* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 19. 5:18

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 419 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Egészségügyi követelmények
HozzászólásElküldve: 2016. nov. 06. 14:19 
Szerkesztő

pett95 írta:
Üdv! Ha minimális látáskárosulásom van, akkor kontaktlencse használatával jelentkezhetek tűzoltónak? Köszönöm előre is a választ!

57/2009. (X. 30.) IRM–ÖM–PTNM együttes rendelet
http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c ... 900057.IRM

Érzékszervek betegségei (054–074)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. nov. 05. 23:29 
vízpocsékoló

Üdv! Ha minimális látáskárosulásom van, akkor kontaktlencse használatával jelentkezhetek tűzoltónak? Köszönöm előre is a választ!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. okt. 26. 16:33 
vízpocsékoló

Harley írta:
tamas1995 írta:
Volt egy műtétem kb 1 évvel ezelött , kaptam 1 csavart a vállamba az orvos azt mondta még műtét előtt hogy ismét teljes életet élhetek és vissza mehetek sportolni na ez így is lett minden rendben van a műtét jól sikerült a vállam ismét a régi ! Az orvos írásba is adta hogy minden jó és minden rendben lett magyar származású külföldi doki műtött él sportolókat rak rendbe ! Szerintetek a műtét miatt lehetek még tűzoltó szakorvosi véleményem is van hogy a vállam teljes mértékben terhelhető és 100%-os

Ezt a részt kezd nézegetni:

7/2009. (X. 30.) IRM-ÖM-PTNM együttes rendelet
"Kulcscsont, lapocka, felkarcsont, orsócsont, singcsont, kéztőcsontok, kézközépcsontok, a kéz ujjpercének törése. Váll, könyök, csukló és kézujjficam. Váll, felkar, könyök, alkar, csukló és kéz rándulása és húzódása. Váll, felkar, könyök, alkar, csukló, kéz, kézujjak nyílt sebe. A felső végtag ereinek sérülése. A felső végtagok törésének, nyílt sebének, idegei sérülésének késői hatásai. Váll, felkar, könyök, alkar, csukló, kéz, ujjak felületes sérülése. A felső végtag zúzódása. A felső végtag összenyomatása. A vállöv és a felső végtag idegeinek sérülése."

Amúgy a fő kérdés, bírsz huzamosabb ideig 40 kilót a hátadon?

Igen bírok , megy vele minden nem szokott fájni szoktam végezni keményebb fizikai munkát is

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. okt. 26. 16:33 
vízpocsékoló

Harley írta:
tamas1995 írta:
Volt egy műtétem kb 1 évvel ezelött , kaptam 1 csavart a vállamba az orvos azt mondta még műtét előtt hogy ismét teljes életet élhetek és vissza mehetek sportolni na ez így is lett minden rendben van a műtét jól sikerült a vállam ismét a régi ! Az orvos írásba is adta hogy minden jó és minden rendben lett magyar származású külföldi doki műtött él sportolókat rak rendbe ! Szerintetek a műtét miatt lehetek még tűzoltó szakorvosi véleményem is van hogy a vállam teljes mértékben terhelhető és 100%-os

"Kulcscsont, lapocka, felkarcsont, orsócsont, singcsont, kéztőcsontok, kézközépcsontok, a kéz ujjpercének törése. Váll, könyök, csukló és kézujjficam. Váll, felkar, könyök, alkar, csukló és kéz rándulása és húzódása. Váll, felkar, könyök, alkar, csukló, kéz, kézujjak nyílt sebe. A felső végtag ereinek sérülése. A felső végtagok törésének, nyílt sebének, idegei sérülésének késői hatásai. Váll, felkar, könyök, alkar, csukló, kéz, ujjak felületes sérülése. A felső végtag zúzódása. A felső végtag összenyomatása. A vállöv és a felső végtag idegeinek sérülése."

Igen bírok , megy vele minden nem szokott fájni szoktam végezni keményebb fizikai munkát is

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. okt. 22. 18:06 
Szent Tömlő őrzője

tamas1995 írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. okt. 20. 16:44 
vízpocsékoló

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: Jelentkezés tűzoltónak
HozzászólásElküldve: 2016. szept. 11. 21:36 
Szerkesztő

CRF írta:
Üdv!
Ha valaki szemüveget hord, viszont elmegy lézeres szemműtétre, akkor az egészségügyi alkalmasságin figyelembe fogják venni, hogy a szemműtétje előtt mennyire volt rossz a látása és ez alapján fognak dönteni az alkalmasságát illetően? Köszönöm a válaszokat!

