* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 25. 10:01

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 91 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 08. 13:25 
vízpocsékoló

Reflexióm 4. sorának utolsó mondata helyesen: Én az elöbbiről írtam.

Kénytelen voltam helyesbíteni, mert bizonyára a nyelvi korrektúrában is jártas személy vagy.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Felvételi
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 08. 13:14 
vízpocsékoló

Tudod ott a baj, hogy előbb meg kell tanulni olvasni, majd az írott szöveget értelmezni, legvégül udvariasan leírni gondolataid!

Ugyanis: nagy különbség van a hivatásszerűen végezni egy tevékenységet, és hivatásos szolgálati viszonyúnak lenni (pl. tűzoltó, rendőr, stb.). Én az elbbiről írtam.

Amig ez nem megy gördülékenyen, addig ezzel a szakkal ne próbálkozz!
Elkeseredni persze nem kell, csak okosodni!

A jelentkezési adatok ismeretében nincs szükségünk propagandára!

Hogy idézzelek: "bocsi"

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: katvszak
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 08. 12:43 
hamutipró

Ja meg még annyit, hogy ez nem is szakma, csak szak. bocsi

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: kattansz
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 08. 12:41 
hamutipró

Hát ez a propszöveg itten nekem negyon "szagos". :shock: Persze népszerű ez a szak, de nekünk erre egészen más magyarázatunk van. Nem ismerem a jelentkezők szakmás összetételét, de lenne tippem. Különben meg hivatásos katasztrófavédelmis nincs is, legfeljebb hiv. tűó. és hiv. polg.védelmes. :-D Csak hogy vigyünk egy kis életet ebbe a topikba is.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 08. 11:12 
vízpocsékoló

Való igaz, hogy az RTF Katasztrófavédelmi Szak-a nagy népszerűségnek őrvend. Ezt igazolják a túljelentkezési adatok is.

Napjaink történései (természeti katasztrófák, globális felmelegedés jelenségei, stb.) igazolják, hogy nagy szükség van katasztrófavédelmi menedzserek, szakemberek képzésére.

Sokunk számára lehet megnyugtató, hogy szakmánk széleskörű társadalmi elfogadottságot élvez, és sok fiatal kíván ezen a területen hivatásszerűen dolgozni.

A tanszék létszáma sajnos jelen pillanatban kötött, csak 15 fő nyerhet felvételt, ugyanis a végzést követően elhelyezkedni kívánó pályakezdők alkalmazását tervezni kell, ezen kívül meg komoly költségekkel is jár a képzés.

Bízva abban, hogy a létszám bővülni fog, továbbra is javaslom, hogy jelentkezzetek levelező, vagy nappali szakra; kinek-kinek lehetősége szerint.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 06. 19:43 
parázspörgető

T. RTF Katvéd!

Lánglovagok írta:
"Ez alkalommal a katasztrófavédelmi szak bizonyult a legnépszerűbbnek; ott minden hallgatói férőhelyre 27-en jelentkeztek."

Köszönöm szépen a buzdítást, de ajánlásod nélkül is éltem a lehetőséggel, viszont mivel csak 15 fő került felvételre a jelentkező összesen közel 400 főből elég esélytelennek éreztem magam! Bejőtt :???: Nem egy kicsit helyhiányosnak indul a szak ezen körülmények közt?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Tájékoztató
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 06. 11:56 
vízpocsékoló

Szíves Tájékoztatásul!

A Rendőrtiszti Főiskola Katasztrófavédelmi Tanszéke második éve végzi az oktatást, képzést.
A 2005/2006-os tanévben 14 fő íratkozott be a nappali első-, és 15 fő a levelező első évfolyamra.

Buzdítok mindenkit, hogy ha nincs felsőfokú végzettsége, cselekedjen hasonlóan!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 22. 16:19 
csizmás kandúr

Bocsi’ kimaradt egy gondolat : a technikusi- ÖT pk-i végzettség felsőfokú, de nem diplomás végzettség lenne így.
Ja, elirtam és ezért is bocs’ mert nem Viskovits hanem Viskovics.

