Ybl Miklós Főiskola - tűzvédelmi szak

Ki és miként lehet tűzoltó? Itt olvashatók a pályázatok és az álláshirdetések is.
Válasz küldése
fireman43
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: fireman43 » 2007. júl. 11. 11:34

Tényleg nem akartam senkit se megbántani...főleg nem az ifjú kollégát, de tudomásul kell venni, hogy bármelyik fősuliról is kerül ki az ember, a szakmát a gyakorlatban fogja megtanulni, amihez természetesen kellenek az alapok is.

Nekem csupán az első írásában az volt egy kicsit necces amikor írja, hogy "Az az érzésem h. a tűzoltóságokon házon belűl elrendezik a témát, és csak akkor lehet bekerülni, ha épp nincs egy unokaöcsi, vagy rokon aki kitöltheti a helyet egy nem Ybl-ös diplomával. " Biztos ilyen is van, de hidd el nem ez a jellemző....parancsnoka válogatja, van aki csak Ybl-st vesz fel, van ahol nem számít hol végzett.

Van több Ybl-t végzett megelőzős kolléga is a megyénkben, de ettől nem tapasztaltam náluk nagyobb felkészültséget....persze kisebbet se...egyszerűen nem láttam jelentőségét , hogy ki hol végzett. Persze ettől nem kell visszaadni a diplomát, ahogy én se adom vissza a nem Ybl-s diplomámat.

Tényleg érdemes körül nézni vidéki HÖT-öknél, sokan mentek és mennek nyugdíjba az idén is, én legalább 4-5 szabad helyet tudok....
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. júl. 11. 8:53

Mea culpa a felületes olvasásért.

a pártkáderséget tartom... egyszerű oknál fogva.. igaz volt.
Profilaxis
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Profilaxis » 2007. júl. 11. 8:15

Olvasd el még egyszer, semmi felsőbbrendűség nincs az írásomban. A főnökeim és kollégáim között, akiket tisztelek és akiktől sokat tanultam, kisebbségben voltak az YBL-ösök.

Attól függ, hol szerzed a szakmai gyakorlatot. Ahol pörög a gazdaság, és sok a nagyberuházás, egy év alatt többet látsz, mint máshol y év alatt.

A szakmai gyakorlat fontosságát senki sem kérdőjelezte meg, de abban megegyezhetünk, hogy a szakma iránti huzalom erősen személyfüggő (iskolától függetlenül), és a tudás valamint az évek között nincs matematikai összefüggés.

Soha nem állítottam, hogy a Thököly útról kész szakemberek jönnének ki, és azt sem, hogy három év főiskola egyenértékű három év beosztásban eltöltött idővel. De továbbra is tartom, hogy megfelelő hozzáállásért cserébe azért kapsz is valamit.

Persze tudom tudom, pártkáderség, a megelőzős nem igazi tűzoltó stb. :-D Legalább lát egy néhányat a friss kolléga a meglévő előítéletekből, sztereotípiákból.

Szép napot!
Tűzre vízre vigyázzatok, le ne égjen a házatok!
Pozsár
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pozsár » 2007. júl. 11. 6:33

Bocs, de honnan olvasod ki azt a bizonyos "felsőbbrendűséget"?
Handbauer Péter
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. júl. 11. 2:04

Na jön az Ybl felsőbbrendüség...

Pontosan melyik éveket spórolja meg vele? Egy megelőzős engedélyeztetés során melyik az a nagyberuházás ahová ennek a fenomenális oktatásnak köszönhetően, akár 3 éven belül az ellenőrző engedélyeztetője lehet?

Egyébként azt a húsz évtizedet, meg nem emlegetném mert pártkáderség is járt hozzá, szval hagyjuk.
Profilaxis
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Profilaxis » 2007. júl. 10. 23:22

Hmmm, elég komor hangvételűek a hozzászólások, még a végén visszaadom az oklevelem. :-D

fireman43:„Félre ne érts, nincs nekem semmi bajom az Ybl-n végzettekkel, csak rá fogsz jönni, hogy a gyakorlati életben nem az számít ki hol végzett, hanem az hogy mennyire tehetséges, szorgalmas, mennyire akarja a szakmát megtanulni....mert az igazi "tanulás" csak most fog kezdődni.
Ha megelőzős leszel, a kollégáid között nem is fogod tudni hogy ki volt Ybl-s vagy ki végzett más múszaki suliban és átképzőn, mert nem azon mulik ki milyen jo szakemberré vált a napi munka során.”