"Az excimer laser keratectomia utáni állapot a műtét előtti dioptriaszámtól függően - tehát csak a -4,0 D-nél kisebb fénytörési hibánál - lehet „AS”, a műtét idejétől számított hat hónap eltelte után, a szaruhártya és a szemfenék állapotától függően (oedema). A dioptriaszám mértékét a műtét előtti szemorvosi vizsgálat leletével kell igazolni. A dioptriahatár oka, hogy az ennél nagyobb fokú rövidlátó szem retinaleválásra való veszélyeztetettsége nagyobb, és ez a műtét után is megmarad. A IV. kategóriában a műtét előtti fénytörési hiba mértéke -6,0 D-ig elfogadható szakszolgálati, illetve saját szakmájában, amennyiben a szemfenéken nem láthatók centrális, illetve perifériás myop degeneratív elváltozások."

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c ... 900057.IRM

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: Jelentkezés tűzoltónak
HozzászólásElküldve: 2016. szept. 11. 21:13 
vízpocsékoló

Üdv!
Ha valaki szemüveget hord, viszont elmegy lézeres szemműtétre, akkor az egészségügyi alkalmasságin figyelembe fogják venni, hogy a szemműtétje előtt mennyire volt rossz a látása és ez alapján fognak dönteni az alkalmasságát illetően? Köszönöm a válaszokat!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. máj. 03. 18:46 
Szent Tömlő őrzője

csatacsita írta:
Sziasztok, 0,5ös szemem van, távolra "nem látok". De van olyan, hogy két hétig nem hordom a szemüvegem és tökéletesen boldogulok. Felejtsem el, hogy nem szűrnek ki, ha le tudom olvasni a tábla 90%át, vagy csak lézeres szemműtét után merjek jelentkezni?

Jogszabályban nézd meg, pontosan le van írva.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. máj. 03. 18:06 
vízpocsékoló

Sziasztok, 0,5ös szemem van, távolra "nem látok". De van olyan, hogy két hétig nem hordom a szemüvegem és tökéletesen boldogulok. Felejtsem el, hogy nem szűrnek ki, ha le tudom olvasni a tábla 90%át, vagy csak lézeres szemműtét után merjek jelentkezni?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. ápr. 10. 20:27 
slagmester

Tűznyomozó105 írta:
Adjon az Isten szép napot!

Jól hallottam hogy a OKF Humán kiadta hogy 45 felettieknél találni kell valamit egészségügyileg,hogy leszereljék vagy kéményseprők legyenek a tűzoltók
Igaz ez?

.........

Kérdezd a humánosokat!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. márc. 10. 21:10 
hamutipró

Adjon az Isten szép napot!

Jól hallottam hogy a OKF Humán kiadta hogy 45 felettieknél találni kell valamit egészségügyileg,hogy leszereljék vagy kéményseprők legyenek a tűzoltók
Igaz ez?

Mi az, mi embert boldoggá tehetne?
Kincs? hír? gyönyör? Legyen bár mint özön,
A telhetetlen elmerülhet benne,
S nem fogja tudni, hogy van szívöröm.
"A vezetőkhöz is szól a Bölcsesség könyve (6,1-3)
Halljátok hát, és szívleljétek meg,
Tanuljatok, akik a föld hatalmait kormányozzátok!
Figyeljetek föl, akik a sokaságon uralkodtok,
És büszkék vagytok a népek nagy számára.
A Mindenható adta nektek a hatalmat és a
Magasságbeli az uralmat, s majd számon
Kéri tetteiteket, és kivizsgálja szándékaitokat."

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2015. máj. 19. 13:48 
vízpocsékoló

Erdeklodnek a fogakkal kapcsolatban..

Nekem kb majd az osszessel van valami bajom. Genetika sajnos, torottek, tomottek gyokerkezeltek stb.. termeszetesen helyreallitas alatt van, de igazi az soha nem lesz.

24 eves vagyok, jo allokepessegu, ha a fizikai, psziches es az egyeb orvosi teszteken sikeresen atmegyek, elkepzelheto h a fogaim fognak elvalasztani az almaimtol?
Illetve ha igen, megtudja valaki indokolni, hogy miert olyan fontos ez? :(

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2015. máj. 04. 9:44 
lángterelgető

tuzoltó írta:
Jajjj Illetve a másik kérdésem, hogy pesten a kórelőzményeket megnézik? ellenőrzik?:S

Most olvastam, de hátha másnak is fontos lehet (remélem, te már túl vagy rajta):
Az utolsó FTP-s felvételinél úgy volt, hogy a háziorvostól el kellett hozni a teljes aktádat, a tájékoztatón ennek a részletezésére nagy hangsúlyt adtak. Van, ami felett szemet huny az orvos, de persze a jogszabály őt is köti..

