* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 25. 9:53

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 91 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: RTF Katasztrofavédelmi tanszék
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 02. 21:35 
pernyekergető

sziasztok!

Katasztrófavédelmi szakra jelentkeznék(levelező) 1 éves szakmai gyak.és kat.védelmi alaptanfolyammal kell rendelkezni.ez mit takar?
Kat.védelmi szervek állományában dolgozók jelentkezhetnek-csak a tűzoltók tartoznak ide?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 02. 17:03 
parázspörgető

BM KOK!

Köszönöm, hogy még szilveszter éjszakáján is képes nekem válaszolni. De: (tudom hogy rosszabb vagyok mint egy hároméves gyerek) mit rejt az a szó hogy a cégnél (nyugtasson meg hogy semmi hadkötelezettséget vagy de) :?: :?: :?:

B.U.É.K.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 31. 23:49 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Alopisz!
"Hát" (a) kötelezettség:az ösztöndíjadat a cégnél dolgozod le! :cry:

... de mosmár bUjéK... :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 31. 12:19 
Szent Tömlő őrzője

Alopiiiiiisz !

Amíg addig eljutsz/nál, más is elveheti a kedvedet..... :wink:
.... de ez a szép az egészben !
(Ha nem akarsz "életet kioltani", akkor ne olts ki, csak ments ! Ez ilyen egyszerű ! :wink: )

....hukk-hukk....
Üdv ! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 31. 12:02 
parázspörgető

Jaj Istenem ez el fogja venni a kedvemet NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!
Nem vagyok hajlandó katonai szervezethez csatlakozni
ÉN ÉLETET SZERETNÉK MENTENI NEM KIOLTANI

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 31. 11:57 
parázspörgető

Hali nazda!
B.Ú.É.K. neked is

So, ez komoly???

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 31. 11:54 
Szent Tömlő őrzője

Szia Alopisz !

Bocsi a szilveszteri "beledumálásért" de kérdésedre a Nazda-féle szösszenet: "hát"kötelezettséget jelentene! :wink:

BUÉK ! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 31. 11:47 
parázspörgető

Tisztelt BM KOK!

A különleges felvételi elvárásokról időközben tudomást szereztem, de amit említett: a képzést követő nyílatkozattétellel az azt követő szolgálatra vonatkozóan nem hallottam még, viszont erre igazán kiváncsi lennék, hogy mit foglal magában? :?: :?: :?: Ez hadkötelezettséget jelentene :?:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 31. 10:38 

Tisztelt Alopisz!
Én ugyan nem ismerem pontosan a Rendőrtiszti Főiskola felvételi rendszerét, de arra a képzésre, amelyről kérdeztél, annyit azért tudok mondani, hogy hasonlóan a többi főiskolai képzéshez, az általános és a felvételi tájékoztatóban megjelentetett különleges plusz feltételek teljesítésével kerülhetsz. Tehát egy jó érettségi vizsgával, egy jó felvételi pontszámmal, egy egészségi és fizikai alkalmassággal és egy nyilatkozattétellel, hogy vállalod a képzést követő "szolgálatot".
Nem kell semilyen alapismereti tanfolyam, csak a főiskolai felvételhez szükséges pontszám.
Hogy mi lesz belőled, és hova juthatsz e végzettséggel, azt sajnos nem tudom, de van egy közmondás a marsallbotról, ami (mint mindenki Te is) a zsebedben hordozhatsz. 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 30. 14:34 
parázspörgető

Na erre is rátaláltam...

BM KOK!

segítenél nekem???
Szóval: az én gondolatmenetemet is a RTF katasztrófavédelmi szakja izzította be. Namost első kérdeésem ezzel kapcsolatban , hogy én hogyan kerülhetek be... mehetek e egyáltalán rögtön a középiskola útán vagy el kell végeznem a katasztrófavédelmi alaptanfolyamot? A Gál Péterrel volt szerencsém beszélni aki azt monta, hogy ezt is csak állami szinten szerezhetem meg. Továbbá, ha lennék akkora szerencsés ember, hogy oda bejutnék és el végezném akkor mit tehetnék??? (tudom kissé morbidnak hangzik a kérdés föleg most de ezzel a papírral például eljuthattam volna e Ázsiába?)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 26. 13:11 
hamutipró

Köszönöm a gyors tájékoztatást. Remélhetőleg az érettségi után itt végzettek és az OKF-en vagy MKI-kon elhelyezkedők nem fognak ellenállhatatlan ingert érezni a tűzoltóságok szakmai felügyelete iránt.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: RTF Katasztrófavédelmi tanszék
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 26. 10:55 

Idézet a korábban közzétett felvételi tájékoztatóból:

"A főiskola eredményes befejezése esetén katasztrófa-menedzseri képesítést szereznek. Ez a katasztrófavédelmi igazgatásban (Országos Főigazgatóság, megyei igazgatóságok, minisztériumok, országos hatáskörű szervek védelmi szervezeti egységei) illetőleg a veszélyes és a kiemelten veszélyes tevékenységet folytató gazdálkodó szerveknél szakmai irányítói (beosztotti) tevékenység ellátására ad szakmai képesítést. "

