzős hely Tatabányán.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 225 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]