* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 19. 5:16

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 419 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17. 14:31 
vízpocsékoló

Hali!
Megint én volnék! Eddig sajnos még nem kaptam választ a kérdésemre, nem fontos e-mail-ben küldeni, ide is írhatjátok!

Előre is köszi!

Üdv

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16. 18:40 
pernyekergető

Na hali!

Nekem minden teljesen jó volt!Mostmár csak a pszichologus-i teszten múlik minden!
De nagyon fura az egész korház.Macskák rohangáltak bent. :-D
Mikor mentünk le a laborba akkor majdnem a mosodába mentem be :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16. 17:38 
kapocspárkulcs tekergető

Szerintem csináltasd meg és úgy menj oda! Szerintem bármelyik fogorvos csinál legalább tömésből vagy mittudoménből :) valami fog formát aztán a vizsgálat után csináltatsz valami szebbet, de lehet, hogy totál hülyeséget írtam.!!!
Amikor én voltam mindenkinek ellenőrizték a fogait.Neked is 1 nagy kalappal....

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16. 15:37 
vízpocsékoló

Üdv mindenkinek!

Úgy néz ki küldenek orvosi vizsgálatra hamarosan. Sajna nem közölték velem, hogy kizáró ok első fogsor hiány :( hiányzik elölről 1 fogam a második (J2). Ezt utólagosan is lehet pótoltatni vagy automatikusan bukta az egész napom? Esetleg pótlás után újra kell mennem?
Előre is köszönöm a választ!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16. 15:04 
kapocspárkulcs tekergető

Sziasztok fórumozók!
Alkalmasnak találtak !!!!!!!!!!!
tk65 veled mi történt?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Látás
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16. 13:13 
vízpocsékoló

Hali! Érdeklődni szeretnék. Nekem -0,75 és -0,5 -ös szemüvegem van, tehát rövid látó vagyok, ez még a megkövetelt határon belül van, vagy nem felel meg? Bocsi de nem tudtam eligazodni az alább írottakon. Ha valaki meg tudná mondani, légyszí küldje el mailben a választ! csillagzoolie@freemail.hu

Előre is köszönöm!

Üdv.: Tdunker

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 14. 15:02 
pernyekergető

Hali!

Remélem én is megfelelek majd!De nem szeretek inni a medve bőrére.OK!Majd holnap este töbet tudok mondani.

Üdv

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 14. 9:40 
kapocspárkulcs tekergető

Szia! Már azt hittem csak én jelentkeztem a megyéből, és csak én olvasgatom a fórumot a leendő tűzoltók köréből!
Szerintem reggel 7-re legyél ott /6óra 50_re/mindíg csináld amit mondanak,bár ezt 200X elmodják majd!
kb fél 1-re mindenki kész volt.
Én sokkal komolyabb vizsgálatot vártam ,ne izgulj!
Ird meg majd, hogy mi történt.
EGY NAGY KALAPPAL...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 13. 18:14 
pernyekergető

kedves komitomi!

Érdeklődnék neked menyi idő volt az orvosi vizsgálat?Mert én hétfőn megyek csak nem tudom hogy készüljek mert fogalmam sincs medig tart az egész.

Válaszodatz előre is köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 11. 21:41 
kapocspárkulcs tekergető

Sziasztok!
Túl vagyok az alkalmassági vizsgálaton! Szerintem rendben vagyok(remélem)! Minden tiszteletem az ott dolgozóké, De néhányan "kissé"
túlterheltek idegileg! A csúcs szegény hallásvizsgáló volt, akit néhány srác teljesen kikészített!
A kezdődő visszeremmel senki sem foglalkozott. :-)
Most jöhet az újabb várakozás az eredményre. :fal:
Köszi a válaszokat!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 11. 13:15 
hamutipró

komitomi írta:
Köszi a választ ! Remélem 1 kis halvány visszér a bal combon nem lesz akadály! [-o<

Ne aggódj miatta nem gond csak a nagyon gázossal szuperálnak ki. Ahhoz már fájnia is kell.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10. 20:16 
kapocspárkulcs tekergető

:radobbent: 8-[

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10. 14:52 
Szent Tömlő őrzője

Háááát, csak akkor ha elég halovány....! ;-)
De ugye nem dudorodik ki annyira mint egy VIM-es doboz? :-D

Nyugi, sok sikert!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10. 14:37 
kapocspárkulcs tekergető

Köszi a választ ! Remélem 1 kis halvány visszér a bal combon nem lesz akadály! [-o<

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 09. 19:02 
vízpocsékoló

Az eredményt az a tűzóltóság kapja, ahová jelentkeztél, kb. egy hét múlva. Te max. következtetni tudsz az eredményre (a pszichológia kivételével) az orvosok viselkedéséből.
Sok sikert!!!!! :cool:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08. 22:01 
kapocspárkulcs tekergető

Sziasztok!

