* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 25. 9:55

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 478 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 17. 19:04 
Szent Tömlő őrzője

Kedves Riam!
Igazad van föleg rajtatok mulik hogy el e éritek céljaitokat.
Azt irják sokan hogy a nök csak 25 kilogrammot emelhetnek javaslom ezek az urak nézzenek be egy logissztikai központba ahol a dolgozok nagy része hölgy és nem csak 25 kg-mot mozgatnak meg.
Hát tessék ki állni a célokért lehet levelet irni a Belügyminiszter assonynak. Minden esetre sok sikert minden leendö tűzoltóhölgynek!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 17. 9:25 
csizmás kandúr

Kedves Hölgyeim, és -természetesen - Uraim!

Igazából beszélünk, beszélünk, beszélünk, de nem cselekszünk. Szerintem, rajtunk, hölgyeken múlik az, hogy sikerül-e bekerülnünk a hivatásos állományba. Ha összefogna a tisztes számban megjelent hölgykoszorú, akkor elérhetnénk. Főleg, hogy most kezünkre játszik az is, hogy Belügyminiszter asszonyunk van. :D Talán együttérez velünk.
Emellett ma már katonának, és rendőrnek is mehetünk. Akkor miért ne mehetnénk tűzoltónak?!
Várom a véleményeket. :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: :)
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 15. 20:29 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Sziasztok Bajtársak és Léányzók!

Mint hivatásos nagy örömmel fogadnánk a női tűzoltókat :lol: , de ez sajnos nem rajtunk múlik! :cry:

Így hát marad nekünk és nektek lányok a remény, hogy egyszer Ti is itt dolgozhattok velünk. (vagy nem csak dolgozhattok :oops: )

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 13. 18:32 
kapocspárkulcs tekergető

Ajánlom a Nők a hivatásos állományban topikot, ott részletesen körbe van járva a téma.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 13. 14:03 
lángterelgető

Az utóbbi időben több hozzászóló is irja ezt a 20-25 kg-t, mint a nők által emelhető súlyhatárt. Ez hol van szabályozva? Szerintem rengeteg foglalkozás van, ahol ezt jóval meghaladják( pl nővérek ). Miért pont a tűzoltóknál lenne ez a határ?
Tisztelettel: papp istván

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 12. 23:02 
csizmás kandúr

Ez eléggé érdekes egy téma már csak azért is mert pl.: amerikában lehetnek a nők tüzoltók igaz ott mások a törvények is meg minden...
de nézzük meg a magyar honvédséget ahol mostmár sajnos, szerencsére(mindenki döntse el) nincsenek sorkatonák de vannak hivatásosok ahol lehetnek a nők katonák ez eddig rendben is van de amikor voltak lenn nálunk futni 5km-ert megkérdeztem a foszerkámat menyi az ALAP felszerelés mármint sulyra zt az egyszerű választ kaptam ,hogy 25kg ami pont anyi amit egy nő emelhet de ez még csak az alap akkor ehez vegyük még hozzá a ruhának a sulyát ami nem sok de az is nyom valamenyicskét eddig is okde akkor még nincsen a kezükben puska amivel lövöldözhetnének ez már joval nehezebb mint a megengedett
na meg akkor még nézzük azt is a szemünk elött ,hogy nem csak alap felszereltséggel mennek a nők ill. puskával

Szoval 1 szó mint száz (megint csak enyit tudok mondani) a nők joval több sulyt visznek mint kéne és ez nem csak a honvédsségnél van igy hanem a többi munkahelyen mondjuk a kohokban stb.
Naszovel ha máshol megengedik ill. nem bej ha cipekednek a nők akkor a t.ü-n miért kivételeznek

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 07. 20:29 
pernyekergető

Sziasztok!
Én drukkolok minden lánynak,aki tűzoltó akar lenni!Szerintem ha valaki elszántan küzd érte,akkor sikerülhet..Én speciális mentő szeretnél lenni minden áron,és mindent meg fogok tenni annak érdekében hogy ez sikerüljön..szóval Hajrá CSajok!!!! :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 24. 18:29 
tömlőszállító

Régen nem volt már hozzászólás de nem marad bennem:
nálunk is vannak lányok igaz nem vonulnak mert nincs rá szükség, de a belszolgálatot kiválóan látják el. Figyelmesebbek mint némely kolléga sokat tudnak benntről segíteni egy-egy esetnél.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 10. 22:09 
pernyekergető

