* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 25. 10:05

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 431 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 29. 8:34 
tömlőszállító

Üdv Mindenkinek!

Az alább leírtaknál sokkal nagyobb problémának tartom, hogy egyre több olyan vezető (nem csak tűzoltó) beosztású alakkal találkozom akik a következő mondattal kezdik/folytatják/zárják le az ilyen beszélgetéseket:
"Mindenki tudta mit vállal! Le lehet szerelni és elmenni a "civil" életbe! 500-an várnak, hogy bekerüljenek lesz aki a helyedre lép."
Ez a gondolkodás sokkal negatívabb számomra mert azt tükrözi, hogy én aztán semmit nem teszek azért, hogy neked jobb legyen az én pénzem oké te meg csizmás fogd be és dolgozz vagy húzzál el innét ne lázítsd a többieket!

Tisztelet Mindenkinek
U.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 27. 22:09 
Szent Tömlő őrzője

T. Puska bá'

Akkor tényleg félre lettél értve, igy már egésszen más a baba fekvése. :-P :-D :-P

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: mennyit...
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 27. 21:20 
Szent Tömlő őrzője

Ajjaj!Félre lettem értve!a jóllakott ember nem érzi az éhes problémáját" úgy gondoltam,hogy akinek tele a zsebe,annak nem érdeke javítani a fizetéseken./mert mint tudjuk,a konyak a dolgozók itala,melyet választott képviselői útján fogyaszt/A baj ott kezdődik,hogy nem tudom mihez képest állapították meg anno,mennyit keressen egy tűzoltó! Pl:óránként két vajas kenyeret fogyaszt.....stb. :radobbent:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 27. 19:04 
Szent Tömlő őrzője

tűzoltó24!

„Ruhapénz: az ruhautánpotlásra van+(kormánynak szakszervezetnek köszönhetően) új felszerelés megvásárlása. Tehát azt nem adhatom oda a családomnak, hogy vásároljunk belőle.”

Mielőtt vádat szórsz a szakszervezetre, illene tájékozódni!
A szakszervezet 2000-2001 évben azt akadályozta meg, hogy a katasztrófavédelemmel azonos ruházatod legyen!
A ruhapénz felhasználását törvény és BM rendelet szabályozza!

A helyedben, túl sokat nem foglalkoznék a ruhapénzzel. Az okokról, amennyiben akarod privátban tájékoztatlak!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 27. 15:55 
hamutipró

[quote="Grófúr"]
A szolgálati baleseteknél van a 100% os táppénz! Ha van egy jó kis sportfoglalkozás, enyhe bokatörés, v. csukló és 2-3 hónapig biztosan jár. Ugyan ez a szitu, ha eltörik egy lábujj is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 27. 13:33 
Szent Tömlő őrzője

T. Puska bá'!

A 100%os táppénz sem fekszik már igazán. :-P
Hisz mióta a pótlék hegyek teszik ki a fizut, az a táppénz idejére nem jár. Gondolj csak bele, akár a délutános, éjszakai potlékra. 1 havi táppénznél, kb.10-12 ezerrel csökken a béred.
Hol is van itt a 100%os táppénz? :-? :-? :-P

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 27. 13:16 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Tisztelt puska bá'!
Ruhapénz: az ruhautánpotlásra van+(kormánynak szakszervezetnek köszönhetően) új felszerelés megvásárlása. Tehát azt nem adhatom oda a családomnak, hogy vásároljunk belőle.
Bérlet: nem mindenki dolgozik ftp BP-en tehát ez csak helyi juttatás.(én ezt se használhatom ki)
Csokpénz: hát jó volna minden évben 1, de sajna van olyan hely ahol több évig nem kap az ember.
Bér: én kb 92000 ft keresek ha elosztod 240 órával=383,3333 ft. És ezváltozik. Tudom, hogy vannak olyan munkahelyek ahol a minimálbért keresik meg 52000 ha jol tudom de ha azt is elosztod 168 órával csak 80ft a külömbség....
Nem mi keresünk sokat ök keresnek keveset. A főnőkség : nem ők keresnek sokat mi keresünk keveset.
Tehát a jólakot ember kategoria nem ránk érthető.
Ha maszekba elmegyek ennyai órával többet kereshetek, és itt lép be a hívatástudat mert szeretem csinálni a munkámat jó érzéssel tölt el ha tudok segiteni a bajbajutottakon stb.
És itt használják ki a hivatástudatot, mert tudják, hogy vagyunk egy páran akik maradnak így is úgy is.
Azért jó volna ott dolgozni ahol te, hogy jó lakott ember lehessek és a családnak birjak többet adni 8-)

"A tűzben az az érdekes, hogy alattomos - lopakodik, nyalakodik, aztán a válla fölött hátranéz, és kiröhög. És gyönyörű is, a rohadt életbe. Mint a naplemente, ahogy vörösbe borít mindent maga körül."
/Jodi Lynn Picoult/

