* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 17. 21:34

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 602 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Tűzoltóképzés
HozzászólásElküldve: 2016. szept. 23. 15:00 
szikracsapkodó

Erre én is kíváncsi vagyok.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. szept. 23. 14:32 
vízpocsékoló

Amúgy a felvételinél a pszichológia, fizikai, egészségügyi felmérést az adott tűzoltóság, katasztrófavédelem végzi el vagy az országban meg van adva, hogy hova kell menni elvégezni a pszichológia, egészségügyi felmérést?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. szept. 21. 15:27 
szikracsapkodó

Hát az a baj hogy sokat ők sem tudnak mondani, azt tudják, hogy mikor jellemző (pl: ősz, tavasz)
De hogy lesz-e idén vagy csak 2 év múlva, meg melyik megyékbe azt nem tudják előre. Mind azt javasolták, hogy az adott megyének az oldalát figyeljem. Ahogy néztem a régebbi híreket a megyék oldalán meg az itteni fórumot októberbe szoktak hirdetni általában. Hátha lesz valami !!! :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. szept. 21. 15:09 
hamutipró

Papesz írta:
Rendben köszönöm a segítséget.
Még lenne egy olyan kérdésem, hogy ugye jelentkezni csak akkor lehet vagy érdemes amikor van meghirdetve toborzás?
Minden megyébe mást mondtak. Valamelyik tűzoltóságon kértek tőlem önéletrajzot, hogy tovább küldhessék a humánra, valahol azt mondták hogy ne adjak csak ha lesz felvételi, de van olyan igazgatóság akiknek csak emailt írtam, de semmi választ nem kaptam tőlük.

Ez gondolom megyénként változó, de mondjuk a toborzás a tuti. Érdemes a kinézett tűzoltóságon, katasztrófavédelmi kirendeltségen és megyei igazgatóságon érdeklődni, hogy hogyan lehet jelentkezni, illetve hogy mikor lesz a következő toborzás.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. szept. 21. 13:14 
szikracsapkodó

Rendben köszönöm a segítséget.
Még lenne egy olyan kérdésem, hogy ugye jelentkezni csak akkor lehet vagy érdemes amikor van meghirdetve toborzás?
Minden megyébe mást mondtak. Valamelyik tűzoltóságon kértek tőlem önéletrajzot, hogy tovább küldhessék a humánra, valahol azt mondták hogy ne adjak csak ha lesz felvételi, de van olyan igazgatóság akiknek csak emailt írtam, de semmi választ nem kaptam tőlük.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. szept. 20. 12:10 
hamutipró

Papesz írta:
És a katasztrófavédelmi oktatási központ, hogy működik?
Láttam, hogy minden szakra van online jelentkezési lap.
Úgy tudom a tűzoltó II-őt kell elvégezni annak aki tűzoltó akar lenni (javítsatok ki ha baromságot írtam) és erre is van jelentkezési lap az oldalon. Most akkor annyi hogy kitöltöm, és amikor indul képzés akkor mennem kell alkalmasságizni és ha felvesznek, elvégzem akkor tűzoltó leszek?
Akkor a megyei katasztrófavédelmi igazgatóságok miért hirdetnek toborzást?
Ezt nem teljesen értem, el tudná valaki magyarázni? :)
Előre is köszönöm.

Hogy miért van ott jelentkezési lap, azt én sem értem, talán önköltségesen el lehet végezni. De ha hivatásos tűzoltó szeretnél lenni, akkor nem ez a módja, hanem csakis megyei/fővárosi igazgatóságon keresztül, ők majd beiskoláznak a megfelelő képzésekre.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. szept. 20. 11:43 
szikracsapkodó

És a katasztrófavédelmi oktatási központ, hogy működik?
Láttam, hogy minden szakra van online jelentkezési lap.
Úgy tudom a tűzoltó II-őt kell elvégezni annak aki tűzoltó akar lenni (javítsatok ki ha baromságot írtam) és erre is van jelentkezési lap az oldalon. Most akkor annyi hogy kitöltöm, és amikor indul képzés akkor mennem kell alkalmasságizni és ha felvesznek, elvégzem akkor tűzoltó leszek?
Akkor a megyei katasztrófavédelmi igazgatóságok miért hirdetnek toborzást?
Ezt nem teljesen értem, el tudná valaki magyarázni? :)
Előre is köszönöm.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. szept. 19. 21:47 
hamutipró

CRF írta:
Mi a helyzet a tisztekkel? Hogyan lehetek valaki tiszt? Tudom, hogy az NKE-RTK szakán kell tanulni, illetve elküldhetnek átképzésre, hogyha a drága parancsnok kegyes. Viszont létezik más út is a tiszti rendfokozatig?