Köszönöm Parancsnok Úr a kimerítő választ, és kívánom, hogy az anyagi gondok miatt se kelljen "főni a fejének"! (És máskor igérem óvatosabb leszek!)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 10. 15:38 
tűzkakas-idomár

Hét hölgy végezte el a tanfolyamot és tett a férfiak szintjével azonos, sikeres vizsgát, most jön az orvosi és a gyakorlatok. Ez egy folyamat és nem egy hirtelen ötlet szüleménye, már 1993 óta foglalkozunk hölgyekkel, havi rendszeres foglalkozásokra járnak, képzéseken vesznek részt, és minden évben CTIF versenyeken szerepelnek országos 4-6 helyezettek. Átlagosan 20-25 fő a létszámuk. Eseményekre is kezdtek kijárni, de főleg a bevetésen résztvevők ellátását, ésa háttér munkát segítették, és bekapcsolódtak a híradós feladataiba. Köztestületnél, kell a képzettség és az orvosi, és nálunk a gyakorlati tudás nagy szerepet játszik, és ami még nálam nagyon fontos a személyvédelem. Így most főleg anyagi gondjaink vannak, mert újabb 15 alapfokú tanfolyamot végzett tűzoltónak kell bevetési védőfelszerelés. Ha van rá igény, majd tudósítok, mi történt a hölgyekkel. Az anyakönyvi nevem sokkal hosszabb, ezért használom a hívónevemet.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 10. 13:55 
pernyekergető

Köszi Otetk, de én pusztán csak érdeklődtem a "női szakaszról", nekem bőven elég, hogy tűzoltó feleség vagyok. Hallok így is elég szörnyűséget, én nem bírnám a kiképzést, épp ezért becsülöm annyira a tűzoltókat, (főleg az önkénteseket), úgyhogy további jó munkát MINDENKINEK.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 09. 17:35 
kapacsmester

Zaci!

Ne kesered el, nálunk ÖTE -nél van képzett vonulós önkéntes tűzoltó lány. Az is igaz, hogy gyengébb kiadású férfi társait le is körözi. Fizikai adotságai is ilyenek. Az elhivatottság nála nagyon erős.

tk20

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 09. 15:57 
tűzkakas-idomár

Zaci!
Ha megbántottalak, kérlek ne haragudj. :cry: Azt azért tudnod kell, nem rajtad mulatoztam, hanem a jelenségen. Mégpedig azon, hogy nem tudjuk, hogy az álnevek kit takarnak. Van aki a saját nevén fórumozik, van akiről sejteni látszik pl. a beosztása, van aki meg végképp homályba burkolódzik. És ez jól is van így.
:lol: Az még azért előfordulhat (főleg a homályba burkolózóknál), hogy egy-egy hozzászólás jól derékon rúg valakit :lol:
Zaci! Szerintem Te nem rúgtál derékon senkit. :roll:

Szia. VK

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 09. 14:23 
pernyekergető

Na jó elismerem először, több mint kellemetlenül éreztem magam...., de így utólag olvasva, tényleg vicces. Témánál maradva: szerintem, jó ha a nők is kipróbálják magukat, aki szívvel-lélekkel csinálja és van elhivatottsága, az úgy is bírni fogja a terhelést, aki nem az föladja. A női egyenjogúság úgy is mindenhol utat tör. Szívem szerint jó lenne ilyen lelkes anyákat, feleségeket látni, de sajnos a család és gyerekek egyre jobban szorulnak hátra, és a nők inkább a munkahelyekben látnak kihívást. Persze tisztelet a kivételeknek, van aki mindkettőt jól csinálja!!
Jó munkát mindenkinek, neked Károly további örömteli napot!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 09. 13:06 
tűzkakas-idomár

Persze, persze.... honnan is tudhattad volna. E miatt egy percig sem érezd kellemetlenül magad. (remélem nem tartasz infantilisnek, de azért nekem még mindig rohadtul tetszik :lol: )
Node, félre a tréfát.
Szerintem a tűzoltói mesterséget nem a hölgyeknek találták ki. A közvélemény kívülről látja a tűzoltók munkáját. Amit ebből látnak, éreznek, tapasztalnak annak következménye a rokonszenv, az átlagon felüli társadalmi elismertség. Önfeláldozó módon menteni emberi életet, az emberek vagyonát, segíteni a bajbajutottakon, rendkívül felemelő érzés (lehet). Mondom ezt annak ellenére, hogy egy másodpercig sem vonultam. (viszont becsülöm őket, de nagyon)
De!! Tud e a közvélemény pl. arról, hogy 50 év feletti életkorú vonulós tűzoltó olyan ritka mint a fehér holló? Nem lustaságból mennek ám nyugdíjba (nem ritkán eü. nyugdíjba), hanem azért, mert rendkívüli módon elhasználódik a szervezetük. Munkájuk során igen gyakran találkoznak olyan esetekkel, amelyeket egy életen át cipelnek a lelkükben. És ez bizony nem csak az egészségüket, hanem a lelküket is alaposan "összegyűri".
Lehet, hogy konzervatív vagyok, de ha a lányom tűzoltó akarna lenni, lebeszélném róla. :oops:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 09. 12:07 
pernyekergető