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2015. ápr. 04. 11:02 
vízpocsékoló

Jajjj Illetve a másik kérdésem, hogy pesten a kórelőzményeket megnézik? ellenőrzik?:S

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2015. ápr. 04. 11:00 
vízpocsékoló

Sziasztok!

Most megyek április 13-án fizikaira. A fizikaival semmi gondom nincs, viszont az lenne a kérdésem, hogy az orvosi papírra a háziorvos ráírta, hogy kezelt hyperthyreosis (azaz pajzsmirigy tűlműködés). Ez a betegség nekem 4-5 éve volt azóta a vérképeim, és a véreredményeim teljesen jók, nem szedek gyógyszert. Illetve a másik volt nekem egy Kéthegyű mitralis prolapsusom ami maradandó, viszont ez semmiben nem gátol. Testnevelés fősikolát végzek 3 éve tehát eddig nem volt gondom a szívemmel és azért ott a fizikai felmérések nem gyengék. A kardiológiai intézetnél is kivizsgáltak és azt mondták ez nem befolyásol nálam semmit.
Egyikkel sincs gond 4-5 éve durván. Szerintetek van esélyem? vagy mit mondtok erre?

A rendeletben a hyperthyreosis ( aki állományban van Egyéni elbírálás, I. fokon alkalmatlan), A kéthegyű billentyű rendelleneség semmilyen panasszal szintén kizáró ok. Minden vágyam ez, és ilyen esetben mit tegyek? Esetleg az orvos egyéni elbírálásban tudna alkalmassá tenni? vagy ez már csak az orvoson vagy a szerencsén múlik?

Válaszokat előre is köszönöm

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. jún. 28. 5:58 
csizmás kandúr

Harley! Köszönöm szépen a gyors segítséget! :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. jún. 27. 16:59 
Szent Tömlő őrzője

Parázsgyílkos írta:
Hi!

Segítséget szeretnék kérni, szükségem lenne arra a jelenleg hatályos rendeletre melyből egyértelműen kiderül az, hogy lézeres szemműtét után (rövid látó a versenyző, -3 a dioptriája) alkalmas lehet-e a minősítése ebből a szempontból, vagy egyértelműen kizárja a lehetőségét a rendelet, még így is?

Üdv.: Pgy.

http://www.complex.hu/jr/gen/hjegy_doc. ... 900057.IRM

"Az excimer laser keratectomia utáni állapot a műtét előtti dioptriaszámtól függően - tehát csak a -4,0 D-nél kisebb fénytörési hibánál - lehet „AS”, a műtét idejétől számított hat hónap eltelte után, a szaruhártya és a szemfenék állapotától függően (oedema). "

Június 30-ig való jelentkezésig 30% a műtét árából, érdemes kihasználni:
http://www.langlovagok.hu/ceginfo/0/60/ ... erkozpont/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. jún. 27. 10:42 
csizmás kandúr

Hi!

Segítséget szeretnék kérni, szükségem lenne arra a jelenleg hatályos rendeletre melyből egyértelműen kiderül az, hogy lézeres szemműtét után (rövid látó a versenyző, -3 a dioptriája) alkalmas lehet-e a minősítése ebből a szempontból, vagy egyértelműen kizárja a lehetőségét a rendelet, még így is?

Üdv.: Pgy.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. máj. 19. 11:53 
Szerkesztő

Éleslátás űrhajósoknak és tűzoltóknak egyaránt

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. ápr. 21. 10:58 
vízpocsékoló

Sziasztok!
Jelentkezni szeretnék tűzoltónak, de anno volt hepatitis C-m, viszont a vicces,hogy immunrendszerem elég erős volt, így észre sem vettem semmit, az orvos mondta, hogy benne van az ellenanyag a véremben amit kitermeltem... Lényeg,hogy ezzel így orvosi vizsgálaton kiszórhatnak ?
Köszönöm a választ !

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. aug. 15. 18:32 
vízpocsékoló

REMÉLEM LESZ ITT ÉLET. MERT LÁTTAM,HOGY CSEND VAN EZEN A FÓRUMON. ÚJAT AKARTAM NYITNI HOGY A MOST FOLYÓ ALKALMASSÁGIKAT MEGBESZÉLJÜK, HÁTHA SEGÍTÜNK EGYMÁSNAK. ÍRJON MÁR AKI VOLT EDDIG VOLT LÉGYSZI.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Egészségügyi alkalmasság - Új szűrővizsgálati központok
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 15. 18:16 
vízpocsékoló

A katasztrófavédelem átszervezése után 5 egészségügyi, pszichológiai és munkabiztonsági ellátó központot hozn[/b]ak létre az országban, ahol a 11 ezres állomány alkalmassági és szűrővizsgálatait végzik - számol be a Hír TV.
Az első állomás megnyitására Csornán került sor. Az átadáson a Belügyminisztérium vezető főorvosa elmondta: a katasztrófavédelmi dolgozók ellátását eddig a rendőrségi egészségügyi szolgálatok végezték, ám ez a kapacitás mostanra szűkösnek bizonyult. Az új központokban pszichológusok is foglalkoznak majd a bevetés során nagyobb traumákat átélt tűzoltókkal.
A pszichológiai és munkabiztonsági feladatokat ellátó állomás feladatkörébe tartozik a betegségek megelőzése, korai felismerése és gyógyítása is.