OI.

:???:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 22. 16:13 
csizmás kandúr

Kedves Viskovits Károly!
Az alapképzés - bár nehezen kezelhető feladatot jelent az ÖT-ök számára- nem lehet vita téma.

Ami a technikusi és ÖT pk-i párhuzamot illeti:

Igen ! Pontosan erről van szó !
A 1050 és a 344 óra közötti különbözet nagyon hiányzik az Öt pk-knál.
Persze nem erő-eszköz számítás, égéselmélet, szerelési szabályzat ismeretből.
( a technika kezelői alaptanfolyam, valamint a gépkezelői ismereteket más, esetleg pont modulrendszerben a jelenleginél komolyabb szervezés esetén összeszedhető).

Hanem létesítés-használat, alkalmazott tűzoltás, tűzvizsgálati, munkajogi, munkavédelmi ismeretek és még lehetne néhány dolgot összeszedni, amit nem csak egy ÖT pk, hanem egy HÖT szolgálat pk is nagyon tudna hasznosítani. És erre szükségeltetne legalább még egy év, ha levelező tagozat. Lenne 2 X 525 óra. Több nem. És hogy hogyan ? Az hatékony szervezés kérdése. Mondjuk minden második hónapban nem egy hét hanem két hét.
Valamit valamiért.
És ha legalább 4-4,5 átlaggal végez a delikvens, akkor igen is legyen nyitva előtte a felsőfokú képző ajtaja. Külön felvételi nélkül. ( ne felejtsük el, hogy ők már rendelkeznek érettségivel )
Indokolt igények, megállapított keretszám, tervezhető hallgatói létszám. Ennyi és nem több. Egységes, egymásra épített képzési- oktatási tananyag.
És a megfelelő beosztáshoz szükséges tudásszint.
Már elnézést - lehet hogy enyhe túlzás - de ma már egy –két HÖT-nél a vonulós beosztott tűzoltók is doktoranduszok lesznek lassan.
Nem látom be , hogy egy I. kategóriás HÖT esetén miért van szükség diplomás kárhely parancsnokra. Ott ahol az esetek 80-90 %-a egysugaras tűz, annak - már le sem írom - hány %- a avartűz.
Jó lenne, ha észrevenné valaki végre, hogy egyszerre van jelen a tűzvédelem rendszerében a felül és alulképzettség.
Egyik helyen felesleges, másik helyen veszélyes.
Kérdezem! Mikor és ki, hol kérdezett meg bárkit a gyakorló köztestületek közül, hogy a képzés rendszerének merre kellene tovább fejlődnie.
( Valahol már írtam hogy a képzés rendszere önjáró és ettől enyhén öncélú is. Úgy tűnik állam az államban. Mr. Bleszity óta különösen. )

Tehát kedves Viskovits Károly van itt ötlet, csak kérdezni kell.
Ja és nyitottnak kell lenni mások véleménye iránt. Nem kapásból vágni rá, mi miért- hogyan nem működik, működtethető.
Nem kell más, csak egyszerűen ülj le és gondold bele magad egy ÖT, esetleg ÖTE pk. helyébe és beszélgess el magaddal.
Nekem meg se kell szólalnom. Menni fog.
Pontosabban jönni fog az ötlet.

OI.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 22. 11:45 
tűzkakas-idomár

Ami az előzőből kimaradt....

Tűzimi!
A jelenlegi struktúrát feltételezve, szerinted az korrekt lenne ha a technikusok képzettségi szintjére (1050 óra), a pk-i (344 óra) "felemelődne" ???