Igazad van, semmi sem pótolja a szorgalmat, tehetséget, szakmai tapasztalatot.

Viszont az YBL-el éveket lehet megspórolni, főleg ha van is huzalma a delikvensnek, hiszen három évig tanul műszaki és tűzvédelmi ismereteket.
Egyébként nem ért volna meg több mint két évtizedet a szak.

fireman43: „Ugye nem gondolod, hogy Te már egy kész tűzvédelmi szakember vagy?....majd ha eltöltesz 4-5 évet mondjuk megelőzősként, akkor fogsz minimálisan elegendő tudással rendelkezni az Ybl-n kapott alapokkak együtt.”

Ha valaki egy tűzvédelmi felsőfokúval (akár YBL akár KOK) és 4-5 év szakmai tapasztalattal minimális tudással rendelkezik, akkor ott baj van.

cslaca!
A honlapon megtalálod az összes HÖT és MKI elérhetőségét, kezd el őket felhívni. Biztos, hogy lesz üres hely, akár mentési, akár megelőzési vonalon szeretnél elhelyezkedni, és közben is tudsz váltani, ha változik az érdeklődésed. Fel a fejjel, nem olyan rossz ez a papír.
Tűzre vízre vigyázzatok, le ne égjen a házatok!
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2007. júl. 10. 22:44

Ha-Ha!

Az egy másik építész!
A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter
cslaca
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: cslaca » 2007. júl. 10. 22:24

cslaca
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: cslaca » 2007. júl. 10. 21:10

Hát utólag belegondolva lehet, h. nem kellett volna megírnom amit megírtam. A tűzoltóságról hazafelé kicsit csalódott voltam, aztán csak szerettem volna megosztani a véleményemet, és tanácsot szerettem volna kérni.

Bocsi ha valakit megbántottam, csak az indulatok törtek elő.
tűznorr
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: tűznorr » 2007. júl. 10. 18:10

Bocs az ismétlésekért, nem akarattal történt
Csak humorosan és nyugodtan tudom élni az élet nevű milliárdnyi szereplős színjátékot!
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2007. júl. 10. 17:32

cslaca írta:Dwyn:
Hát persze, hogy nem csak íróasztal mellett szeretnék dolgozni, csak ha bennt az FTP-n azt mondják, hogy "nem kéne bakancsos tűzoltónak lenni!" - ilyen esetben te mit csinálnál?
Azt, hogy van tiszti hely a vonulós állományban, azt meg sem említették.
Azért kössz az infót!

Üdv.: Lac
Ezek kemény szavak! A Fórumot az FTP Parancsnoka is olvassa, gondolom lesz egy pár keresetlen szava a szakág vezetőjéhez.
A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
tűznorr
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: tűznorr » 2007. júl. 10. 15:43

Petikeeeee írta:Hát azért nem kellett volna ennyire nekiesni...
Nem is volt semmi fellengzősség vagy nagyképűség az írásában.

Tán szégyellnie kéne,hogy elvégezte az Ybl-t,vagy mi a lóf*sz?
A szakmát persze majd életben tanulja meg,de szerintem ezt minden értelmes ember tudja.
Igazad van Petikeeeee!
Nem kell azért még nekiesni. Ugyanakkor ott van az a tény is, hogy:
- a srác fővárosi és nem lát túl rajta
- munkahely legyen a közelben=nem biztos, hogy tűzoltó akar lenni mindenáron - bocs a szórend miatt
- nem ismerem a srácot, de akikkel együtt diplomáztunk idén, mindenki tud egy e-mail címet, ahol van álláslehetőség - nem Pest megye
- Dombi tanár úr is keresett nem egy srácnak állást a suliról

Ha ezek után is munkanélküli és nem tudja mit tegyen, hááát ... no komment!!

Üdv:
tűznorr
Csak humorosan és nyugodtan tudom élni az élet nevű milliárdnyi szereplős színjátékot!
Petikeeeee
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Petikeeeee » 2007. júl. 10. 11:00

Hát azért nem kellett volna ennyire nekiesni...
Nem is volt semmi fellengzősség vagy nagyképűség az írásában.

