* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2018. jún. 18. 13:45

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 419 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05. 12:54 
Szent Tömlő őrzője

Az egészségi vizsgálatok

6. § (1) Az egészségi alkalmassági vizsgálatokat az orvostudomány mindenkori állásának megfelelően, a szakmai irányelvek figyelembevételével, az ,,Alkalmassági követelmény''-ekben rögzített kritériumok figyelembevételével kell végezni.
(2) Az egészségi alkalmassági vizsgálatnak ki kell terjednie:
a) a bőr és látható nyálkahártyák, fogazat, garatképletek, a keringési, légzési, hasi és érzékszervek, valamint az idegrendszer, az ízületek, az izomzat és a csontrendszer vizsgálatára;
b) az esetleg fennálló testi és szellemi fogyatékosságokra;
c) az általános belgyógyászati vizsgálatok mellett az indokolt mértékű ideggyógyászati, fül-orr-gégészeti, bőrgyógyászati, szemészeti, mozgásszervi szakorvosi vizsgálatokra;
d) EKG, szükség esetén kardiológiai vizsgálatra;
e) hallásvizsgálatra;
f) laboratóriumi vagy más diagnosztikus vizsgálat elvégzésére;
g) az alkohol-, gyógyszer-, kábítószer-függőség esetleges jeleinek megállapítására.
(3) A vizsgálatot kérő fegyveres szerv által megjelölt beosztásokba jelentkezők, kinevezésre kerülők esetében a (2) bekezdés szerinti vizsgálatok mellett terheléses EKG-t, egyensúlyvizsgálatot, a gerinc szűrő jelleggel történő röntgenvizsgálatát és légzésfunkciós vizsgálatot is kell végezni.
(4) A megfelelő döntés kialakításához szükség esetén egyéb kiegészítő vizsgálatok, a speciális munkakörök, szolgálati beosztások esetében célzott jellegű vizsgálatok is elvégezhetők.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05. 12:35 
vízpocsékoló

Sziasztok!
Kösy Gabi!Úgy néz ki a fizikai szintfelmérő sikerült!:-)
A konkrét orvosi vizsgálatokról viszont nem tudok semmit :-( :-k

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Egészség..
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05. 8:13 
Szent Tömlő őrzője

Hol van már a BM.kórház......a civil orvos nem foglalkozik a tetkóval..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: tetkó
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05. 8:05 
vízpocsékoló

Aha, hát remélem nem lesznek olyan emberevő fejű orvosok a Bm-kórházban hogy emiatt nem alkalmasnak nyílvánítanak, mondjuk igen amiket leírtatok akkor ezek szerint lehetséges. Én pl nem a fővárosban szeretnék tüzoltó lenni, hanem vidéken, valahogy csak megtudom majd magyarázni, hogy ne függjön a tetkó miatt az egész:( és ha visszamegyek a tüzoltóságra ahova szeretnék, megmutatom a papírt hogy csak a tetkóra mondták egyedül hogy gáz, akkor talán még felvehetnek. Mert pl tudom hogy ahova mennék ott 9-10 embert akarnak felvenni idén, de a fizikain meg csak 8-an mentünk eleve át, tehát mér igy is kevesebben lesznek, ha mindenki átmenne, remélem ők is igy gondolják majd.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05. 7:51 
kapocspárkulcs tekergető

Helló mindenki

arról lehet szó, hogy kissebb parancsnokságokon, ahol vadászni kell az embert, ott felebbezés után /amenyiben sikeres volt/ a parancsnok egyéni megítélésébe tartozik hogy felveszi e az illetőt vagy sem. Na most ha nincs ember akkor nyilvánvaló. A nagy parancsnokságokon van kiből válogatni ezért a felebbezés csak húzza az időt és a végén más kerül be.
A tetoválás mindekori témája és mérete illetve elhelyezkedése a döntő abban hogy alkalmast kap e valaki vagy sem. Nyilván te sem szeretnéd ha olyan rendörtől vagy tűzoltótól függne az életed akin neadjisten horogkerszt van tetoválva. ezen kívül még nagyon sok olyan kétes jelentésű tetoválás van ami nem lehet megengedett. A nonfiguratívakkal van a legkevesebb baj. Ha a tetoválás ruhában rejtve van mint nálam is /a vállamon van/ akkor alkalmast adnak de ráírják a papírra.
Hy

