* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. okt. 19. 12:55

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 225 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Ymmf szakmérnöki képzés
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 17. 13:24 
vízpocsékoló

Kedves Fireman 43

A következő oldalon találsz némi információt a szaképzésről.
www.ymmf.hu ezen belül oktatás,felvételi aztán pedig katt a posztgraduális képzésen belül a tűzvédelmi szakmérnökképzésre.Le vannak írva a főbb tárgyak amiket oktatnak szakmérnökin és illetékes személyek elérhetőségét is megtalálod. Sok sikert.Szerintem megér egy próbát.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 25. 18:21 
kapocspárkulcs tekergető

Sziasztok!

Erősen gondolkodom a tűzvédelmi szakmérnöki képzésen, de nem igazán tudom eldönteni, hogy veszem-e akkora hasznát jelenlegi munkám során, hogy érdemes-e újból elkezdeni tanulni 47 évesen.
Műszaki főiskolát ( fémszerkezetgyártó üzemmérnök) végeztem annak idején, majd hívatásos tűzoltó lettem, tiszti átképző, majd megelőzési ov. 14 évig. A mult év végén szolgálati nyugdíj, közben építész tűzvédelmi szakértői vizsga az OKF-en, jelenleg tűzvédelmi vállalkozóként dolgozom, ..és várom már ,hogy megjelenjen az új szabályzás, mely szerint tűzvédelmi műleírást csak tűzvédelmi szakértő készíthet.
Szóval ad-e ez a képzés akkora használható elméleti többletet a meglévő és a 14 év gyakorlat mellé, hogy érdemes legyen belekezdeni?...ha sok beadandó rajz is lesz...hát attól már eléggé elszoktam, mivel én még 1981-ben végeztem, és az nem most volt.

Egyenlőre tanácstalan vagyok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 25. 12:10 
pernyekergető

Valóban.
A tűzvédelmi szak megszűnik, de indul újabb:
Szent István Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Kar, Építőmérnöki Szak, tűz- és katasztrófavédelmi szakirány.

A tartalom bővül a név változik a szint marad.

Sok sikert minden jelentkezőnek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 24. 19:51 
pernyekergető

L_Jani írta:
Parázsgyílkos írta:
Hi! Azt szeretném kérdezni, hogy van vagy lesz- e még min. 4 év múlva, hogy tűzvédelmi kar az Ybl-ön?
És, hogy oda milyen eredményekkel vesznek föl valakit közép suliból?
Üdv.: Pgy.

Tűzvédelmi szak nem lesz. Most sincs már, mi voltunk az utolsó évfolyam. Jelenleg építőmérnöki szakon lehet választani a tűzvédelmi szakirányt, de az már nem az igazi.

Hogy milyen eredményekkel vesznek fel, azt most nem tudom pontosan, meg kell nézni az előző évek felvételi ponthatárait.

De annyit már most elmondhatok, hogy ha nem vagy jó matekból és fizikából, valamint nincs végtelen türelmed a milliónyi rajzfeladat elkészítéséhez, akkor kár belevágni.

Egy kissé pontatlan vagy.:) Az idén államvizsgázók az uccsó előttiek, tűzvédelmi mérnök szakon, jövőre végeznek az utolsók. De sajnos tény, ezzel vége! Sebaj van szakmérnöki is;D , nem ua. de van!
Másik kérdés, nálatok volt szakgyűrű csináltatás a végén?

Üdv:

tűznorr

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 24. 18:35 
csizmás kandúr

Hi!
Hát ez rossz hír akkor már nem is ugyan azt a képzpst kapjuk amit ti vagy legalábbis nem ugyanannyit?
A matekkal van egy kis gond, de a szent cél mindenek előtt, rajz elég jól megy!
Üdv.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 20. 13:30 
Szerkesztő

Parázsgyílkos írta:
Hi! Azt szeretném kérdezni, hogy van vagy lesz- e még min. 4 év múlva, hogy tűzvédelmi kar az Ybl-ön?

Tűzvédelmi szak nem lesz. Most sincs már, mi voltunk az utolsó évfolyam. Jelenleg építőmérnöki szakon lehet választani a tűzvédelmi szakirányt, de az már nem az igazi.

Hogy milyen eredményekkel vesznek fel, azt most nem tudom pontosan, meg kell nézni az előző évek felvételi ponthatárait.

De annyit már most elmondhatok, hogy ha nem vagy jó matekból és fizikából, valamint nincs végtelen türelmed a milliónyi rajzfeladat elkészítéséhez, akkor kár belevágni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 20. 11:04 
csizmás kandúr

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30. 17:58 
vízpocsékoló

Üdv Zoli!