Nemcsak az NKE opció, vannak más szakok is amelyek szakmai felsőfokú végzettséget adnak, lásd 9/2015 BM rendelet, I. melléklet (tűzoltósági és ügyeleti szakterület felsőszintű képzései az 1.2.3. alatt találhatóak).

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. szept. 19. 16:46 
vízpocsékoló

Mi a helyzet a tisztekkel? Hogyan lehetek valaki tiszt? Tudom, hogy az NKE-RTK szakán kell tanulni, illetve elküldhetnek átképzésre, hogyha a drága parancsnok kegyes. Viszont létezik más út is a tiszti rendfokozatig?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság
HozzászólásElküldve: 2016. szept. 14. 16:09 
hamutipró

CRF írta:
Elnézéseteket kérem, hogy újabbnál újabb kérdésekkel fárasztalak titeket, de nagyon hihetetlenül kíváncsi vagyok a tűzoltósággal kapcsolatban. A kérdésem az volna, hogy a híradós, ügyletes beosztás egy állandó jellegű pozíció vagy mindig más és más tölti be ezt a pozíciót? Illetve ennek a feladatkör betöltéséhez felsőfokú végzettség szükséges vagy elég a középfokú?

Nem feltétlenül ebbe a topicba való (tűzoltóképzés talán megfelelőbb). A híradós alatt te itt a tűzoltó-parancsnokságok híradóügyeletére gondolsz, vagy netán a megyei műveletirányításra? Előbbi esetben erre nincsen külön beosztás, hanem a készenléti állomány (azaz a vonulós tűzoltók) bármely tagja beosztható. Sok helyen viszont vannak állandó híradósok, akik szeretik ezt a beosztást, így csak oda szokták beosztani őket. Végzettségnek érettségi+tűzoltó szakképesítés elegendő.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. szept. 13. 15:41 
slagmester

CRF írta:
Üdv,
................................ mégis valamilyen "rokoni" kapcsolatban van ...............................

rokoni kapcsolat ja , mostohaapja :(

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. szept. 13. 7:41 
Szent Tömlő őrzője

CRF írta:
Üdv,
egy újabb kérdéssel fordulnék hozzátok. Ugyan nem pont a tűzoltósághoz kapcsolódik, de mégis valamilyen "rokoni" kapcsolatban van és hátha tudjátok a választ a kérdésemre. Azt szeretném kérdezni, hogy a Katasztrófavédelmi előadó, hogyan illetve hol tud elhelyezkedni és mi a feladata? Interneten próbáltam utánajárni, de nagyon kevés - szinte semmilyen - információt találtam a szakról.

Tulajdonképpen semmit sem érsz vele.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság
HozzászólásElküldve: 2016. szept. 12. 23:11 
vízpocsékoló

Elnézéseteket kérem, hogy újabbnál újabb kérdésekkel fárasztalak titeket, de nagyon hihetetlenül kíváncsi vagyok a tűzoltósággal kapcsolatban. A kérdésem az volna, hogy a híradós, ügyletes beosztás egy állandó jellegű pozíció vagy mindig más és más tölti be ezt a pozíciót? Illetve ennek a feladatkör betöltéséhez felsőfokú végzettség szükséges vagy elég a középfokú?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. szept. 12. 20:39 
vízpocsékoló

Üdv,
egy újabb kérdéssel fordulnék hozzátok. Ugyan nem pont a tűzoltósághoz kapcsolódik, de mégis valamilyen "rokoni" kapcsolatban van és hátha tudjátok a választ a kérdésemre. Azt szeretném kérdezni, hogy a Katasztrófavédelmi előadó, hogyan illetve hol tud elhelyezkedni és mi a feladata? Interneten próbáltam utánajárni, de nagyon kevés - szinte semmilyen - információt találtam a szakról.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Tűzoltóképzés
HozzászólásElküldve: 2016. jún. 07. 21:12 
pernyekergető

Üdv!