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04. 23:29 
kapocspárkulcs tekergető

Istenem... [-o< szerintetek hány évnek kell még eltelnie hogy, ne a tetoválás alapján legyen eldöntve hogy valaki alkalmas e tűzoltónak.
Ekkora baromságot :fal:
De sajnos így van... jelenleg ez a gondolkodásmód van érvényben.
Viszont ha már felvesznek kivarrathatod magad, bár még lehet hogy ez ellen is kitalálnak valamit.
Szerintem kb a tűzoltók 15-20%-nak van tetkója (beleértve magamat is)
...lehet hogy lassan el kell távolíttatnunk a gyönyörű tetkóinkat??? :-k [-(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Sziasztok!
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04. 22:23 
tűzkőről pattant

britishman írta:
kopasz írta:
Remélem tudtok nekem pár dolgot mondani arról, hogy mire készüljek :???: Fizikaim megvolt, Egerben a kis egészségügyi az is. Most fogok menni majd a Bm-kórházba. Komolyabbról nem tudok szerencsére hogy gondom lenne, csak remélem ti tudtok mondani rá valamit, hogy mit várhatok, mert az egyik alkaromon van egy elég nagy tetkó, meg a vérnyomásom tuti hogy magas lesz, amugy soha nem szokott, de nagyon szeretnék tüzoltó lenni , izgulok az orvosi miatt nagyon, nehogy ezen bukjon el az egész és tuti hogy magas lesz. Nem tudom hogy ezekről mi a tapasztalat. Előre is köszi az infot.

Hy kopasz,

Ne aggódj a vérnyomásod miatt, már sajnos a tetoválás miatt sem leszel alkalmas.
Ha az alkaron van tetoválás és makk egészséges vagy akkor is nagyon nehezen adnának alkalmast, hát még ha találnak egy iciri piciri pidurka problémát:((
Nem akarom elvenni a kedved deerre számíthatsz. Velem is jött egy srác neki is volt az alkarján tetkó. Moindtam is neki hogy ezen már el is bukott, nem hitte el. Hát sajna elbukott. Lehet fellebbezni, talán meg is nyered de addigra kifutsz az időből. Mindenesetre sok cseresznyét, de fel ne mondj.....

Hi!

A tetoválásról annyit, hogy az eskütételen (jun.30. Hősök tere), nem egy alkarján szétvart újonccal találkoztam.
Néztem is nagyokat.
:shock:

Üdv!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Sziasztok!
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04. 19:27 
kapocspárkulcs tekergető

kopasz írta:
Remélem tudtok nekem pár dolgot mondani arról, hogy mire készüljek :???: Fizikaim megvolt, Egerben a kis egészségügyi az is. Most fogok menni majd a Bm-kórházba. Komolyabbról nem tudok szerencsére hogy gondom lenne, csak remélem ti tudtok mondani rá valamit, hogy mit várhatok, mert az egyik alkaromon van egy elég nagy tetkó, meg a vérnyomásom tuti hogy magas lesz, amugy soha nem szokott, de nagyon szeretnék tüzoltó lenni , izgulok az orvosi miatt nagyon, nehogy ezen bukjon el az egész és tuti hogy magas lesz. Nem tudom hogy ezekről mi a tapasztalat. Előre is köszi az infot.

Hy kopasz,

Ne aggódj a vérnyomásod miatt, már sajnos a tetoválás miatt sem leszel alkalmas.
Ha az alkaron van tetoválás és makk egészséges vagy akkor is nagyon nehezen adnának alkalmast, hát még ha találnak egy iciri piciri pidurka problémát:((
Nem akarom elvenni a kedved deerre számíthatsz. Velem is jött egy srác neki is volt az alkarján tetkó. Moindtam is neki hogy ezen már el is bukott, nem hitte el. Hát sajna elbukott. Lehet fellebbezni, talán meg is nyered de addigra kifutsz az időből. Mindenesetre sok cseresznyét, de fel ne mondj.....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04. 17:14 
Szent Tömlő őrzője

Márti H.Ö.T.E!

http://forum.langlovagok.hu/viewtopic.p ... sc&start=0

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04. 16:40 
vízpocsékoló

Sziasztok!!
Az öcsém is jelentkezett hivatásosnak,holnap megy fizikai szint felmérőre,remélhetőleg sikerül neki...az érdekelne h.miből áll az orvosi alkalmassági vizsgálat??Előre is kösy a segítséget! :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Sziasztok!
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04. 15:22 
vízpocsékoló

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 26. 22:56 
pernyekergető

T Xarai!
Csak lábjegyzetbe: -király az új aláírásod.
Hogy tetszett a mai és tegnapi légzős gyakorlat?
Más előző életedbe voltál sorkatona, hogy teszik napok óta az alaki foglalkozás? Mielőbbi válaszokat messze még a hajnal......