Itt egy kis segítség: http://www.ymmf.hu/felveteli/letolt/tuzvedelmi_szakmernoki.pdf (tanterv, tárgyleírások, stb..)

Kiegészítés L_Jani hozzászólásához: Kémia, Matek, Ábr.geo nem lesz nektek, ellenben rajzolni kell kell majd Épületszerkezetekből (2 félév). Mechanika alatt egy Tartószerkezetek c. tárgy lesz amin átrugdosták a szakmérnököket tavaly ősszel.
Jellemzően a tavaszi szemesztertől kezdődtek a komolyabb tárgyak (lsd: tanterv) ezért még a lemorzsolódás arányából nem lehetne következtetni a relatív nehézségére a szakmérnökinek.
Majd ősszel meglátjuk mennyien lesznek :-) ,és hogy Te ott leszel-e az új jelentkezők közt.
Ha érdekel a szakma mindenképp gyere, és mivel Te már diplomás vagy tudod hogy "mi az ára" a diplomának; a második se lesz "olcsóbb". (Úgy érzem sokan ezt gondolják most a szakmérnökin.)

Ha bármi egyéb érdekel, készséggel válaszolok akár itt akár PÜ-ben.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23. 11:26 
Szerkesztő

Kedves Zoli!

Pontosan nem tudom, hogy milyen tantárgyakkal indul majd a tűzvédelmi szakmérnöki, de leírom neked, hogy mi mivel szívtunk/szívunk nappalin.

Először is: fontos tudni, hogy ez alapvetően egy építész suli. Ebből következően a matematika és mechanika tantárgyakat elég komolyan veszik, nem nagyon tesznek különbséget építész és tüzes osztály között. Nálunk félévenként az emberek 50-60%-a megbukott. De ha bejársz előadásokra, gyakorlati órákra, és rászánod az időt (gyakorolsz sokat), akkor nem kell aggódni.
Ami még nehézséget okozhat, azok az Épületszerkezetek tantárgy rajzai. Nem tudom, hogy nektek kell-e majd csinálni szakmérnökin, de mi elég sokat szenvedtünk vele. Alapjában véve nem nehéz, hanem inkább időigényes, pepecselős. Aztán ott van még az Ábrázoló Geometria tantárgy. Ha kihagysz 1-2 előadást, akkor véged, elveszted a fonalat. :) De ha van egy kis térérzéked, akkor nem lesz vele gond.

Szakmai tantárgyak közül az Égés és oltáselmélet a leghúzósabb. Nekünk 3 félév volt, a végén szigorlattal. Elég komoly tantárgy (kémia és fizika keveréke), sok-sok képlettel, és nehezen tanulható szöveggel. Két titka van: figyelni előadásokon, és vizsga előtt tanulni, tanulni, tanulni. Én például közel 1 hónapot készültem a szigorlatra, és rögtön elsőre meglett. Mások kevesebb tanulással már 3-4 alkalommal is nekifutottak, eredménytelenül.
A többi szakmai tantárgy már nem olyan húzós. Ha érdekel egy kicsit is a szakma, akkor játszva meg lehet csinálni mindet. Vannak köztük nagyon érdekesek (pl: Tűzvizsgálat, Tűzoltás és kárelhárítás) és kicsit szárazabbak (pl: Létesítés és használat tűzvédelme) is. Ahogy néztem a tájékoztatót, nektek több lesz az új, katasztrófavédelmi tantárgy. Sajnos ezekről nem nagyon tudok nyilatkozni, szerencsére nekünk ebből elég kevés volt.

Sokan félnek a kémiától. Nem kell! Az egy féléves Kémia tantárgy egy vicc, általános és középiskolai tananyagból lett összeválogatva. Az Égés és oltáselmélet kémiai része már egy kicsit bonyolultabb, de simán megtanulható. Ezen kívül meg már csak a Veszélyes anyagok és kárelhárításuk tantárgyban van kémia, de ott már csak az érdekesebb része. Meg az is csak nagyon felületesen, mivel nem ezen van a hangsúly.

Ha konkrét kérdésed van, akkor tedd fel nyugodtan, megpróbálok rá válaszolni!

Üdv,
Jani

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Tűzvéd mérnök
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23. 10:50 
szikracsapkodó

Helló!