Tán szégyellnie kéne,hogy elvégezte az Ybl-t,vagy mi a lóf*sz?
A szakmát persze majd életben tanulja meg,de szerintem ezt minden értelmes ember tudja.
fireman43
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: fireman43 » 2007. júl. 10. 10:42

cslaca írta:Dwyn:
Hát persze, hogy nem csak íróasztal mellett szeretnék dolgozni, csak ha bennt az FTP-n azt mondják, hogy "nem kéne bakancsos tűzoltónak lenni!" - ilyen esetben te mit csinálnál?
Azért kössz az infót!

fireman43:
Nem gondoltam, hogy majd sorban állnak előttem a munkáltatók, csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy ha ez így folytatódik akkor kisebb esélye lesz elhelyezkednie az Ybl-ön végzett tűzvédelmiseknek.
Nem vártam azt, hogy helyet csinálnak nekünk, és lecserélik a megelőzős állományt. Nem vagyok kész tűzvédelmi szakember, nem is említettem. Tisztában vagyok, hogy még édeskevés, amit tudok.
Csak a megoldást keresem.

Köszönöm szépen a hozzászólásokat!

A megoldás az, hogy próbálkozni kell a szakmán belül több területen is, és elöbb-utóbb sikerülhet olyan munkát találni amiben igazán örömet lelhet az ember. Én is szolg.pkh-ként kezdtem, pedig mindig is megelőzős szerettem volna lenni, rövid idő után sikerült is. Félre ne érts, nincs nekem semmi bajom az Ybl-n végzettekkel, csak rá fogsz jönni, hogy a gyakorlati életben nem az számít ki hol végzett, hanem az hogy mennyire tehetséges, szorgalmas, mennyire akarja a szakmát megtanulni....mert az igazi "tanulás" csak most fog kezdődni.
Ha megelőzős leszel, a kollégáid között nem is fogod tudni hogy ki volt Ybl-s vagy ki végzett más múszaki suliban és átképzőn, mert nem azon mulik ki milyen jo szakemberré vált a napi munka során.
Egy percig sem éreztem hátrányát hogy nem az Ybl-n végeztem. A napokban megnéztem az Ybl honlapján, hogy a tűzvédelmi szakmérnök (másoddiploma) képzés mit kínál (mivel már csak ez van), és eldöntöttem, hogy nincs értelme elvégeznem, mert a közzétett tematika semmi jelentős új ismeretet nem ad számomra, attól nem leszek képzettebb szakmailag...a papírért pedig nem hajtok, főleg most amikor már fél éve szolg. nyugdíjba mentem.
Természetesen a szakmával foglalkozom továbbra is, de már vállalkozóként, és megragadok minden alkalmat , hogy képezzem magam, mert anélkül lemarad az ember.

Sok sikert kívánok neked, hogy megtaláld a helyedet.
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. júl. 10. 10:40

cslaca!

Irány az FTP! Menj be és mondd meg, hogy ez a végzettséged és vonulós oldalon óhajtod kezdeni a dolgot. Ha később üresedés van még mindíg eldöntheted, hogy mi akarsz lenni.

Azt előre közlöm azért veled, hogy a vonulós oldalon sok hidegvérre, erős akaratra, gyors és ha kell szinte részvétlen döntési készségre és nagy mennyiségű kitartásra lesz szükséged. Nézz magadba, ha ezt ott megtalálod, akkor kezdd el, ha nem akkor a környékére se menj a vonulós létnek, mert megesz és felőröl a feladat. Ne hidd, hogy ezek nagy szavak, csak a rideg valóság. Itt nem lesz 15 napod a döntésre, örülhetsz ha van 1/2 perced rá. Az állomány csak azt becsüli igazán aki ilyen, az ő támogatásuk nélkül azonban csak egy "tiszt" lehetsz, de nem lehetsz a vezetőjük csak papíron. Ha EMBER tudsz maradni velük szemben, akkor viszont a hátukon elviszik a káresetet és rajtuk velük tanulhatod meg mindazt ami nem tanítható semmilyen iskolai oktatáson. Csak vigyázz! Ragadós a szakma, ha valaki rákap..... :-D
cslaca
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: cslaca » 2007. júl. 10. 10:15

Dwyn:
Azért kössz az infót!

fireman43:
Nem gondoltam, hogy majd sorban állnak előttem a munkáltatók, csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy ha ez így folytatódik akkor kisebb esélye lesz elhelyezkednie az Ybl-ön végzett tűzvédelmiseknek.
Nem vártam azt, hogy helyet csinálnak nekünk, és lecserélik a megelőzős állományt. Nem vagyok kész tűzvédelmi szakember, nem is említettem. Tisztában vagyok, hogy még édeskevés, amit tudok.
Csak a megoldást keresem.