P/20!
Mit értesz moduláris képzésen? Szerintem a jelenlegi is az.
Valószínüleg nem tudtok róla, az OKJ módosítás egyik alapelmélete az "élethosszig tartó tanulás". Jó és szép gondolat, de hogy néz ez ki a valóságban? Hát modulokról szól a történet.
A suliban munkaanyagként készült egy vázlat, ami a legjobb gondolat, de a megvalósítása......
Nézzünk egy példát. Bejön a jelölt a suliba, egy hétig (2 hét, vagy 3 hét ... vagy több, tetszés szerint) szerel. Azután elmegy haza és dolgozik. Aztán visszajön a suliba és megtanulja újabb 1-2-3 hét alatt az egyéni védőeszközök használatát. Aztán megint elmegy haza és dolgozik. Aztán újból visszajön 1-2-3 hétre és megint megtanul valamit. Aztán folyt. köv.....
Ha csak az alapokról beszélünk, adjuk már össze! Mennyit járt suliba .... 3 hetet (vagy 6, vagy 9 hetet tetszés szerint behelyettesíthető). Na akkor már majdnem ott tartunk mint korábban a 6 hetes alapfokú tanfolyamnál. És ez mennyi idő alatt abszolválódott. Nahát ez meg nem is összegezhető, elég a berendelések között 1 hónap ? Akkor kb. 4-5 hónap múlva vizsgázik. Szakmailag jó így ?????

Vagy 2 hónap alatt egyfolytába suliba jár és 2 hónapig otthon gyakorol, majd ekkor vizsgázik.

Hidjétek el, nem ki....szósdit akarunk játszani a jelenlegi változattal. Ötlete a sulinak is lenne, eddig már eljutottunk. Várjuk a Tiéteket, de olyat ami mindenkinek (HÖT, ÖT, ÖTE) jó.
Hát ebben vajmi kevés siker várható. :???:

VK.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 22. 10:57 
tűzkakas-idomár

Kedves Tűzimi és P/20!

Nem érzem magam "illetékesnek", de a problémát egy kicsit ismerem.

Sajnos nem tudom (de azért sejtem) mi a problémátok (levelező technikus :shock: ).
A technikus és a .... pk-i tanfolyam is tűzoltásvezetői feladatok ellátására készít fel. Az első az 1050 órás képzési idejű, a pk-i 344 órás. Az óraszám a tananyag tartalmának különbözőségéből ered, ami a szakmai és vizsgaköveleményekben tanulmányozható (pl. a pk. tanfolyam nem tartalmazza a technika kezelői alaptanfolyam, valamint a gépkezelői ismereteket, ami kb. 130-150 óra).
Van egy nagyon lényeges szempont, ami nem hagyható figyelmen kívül.
Ez pedig az Országos Képzési Jegyzék (OKJ). Ebből pedig az következik, hogy a technikusoknak az óraszámát (1050 óra) kötelezően le kell oktatni. Az meg teljesen mindegy, hogy folymatosan (nappal), vagy szünetekkel (levelező). Ámde; nappal az 1050 óra egy tanév, a levelező (a suli gyakorlatában a havi egy hetes berendelésekkel) közel 3 tanév. A 3 év felezhető, ha a havi berendelések számát duplázzuk. Azt tudják vállalni az önkéntesek? (2 hét iskola, 2 hét meló). Az OKJ-s rendszer nem ismeri a köztes vizsgát (tehát pl. a féléves vizsga), csak szakmai (záró) vizsga létezik. Csak zárójelben teszem hozzá, hogy addigra azt is elfelejtik amit korábban tanultak. (másfél év, vagy a 3 év tanulmányi idő)
A kérdés; mit szeretnétek? 1 év alatt legyen olyan emberetek, akik megszerezték a bizonyítványt, vagy pedig úgy is jó, ha 3 évig jár suliba ??
De nézzük a gépkezelői oldalt. Mivel a technikusoknak a tananyagában benne van a technika kezelői alap-, valamint a géptípus tanfolyam időtartama is, mi legyen az önkéntesekkel (mindenütt van, alaphoz kötött gép? Akiknek nincs, hol fogják - és milyen gépből - legyakorolni az otthoni kötelező óraszámot ???) Olyat nem lehet, hogy nekik ez nem kell, mert az OKJ csak egy képzési formát ismer. Most akkor melyiket igazítsuk a másikhoz (a technikust a pk-hoz, vagy fordítva ?) Kettő szakképesítés pedig nem lehet (különösen most, amikor az OKJ-s szakmák számát megfelezik. (a 800 valahányból, 400 valahányra).

