* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 25. 9:49

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 602 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. ápr. 11. 17:47 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!
Tomi:
Látván a sok energiát, melyet a Fórumba fektetsz, javaslom ennek egy töredékét arra fordítani, hogy besétálj a Debreceni Tűzoltóparancsnokságra, ahol minden kérdésedre választ kapsz. Arra legelőször is, hogy lesz-e felvétel és ha lesz, akkor mikor. Azt nem árt tudni, hogy a katonai sorozáson milyen eü.alkalmasságot szereztél, mert ha nem "A", akkor fuccs a dolognak.
Ezután elküldenek orvosi vizsgálatra (Debrecenből nem tudom, hogy hova, de talán Budapestre), és ha ott megfeleltél (itt hullik ki a legtöbb jelentkező), akkor jöhet a többi procedúra. Szinte biztos, hogy lesz fizikai erőnlét-felmérés és nagy valószínűséggel a hatályos BM-IM-TNM rendelet, illetve OKF-intézkedés alapján, és még lehet egy sor egyéb (országosan nem előírt, de helyileg alkalmazott) felvételt eldöntő vizsgálat. Mivel nem debreceni vagyok, erről én nem tudok semmit (ezért sem szavazok a másik - általad indított, szerintem a jelentkezésed/felvételed megkönnyítését célzó - topicban). Viszont ott mindezt elmondják.
Amennyiben felvesznek, akkor irány egy alapfokú tanfolyam (most alakult át ez is), és ha ott sikeres vizsgát tettél, akkor lehet dolgozni, dolgozni, dolgozni....

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Debrecen
HozzászólásElküldve: 2003. ápr. 11. 9:33 
szikracsapkodó

Sziaszztok!

Jelentkezzen már debreceni tűzoltó

fireman18@freemail.hu

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Tűzolto képzés
HozzászólásElküldve: 2003. ápr. 08. 11:31 
szikracsapkodó

sziasztok

Milyen a fizikai felvételi?Miket kell csinálni mennyi idő alatt?

:lol:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Tűzoltó képzés
HozzászólásElküldve: 2003. ápr. 08. 11:15 
szikracsapkodó

Sziasztok

Most teljes képzavarba vagyok!Melyik suliba jelentkezzek, hogy tűzoltó lehessek?AZ YBL,KOK?Ugyanaz a kettő vaqgy mi?Hol találhatoak?Mik a felvételi kötelezetségek_!

Valaki privátba elmesélné?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Tűzoltó képzés
HozzászólásElküldve: 2003. ápr. 08. 11:05 
szikracsapkodó

Hi

Ami Pesten van suli (www.tűzoltóságbp.hu/állj közénk)annak mi a neve?Az az YBL?Nhéz bekerüni?Nehéz az alkalmassági vzsgálat és hová kell menni?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: tűzoltóképzés!
HozzászólásElküldve: 2003. ápr. 06. 19:42 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hali :)

Ezt a kiképzést nem a tűzoltóság biztosítja? Mert én úgy tudom hogyha megvan az éretségid rohangálni kell pestre dokihoz győrbe stb... És utánna résztveszel valamien tanfolyamon vagy ez nem így megy?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Képzés
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 26. 16:26 
pernyekergető

Ha még valakit érdekel az Ybl-is képzés szivesen segítek./most végzek/

a Pollackon is végzett két kollégám onnan is van segítség. A főiskolai képzéssel kapcsolatban az elmélet magas szintű egyedüli az országban /vesz.anyag.égés és oltás elm., technika, tűzvizsgálat, mentés-egészségügy /, csak még a gyakorlatba történő átülltetés nem tökéletes. Viszont úgy gondolom egy mérnöki végzettség mellé ez már a személytől elvárható. Ami számomra furcsa, leírják minden rendeletben a képesítési követelményeket, de hogy ténylegesen alkalmas e a személy az általa kiszemelt beosztásra azt még mindig elég érdekesen döntik el. Hiányzik az egésznek a szabályozása.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: nehézgépkezelő
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 06. 8:58 
tűzkakas-idomár