Köszönöm szépen a hozzászólásokat!

fireman43
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: fireman43 » 2007. júl. 10. 9:45

Elnézést a triplázásért...
fireman43
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: fireman43 » 2007. júl. 10. 9:41

cslaca írta:Sziasztok Kollégák!

Most végeztem az Ybl-ön, és jelenleg a diplomás munkanélküliek táborát erősítem, és szeretném megosztani az eddigí tapasztalataimat.
Júni 18-án végeztem az Ybl-ön, és azóta voltam az FTP-n,érdeklődtem, h. van megelőzős hely-e, de a szőke csaj azt mondta h. majd év vége felé talán lesz hely. (addíg meg mit csináljak, na mindegy)
Érdeklődtem a MKVI-on h. ott van-e hely, de ott sincs semmi hely.
Az OKF-en ugyanez a helyzet.
Már rengeteg cégnek küldtem e-mailt, vagy hívtam fel őket, de vagy nem írtak vissza, vagy nincs épp hely.

Az az érzésem h. a tűzoltóságokon házon belűl elrendezik a témát, és csak akkor lehet bekerülni, ha épp nincs egy unokaöcsi, vagy rokon aki kitöltheti a helyet egy nem Ybl-ös diplomával.

A cégek tekintetben ugyanezt érzem, mióta megszűnt a szak, olyan mintha lemondtak volna a cégek rólunk. Egyik kolléga azt tapasztalta, hogy volt olyan cég ahol lekezeően bántak vele.

Ezúton szeretném megkérdezni, hogy mit szóltok ehhez a helyzethez. Örülnék ha valaki meggyőzne, hogy ez nem így van, vagy esetleg megfejthetnénk az okát, ha mégis nekem lenne igazam

Várom a véleményeiteket!

Lac

Hát kedves "kolléga"...ez az élet!
Azt azért ugye nem gondoltad, hogy sorban állnak az ajtód előtt a munkáltatók, legyen az cég vagy tűzoltóság?
Miért lenne itt más a helyzet mint más diplomásoknál?
Te is ugyanolyan kezdő vagy mint mondjuk egy építész vagy jogász vagy közgazdász.
Vagy ugy gondolod hogy hirtelen "csinálni" kellene megelőzős helyett az összes végzett tűzvédelmi mérnöknek?
Mivel az állománytáblában nem nagyon várható változás, így sajna ki kell várni amíg üresedés van, vagy irány a szolgálati vonal (ami minden leendő megelőzösnek a hasznára válik), vagy a vállalkozói szféra.
Remélem azt se gondoltad, hogy a frissen végzett Ybl-ös kedvéért lecserélik a megelőzős állományt, mégha nem is mindenki végzett Ybl-t, hanem más műszaki főiskolán, egyetemen szerzett diplomát ás a tiszti átképzőn szedte össze a tűzvédelmi tudományt...(na meg a gyakorlatban).
Ugye nem gondolod, hogy Te már egy kész tűzvédelmi szakember vagy?....majd ha eltöltesz 4-5 évet mondjuk megelőzősként, akkor fogsz minimálisan elegendő tudással rendelkezni az Ybl-n kapott alapokkak együtt.
Addig meg egy kis visszafogottság, alázat nem fog megártani.

Üdv: fireman (műszaki főisk.,+ átképző+14 év megelőzős gyak.+ építész tűzv.szakértői jogsi)
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. júl. 10. 8:39

Az meg sem fordult a fejedben, hogy nem csak íróasztal munkahely van a tűzoltóságnál? Miért nem? Mert Ybl? Szolg.pkh és Szolg.Pk beosztási hely most is van az FTP-én, ha melózni akarsz akkor találsz helyet.
Meg ne sértődj de ez a baj az YBL-ön végzettek jórészével, fel sem merül bennük, hogy a tűzoltóság elsősorban TŰZOLTÓSÁG!
puska bá'
Szent Tömlő őrzője

Ybl...

