* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 17. 21:33

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 431 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mennyit keres egy tűzoltó?
HozzászólásElküldve: 2017. szept. 14. 10:39 
vízpocsékoló

Köszi :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2017. szept. 10. 15:24 
Szent Tömlő őrzője

Selmike írta:
Sziasztok!
Nagyon régen szóltak a témához, pedig biztos sokakat foglalkoztat, hogy mennyit keres egy kezdő őrmester.
Én jelenleg készenléti rendőr vagyok Bp-en, de erősen gondolkozom a váltáson. Engem az érdekelne, hogy a 230-as bruttóra, mennyi pótlék jön havonta, és pótlékokkal együtt, túlóra nélkül mennyi a havi nettó? Illetve milyen időrendszerben dolgoztok?

http://inforadio.hu/belfold/2017/02/21/ ... _a_palyat/

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2017. szept. 09. 21:45 
vízpocsékoló

Überelni nem is tervezem.. Vágyam elfogadható fizu, nyugi és megbecsült munka.. Semmi más. Itt csak a fizu elfogadható, a többit hagyjuk. Szívás, szívás...szívás.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2017. szept. 09. 20:47 
Szent Tömlő őrzője

A Készenléti Rendőrségnél kapott illetményt a tűzoltóságnál beosztott vonulós tűzoltóként szerintem nem fogod tudni überelni.

Alapvetően 24/48 a szolgálati beosztás.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. szept. 09. 20:33 
vízpocsékoló

Sziasztok!
Nagyon régen szóltak a témához, pedig biztos sokakat foglalkoztat, hogy mennyit keres egy kezdő őrmester.
Én jelenleg készenléti rendőr vagyok Bp-en, de erősen gondolkozom a váltáson. Engem az érdekelne, hogy a 230-as bruttóra, mennyi pótlék jön havonta, és pótlékokkal együtt, túlóra nélkül mennyi a havi nettó? Illetve milyen időrendszerben dolgoztok?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. júl. 11. 13:54 
vízpocsékoló

Mindenképp főállásnak tervezem, hivatásosként. Tűzoltós tapasztalatom nulla, gondolom így a "legalapabb" beosztott tűzoltói helyre lehet esélyem bekerülni.
Bocsánat a szakmaiatlan fogalmazásért, nem vagyok ismerős ezen a területen - csak határozottan kacsintgatok felé!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. júl. 03. 16:34 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

bass írta:
Üdvözlet!
Katonaként 120000HUF +10000 kajautalványt kapok kézhez 8 év szolgálati viszonnyal, mint törzsőrmester. Ha felszerelnék tűzoltónak otthagyva a katonai pályát, mennyiben változna ez a jövedelem? (amim van: érettségi, angol közép, B kat. jogsi)

Attól függ. Milyen tűzoltóra gondoltál? Hivatásos, önkormányzati, létesítményi avagy önkéntes?
Beosztást sem írtál.
Ha hivatásosra gondoltál és beosztott tűzoltói beosztásra, akkor 110.000-120.000 forint közötti összeg. (két egyforma hónap nincs). (érettségi, angol közép, B kat. jogsi).

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. júl. 03. 12:05 
vízpocsékoló

Üdvözlet!
Katonaként 120000HUF +10000 kajautalványt kapok kézhez 8 év szolgálati viszonnyal, mint törzsőrmester. Ha felszerelnék tűzoltónak otthagyva a katonai pályát, mennyiben változna ez a jövedelem? (amim van: érettségi, angol közép, B kat. jogsi)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. dec. 16. 21:50 
pernyekergető

Úgy hogy tudsz menni a ranglétrán ha nem támogat senki,és még a fizetésedből sem tudnád támogatni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 18. 14:06 

Tisztelt tuzolto25!

Szolg pk meg felelős azért, hogy hova küld téged és biztonságos-e. Ha téveszt akkor jön a bíróság és hali. Sokat tanult és még fog, de te aki csak az alapgondolatokat tanultad (felderítés sugárvezető kötelmei stb) azért átolvashatnád a TV jogait és kötelességeit is. És amikor te pihensz akkor ő még a papírmunkát végzi. Egy kicsit figyeld a szolg pk dat és csak akkor pihenj amikor ő.
Szabadnapon bemenni és intézkedni se ritka nálunk és még mesélhetnék.......
Friss tűzoltó vagy te még, hogy olyan megállapításokat hozzál ami tényleg bosszantó.....Persze neked is a pénz dominál és csak azt látod, de az utat nem veszed észre ami oda vezet....