Minden ésszerű javaslatra a suli vevő.

Várjuk a javaslatot. (egyébként ami a lényeget illeti, rövid idő múlva eldől, mert most agyóznak az OKJ-n)

VK.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 19. 13:47 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

A képzés jelenleg a höt struktúrára épül, tehát a szervezethez van igazítva és nem a rendszerhez. A LÖTOSZ koncepciója többek között ezen változást is javasolja meglépni. Blokk jellegű, egymásra épülő és átjárható képzésre van szükség a három napos tanfolyamtól a diplomáig.
Imre, teljesen igazad van!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 19. 10:07 
csizmás kandúr

Üdv kiscsávó !

Értelek.
De nem nyugtattál meg. Mivel a technikusi képzés nappali, ezért a képzési időre kiesik a létszám, ha főfoglalkoztatottról van szó. Ha vegytiszta önkéntes, akkor meg kivan zárva a rendszerből.
Arról nem beszélve, hogy az ÖT és Lét. pk-i képzés és a tű. technikusi képzés úgymond nem csereszabatos, ami már önmagában - szerintem - abszurd.
A felsőfokú ( diplomát adó) képzésben való részvételi lehetőség még egy külön történet.
Az már csak hab a tortán.
Teremészetesen mind ez egy HÖt esetén nem probléma.

Egyébként reméltem a kérdéseim az illetékes urakat is megnyilvánulásra késztetik.
Eddig még semmi.

De a remény és a naphal meg utoljára.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 18. 19:10 
tömlőszállító

Szia tűzimi!
Nem akartam idézeteket kijelölni, a hozzászólásodból de nálunk pl. így megy, egészen a felsőfokú intézménybe való beiskolázásig. Jelenleg is ketten vagyunk akik felsőfokú intézményben folytatjuk tanulmányainkat,de azt tudni kell,hogy mind a kettőnk mögött, közel 13 év tűzoltói munka van.Nálunk minden szolg.pk megjárta az úgymond tyúklétrát. 25-30 évesen jártunk gimibe,(levelező) azután technikum,(nappali) most pedig a fősuli,(levelező).Úgyhogy szerintem nem eretnekség amit mondasz. Szerintem.

Üdv:
kiscsávó :piroman:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 17. 16:33 
csizmás kandúr

Üdv az itt irogatóknak !

Ha nem zavarok, akkor szeretnék tájékozódni néhány kérdésben.

Eretnekség e azaz ötlet például hogy :
- felszerel a tűzoltó mondjuk bárhova ( HÖT, ÖT, ÖTE ).

- mondjuk kiderül róla hogy ügyes, okos gyerek

- elküldjük (4 hónap) alap képzésre

- haza jön – még ügyesebb, okosabb

- ezért elküldjük egyel feljebb lévő szintű képzésre ( na itt már nem tudom hogy működik
e az ötlet, mert jelenleg az ÖT és Lét. pk-i képzés és a tű. technikum állítólag, sőt direkt nem ugyanaz )

- de mindegy, hazajön és még ügyesebb, okosabb

- ezért elküldjük egy olyan képzésre amely felsőfokú, diplomát adó képzést kap

Eretnekség e az hogy egy ilyen rendszerben a beiskolázások keretszámait a (HÖT,ÖT, ÖTE-nél) felmért , a felügyeleti szervek által is szükségesnek tartott igények alapján állapítsák meg ?