üdv mindenkinek!
A nehézgépkezelő ügyekben javaslom legyetek körültekintőek!! Ez év január 1-től hatályos 32/2002. (XII. 12.) BM rendelet szerint, a tűzoltógépeket kezelni a 2002. 12. 31-ig megszerzett és az 57/1997. (X. 21.) BM rendeletnek megfelelő, nehézgépkezelői szakképesítés és jogostvány birtokában lehet. (a civil felhasználás esetében nincs változás)
2003. január 1-től egy új képzési forma kerül bevezetésre, tűzoltó technika kezelői megnevezéssel. Ez képzés a KOK-ban történik. Aki az 57-es BM rendelet szerint, 2002. 12. 31-ig megszerezte a nehézgépkezelői szakképesítését, annak a kezelői jogosultsága átvezetésre kerül a tűzoltó tecnika kezelői igazolványba. Aki eddig az időpontig nem rendelkezett nehézgépkezelői papírokkal és tűzoltó gépeket kíván kezelni, annak a tűzoltó technika kezelői alaptanfolyamot (egy géptípussal) kell elvégezni).

TU-E!
Javaslom, hogy csak olyan nehézgépkezelői tanfolyamra nevezzél be, amelyikről biztosan tudod, hogy az eredményes szakmai vizsgát követően a szakképesítést igazoló (kék) bizonytványt is adnak. Nem elég a (sárga) jogosítvány!!! Ma már a civil cégeknél is kérik. Alaptanfolyam önállóan nem létezik!! tartozik hozzá legalább egy géptípus is!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Nehézgépkezelői
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 03. 23:31 
pernyekergető

Szevasztok!

Tudtok valahol 40ezer-nél olcsóbb nehézgépkezelői alapvizsgát (polgári-t, és csak az alapot)? :?

Ha tudtok valami infot ezzel kapcsolatban kérlek irjátok meg! Köszi!

Üdv.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 26. 21:35 
csizmás kandúr

Sziasztok

Eddig azt hallottam, hogy a tiszti átképzőre csak a hivatásos állomány tagjai mehetnek. Ezzel van a fő probléma. Ugyanis jelenleg sajnos ez nem vonatkozik rám, és úgy gondolom, hogy talán nagyobb eséllyel jelentkezhetnék valamelyik hivatásos parancsnokságra, ha már elkezdtem az Ybl-t, mint így a "civil" műszaki főiskolai végzettségemmel.

Könnyebb lenne a helyzetem, ha lenne olyan parancsnokság, amelyik tudna (és akarna) fogadni. Ennek most kezdek utánajárni.

Azért köszi az infót a tiszti átképzőről, eddig erre a változatra még nem is gondoltam.

Minden jót

Mariann

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 26. 16:44 
hamutipró

T. Leendő(?) Kollegina!
Mivel Te rendelkezel főiskolai végzettséggel az Ybl mellett egy másik lehetőség is a rendelkezésedre áll, ez pedig a tiszti átképző. Eddig ez fél év nappali volt eddig a KOK-ban, ami valószínűleg egy félév levelező+ egy félév nappalira módosul, de még így is rövidebb, mint az Ybl és megadja azokat a szakmai ismereteket, amelyekre szükséged lehet.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Képzés-YBL
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 23. 19:16 
csizmás kandúr

Szia Dunaföldvár ÖTE

Köszönöm az információkat. Ezek sokat segítettek abban, hogy alapvető képet kapjak az Ybl tűzvédlemi képzéséről.

Kérem, hogy ha bárki tud a fentieken túl informáicóval szolgálni, írjon.

Köszönet mindenkinek.

Minden jót, tűzoltók.

Mariann

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 23. 10:24 
Szent Tömlő őrzője

Kedves Mariann!

Ybl: szórótárgyak: matek, mechanika, magasépítés félévente 2-3 fő. Sajnos Zsuzsika megjelenése óta szóró az égés is.
Főtárgyak: égés és oltás elmélet (3 fv. szig.), veszanyag (3 fv. szig.) Létesítés, tűzoltó technika.
Költségekről nem nagyon tudok, mert kb. 2 éve nem indult lev. alapképzés, diplomásoknak meg a jóég tudja mikor volt utoljára.
Amúgy két hetente két nap a levelezős oktatás.
Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Főiskolai képzés
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 21. 21:37 
csizmás kandúr

Sziasztok

Nekem az Ybl-ön folyó tűzvédlemi képzéssel kapcsolatban lennének kérdéseim. Vagyis csak kérdéseim vannak ezzel kapcsolatban, sajnos semmit sem tudok róla azon túl, hogy létezik.