Kezdő tűzoltóvá válásomhoz már csak a bp.-i eü vizsgálaton kell részt vennem, január 11-én. Ennek eredményét, hogy alkalmas vagyok-e, még aznap megmondják? Enyhén szólva türelmetlenül várom már ezt a napot, nagyon sok múlik rajta(1 álom és 1 év munkája).
Előre is köszi.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07. 20:15 
vízpocsékoló

Köszönöm a bíztatást, próbálkozom amíg lehet!
ZsGy :cool:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07. 9:35 
tömlőszállító

Az egészségi alkalmasságot kizáró leggyakoribb okok:
A rendvédelmi szervek hiva­tásos állományába, így a Tűzoltóság kötelékébe is csak egészségileg alkalmas személyek ke­rülhetnek, akik képesek az iskola elvégzése után a rendvédelmi szerveknél végzendő feladatok ellátá­sára.
Az egészségi alkalmasság véleményezése nem a beiskolázásra való egészségi alkalmasságra irányul, hanem arra, hogy a megvizsgált személy az iskola el­végzése után, az adott szolgálati beosztásra alkalmas lesz-e, az adott munkakör követelményeinek egész­ségi, pszichikai és fizikai szempontból meg fog-e felelni. Az egészségi alkalmasság meghatározásánál alap­vető szempontként kell figyelembe venni, hogy a hiva­tásos állományba kerülők és az ott szolgálatot teljesí­tők a szolgálat ellátása során fokozott egészségi, pszichikai és fizikai igénybevételnek vannak kitéve. A rendvédelmi szervek egészségi alkalmassági köve­telményei nem azonosak a honvédség vagy a polgári életben meghatározott követelményeivel. Ebből következik, hogy aki sorkatonai szolgálatra egészségileg alkalmas volt, nem biztos, hogy a rendvé­delmi szervek hivatásos állományába is egészségileg alkalmas, az viszont biztos, hogy aki katonának alkal­matlan, az erre a szolgálatra is alkalmatlan.
Nem vizsgálható illetve minősíthető az a személy, aki betegállományban, kórházban van; végtagja begipszelt illetve bekötözött.
*Nőknél 162 cm, férfiak esetében 168 cm-nél alacsonyabb a testmagasság.
*Krónikus belgyógyászati megbetegedések (pl. cukorbetegség, magas vérnyomás, gyomor-nyombélfekély, asthma bronchiale, szívbillentyű anomáliák (elváltozások), szív ingerképzés és vezetés zavarai stb.); jelentős testsúlytöbblet (testtömeg index számítás alapján: a kilogrammban meghatározott testsúly, osztva a méterben kifejezett testmagasság négyzetével) 25-ig normális, 30 felett alkalmatlanságot jelent.
*Pollenallergia (szénanátha). Pikkelysömör.
*A frontális (elülső) fogak hiánya, szuvasodása (az egészségi vizsgálat előtt a pótlást illetve a kezelést el kell végeztetni).
*Érzékszervi fogyatékosság: halláscsökkenés, hallószervek krónikus gyulladása, ezek utáni állapota.
*Látáscsökkenés - a nyers látóélesség (szemüveg, kontaktlencse nélkül) 0,3 vagy annál többnek kell lennie; ezen érték alatt alkalmatlan. A két szem között maximum 3,0 D különbség lehet. A látóélességet javító műtét elvégzése után, csak 6 hónap elteltével adható minősítés. (A műtét előtti korrekciós dioptriaszám nem haladhatja meg a - 4.0 Dioptriát)
*Színtévesztés, színvakság (Bármilyen mértéke).
*Szemtengely-ferdülés (kancsalság); ennek korrekciós műtét utáni állapota is.
*Korábbi és jelenlegi eszméletvesztéssel járó különböző betegségek. (epilepszia; alkalmi eszméletvesztés)
*Öngyilkossági kísérlet, alkohol, drog és gyógyszerfogyasztás, depressziós, szorongásos kórképek, kezelés utáni állapotok.
*Veleszületett és szerzett belgyógyászati, mozgásszervi, idegrendszeri elváltozások, megbetegedések (pl. a gerincoszlop kóros elváltozásai, láb, kéz, deformitásai; ínsérülések, térdsérülések, csonttörések utáni maradandó elváltozások; fémrögzítéssel történt csonttörések, csak a fémeltávolítás és az átépült csontszerkezet jó funkciója esetén minősíthető stb.).
Természetesen a fentieken kívül más megbetegedések és egészségi elváltozások is vannak, amelyek alkalmatlanságot jelentenek.
Az egészségi alkalmassági követelményeket a 21/2000.(VIII. 23.) BM-IM-TNM együttes rendelet tartalmazza részletesen, amely a Magyar Közlöny 2000. évi 87. számában jelent meg.