Tudom hogy tavalyi téma, de a 9/2015 BM rendeletben nem tiszta valami.
Önkormányzati tűzoltóságon a 2002 dec. után végzett önkéntes és létesítményi tűzoltó parancsnoki végzettséget csak alapszintűnek fogadják el. Tehát akinek az van /pl 2004 es/ az nem jó vagy a záró rendelkezés szerint / ha jól értelmeztük / elfogadottnak tekinthető? köszi

van még egy két érdekesség:
önkormányzatinál a parancsnoki alapszintű
öténél felsőszintű
amit kérnek az önkormányzatitól szerparancsnoki középszintű de ez az öténél is az
tehát az öténél a régi paracsnoki többet ér mint amit most kérnek az önkormányzatiaktól

2.1. Önkormányzati, illetve létesítményi tűzoltóságok főfoglalkozású tagjaira vonatkozóan
2.1.1. Alapszintű:
a) tűzoltó II. részszakképesítés;
b) tűzoltó I. szakképesítés;
c) önkormányzati és létesítményi tűzoltó tanfolyami végzettség;
d) önkéntes és létesítményi tűzoltó parancsnoki tanfolyami végzettség;
e) tűzoltó szakképesítés, vagy 6 hetes tűzoltó alaptanfolyami végzettség.
2.1.2. Középszintű:
a) önkormányzati és létesítményi tűzoltó szerparancsnok képesítés vagy
b) tűzoltó szerparancsnok szakképesítés-ráépülés.
2.1.3. Felsőszintű:
a) építőmérnöki alapképzési szak, tűz- és katasztrófavédelmi szakirány;
b) építészmérnöki alapképzési szak, tűz- és katasztrófavédelmi szakirány;
c) védelmi igazgatási alapképzési szak, tűzvédelmi és tűzoltó szakirány;
d) had- és biztonságtechnikai mérnöki alapképzési szak, tűzvédelmi szakirány;
e) rendészeti igazgatási alapképzési szak, katasztrófavédelmi szakirány;
f) rendészeti igazgatási alapképzési szak, katasztrófavédelmi szakirány tűzvédelmi specifikáció;
g) katasztrófavédelem alapképzési szak, tűzvédelmi és mentésirányítási szakirány;
h) rendészeti szervező szakképesítés, tűzoltó szervező szakképesítés-elágazás;
i) rendészeti szervező szakképesítés, tűzvédelmi szervező szakmairány;
j) tűzvédelmi szakmérnök szakképesítés;
k) főiskolai szintű tűzvédelmi mérnök szak.
2.2. Az önkéntes tűzoltó egyesületek szaktevékenység végzésére jogosult tagjainak, valamint az önkormányzati tűzoltóságok önkéntes jogviszonyban álló és létesítményi tűzoltóságok alkalomszerűen igénybe vehető tagjaira vonatkozóan
2.2.1. Alapszintű:
a) tűzoltó alaptanfolyami végzettség.
2.2.2. Középszintű:
a) tűzoltó szakképesítés, tűzoltó II. részszakképesítés, önkormányzati és létesítményi tűzoltó tanfolyami, vagy 6 hetes tűzoltó tanfolyami végzettség és tűzoltásvezető I. tanfolyami végzettség;
b) tűzoltó alaptanfolyami végzettség, és tűzoltásvezető II. tanfolyami végzettség;
c) tűzoltósági referens szakképesítés;
d) tűzoltó szerparancsnok szakképesítés-ráépülés, vagy
e) önkormányzati és létesítményi tűzoltó szerparancsnok képesítés.
2.2.3. Felsőszintű:
a) önkéntes és létesítményi tűzoltó parancsnoki tanfolyami végzettség;
b) építőmérnöki alapképzési szak, tűz- és katasztrófavédelmi szakirány;
c) építészmérnöki alapképzési szak, tűz- és katasztrófavédelmi szakirány;
d) építéstudományi kar, tűzvédelmi szakmérnök szakképesítés;
e) védelmi igazgatási alapképzési szak, tűzvédelmi és tűzoltó szakirány;
f) had- és biztonságtechnikai mérnöki alapképzési szak, tűzvédelmi szakirány;
g) rendészeti igazgatási alapképzési szak, katasztrófavédelmi szakirány;
h) rendészeti igazgatási alapképzési szak katasztrófavédelmi szakirány tűzvédelmi specifikáció;
i) katasztrófavédelem alapképzési szak, tűzvédelmi és mentésirányítási szakirány;
j) rendészeti szervező szakképesítés, tűzoltó szervező szakképesítés-elágazás;
k) rendészeti szervező szakképesítés, tűzvédelmi szervező szakmairány;
l) tűzvédelmi szakmérnök szakképesítés;

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. jún. 04. 14:28 
vízpocsékoló

Üdv! Érdeklődni szeretnék arról az 5-6 hónapos kiképzésről, amit sikeres alkalmassági vizsgák után kell elvégezni. Elsősorban személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi, mégis hogyan zajlik, milyen a hely (kollégiumszerűen képzelem el), mennyi a juttatás stb. Előre is köszönöm!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. feb. 28. 11:16 
slagmester

old campaigner írta:
toportyán írta:
az első sugár a jobb ágra kerül

Bingó!