"A színlátás, ami a tűzoltóknál ugye előírás, hogy ne legyenek színtévesztők, a testmagasságot, a testsúlyt fogjuk megmérni, aztán a has körfogatot, hogy megfelelő legyen a testtömeg indexe" - tájékoztatta a vizsgálatokról a tűzoltókat az állomás orvosa.
A szakemberek szerint a katasztrófavédelem tevékenysége mára jóval összetettebb, mint pusztán a tűzoltás. A közelmúlt megmutatta, milyen fontos a természeti csapásoknál és az ipari baleseteknél való gyors beavatkozás, de akár a terrorgyanús eseményeknél történő fellépés is.
Csatai Tamás vezető főorvos, Belügyminisztérium: "Eddig a tűzoltók ellátását a rendőrségi egészségügyi szolgálatot végezték el, azonban az ott lévő szűkös kapacitás tette szükségessé ezeknek a központoknak a létrehozását. Itt a központokban a katasztrófavédelmi állomány specialitását ismerő foglalkozás-egészségügyi orvosok és pszichológusok fognak tevékenykedni."
Az önkormányzati tűzoltóságok állami fenntartásba vonása, a polgári védelmi, és az iparbiztonsági egységek összevonása jelentős létszámot koncentrál a katasztrófavédelemnél, ami kiegészül az önkéntes állománnyal is.

Bittmann Tibor ezredes, humánszolgálat-vezető, Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság: "Több, mint 11 ezer fő, de ezen kívül sok önkéntes tűzoltó is van már, akiknek, bár nem tartozik bele a munkájába, hiszen önkéntesek, az egészségügyi biztosításuk, ugyanakkor az ő esetükben is van egy munka-alkalmassági vizsgálat, amivel elláthatják a feladatukat."

A csornai egészségügyi központ egy doktornőt, egy pszichológust és két asszisztenst foglalkoztat. Csorna mellett a jövőben Budapesten, Debrecenben, Kaposváron és Szegeden nyílik hasonló szűrőállomás
BOCSI HOGY AZ EGÉSZ CIKKET FELTETTEM, DE NEKEM EZ AZ INFÓ ÚJ VOLT A SZŰRŐ ÁLLOMÁSOKRÓL HÁTHA MÁSOKNAK IS. Most is zajlanak időszakos egészségügyi alkalmasságik biztos, hogy az új rendszer szerint, mert más helyen mint eddig (Pl: Debrecenben) Mik a tapasztalataitok akik voltak az „új helyen” milyen volt a vizsgálat??? Szokásos???

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. máj. 02. 21:11 
szikracsapkodó

Májusba kell mennem pszichológiai és egészségügyi vizsgálatra az csak az orvosom rá írta a papíromra hogy valamikor anno szedtem vérnyomás csökkentőt gyógyszert amikor apu meghalt egy hirtelen balesetbe és az idegesség miatt inkább szedtem egy darabig de már nem szedem és rendszeresen mérem semmi baj.Voltam kivizsgálásokon a felvételihez minden rendbe volt írasam át vele a papíromat vagy ha ott jó lesz a vérnyomás akkor ne foglalkozak vele. Hát sajnos a háziorvosom nem merte át írni a papíromat mer fél hogy az adataimat lekéri a BM ez OEP-től és akkor ott meg látszódni fog.Van így értelme elmennem a vizsgálatra vagy adjam fel amit nem akarok nem azért edzetem ennyit készítem fel magamat és ez volna az álmom embereken segíteni.Igaz hogy 32 éve vagyok de jó fizikummal rendelkezek az erőléti is ment simán.Szóval érdemes elmenem bele ölnöm az üzemanyag pénzt mert nincs közel vagy hagyjam az egészet?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. ápr. 27. 6:34 
tömlőszállító

Jobban jársz, ha nincs rajta a papírodon, mert a végén nem fogják elhinni, hogy már nem szeded. A pszichológia meg olyan, amilyen. Ha fel akarnak venni akkor úgy értelmezik az eredményt, hogy megfelelsz, ha nem akkor meg úgy.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 419 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]