Tehát nem kapnak tűzvédelmi végzettséget, ergo, Ők végzettségüknek megfelelően katasztrófavédelmi feladatokat láthatnak el.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 26. 9:48 
hamutipró

Tisztelettel érdeklődnék, hogy a kat.véd. szak elvégzése milyen tűzvédelmi képesítésnek felel meg?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 26. 8:05 

Tisztelt Jackie!
Válaszom röviden: ebben az évben nincs esély, de a "valaha" állítás már nem igaz! :?
Hallomásból szerzett ismereteim szerint csak akkor inditható levelező szak, ha már nappalin működik.
Tehát türelem, ha az idén beindul az RTF katasztrófavédelmi szervező nappalin, akkor a következő években már levelezőt is indíthat.
(aki e szabályt pontosabban tudja az e infót pontosítsa!)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: RTF Katasztrófavédelmi tanszék
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 24. 22:33 
vízpocsékoló

Idézet:
A szeptemberben induló képzés egyenlőre még csak nappali tagozaton működik.

Ez azt jelenti, hogy aki levelezőre jelentkezik, annak esélye sincs arra, hogy ennek a szaknak valaha is a közelébe kerüljön? :?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: RTF Katasztrófavédelmi tanszék
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 20. 11:25 

TÁJÉKOZTATÓ
a Rendőrtiszti Főiskolán induló
Katasztrófavédelmi Szakról

Az oktatási miniszter engedélye alapján a 2004/2005-ös tanévtől megkezdi a működését a Rendőrtiszti Főiskolán a katasztrófavédelmi szak. A szeptemberben induló képzés egyenlőre még csak nappali tagozaton működik. A képzés időtartama hat félév.

A jelentkezés feltétele az eredményes érettségi vizsga. A felső életkorhatár 30 év.
A felvételi tantárgyak a magyar nyelv és irodalom, valamint a történelem. A vizsga írásban történik, anyaga a középiskolai tananyag. Az eredményes írásbeli vizsgát követően a jelentkező egészségügyi és fizikai alkalmasságát is ellenőrzik.

A jelentkezést – a felsőoktatási intézményekre meghatározott feltételek szerint a Rendőrtiszti Főiskolára (Budapest, XII. Farkasvölgyi út 12. 1525 Budapest, Pf. 27.) lehet benyújtani 2004. március 1-ig.

A három év során a hallgatók részletesen megismerik a katasztrófák elhárítására vonatkozó elméleti és gyakorlati témaköröket, valamint az ezekkel összefüggő általános műveltségi és alapozó tárgyak tananyagát. Betekintést kapnak az etika, a logika, a politológia és a szociológia egyes alapvető ismereteibe, idegen nyelvet tanulnak. Áttekintést nyernek az állam- és jogtudományokba való bevezetésről, a büntető- és a polgári jogról, az alkotmányjogról, a közigazgatási jogról, a nemzetközi jogról, a pszichológiai és a pedagógiai, számítástechnikai, valamint a vezetési és szervezési ismeretekről.

A katasztrófaelhárítási elméleti ismeretek körében a hallgatók foglalkoznak a katasztrófaelhárítási szakismeretekkel, az igazgatási és jogi ismeretekkel, a technikai ismeretekkel, a katasztrófa menedzsmenttel, a katasztrófák megelőzésével, az ágazati katasztrófaelhárítási ismeretekkel, a polgári védelmi és a tűzvédelmi szakismeretekkel, a nemzetközi katasztrófaelhárírási joggal, a katasztrófaelhárítási, felkészítési ismeretekkel, a katasztrófaelhárítás információs és finanszírozási, valamint a beavatkozási rendszerével és a katasztrófák következményeinek felszámolásával.

A hallgatók két alkalommal egy-egy hónapos nyári gyakorlaton vesznek részt. Tanulmányaik befejezésekor szakdolgozatot készítenek, és három tárgyból tesznek záróvizsgát.
A főiskola eredményes befejezése esetén katasztrófa-menedzseri képesítést szereznek. Ez a katasztrófavédelmi igazgatásban (Országos Főigazgatóság, megyei igazgatóságok, minisztériumok, országos hatáskörű szervek védelmi szervezeti egységei) illetőleg a veszélyes és a kiemelten veszélyes tevékenységet folytató gazdálkodó szerveknél szakmai irányítói (beosztotti) tevékenység ellátására ad szakmai képesítést.

Ez az alapképzés a magyar oktatási rendszerben először indul. Lehetőség van a további képzésre és főiskolai végzettség mellett egyetemi szintű tanulmányok folytatására, illetőleg a szakirányú posztgraduális képzésben való részvételre is.

Rendőrtiszti Főiskola
Katasztrófavédelmi Tanszék

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 91 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]