A költségtérítés félévenként milyen mértékű? Levelezőn kb. hányszor kell megjelenni félévenként? Milyen színvonalú a képzés - szakmai szemszögből? Melyek a fontosabb szakmai és alapozó (töltelék) tantárgyak? Mekkora a lemorzsolódás mértéke - gondolom, ez alapvetően az első két félévben fordul elő.

Kérem, hogy akik a fenti kérdésekkel kapcsolatban tudnak konkrét választ adni, írjanak. Minden egyéb információ is érdekel ezzel a képzéssel kapcsolatban.

Köszönöm a segítségeteket.

Mariann

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 16. 22:48 
hamutipró

A Pollackosoktól szeretném megkérdezni azt, hogy vajon az eg24 által felsoroltak, mennyire adtak-adnak át korszerű szemlélet, gyakorlati tapasztalatokat, a kor megválaszolatlan kérdéseire mennyire keresték a választ. A lexikális tudásra, vagy a problémafelismerésre és a megoldáskeresésre, a teljesítményképes tudásra helyezték a fő hangsúlyt? Mennyire adott új szakmai ismereteket mondjuk egy technikusit végzettnek?Azért kérdezem mindezt, mert a felsoroltak között van olyan, aki a jelenlegi nem teljesen korszerű szabályozás kialakításában oroszlánrészt vállalt, s annak javításával kapcsolatos kezdeményezések tényét is ahol tudja támadja.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 15. 22:16 
vízpocsékoló

Kedves Barni!

Bocsánat hogy nem adtam választ a kérdésedre, de most bepótlom.
Szóval, időközben megtudtam pár információt a Pollackról. Most már csak szakmunkással vagy technikussal vasznek fel- elkerülve ezzel az átképzőt.
A 32/2002 BM. rendelettel kapcsolatosan érdekes dolgokok következhetnek be. A Pollackon végzett tűzoltó -végzettsége alapján- elmehetne tanítani a KOK-ba technikusokat oktatni. A végzett tűzoltó (technikus, szakmunkás) tűzoltás irányítására jogosult, de az őt oktató Pollackot végzett (előtte nem végzett mást csak a 6 hetest) tűzoltó tiszt nem jogosult erre. Érdekes ugye?
Aki a Pollackra jár vagy járt tudja, hogy itt nem a felesleges dolgokat oktatják, hanem a lényeget és nem kisebb nevek mint Dombi, Kovács, Joó, Dr. Erdős Antal. Ismerősen csengő nevek? Szóval azt hiszem, hogy azért ez mond valamit azoknak, akik benne vannak a szakmában pár éve. Azt hiszem ez garancia arra, hogy azért itt nem osztó kezelőket képeznek. Elnézést nem akarok senkit megsérteni csak érzékeltetni akartam a képzés színvonalát.
Szóval ennyi.
ÜDV!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 15. 15:01 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!

Pár gondolat Ybl témában. Én voltam Ybl-ös (elvégezni nem sikerült, elhasaltam matekból :lol: ), tudom, hogy ott miként mennek a dolgok. Az a helyzet, hogy Beda úr, a tanszékvezető erősen langyosvíz. Nem igazán érdekli a dolog. Szakál úr aki jelenleg veszanyagot tanít, lesz valszínű az új tanszékvezető Beda után. Aki viszont PV-s. Az Ybl-ön már nem oltják be a hallgatót a tűzoltó mentalitással, sőt! Az átképzőn viszont szerintem igen. A KOK-on még mindig több a tűzoltó. Az Ybl-ön nincs elég tűzoltó oktató, kevés kivételt jelent Dombi, Kovács és Nagy Béla. Eltolodik a tanszék kat.véd irányba ami nem jó!
És ami legnagyobb baj: annyi sallang tantárgyat aggatnak a hallgatókra, hogy igazából nem is marad ideje, energiája a szakmai dolgokra.
Szerintem kell az átképző!
Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: 32/2002. Bm. rendelet.
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 09. 19:01 
vízpocsékoló

Ha valaki felsőfokú oktatásban vesz részt, tűzoltó szakmai tantárgyakból államvizsgázik, akkor mi újat tudnak mondani az átképzőn? Vagy talán 5-10-15 év után meg akarják tanítani az alaki képzést, és szabályait ?! Ha u.a.-ból államvizsgázol, mint akinek van éppen tűzoltó középfokúja, akkor tőle talán magasabb szinten kérik számon a Szakmai Ismereteket mint attól akinek nincs? Hát nem u.o.-an diplomát kapunk, kaptunk?!