:-D
No és mikor kerül a "C" tömlő az osztó bal ágára (egyedüliként)?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. feb. 28. 0:54 
tömlőszállító

toportyán írta:

Bingó!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. feb. 27. 8:40 
slagmester

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. feb. 27. 7:43 
Szent Tömlő őrzője

old campaigner írta:
http://fovaros.katasztrofavedelem.hu/hi ... i-videoval

Hol van a hiba 0:10-nél??? Látszólag semmiség, de tűzoltó életek múlhatnak rajta!!!

Netán a tömlő csatlakoztatása nem megfelelő, az osztóról lecsavarodik és el akarjuk kerülni a személyi sérülést, akkor nem mellé, hanem mögé állunk és nem hajolunk föléje!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. feb. 27. 1:24 
tömlőszállító

http://fovaros.katasztrofavedelem.hu/hi ... i-videoval

Hol van a hiba 0:10-nél??? Látszólag semmiség, de tűzoltó életek múlhatnak rajta!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2015. ápr. 04. 11:39 
Szent Tömlő őrzője

Ez valóban el lett cseszve, első ránézésre nem egyértelmű, de ha komplexen vizsgáljuk a jogszabályt, annak elérendő céljával együtt, akkor viszont kitűnik belőle, az elején lett tisztázva, hogy a 3-as melléklet mihez ad kivételeket, és az értendő a tűzoltásvezetésre is. Különben tényleg menne a lecsóba az eddigi tűzoltásvezetők nagy része.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015. ápr. 04. 11:32 
hamutipró

Az új BM rendeletben egy kisebb ellentmondást vélek felfedezni, kíváncsi vagyok ti hogyan értelmezitek ezt.

A 3. § szerint a katasztrófavédelem hivatásos állományának elismert végzettségeit az 1. melléklet 1. pontja és a 3. melléklet (a rendelet hatályba lépése előtt szerzett végzettségek) tartalmazza. Igen ám, de a tűzoltás vezetéséről szóló fejezetben többek között a 17. § ab) pontnál "az 1. melléklet 1.2. alpontjában foglalt középszintű, vagy felsőszintű képesítéssel rendelkező" személyek lehetnek tűzoltásvezetők, de a 3. mellékletet nem említi. Ezt szerintem akár lehet úgy is értelmezni, hogy itt általánosan a tűzoltósági és ügyeleti szakterületű középszintű/felsőszintű képesítésre hivatkozik a jogszabály, így a 3. melléklet tűzoltósági szakterületű végzettségei is megfelelnek.
Ha viszont tényleg csak az 1. melléklet 1.2 pont alatti végzettségek a megfelelőek, akkor komoly gondok lehetnek, ugyanis rengeteg pl. pollackon vagy átképzőn végzett tisztek nem lennének tűzoltásvezetésre jogosultak. Bar a jogszabály egyik záró rendelkezése (20. § (2)) alapján maradhatnának aktuális beosztásukban, de pl. egy rajparancsnoknak nem lehetősége előrelépni szolgálatparancsnoknak.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2015. ápr. 03. 8:07 
Szent Tömlő őrzője

Változnak a tűzvédelmi szakterületen dolgozók képesítési követelményei

9/2015. (III. 25.) BM rendelet a hivatásos katasztrófavédelmi szerveknél, az önkormányzati és létesítményi tűzoltóságoknál, az önkéntes tűzoltó egyesületeknél, valamint az ez irányú szakágazatokban foglalkoztatottak szakmai képesítési követelményeiről és szakmai képzéseiről

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2015. ápr. 01. 16:33 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Érdekes a kérdésed:

5. § (1) Az  önkormányzati és a  főfoglalkozású létesítményi tűzoltóságok parancsnokainak, tűzoltásvezetőinek és főfoglalkozású tagjainak a  készenléti jellegű szolgálatot ellátó hivatásos katasztrófavédelmi szervek tűzoltósági szakterületének tagjaival megegyező szakmai tartalmú képesítéssel kell rendelkezniük.

DE:

20. §
(2) Az  adott szolgálati beosztás vagy munkakör betöltéséhez e  rendelet hatálybalépését megelőzően elismert képesítéssel rendelkező személyt – ide nem értve a  18.  § (1) és (2)  bekezdés alapján szakmai képesítés megszerzésére kötelezetteket – a szolgálati beosztás vagy munkakör megváltozásáig továbbra is képesítettnek kell tekinteni.

Ezek alapján szerintem továbbra is tűzoltás vezetésre jogosult az a főállású is, aki önkéntes és lét tűo parancsnoki tanfolyamot végzett.
Szerintem..... :radobbent:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 602 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]