Én egy mérnöki végzettségű ember vagyok. Most akarok jelentkezni a tűzvédelmi szakmérnökire az YBL-n levelezőn másoddiplomaként, arra lennék kívánci hogy, milyen nehéz a suli mivel én nem ismerek olyan embert aki ott végzett volna.

Ha tud valaki infót adni akkor segítsen.

KÖszi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 18. 21:31 
tömlőszállító

Usul írta:
az én olvasatomban az Ybl-ön jelenleg nem folyik -a rendeletben foglaltak szerinti- felsőfokú képzés......
U.

Ebben teljesen igazad van..
De jelen pillanatban egy ember sincs aki végzett volna a mostani képzésen.
Vagyis akkor lesz érdekes a dolog , amikor az épitész szak tűzvédelmi szakirányán végeznek az elsők, és hogy addigra módosították-e - és ha igen, akkor hogyan- a Bm rendeletet.
Megmondom az őszintét, én nem félek attól, hogy addigra nem ismerik el. Legyen igazam:)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 17. 21:14 
tömlőszállító

Azért nem teljesen így van....

Ha a BM rendelet azt írja, hogy:
tűzvédelmi szak, tűzvédelmi szakirány ahogy Manfi26 is írta az én olvasatomban az Ybl-ön jelenleg nem folyik -a rendeletben foglaltak szerinti- felsőfokú képzés......
Az hogy nem az a neve de mégis csak ott sántít, hogy én is elvégzem a büfé, ruhatárt és akkor az is tűzvédelmis mert tanultunk a dohányzó helyekről.....

U.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 16. 14:51 
tömlőszállító

Usul írta:
Alapvető probléma, hogy a 32/2002 BM rendelet pontosan megnevezi, hogy miket fogad el szakmai felsőnek.
Az iskolák meg (szvsz.) nem igazán ezzel voltak elfoglalva a nagy átállás levezénylése kapcsán, hogy legalább nevükben megtartsák a tűzvédelmi szakokat.
Kíváncsi leszek, hogy néhány év múlva milyen másoddiplomás képzéseket, szakirányú "felsőbbfokú" :-D képzéseket indítanak majd...

Mivel még senki nem végezhetett Bsc. képzésen, ezért nem hiszem , hogy akkora probléma lenne az, hogy a Bm rendeletet még nem módosították.
Minden bizonnyal idővel ez is aktualizálva (kiegészítve) lesz.
A módosításnál nem hiszem, hogy az ybl épitőmérnöki szak tűzvédelmi szakirányát nem fogadják majd el felsőfokú tűzvédelmi képzettségnek.
( mert "olyan nincs, hogy nincs" felsőfokú képzés:), és mi más mint az Ybl. :) )
Mondjuk innen lentről nem sok rálátásom adódik,viszont az mondjuk mutat valamit, hogy az OKF kivonult az Ybl-ről.

Ha kíváncsi vagy arra, hogy milyen másoddiplomás képzést indítanak, akkor nézd meg a www.ymmf.hu -t
Aug 31 ig jelentkezzhetsz a tűzvédelmi szakmérnök posztgraduális képzésére. Msc.

Ezt pedig érdemes átnézni azoknak, akiket érdekel a tűzvédelem.
http://www.ymmf.hu/felveteli/letolt/jeg ... akmern.pdf

( ha valamiben hülyeséget írtam volna, akkor én kérek elnézést)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 16. 10:53 
tömlőszállító

Alapvető probléma, hogy a 32/2002 BM rendelet pontosan megnevezi, hogy miket fogad el szakmai felsőnek.
Az iskolák meg (szvsz.) nem igazán ezzel voltak elfoglalva a nagy átállás levezénylése kapcsán, hogy legalább nevükben megtartsák a tűzvédelmi szakokat.
Kíváncsi leszek, hogy néhány év múlva milyen másoddiplomás képzéseket, szakirányú "felsőbbfokú" :-D képzéseket indítanak majd...

Apropó valaki tisztában van vele, hogy az új rendszer hogyan feletethető meg a réginek?
főiskola->egyetem->doktori vonalon
tudom, hogy van alap, meg mesterkézés és a doktori vonal az mi??

Üdv
U.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 16. 10:30 
tömlőszállító

A Bsc rendszer nem ismer olyat, hogy tűzvédelmi szak.

A nemzetközi egységesítési törekvés sajnos áldozatokkal jár.