Eretnekség e azaz ötlet, hogy a rendszer működjön nappali és levelező tagozatos módszerrel ?

Eretnekség e azaz ötlet, hogy a tűzvédelmen belül a képzetségeknek, végzetségeknek mindenhol, mindenkor kompatibilisnek kell lennie ?

Eretnekség e az a gondolat hogy ez direkt van úgy, hogy nincs így ?

Mert akkor esetleg tényleg az egységes tűzvédelem kialakulásának kezdetéről beszélhetnénk ???

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 09. 7:17 
Szerkesztő

Rendőrromantika és a havi fix
http://www.nol.hu/cikk/373095/

"Ez alkalommal a katasztrófavédelmi szak bizonyult a legnépszerűbbnek; ott minden hallgatói férőhelyre 27-en jelentkeztek."

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 16. 21:31 
vízpocsékoló

Ha katasztrófavédelmi szak, akkor nem feltétlenül kell az Ybl nyomdokain haladni, már ami a tananyagot illeti. Hiszen ez tágabb fogalom a tűzvédelemnél.

Megnéztem a linket. Ha jól gondolom két Ybl-s kötődésű úriember is van a tanszéken.
Majd menet közben fog kiderülni, milyen is ez az új oskola.

Tudja valaki, hogy a védelmi igazgatási szak a Zrínyin, vagy a gödöllői környezetmérnök katasztrófavédelmi szakirányon mennyiben más, mint ez?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 16. 18:55 
parázspörgető

Hmm, akkor itt folytatnám (végül is tényleg itt a helye :-) )
Szóval: van, aki szerint egy nagy 0 (röviden megfogalmazva)
Azt rebesgetik, hogy úgy sem fogja tudni követni azt a tradíciót ami már az YBL kialakult 8-)
Bár a csudi tudja mi fog ebből kisülni, én már megkaptam az első papírokat és mondhatom elég alaposak (persze mint mindig) (remélem azért nem vesznek fel). Mondták, hogy semmi gyaxi képzés nem lesz... háááát, nem is tudom, az első levélben rögtön azt írták, hogy a nyarat úgy tervezzük, hogy akit felvesznek annak aug 22 vel kezdődik a gyaxi :shock: (szóval ez is csak rémhír volt (remélem nem vesznek fel :???: ) Végül is csak jó lesz valamire... mert kellett egy kötelezvényt írni, hogy az iskola elvégzése után vállalom az ország bármely pontján munkába való helyezésem (meg plusz persze a hatóságoknak, hogy belekukkantsanak az én kis életembe) No, de most akkor is hova tűnik az igazi tüziképzés, én jobban örültem volna egy olyannak... no meg a keret, ha jól értelmeztem 15főt vesznek fe :shock: :shock: :shock:
persze kb 400jelentkezőből. Majd csak kihoznak belőle valamit, én legalábbis nagyon remélem, hogy lesz értelme http://www.b-m.hu/rtf/be_index.htm itt még találsz/tok olyan izé tantárgyakat, meg érdekességeket.
Mellékes: ü izé a múltkor jöttem rá hogy az mostani osztálytársam nagybátyja a tanszékvezető, Ők nagy tűzoltó-família Ő meg persze nem jelentkezett ide (én meg csak irigykedtem, hogy de jó lenne az Ő helyében lenni, tuti felvennének)
...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 03. 22:03 
parázspörgető

Tisztelt P/20!

Teljesen pártatlan szeretnék maradni és őszintén nem szeretnék magamraharagítani senkit, de talán néha jobb ha egyéneket figyelünk nem csoportokat.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 03. 22:00 
parázspörgető

Hali Nazda!
Nem is te lettél volna :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 03. 21:57 
parázspörgető

Tisztelt BM KOK!

Köszönöm, szíves tájékoztatását amivel végre egy ideig kielégítette feneketlen kiváncsiságomat. Hálás köszönetem ezért. Igazán sokat segített (de tényleg).