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: mennyit keres...
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 27. 10:19 
hamutipró

"puska bá'"
Nagy az igazságod, de akkor érinti sz..rosszul a tűzoltót, ha a ruhapénze felét elveszik v. visszatartják, nem jön össze az éves "csókpénz" már kb. 3 éve és még a 13.havival is nyavajognak, hogy jár vagy sem!
A hivatástudatunkal meg szerintem is visszaélnek nagyjaink!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: mennyit keres...
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 26. 23:06 
Szent Tömlő őrzője

Vegyük alapul a fizut.../összeg/tegyük hozzá a 13.fizut,a ruhapénzt,a csókpénzt,(1évben 1xazért összejön)az összvonalas bérletet/FTP/a100%-os táppénzt,ezt osszuk el 12-vel.....Nem is olyan szar.Azután majd belép a hivatástudat,amit szerintem azok találtak ki anno:akik sosem vonultak,de hivatásszerüen nyilatkoznak róla."a jóllakott ember nem érzi az éhes problémáját"Most meg mi van?A rendőr IM ?És a szakszervezet,és az üdülők,és a lakások stb.Puszi :eek:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 26. 18:54 

Sajnos ez a téma kapos lesz még egy ideig.
Szerintem már fent tistában vannak azzal a tényel, hogy már hivatástudatból vagyunk. És ez jó is meg rossz is. Jó hogy aki szereti a munkát az jól végzi is. A rossz: nem nagyon fizetnek minket mert mert mi nem hadjuk itt a testületet kevés bér miatt.
Ennyi órával kicsi a bér.
Az aztalos: ő ha bajvan nyugodtan elfuthat és nem kell kockáztatnia az életét a munkályáért.
A TŰZOLTÓK 1% MEGY EL TELJESEN EGÉZSÉGESEN BOLDOG MEGÉRDEMELT NYUGDIJBA. :-({|=

"A tűzben az az érdekes, hogy alattomos - lopakodik, nyalakodik, aztán a válla fölött hátranéz, és kiröhög. És gyönyörű is, a rohadt életbe. Mint a naplemente, ahogy vörösbe borít mindent maga körül."
/Jodi Lynn Picoult/

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 26. 8:37 
csizmás kandúr

Szabadság!
Én ismerek egy bútorasztalost, aki él-hal a szakmájáért, HIVATÁS-ak tekinti és mocskosúl megkéri mégis a pénzt, azért amit élvezettel végez.
:shock:
Tudom kicsit sánta a hasonlat, de remélem értitek... :???:
Demokáré...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 26. 0:28 
szikracsapkodó

Fiuk Fiuk. Ne írjátok már ezt a hivatástudatból kell űzni a munkát. Mindenki pénzből él. Eddig nem nagyon szóltam a témához, de nagyon nem szeretem és nagyon idegesít amikor civilek próbálnak kioktatni minket. Ez a fórum a lánglovagok fóruma nem az asztalosoké meg nem a villanyszerelőké. Hiába próbáltok okoskodni egyszerűen nem tudtok belelátni ebbe a szervezetbe csak akkor és csak az aki benne van.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 15. 12:21 
csizmás kandúr

Nem-nem hinném hogy valaki is meg sértődött volna a hozzá szólásodon.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Hivatás
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 14. 22:50 
kapocspárkulcs tekergető

Hali!

Szerintem sem bántottál meg senkit!

Jó éjt

palotai

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 14. 22:43 
Szent Tömlő őrzője

einstein87 írta:
Sajnálom ha valakit vagy valakiket megbántottam az előző hozzászólásomban.

Szerintem nem bántottál meg senkit, és jó, hogy itt vagy!
Üdv! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Hivatástudat-fizetés
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 14. 22:36 
kapocspárkulcs tekergető

Nem tudom miért olyan fontos a fizetés aki sokat akar keresni az menjen politikusnak... Az igazi tűzoltó szerintem nem a pénzért csinálja hanem azért mert segíteni akar másokon.