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: egészs.....
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25. 20:18 
Szent Tömlő őrzője

Mert nem mindegy a tűz színe......réz ég e vagy arany,aluminium vagy magnézium,kén vagy só...persze benyalok,ha ezt bárhol oktatnák gyakorlati szinten....nincs is hozzá anyag,na jó,a só megoldható...Volt petróleumban elrejtett fémnátriumunk,amit hasznosan használtunk,aztán letiltották,mert,hogy sokkot okoz.Főleg az IFA alá bújt alez. úrnak.Ha belehaltok sem írom ki a nevét a r.gyereknek,aki sikeresen végezte a tanfolyamot,és ennek ellenére ki kellett volna baxnom,mert,hogy tériszonya van....Bizonyításképpen egy vihar utáni rendrakáshoz kimászattam a tetőre(persze bekötve)és nem vallott szégyent és elmondtam a véleményemet az egészről...Xarok arra,hogy ezek után ,hogy néztek rám felülről az "istenek",de a srác a mai napig szeretett kolléga.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25. 19:07 
tűzkőről pattant

canis írta:
Neem! Én meg főleg nem verném át, mivel nem én szeretnék tűzoltó lenni. De nagyjából tudom miről van szó, volt szerencsém a Bm korházhoz /háromszor/. De igazából még mindíg nem kaptam választ az alap kérdésemre. Rendőröknél alkalmas lehet valaki attól, hogy van egy kis látásélesség problémája, de tűzoltóknál??? Csak az első válasznál kicsit fura volt , hogy elég a számokat elolvasni, nem egy ismerősöm van akinek gyenge szemüvege van és gyönyörűen elolvassa a táblát végig /optika nélkül/.

A BM Kórházba az alkalmassági vizsgálaton nem lehet betanulni a számokat, egyrészt amíg bent vagy nem engedig, hogy tanulgasd, másrészt olyan tábla van ami lapozható (tehát változtatható) számsort produkál.
A Tűzoltóságnál a látásnak tökéletesnek kell lenni, hogy megkapd az alkalmasságot.
A szemet az olvasás után alaposan átnézik, de szerintem, ha nincs hiba az olvasásban, tehát lát az ember, és nem színtévesztő, akkor sikerülhet a szemvizsgálat.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24. 0:40 
vízpocsékoló

Neem! Én meg főleg nem verném át, mivel nem én szeretnék tűzoltó lenni. De nagyjából tudom miről van szó, volt szerencsém a Bm korházhoz /háromszor/. De igazából még mindíg nem kaptam választ az alap kérdésemre. Rendőröknél alkalmas lehet valaki attól, hogy van egy kis látásélesség problémája, de tűzoltóknál??? Csak az első válasznál kicsit fura volt , hogy elég a számokat elolvasni, nem egy ismerősöm van akinek gyenge szemüvege van és gyönyörűen elolvassa a táblát végig /optika nélkül/.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 23. 22:05 
pernyekergető

T Canis!
Nem tudom hogy hol lenne az eü alkalmassági vizsgálatod (uyge az eüben minden változik) a bm kórházba a szemész főorvos asszonyt nem tudod átverni ott nincs olyan, hogy betanulod a táblát.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 23. 20:36 
vízpocsékoló

Üdv mégegyszer mindenkinek!

Ha jól értem, aki eltudja olvasni a "vízus" táblán a számokat ill. betűket az már alkalmas lehet?! Az az igaszság , hogy ezt bárki bármikor betanulhatja, nem tudom elképzelni, hogy csak ennyiből állna a szemvizsgálat, na meg ott van az említett kódszám a jogosítványban, ami a korlátozást jelzi.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: eü alkalmasság
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 23. 8:06 
tűzkőről pattant

canis írta:
Üdvözlet mindenkinek!