Tisztelettel alopisz

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 03. 16:24 

Mert túlképzett volt! :roll:
Bár én a rendőralternatívát ismertem. De most már akkor se cég, se szerv, akkor... :oops: ...mi legyen?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 03. 15:17 

Bocs, de nem tudom megállni: Katasztrófavédelmi szerv! Ejha.
A paraszbácsi tojásokat vitt a vásárba, mikor karambolozott egy veszélyes anyagot szállító tartályautóval. A helyszínre többek között kivonult a katasztrófavédelmi szerv is. A visszajelzése:
- Veszélyes anyagot szállító tartályautó és tojásokat szállító autó ütközött, a vesz.anyag szállítónak semmi baja, a tojásokat szállító gkv megsérült, az összes tojása összetört. Vétel.
- Nyugtáztam. A szerv nem sérült meg? Vétel.
- Nem, az beszél. :D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 03. 14:57 

Aloisz és Eüs!
Amire tudok válaszolok:

cég: Katasztrófavédelem hivatásos szervei
Katasztrófavédelmi alaptanfolyam:
A szak által biztosított képesítés és a képesítéssel betölthető munkakörök:
Az alaptanfolyami képzés a katasztrófavédelem hivatásos szerveihez felvételt nyert állomány felkészítését biztosítja olyan mértékben, hogy a beosztásukhoz szükséges képesítési követelményekben előírt szakmai végzettség megszerzéséig felügyelet mellett tudjanak munkát végezni.
A katasztrófavédelmi szakmai beosztást ellátók részére a tanfolyam szakképesítést nem biztosít.
A nem katasztrófavédelmi szakbeosztást ellátó – gazdasági, műszaki, titkársági, jogi, személyzeti, zenészi, stb., valamint a módosított 11/1997. (II.18.) BM rendelet 2. sz. melléklet KATASZTRÓFAVÉDELEM ( polgári védelem, hivatásos állami tűzoltóság ) címszó II. besorolási osztályba tartozó, nem szakmai beosztást betöltő hivatásos állomány, továbbá a nem szakmai beosztást betöltő köztisztviselők és közalkalmazottak részére a katasztrófavédelmi alaptanfolyam biztosítja a szükséges képesítési követelmények kielégítését.

2. A képzésben való részvétel feltételei:
-legalább érettségi bizonyítvány
-a katasztrófavédelmi szervhez történt (legalább) próbaidős kinevezés

3. A tervezett képzési idő:
A képzés 2 hetes tanintézeti tanfolyamot magába foglaló 3 hónapos irányított egyéni felkészülés formájában kerül megszervezésre, ami után a képzésben résztvevők vizsgát tesznek.
A tanfolyami képzés óraszáma:79 óra
Elméleti óraszám:70 óra
Vizsga: 8 óra
Tartalékidő:1 óra

4. Tantárgyak
Tűzvédelmi ismeretek
Katasztrófa- és polgári védelmi ismeretek
Szolgálati és ügykezelési ismeretek

5 A képzés módszere
A képzés tanfolyammal és tanulásirányítással támogatott egyéni felkészülés.

BM KOK

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 03. 1:02 
Szent Tömlő őrzője

Kedves Alopisz !
(A Fórum már csak ilyen, hogy megszólítás nélkül is van lehetősége a "lakónak" bele-vélemény-nyílvánítani...másnak a dógába!!!)

De a hasonló esetek elkerülése érdekében.: (pusztán a Nazda-féle kíváncsiság kielégítése céljából is "lécci"...)
A kérdésed megválaszolása elé légyszíves annyi magyarázatot még hozzáfűzni szíveskedjél, hogy az "elmúlt két napban bárhol kerestem/ted volna, mégsem találtál/tam rá semmi választ arra", hogy mit is jelenthet az a hárombetűs(+3) kifejezés, hogy "cégnél" !?

Üdv ! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 91 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]