"A tűzben az az érdekes, hogy alattomos - lopakodik, nyalakodik, aztán a válla fölött hátranéz, és kiröhög. És gyönyörű is, a rohadt életbe. Mint a naplemente, ahogy vörösbe borít mindent maga körül."
/Jodi Lynn Picoult/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 15. 22:28 
tűzkőről pattant

Kedves tuzolto25 !

Roppant boszantó valóban hogy a szpk-d 80.000 ft vel többet keres mint te.
A szerencsétlen anyit sem törödik a beojával h. legalább halvány lila fingja legyen annak ( neked) arról ki és milyen felelőséggel hozza meg a döntéseket és ezekkel milyen szinten köteles elszámolni.
Szomorú h. azt mondod "Én pedig IMÁDOK TŰZOLTÓ LENNI!!!!!De ennyi pénzért már nem nagyon SAJNOS!!!" Á mégsem szomoró inkább valótlan.
Ha valamit szeretek csinálni azt a pénz csak abban befolyásolja h. csinálom-e abban nem h. kicsi pénz kicsi szeretet.
Felénk a szolgpk is megy a tűzbe, de ha valami nem klapól a rendőrségre illetve a bíróságra már nem visz magával másokat.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 13. 20:58 
kapacsmester

Üdv!
Ehhez én is hozzá kell hogy szóljak!
Én 10 év után lettem szolg.pk.h. Úgy érzem tettem érte valamit, tanultam ( amíg mások "pihentek szolgálatban"), a ranglétrát végigjártam, mellette dolgoztam én is másodállásban, nősültem, stb..
Szerintem se a kapacsos, se a tiszt nincs megfizetve, ezek az ellentétek nem újkeletűek. A lapátot én is megfogom és a bevonulás után nem dőlhetek az ágyba ott a sok papírmunka, ja és a felelősség (ami nem kicsi a mai világban).
Szóval lehet irigyelni egymás fizetését, de nem érdemes.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 13. 8:03 
Szent Tömlő őrzője

tuzolto25 írta:
Helló.Engem kurvára zavar, hogy egy beosztott tűzoltó(mint én) 10.0000 e forintot keres!!!!
Miért keres egy szlg.pk 18.0000. e ft-ot?Meg annál feljebbvaló min.250-t!!!MIÉRT???Én megyek be az ÉGŐ lakásba és én HALHATOK meg bármelyik szolgálatba, nem a 8 órás aki nettó 25.0000 e ft-t keres!!!!!MIÉRT VAN EZ ÍGY???Én pedig IMÁDOK TŰZOLTÓ LENNI!!!!!De ennyi pénzért már nem nagyon SAJNOS!!!Ti, hogy vagytok vele?

Rosszul közelíted meg a dolgot. Ilyen alapon az keressen többet, aki az árkot ássa ki lapáttal a kezében, és ne az, aki az íróasztalnál megtervezi az utat. Ez viszont a kommunizmus. Nem az a baj, hogy a többet keres az, akinek nagy valószínűséggel magasabb az iskolai végzettsége, vagy irányítói jogkörben van és nagyobb a felelőssége (szpk. is bemegy a tűzbe), hanem az, hogy az átlag életszínvonal nagyon alacsony Magyarországon, egy beosztott tűzoltói fizetésből nem lehet megélni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 13. 1:36 
vízpocsékoló

Helló.Engem kurvára zavar, hogy egy beosztott tűzoltó(mint én) 10.0000 e forintot keres!!!!
Miért keres egy szlg.pk 18.0000. e ft-ot?Meg annál feljebbvaló min.250-t!!!MIÉRT???Én megyek be az ÉGŐ lakásba és én HALHATOK meg bármelyik szolgálatba, nem a 8 órás aki nettó 25.0000 e ft-t keres!!!!!MIÉRT VAN EZ ÍGY???Én pedig IMÁDOK TŰZOLTÓ LENNI!!!!!De ennyi pénzért már nem nagyon SAJNOS!!!Ti, hogy vagytok vele?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 10. 8:17 