Érdeklődni szeretnék, hogy ha valaki szemüveges /a jogsiba is bele van írva a korlátozás/, de a látásélesség romlása viszonylag csekély, értem ez alatt, hogy -1.5-es illetve -0.5-es szemüveget kell/ene/ hordania az eü alkalmatlanságot jelent-e tűzoltóéknál?Ha pedig mindenféleképpen kizáró ok a szemüveg, alkamassá válhat a jelentkező lézeres szemműtét után? Ha valaki tudna ezekre válaszolni azt nagyon megköszönném!

Ha a számokat el tudod olvasni szemüveg nélkül, és nem vagy színtévesztő. Akkor sikerülhet a szemvizsgálat. Egyéb esetben kizáró ok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: egészség....
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 22. 22:43 
Szent Tömlő őrzője

Hali!Szerény tudásom szerint a "pot"=az a potenciális ,lehetséges,a non.pot, értelemszerűen...... :-(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: eü alkalmasság
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 22. 22:26 
vízpocsékoló

Üdvözlet mindenkinek!

Érdeklődni szeretnék, hogy ha valaki szemüveges /a jogsiba is bele van írva a korlátozás/, de a látásélesség romlása viszonylag csekély, értem ez alatt, hogy -1.5-es illetve -0.5-es szemüveget kell/ene/ hordania az eü alkalmatlanságot jelent-e tűzoltóéknál?Ha pedig mindenféleképpen kizáró ok a szemüveg, alkamassá válhat a jelentkező lézeres szemműtét után? Ha valaki tudna ezekre válaszolni azt nagyon megköszönném!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 21. 10:43 
szikracsapkodó

Sziasztok!!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, akkor elkullogok fogorvoshoz és kérek egy időpontot. Mégegyszer nagyon köszönöm!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 21. 10:31 
pernyekergető

Alamo írta:
Szép Estét Mindenkinek!

Nagy szükségem lenne a válaszotokra!!!! A frontális fogaim közül az egyik törött. Voltam már fogorvosnál, ő azt mondta ebből nem lehet probléma mert az alsó ajkam miatt teljesen egészséges, messziről nem is látszik, hogy le van hasadva csak közelről. A doki azt mondta hogy ha úgy van mennyek vissza és akkor koronát rakunk rá... A kérdésem hogy rakassak- e rá koronát és így mennyek biztosra, vagy ez az orvosi vizsgálaton nem probléma???

Ezerköszönet a válaszokért!!!!! Előre is köszönöm!!!!

Szerintem menny biztosra, szerződéses katonáknál is nézik, irány a fogorvos és te is megnyugotsz.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 21. 5:50 
Szent Tömlő őrzője

Én a te helyedben a biztosra mennék. Kellemetlen ilyen kis dolog miatt egy "nem alkalmas" minősítést kapni...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 20. 23:10 
szikracsapkodó

Szép Estét Mindenkinek!

Nagy szükségem lenne a válaszotokra!!!! A frontális fogaim közül az egyik törött. Voltam már fogorvosnál, ő azt mondta ebből nem lehet probléma mert az alsó ajkam miatt teljesen egészséges, messziről nem is látszik, hogy le van hasadva csak közelről. A doki azt mondta hogy ha úgy van mennyek vissza és akkor koronát rakunk rá... A kérdésem hogy rakassak- e rá koronát és így mennyek biztosra, vagy ez az orvosi vizsgálaton nem probléma???

Ezerköszönet a válaszokért!!!!! Előre is köszönöm!!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 19. 14:33 
kapocspárkulcs tekergető

Helló mindenki,

Most voltam orvosin a bm kórházban. Volt ekg, labor /pisi/ Belgyógyászat, / ő nézi a tetkót a fogakat, a súlyt magasságot, mozgásszerveket/ neurológia, szemészet, fül orr gégészet + hallásvizsgálat.
Több emberkének 3d-nél rosszabba szeme arra azt írták hogy non pot. Akinek látható helyen volt tetoválása Pl /alkar/ arra is azt írták hogy non pot. A többire ráírták hogy Pot. Hogy mit jelent azt nem tudom de szerintem azt hogy alkalmas és nem alkalmas. Egyébként nem volt gáz. Ez is csak egy futószalag.....

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 419 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]