Sok sikert, a lehendő kollégágnak!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04. 6:54 
Szent Tömlő őrzője

Újra fellebbezni. Esetleg egy szemész vizsgáljon meg, és adjon papírt, hogy nincs semmi probléma (már, ha nincs).
ui.: van kollégám, aki nem adta fel, fellebbezett többször is, és láss csodát: a mai napig velünk van.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03. 22:15 
vízpocsékoló

Helló!
> Zsámboki Gyula vagyok. 2005 tavaszán döntöttem el, hogy jelentkezem tűzoltónak.
> Akkor még elég felszínes volt az ismeretem a munkával kapcsolatban, de ahogy egyre többet tudtam meg róla, annál inkább úgy éreztem, hogy ez az én pályám.
> 2005 augusztusában küldött el a Kecskeméti Tűzoltóság orvosi vizsgálatra, ahol "alkalmas" minősítést kaptam. Viszont nekem nem volt képesítésem, és olyan embereket vettek fel akiknek már meg volt a végzettségük. 2006 őszén került rám ismét a sor, mikor is a Munkaügyi Kötpont segítségével elvégezhettem volna a tanfolyamot, és tavasszal már tűzoltóként dolgozhattam volna. Mivel eltelt egy év, ismét mennem kellett orvosi vizsgálatra. Nem kis meglepetést okozott a számomra mikor megkaptam az "alkalmatlan" minősítést. Elvittem a papírokat a kecskeméti BM orvoshoz, aki miután átnézte azokat megvizsgálta a szememet, és azt tanácsolta lebbezzünk fel, mert szerinte minden rendben van. Megtörtént a fellebbezés, időközben azonban elindult a tanfolyam Kunszentmártonban. Engem is elindítottak, hogy hátha gyors és pozitív választ kapok a BM kórházból. De mivel ez nem történt meg, egy hét után abba kellett hagynom a tanfolyamot. December ötödikén mentem ismét vizsgálatra, ahol közölték v
elem, hogy bár én ebből semmit nem érzékelek, jó a látásom is, de a finom térlátásom nem megfelelő, ezért nem vagyok alkalmas.
> Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor mi a tehendő? Van-e lehetőségem ismét megpróbálni, és van-e értelme? Megoldás lenne-e esetleg szemorvossal tisztázni a problémát (ha van egyáltalán), és lehetőséget keresni a korrekcióra. Még nem kaptam meg a papírokat, de remélem hamarosan megérkeznek. Ha egy kis esély lenne, hogy sikerül, akkor ismét megpróbálnám.
> Kérlek mindenképp válaszoljatok, és előre is köszönöm.
>
> Zsámboki Gyula
> email: zsambokyfamily@citromail.hu :shock:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. ápr. 12. 16:41 
vízpocsékoló

21/2000 BM rendelet:

A nyers látóélesség megengedhető alsó határa 0,3 mindkét szemen.
A látóélesség javított értékét a lehető legjobb correkcióval kell megadni, a megengedhető alsó határ mindkét szemen 0,8. A két szem között maximum 3,0 D különbség lehet. A javítás mértéke a +3,0 D sphaericus és a +1,0-1,5 D cylinderes üvegerősséget nem haladhatja meg.
Kérdéses esetben - amennyiben a szembogár tágításának nincs ellenjavallata - a fénytörési hibát az alkalmazkodás bénításával kell meghatározni.
Azokban a munkakörökben, beosztásokban, amelyekben adott esetben légzőkészülék vagy gázálarc viselése szükséges, valamint a tűzoltásban részt vevő személyeknél az állandó jelleggel történő szemüveg-, illetve kontaktlencse viselés esetén a minősítés „AN”.

Szar dolog az élet.
Átrágom, hetekig végiggondolom, elszánom magam erre megint megszívom.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. ápr. 12. 16:12 
vízpocsékoló

Nem tudjátok, hogy mi az a max szemüveg korrekció amivel érdemes nekivágni a felvételinek? Nincs kedvem belevágni ha már az elején kivágnak emiatt.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jan. 10. 13:19 
Szent Tömlő őrzője

Puska bá'!

Szerinted miért kérdeztem ezt pont Tőled? :-D :-D :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: egészségügyi követelmény
HozzászólásElküldve: 2006. jan. 08. 12:33 
Szent Tömlő őrzője

Tudod babám azért ftzls.,mert a"kisvonulósok"-nál ez a csúcs.Ők már elérték egy élet munkáját és még nem szálltak el,mint egyes szupertisztek.Tehát úgy gondolom van élet és gyakorlattapasztalatuk,meg különben is,én is az voltam!!!Szeretettel Pubá

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jan. 08. 10:42 
Szent Tömlő őrzője

Puska.bá! Miért pont ftzls? :dilis: :-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 419 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]