És mivel a képzés leginkább építészi ismereteket igényel ( a szakmai tantárgyakon kívül) , ezért az épitőmérnöki szak szakirányának titulálták (teljesen joggal).
Ez nem jelenti azt, hogy a szakmai tantárgyak csorbultak volna, csupán azt, hogy bizonyos tantárgyakat ( mechanika, stb) többet tanulnak. Vagyis szakmailag semmivel se lett kevesebb, hogy máshogy hívjak.. Sőt !)
Egyébként végeznek még tisztán tűzvédelmi szakon is. Én 2 hónapja vettem kézbe a diplomámat.
És tényleg nem volt könnyű elvégezni, de némi tanulással, és ésszel kivitelezhető. Ha nem csak a papír, hanem a tudás is számít akkor mindenképpen érdemes nekivágni az Ybl-is Bsc képzésnek.
Papírnak meg ott a zenetanár+gladiátor képzés:)

És hogy milyen szakirányú tantárgyakat tanultunk tűzvédelmi szakon ( még nem BSC) :

Égés-oltás elmélet
Tűzoltás és kárelhárítás
Veszélyes anyagok, és kárelháritásuk
Létesítés és használat
Tűzvizsgálat
Jog és Igazgatás.
Tűzmodellezés, tűzkockázat elemzés
Veszélypszichológia
Nukleáris balesetelhárítás (katasztrófavédelmi szakon)
Polgári Védelem ( katasztrófavédelmi szakon)
Természeti katasztrófák (katasztrófavédelmi szakon)
A lista nagyon nem teljes. Emellett még sok értelmes tantárgy van. És amióta megvan a diplomám, azóta nem billeg a szekrényem!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 04. 14:59 
vízpocsékoló

Kedves DÖTE!

Mondatértelmezési próblámád lehetett amikor a soraimat olvastad,
idézem "Sokan más felsőoktatási intézményben végzik el a matekot (Dunaújváros) hogy bent maradhassanak... mérlegelni lehetne miért van ez így.

Nem minősítettem a dunaújvárosi főiskolát, ezzel szemben az ybl-ös matektanszékre vonatkozóan olvasható ki az a valami, ami vagy a hallgatók felkészültségére vagy az oktatók oktatási színvonálára vagy a követelményrendszerre vonatkozik, ki-ki maga döntse el, mindenesetre máskor figyelmesebben olvass DÖTE, mielőtt valakit csendre intessz!

üdv.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21. 23:10 
pernyekergető

Manfi26 írta:
a 32/2002 BM rendelet szerint:

Elfogadott szakmai képzési formák és szaktanfolyamok
2. Hivatásos önkormányzati tűzoltóságoknál
2.1. Hivatásos állomány részére
2.1.3. Felsőfokú:
- főiskolai szintű tűzvédelmi szak, tűzvédelmi szakirány,
- főiskolai szintű tűzvédelmi szak, katasztrófavédelmi szakirány,
- főiskolai szintű műszaki szakoktató szak, tűzvédelmi szakirány (e végzettség csak abban az esetben
fogadható el, ha a végzett hallgató rendelkezik a hivatásos állományra előírt valamely középfokú
szakmai képesítéssel, szakképzettséggel),
- katasztrófa- és tűzvédelmi szervező (tiszt) szakképzés.

viszont a Szent István Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Kar-on építőmérnöki szak, azon belül tűz- és katasztrófavédelmi szakirány létezik.

Tehát NEM TŰZVÉDELMI SZAK, amit a BM rendelet megkövetel, így értelmezésem szerint nem ismerhető el felsőfokú szakmai iskolaként (a Bolyai-n védelmi igazgatás szak létezik, azon belül katasztrófavédelmi szervező, így ezért nem ismerik el azt a HÖT-nél).

Csak a KOK van? Viszont ahhoz kell egy polgári főiskola is!

Mi van, ha kifizetek 3 éven keresztül 156000 Ft-ot/félév, és a végén közlik: sorry, nem szakmai??

Attól függ ki hogyan értelmezi?[/b]

1980 óta folyik a BM-el közösen tűzvédelmi mérnökképzés az Ybl-n. Elnevezése többször is változott már. 2005 szeptembere óta nem indul tűzvédelmi képzés a suliban. A BSC keretében indított szakirány is tűzvédelmi, de tényleg nem tűzvédelmi - hogy azt minek minősítették azt a tanszéken biztosan megmondják.
Tisztában vagy azzal, hogy miként lehetsz szakmérnök. Akkor nem értem, hogy mi a probléma?!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21. 21:33 
vízpocsékoló

a 32/2002 BM rendelet szerint:

Elfogadott szakmai képzési formák és szaktanfolyamok
2. Hivatásos önkormányzati tűzoltóságoknál
2.1. Hivatásos állomány részére
2.1.3. Felsőfokú:
- főiskolai szintű tűzvédelmi szak, tűzvédelmi szakirány,
- főiskolai szintű tűzvédelmi szak, katasztrófavédelmi szakirány,
- főiskolai szintű műszaki szakoktató szak, tűzvédelmi szakirány (e végzettség csak abban az esetben
fogadható el, ha a végzett hallgató rendelkezik a hivatásos állományra előírt valamely középfokú
szakmai képesítéssel, szakképzettséggel),
- katasztrófa- és tűzvédelmi szervező (tiszt) szakképzés.

viszont a Szent István Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Kar-on építőmérnöki szak, azon belül tűz- és katasztrófavédelmi szakirány létezik.

Tehát NEM TŰZVÉDELMI SZAK, amit a BM rendelet megkövetel, így értelmezésem szerint nem ismerhető el felsőfokú szakmai iskolaként (a Bolyai-n védelmi igazgatás szak létezik, azon belül katasztrófavédelmi szervező, így ezért nem ismerik el azt a HÖT-nél).

Csak a KOK van? Viszont ahhoz kell egy polgári főiskola is!

Mi van, ha kifizetek 3 éven keresztül 156000 Ft-ot/félév, és a végén közlik: sorry, nem szakmai??

Attól függ ki hogyan értelmezi?[/b]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21. 18:32 
pernyekergető

Manfi26 írta:
Egy kérdés:

Az Ybl-t elismerik még szakmai felsőfokként??

Tűzvédelmi szakon szerzett diplomát igen, elismerik. Sőt, ha minden így megy tovább egészen unikum lesz :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21. 11:43 
tömlőszállító

32/2002 (XII.12.) BM r. szerint igen.

Érdekelne, hogy hogyan valósul meg a szakirány indítása:
Építőmérnöknek jelentkezem de szakirányt csak 2-3? évben lehet választani és ha nem jön össze a megfelelő létszám (én még 15re emlékszem) akkor mehetek másik szakirányra (statikus) vagy várhatokj még egy évet (elpocsékolt idő/pénz) és akkor TALÁN összejön hogy is van ez kérem szépen?

U.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21. 1:04 
vízpocsékoló

Egy kérdés:

Az Ybl-t elismerik még szakmai felsőfokként??

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 16. 7:32 
Szent Tömlő őrzője

Kedves bors83!

Egy dolgot kifelejtesz. A dunaújvárosi főiskola tény, hogy úgy szar ahogy van. De! A fekete analízis könyved szerzőiből 3 azon a fősulin matektanár. Az ország egyik legkeményebb matketanszéke ott van. Így ha nem tudod miről beszélsz, inkább ne beszélj róla.

Baráti üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15. 16:57 
pernyekergető

bors83 írta:
Az a szellemiség amiről hallottam és olvastam, és amit vártam, teljesen eltűnt az Ybl-ről.

Már bocs, de ezt az ott tanulók tudják kialakítani! Végzős vagyok tűzvédelmi szakon, lehet nekünk csak több szerencsék volt, de kemény küzdelmek árán tényleg egy teljesen családi légkört alakítottunk ki a csoport és a tanárok, oktatók, Ybls dolgozók között.

Tényleg van egy-két vízválasztó tárgy, de nem lehetetlen egyiket sem teljesíteni!! Az Ybl diploma magas mércét jelent és nagy megbecsülésnek örvend az országban, de nem a diploma minősítí az embert és attól még senki nem lesz "übermensch"!
Szerintem nálatok is majd kialakul egy olyan légkör, ahol bizalommal és tisztelettel tudtok egymás felé közeledni! :-) Kitartás és nem csak tanulni kell a suliban!!! :grin: :twisted: :-P :lol: Buli, csajok, fanta, .... :-D :roll:

üdv:
t

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. júl. 28. 15:07 
tűzkakas-idomár

Kis történelem: 25 éve 72 pont volt a határ ! és elég volt ha oroszul valamit mondtál :csodalkozo: . De már akkor is 2,5 szeres volt a túljelentkezés. :-P

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. júl. 26. 20:57 
Szerkesztő

Aki idén jelentkezett az YMMF-re és nappali tagozatos építőmérnöki szak tűzvédelmi szakirányán szeretne végezni, 106 pontot kellett elérnie a sikeres felvételihez.

2-3 éve még 90 körül volt a ponthatár...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 225 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]