BociBarna, Igazad vagyon egy részben. Csakhogy konkrét időt te sem írtál, hogy mennyi is az az év amikortól el lehet mondani valakiről hogy na, mostantól oké, megfelel.
Persze el lehet vegetálni mint hal a vízben akár 20-30évet is.
De az sem állja meg a helyét hogy valaki akár 5 év után már alkalmas vezetőnek. Ne a végzettségre gondoljatok, az csak egyik része, szerintem a kisebbik. A nagyobbik a szakmai tapasztalat, az én megítélésem szerint.
Sajnos legalábbis itt a "példamutató" fővárosban elég sokan "alkalmasak", vagy nem, 3-4-5-6 év után vezetői beosztásba, szolgpk., szolgpkh.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 09. 7:40 
vízpocsékoló

BociBarna írta:
Nincs igaza!

Szelektív aggyal olvastok. Nem az van írva, hogy".. egyből belepottyanhat egy szolgálatparancsnok-helyettesi "székbe"... ", hanem az, hogy majd aztán, ha megdolgozott érte, majd akkor.
És ez nem az, amiről ti ketten beszéltek.

A vonulós tapasztalat meg csak akkor ér valamit, ha tudással párosul.
Nem ér az olyan tapasztalat semmit, amely rossz, trehány, vagy hibás tapasztalat! :twisted:

A valós(!) szakmai tudás, tapasztalat nem a szolgálatban eltöltött idővel egyenesen arányos.
Aki azt hiszi, hogy mégis, ott gáz van... :mrgreen:

Ha valóban így van, akkor nálam tényleg "gáz" van... :radobbent: ...vagy csak hasonlóak a tapasztalataim... :-(
De hát ez van...

Az a lényeg, hogy addig, még tényleg sok víz lefolyik a Dunán... lehet, hogy már az alapkiképzésnél úgy dönt, mégsem ezt szeretné hivatásának. Ha pedig mégis, a kérdés az, hogy a két diploma ellenére is vállalja-e az alázatot (illetve a további iskolapadban ücsörgést...)
Ha igen, és valóban bizonyított, kiérdemelten léphet tovább, akkor hajrá! ...azzal csak nyerhet a tűzoltó társadalom

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 09. 7:39 
Szent Tömlő őrzője

Freeman írta:
nem akarlak megbántani de egy hittani diploma nem nagy was ist das...

Ezt honnan tudod, tán Te is elvégezted?! (Vagy ha nem, akkor mit?)

Szerintem meg százszor nehezebb, mint egy pedagógia szak tisztképzővel kombinálva.

Elég sokan meg vannak ám tévedve ilyen téren. Azt gondoljátok, hogy például egy könyvtár szak is nevetséges. Hát elárulom, hogy nem az.

Hamutaposó, én azt javasolnám, hogy két diplomával messze kerüld el ez az állatkertet. Jó eséllyel parancsolni fognak Neked olyan idióták is,akiknek jó része agyilag sehol nincs hozzád képest és még pénzed se lesz belőle. Emellett fogsz takarítani és egyéb hülyeségeket csinálni, amik még a komcsi rendszerből megmaradtak a "mer' a tűzótó úgyis ráér" elv alapján.

Ne mondd, hogy ezért tanultál annyit.

Azt viszont abszolút megértem, hogy nagyon szeretnéd, meg akarod, ismerős maga az érzés.
Abban nem gondolkodtál még, hogy keresni valami Neked és végzettségednek való munkát, ahol keresni is lehet, és amellett keresni önkéntes tűzoltói lehetőséget?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 09. 6:14 
lángterelgető

Nincs igaza!

Szelektív aggyal olvastok. Nem az van írva, hogy".. egyből belepottyanhat egy szolgálatparancsnok-helyettesi "székbe"... ", hanem az, hogy majd aztán, ha megdolgozott érte, majd akkor.
És ez nem az, amiről ti ketten beszéltek.