Szevasztok!
Kedveseim! Nem nagyon szoktam hozzá szólni a felvetett témákhoz, de ehhez nekem is van némi hozzá fűzni valóm. Elsősorban nagyon kevés az olyan ember aki gyermekkora óta tűzoltó akart lenni,és az is lett, köztük én sem. Engem is apósom vitt be. Előtte eszemben sem volt a másokon való segítés, fogalmam sem volt hivatástudatról. :oops: Mint majdnem mindenkinek a civil életben azon járt az eszem hol lehet a legtöbbet szakítani. De ahogy bekerültem, megcsapott a mozdony füstje. A mai napig is minden szolgálatban átélem a hivatástudat szinte minden formáját, immáron 11 éve.DE . És(-sel nem kezdünk mondatot, Viskovics után szabadon) most jön a lényeg.Minden tűzoltónak jogában áll annyit keresni, hogy a testületnél kapott bérből eltudja tartani a családját. Na ez a nehéz. Sőt, nem is lehet. A 24 óra után miért kell nekem maszekot vállalni? Nem iszom, nem dohányzom , nincs káros szenvedélyem (imádom a nőket NÉZNI) . Úgyhogy kedves barátom nagyon fontos a fizetés.Mert ha nem elég, akkor frusztrált leszel, és ez kifog hatni a munkádra. Hidd el!!! 36 éves vagyok, nekem is van családom , befejezetlen házam ,adóságom. Ráadásul nappali tagozatos vagyok az INTÉZMÉNYBEN (KOK) egy évig. Gondolhatod ,én sem a nettó 75000-ért járok iskolába. Hanem mert szeretnék egy kicsit jobban élni.A másik nagyon fontos dolog még az ,hogy abból akarok megélni amit szeretek csinálni. Hát dióhéjban ennyi.

Üdv palotai

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 14. 21:20 
vízpocsékoló

szevasztok

Lehet hogy igazatok van én nem állítom hogy az én elméletem helyes. Csak 17,5 éves vagyok de már 14 éves korom óta dolgozom és ami kell nekem azt mindig meg tudom venni és még soha nem sikkasztottam egy fillért se persze nem is úszkálom a pénzben és még nincs is családom és nem is teszem kockára az életem nap mint nap. (Az igazi értékeket soha nem lehet pénzben fellbecsülni.)
Nagyon örülök neki hogy vannak becsületes emberek legyen az tűzoltó vagy nem.

Sajnálom ha valakit vagy valakiket megbántottam az előző hozzászólásomban.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 14. 19:08 
Szent Tömlő őrzője

prolee írta:
A hivatástudat a legfontosabb utána meg az hogy ezért menyire fizetnek meg téged...

Bocs, Pozsárka, de a tapsztaltabbtól el kell fogadni a lényeget.... :wink: ... én is meghunyászkodom.... :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 14. 16:03 
csizmás kandúr

A hivatástudat a legfontosabb utána meg az hogy ezért menyire fizetnek meg téged.

einstein87:
Vagy becsületesen sokat ,vagy nem becsületesen de keveset.
a mai világ sajnos ilyen szerintem.(ezzel nem arra céloztam hogy mindenki legyen bűnöző)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 13. 18:34 

Hát tudod...

Lassan 20 éve vagyok tűzoltó.
Amit fel tudok mutatni:
feleség, három gyerek, 12 éves szamara, félig kész ház, meg 10 milla adósság...
Nincs káros szenvedélyem. Sokat és becsületesen dolgoztam és dolgozom...
De nem gondolom, sőt nem érzem úgy, hogy minden ok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 13. 13:32 
vízpocsékoló

Szevasztok.
Nem tudom miért olyan fontos a fizetés aki sokat akar keresni az menjen politikusnak... Az igazi tűzoltó szerintem nem a pénzért csinálja hanem azért mert segíteni akar másokon. De ez csak 1 vélemény a sok közül.
Még egy gondolat aki meg akar élni az meg is tud a mai világban csak sokat és becsületesen kell hogy dolgozzon. Ha ez megvan akkor szerintem meg tudsz éllni, ja és ne foglalkozzon a politikával és a hírekkel és nem kell semmi káros szenvedélynek hódolni és akkor minden ok.

ismétlem ez csak az én saját véleményem!!!!!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 24. 10:31 
vízpocsékoló

Sziasztok!
Ha van itt valaki aki pontosan tudja hogy a beosztott tűzoltó (hirközpont kezelő) havi illetménye hogyan tevődik össze az kérem segitsen! Tudom hogy egyszerűbb lenne megnézni és kiszámolni az ide vonatkozó jogszabályok alapján, de ezen már túl vagyunk és nem stimmelt a végeredmény. Ezért kérnék segitséget hogy eldönthessem jogos lenne-e a reklamációm főnökeim felé. Előre is köszi minden segitséget!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 13. 15:29 
hamutipró

igen ebben van valami
de amikor már az embernek családja van(nekem még nincsen)
és hazavárja a felesége ,kislánya,kisfia stb. akkor már lehet hogy "fordul a kocka"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 11. 15:28 

Szvsz GUSZTUSTALAN módon kihasználják az embereknek ezt a tulajdonságát.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 11. 15:26 

Vizsgáló utolsó mondata az OK.
Nem azt kéne nagyjainknak hangsúlyozni hogy szabadnapon úgy is megkeresi a másik felét. Az már nem jut a nagyokos eszébe hogy ezután milyen fáradtan jön be a kolléga, nem tud esetleg tejesen oda koncentrálni, stb..

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 431 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]