Örülök, hogy vidámmá tettem a napod! (Elnézést kérek, de fogalmam se volt, hogy pont a parancsnoknak címeztem a kérdést, nekem a válaszból nem volt egyértelmű. De minden elismerésem neki, nem lehet könnyű dolga, és persze egyik félnek sem.) Viszont a kérdésre nem kaptam választ, azt most már tudom, hogy a parancsnoknak "főhet a feje", de ti többiek, hogy álltok a női vonulós tűzoltókhoz? (Úgy általában, és a helyi kolléganőkkel kapcsolatban.)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 09. 10:32 
tűzkakas-idomár

Kedves Zaci!!!!

:lol: :lol: Gyönyörűen beletaláltál. A Kőszeg 20-as maga a parancsnok :lol: :lol:

Hm.... az élet ilyen. Bocsáss meg érte, de azóta is egyfolytában ezen röhögök :lol: (nagyon tetszik !!!!!)

Üdv. VK

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 08. 19:37 
pernyekergető

Köszi Firefila az infót, de nem nagyon lehet hallani a médiában (meg sehol) a vonulós női tűzoltókról. Kedves Kőszeg20, ezek szerint a híradó nálatok járt. Nem volt nagyon lelkes a parancsnokotok, a riporter meg is jegyezte, hogy arról nem is nyilatkozott mikor mennek a tűzoltó hölgyek tűzhöz. Még egy kérdés: ti,hogy álltok ehhez a kérdéshez?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 08. 15:11 
tűzkakas-idomár

Fő is a parancsnokuk feje, eddig csak kopaszodott és őszült, de mi jőn még ! :radobbent:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 08. 14:39 
vízpocsékoló

Zaci !

A hír részben igaz, úgyanis nem csak önkéntes tűzoltók hanem hívatásos tűzoltók is lehetnek nők vonulós tűzoltói beosztásban, csak az elhelyezésük nincs bíztositva. De már a 90'-es évek végén a Pomázi Önkéntes Tűzoltóságnál is volt vonulós női tűzoltó, sőt még elötte a 80'-as években is voltak, igaz inkább sérülések esetén, álpolási feladatokkal voltak megbízva. Hivatásos állományú vonulós tűzoltók pedig a fővárosban a IX. Doktorral vonulnak, mint egészségügyi csoport.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 08. 12:00 
pernyekergető

Tegnap este a (MTV1-en) Híradóban volt, hogy most már az önkéntes tűzoltó nők is vonulhatnak. Eddig nem is mehettek ki tüzet oltani? Gratulálok a kitartásukért, hogy sikerült elérniük a vonulást, és sok sikert a munkájukhoz. (De gondolom, még lesz miért harcolni!)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 23. 13:03 
tűzkőről pattant

Köszi a meghívást, még gondolkozom rajta!! :o

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 23. 9:26 
tömlőszállító

Köszönöm!
Akkor inkább maradnék az előre megbeszélt időpontnál!
Hívlak majd és megbeszéljük, hogy mikor lenne aktuális!

Üdv,
Nicole

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 23. 9:11 
pernyekergető

Köszönöm a meghívást, de sajnos nem tudok elmenni a bulira.

Nicole!

Ha pénteken jössz, akkor egy kicsit mozgalmasabb a szertár a Lánglurkóktól, de nem akadály, mert remekül oldanak meg önálló feladatokat.
Egy előre megbeszélt időpont esetén nyugisabb körülmények között lehet beszélgetni.
Rád bízom a választást!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 22. 20:05 
Szerkesztő

Kedves Rebi és Kipawa!

A megbeszélésre remek alkalom lenne az évzáró bulink:
http://langlovagok.hu/programok/c7evzaro041126.shtml

Nicole alapból hivatalos rá, várunk titeket is szeretettel.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 478 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]