A vonulós tapasztalat meg csak akkor ér valamit, ha tudással párosul.
Nem ér az olyan tapasztalat semmit, amely rossz, trehány, vagy hibás tapasztalat! :twisted:

A valós(!) szakmai tudás, tapasztalat nem a szolgálatban eltöltött idővel egyenesen arányos.
Aki azt hiszi, hogy mégis, ott gáz van... :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 08. 8:16 
vízpocsékoló

nl írta:
Pozsár, tisztelet és becsület az illetőnek, de nem lesz kevés az ideje arra a beosztáshoz. Itt a rutinra gondolok, mert a leírásod alapján folyamatosan iskolába és átképzőbe fog járni. Ha vonulni is fog akkor az pár hónap, év nem sokat fog számítani, normális esetben. Szerintem.
De hát "bátor" ember ha bevállalja.

nl-nek igaza van - szerintem: elég szomorúnak vélem, hogy valaki, akinek ilyen-olyan diplomája van, egyből belepottyanhat egy szolgálatparancsnok-helyettesi "székbe"... csak mert van neki, de vonulós tapasztalat szinte semmi... mindannyian tudjuk, mennyire nem mindegy (főleg a beosztottakra nézve), hogy milyen valós(!) szakmai tudás, tapasztalat áll az illető mögött.

az pedig számomra kicsit ellentmondásos, amit hamutaposó írt, miszerint majd ha már elég sérültet vágott ki az autókból, akkor mi lesz... vagyis, ha tényleg vonulós tűzoltó akar lenni, véleményem szerint ne azzal foglalkozzon már most, hogy mi lesz majd, ha már megunja...
...mellesleg megjegyzem: vonulós tűzoltó is alapít ám családot, bár sajnos valóban, sokkal nehezebben tudja biztosítani az anyagi feltételeket :-(

ebből az egészből annyit szerettem volna kihozni, hogy egy majdani VONULÓS ne 2-3 évben gondolkozzon, mert az nagyon kevés idő arra, hogy olyan tapasztalatot szerezzen, amivel jó vezető váljon belőle (persze kivételek mindig vannak, csak ez elenyésző)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 07. 22:42 

Pozsár, tisztelet és becsület az illetőnek, de nem lesz kevés az ideje arra a beosztáshoz. Itt a rutinra gondolok, mert a leírásod alapján folyamatosan iskolába és átképzőbe fog járni. Ha vonulni is fog akkor az pár hónap, év nem sokat fog számítani, normális esetben. Szerintem.
De hát "bátor" ember ha bevállalja.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 07. 21:06 
lángterelgető

FTP-n diplomával is lehetsz vonulós beosztott tűzoltó. Csak aláiratják veled hogy lemondasz a tiszti rendfokozatról és beosztásról. Vannak néhányan így.
Azonban ettől ne várd hogy bőségesen családot fogsz eltartani belőle, a nem szakirányú felsőfokú végzettség +15%-ot dob az alapilletményen, ami ugye néhány ezer Magyar Forint csak. Gondolom nyelvvizsgád is van a diploma mellé, az még némi pótlékot hoz magával, ez nyelv és szint függő.
Illetve találj ki valami jó dumát amivel meggyőzöd a pszichológusokat, hogy a 2 diplomáddal nem fogsz előbb-utóbb mégiscsak leszerelni, és más munkát választani a hivatás helyett. ;-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 07. 20:38 
vízpocsékoló

Köszönöm szépen a bíztatást!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 07. 20:07 
Szent Tömlő őrzője

hamutaposó írta:
...Én egyébként, mint mondtam, nem megélhetési tűzoltó akarok lenni, hanem vonulós, rendes, normál, egyszerű, aki felrántja a bakancsát ha riasztják és eloltja a tüzet, vagy ilyesmi...

Derék dolog! Azt kívánom: sikerüljön.
Tudnod kell, hogy nem lesz egyszerű, de nem lehetetlen...

Diplomával a zsebedben nem vesznek föl "beosztott" státuszba. A "legkisebb" szóba jöhető tüzet oltó tűzoltói beosztás, amelyet betölthetsz, az a szolgálatparancsnok-helyettesi (amennyiben az adott tűzoltóságon létezik ilyen tiszti státusz). Ennek lehet és van is realitása. Ritkán ugyan, de előfordul, hogy "utcáról" is keresnek jelöltet. Szóba jöhet még a szolgálatparancsnoki státusz is, de komoly helyen nem sok esélyed van. Ezzel a 24/48-as időbeosztású lehetőségek el is fogytak. Van ugyan még egy beosztás, ahol vonulhatsz, csizmát húzhatsz és olthatod a tüzet - tűzoltási osztályvezetői -, de szerintem Te nem ilyesmire gondolsz és szinte biztos, hogy veled kapcsolatban sem gondolnak ilyesmire...