Hozzászólás Szerző: puska bá' » 2007. júl. 09. 20:52

Sok az eszkimó és kevés a fóka...
"lényünkbe rejtve homályosan és mélyen alszik az elmúlt veszedelmek rémülete....."
cslaca
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: cslaca » 2007. júl. 09. 19:25

Sziasztok Kollégák!

Most végeztem az Ybl-ön, és jelenleg a diplomás munkanélküliek táborát erősítem, és szeretném megosztani az eddigí tapasztalataimat.
Júni 18-án végeztem az Ybl-ön, és azóta voltam az FTP-n,érdeklődtem, h. van megelőzős hely-e, de a szőke csaj azt mondta h. majd év vége felé talán lesz hely. (addíg meg mit csináljak, na mindegy)
Érdeklődtem a MKVI-on h. ott van-e hely, de ott sincs semmi hely.
Az OKF-en ugyanez a helyzet.
Már rengeteg cégnek küldtem e-mailt, vagy hívtam fel őket, de vagy nem írtak vissza, vagy nincs épp hely.

Az az érzésem h. a tűzoltóságokon házon belűl elrendezik a témát, és csak akkor lehet bekerülni, ha épp nincs egy unokaöcsi, vagy rokon aki kitöltheti a helyet egy nem Ybl-ös diplomával.

A cégek tekintetben ugyanezt érzem, mióta megszűnt a szak, olyan mintha lemondtak volna a cégek rólunk. Egyik kolléga azt tapasztalta, hogy volt olyan cég ahol lekezeően bántak vele.

Ezúton szeretném megkérdezni, hogy mit szóltok ehhez a helyzethez. Örülnék ha valaki meggyőzne, hogy ez nem így van, vagy esetleg megfejthetnénk az okát, ha mégis nekem lenne igazam

Várom a véleményeiteket!

Lac
bors83
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: bors83 » 2007. jún. 23. 0:36

Fogadjátok a gratulációt, és teljesedjetek ki a szakmában kedves Mérnök Urak és Úrhölgyek, kik most végeztetek az Ybl tűzvédelmi szakán !

Nem kis munka áll mögöttetek most már csak kamatoztatni kell amit adott az iskola, és főként amit mindebből magatokba szívtatok.

Ne feledjétek honnan jöttetek és hogy tartsatok össze, segítsétek egymást ugyanúgy mint az iskolában.

Az élet a legnagyobb tanító.

Üdvözlettel: Bánóczy Örs
tűznorr
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: tűznorr » 2007. jún. 21. 0:14

Mariann írta:Szívből gratulálok minden frissen végzett TŰZVÉDELMI MÉRNÖKNEK!

Jó ünneplést, jó pihenést, a továbbiakra pedig jó munkát kívánok.
Köszönjük!!!!!!!!!!! ;)))
Drakula minden újdonsűlt tűzvédelmi mérnöknek!!! Kalappal a következőknek!!!!! Köztük Mariann, Neked is sokkal és még egyel a gyerkőchöz, lélekben mindig Veled vagyunk és leszünk! Ha végre lesz egy kis időd, tudsz majd vizsgázni és menni fog!!!!!!!!!!!! Kitartás!!!! Zoli , Neked is szurkolok és tudod Tesó, Veled is ott Vagyunk!!!! :))))) Mindenkinek szurkolunk!!
Have a nice day!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Üdv:
tűznorr
Mariann
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: Mariann » 2007. jún. 20. 16:02

Szívből gratulálok minden frissen végzett TŰZVÉDELMI MÉRNÖKNEK!

Jó ünneplést, jó pihenést, a továbbiakra pedig jó munkát kívánok.
lény
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: lény » 2007. jún. 17. 13:32

fireproof írta:Valóban.
A tűzvédelmi szak megszűnik, de indul újabb:
Szent István Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Kar, Építőmérnöki Szak, tűz- és katasztrófavédelmi szakirány.

A tartalom bővül a név változik a szint marad.

Sok sikert minden jelentkezőnek.
A tartalom szakmai anyaggal nem bővül, a gyakorlatok száma csökken nem mintha idáig rengeteg lett volna, a név változik a szint... hát azt inkább nem említem :-) Sajnos a szakirány képzés nem hasonlítható össze a szakképzéssel, rengeteg olyan tantárgy van ami szakiránynál teljesen felesleges. Szóval a szaképzés az igazi de sajna megszüntették a szakot :-( Evvan
Válasz küldése