Mondom, nem lehetetlen, de igen meggyőzőnek kell tudnod lenni, hogy eleve ne utasítsanak el!

Kedvcsinálónak pozitív példát is tudok mondani. Van a látókörömben egy fiatalember, aki humán (egyetemi) diplomákkal jól megfelelt a fizikai felmérésen, az elbeszélgetésen magára vonta a döntéshozók figyelmét, megfelelt az orvosin... és most esik át az alapfokú tűzoltóképzésen... ha levizsgázik, vonulni fog (fog)... ha letelik a próbaideje és továbbra is megfelel, akkor "tiszti átképző"-re megy (felsőfokú szakmai képesítést szerez) és mindezek után, ha a minisztertől megkapja (ha megérdemli) az "elsőtiszti kinevezés"-ét, akkor szolgálatparancsnok-helyettes lesz...

Évek multán, ha rászolgál, akkor szolgálatparancsnok is helet (15-40 beosztott), aztán osztályvezető (még mindíg vonul, 50-140 beosztott) és... talán... egyszer... parancsnok, vagy katasztrófás igazgató is... hiszen egyetemi végzettsége és doktori fokozata (is) van...
...asszem ilyenkor szokták mondani, hogy mindenki zsebében ott van a marsalbot... (vagy valami ilyesmi) :-P

Szóval hajrá!!!

ui: bölcsesség és kis lépések...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 07. 9:48 
kapocspárkulcs tekergető

Sziasztok!

Szerintem igaza van Hamutaposónak, abban amit utoljára leírt!
A diplomás és nem diplomás emberek egy jó nagy része nem a szakmájában dolgozik, ennek végülis bármi oka lehet... főlleg a jelenlegi helyzetben, de nem is ez a lényeg!

Amikor az általános iskolát elvégezzük nagy döntés előtt állunk hogy hogyan tovább... millió egy dolog játszik közre abban hogy milyen pályát választunk. És ha akkor még ha azt gondoljuk is hogy jól döntöttünk, később akár 1 év elteltével is változhatunk annyit hogy már másképp látjuk a dolgokat.

Én ugyanebbe a cipőbe voltam, bár 18 éves korom óta hivatásos tűzoltó vagyok (immár 9 éve), nem volt tervezett a tűzoltói pályám, annak ellenére sem hogy a családomból már a harmadik tűzoltó generáció vagyok :-D De mégis élethivatásommá vált nekem is a szakma!

Egy nem szakmai felsőfokú intézményben tanulok jelenleg, mert úgy hozta a sors hogy akkor nem indítottak felsőfokú tűzvédelmi képzést sehol az országban. De ettől nem vagyok kevesebb, a munkámat ugyanolyan jól ellátom mint a szakmai iskolát végzett munkatársaim, mert az évek alatt megtanultam.

Szerintem nem csak az iskola függvénye az hogy valaki milyen vezető lesz. Véleményem szerint egy KOK-os technikusival és/vagy egy tisztiátképzővel is lehet valaki jó szakember, csak hozzáállás kérdése az egész.

Különben meg szerintem a legjobb gyakorlati képzést ma magyarországon a KOK adja (tűzoltásvezetői gyakorlatokkal), a főiskolákon végzett hallgatók képzésénél ez háttérbe szorult.

Ha valaki elvégzi a technikust (kb. 1600 óra)+a szervező szakot (kb. 1000 óra) az két év alatt nappali tagozaton összesen kb 2600 órában tanulja a szakmát (elmélet+gyakorlat), ami felér szerintem egy főiskolai képzéssel.

Úgyhogy nem számít ha mást tanúltál eddíg, ha megvannak benned azok a képességek amik ehhez a szakmához elengedhetetlenül szükségesek.

Na mindegy... sok sikert kívánok a tűzoltó pályafutáshoz!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 07. 8:56 

Nem b..gatni akartam, elnézést. De akkor keljünk át a folyón, ha odaértünk a partjára.
Azt gondolom el kell menni a toborzóra, végigcsinálni az egészségügyi, pszichológiai stb. vizsgálatokat, és ha minden szempontból alkalmas vagy, lehet kombinálni.
Amúgy a korrekciós szemműtét esetében -ha jól tudom- egy év után lehet a műtét eredményét "biztosra venni".

Csak egészség legyen, meg fényerő!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 431 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]