Mindezekre a válasz: A KUTYA SE MEGY ÁTKÉPZŐRE, VESZÉLYBEN VAN OTT EGY PÁR ÁLLÁS. NEM LEHET MEGSZÜNTETNI, (NEM IS KELL) AZ ÁTKÉPZŐT, DE VALAHOGY ODA KELL CSALNI, MÍVEL EZ NEM MEGY,ÍGY KÉNYSZERÍTENI KELL A TŰZOLTÓT.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 07. 18:52 

eg24:
Csak egy kérdés: mikor kérdeztétek meg a Bálinttól? Mert ezt a Mónika decemberben adta ki. Természetesen, mint sok más rendelet, ez is csak felmenő rendszerben igaz, a jelenleg folyó képzésre nem vonatkozik.
De! Aki látott már karón varjút, az emlékszik még olyan esetre, mikor a leendő szolgálatparancsnokok technikusi végzettség után tisztek, és parancsnokok lehettek. Utána jött egy rendelet, amikor felsőfokú végzettséghez kötötték ezt a beosztást, és a technikusok választhattak: vagy elvégzik a főiskolát, vagy mehetnek.
Most annyiban más ez a helyzet, hogy a rendelet alapján a Pollack főiskolai végzettséggel nem lehet ellátni tűzoltásvezetés ill. irányítási munkakört.
Akkor most mi is a helyzet? Nem kell az átképző, de bizonyos munkakör ellátásához mégiscsak szükséges.

Imi:
Igazad van, az adóvisszatérítés jár, ezt el is felejtettem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 07. 12:06 
vízpocsékoló

Pár szó erejéig még az önfinanszírozásról! A befizetett tandíjból adóvisszaigénylést kaphatsz, de csak akkor, ha te fizeted a tandíjjat! A pontos százalékra nem emlékszem, de aki érintve van/lesz a dologban a fősuliban is tájékoztatják! A suli sok lemondással jár, de szerintem is megéri még akkor is ha nem látod rögtön a gyümölcsét!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 06. 23:35 
vízpocsékoló

Kedves Barni !

Sajnos sokban igazad van, bár...
Lehet, hogy a mi hiv. tűzoltóságunk kivétel, de a közmondás szerint a kivétel erősíti a szabályt.
Nem magamat és a kollégáimat védeném de mi nem tartoztunk a CSÓKOSOK közé. Nálunk felajánlották a továbbtanulási lehetőséget sokaknak, de sokan nem éltek a lehetőséggel. Sajnos az első szelektálást már az érettségi megléte vagy nem léte megtette.
Most hangsúlyoznám már azelött, mielött még valaki megszólna nem
nézem le azt akinek nincs érettségije-sőt!
A második nagy szelektálás, hogy ki vállalja egyáltalán? Éjszakai tanulások, ZH-ra készülés, 800-1000 oldal szabvány beseggelése a vizsgára, karácsonyfa alatt tanulni, szoli után másodállás utána egy kis matek, hajnal 2-3-ig tanulás lefekszel szoli előtt aludjál még valamennyit 4-kor sír a gyerek mert éhes, stb,stb.Nem sírok csak a tényeket közlöm. Mert van olan kollégám aki bizony szabadnapját nem álldozná fel ilyen dolgokra. Annak viszont örülök, hogy egyre több értelmes, jóképességű,fiatal kerül állományba. Nem tudom azt sem, hogy csak nálunk van-e így, de "civil" diplomával az utcáról bejőve nálunk még nem lett senki vezető.
A 32/2002 BM rendeletet még nem olvastam, de azt tudom, hogy sokan kérdeztük mi is, kell-e átképzőt végeznünk az iskola befejeztéve. Egyértelmű nemet kaptunk a kérdésünkre méghozzá egy általam is nagy szaktekintéjű tűzoltótól, ráadásul még kiváló oktató is- volt szerencsém!!!
Nevet nem írnék, de számos tü. törvény megalkotója, illetve
JOÓgász :!:
Nem védeni akarom a mundért mégegyszer hangsúlyoznám, de el kell végezni utána nyilatkozni.
Nem állítom, hogy a diplomások között nincs s..fej, mert láttam én is olyat 1-et 2-őt. Azt tudom,hogy az én csoporttársaim 90 %-a jó vezető lesz.Pedig még van köztük Rohamos is. Hiszem, hogy 3 év alatt kellően megismertem őket ahoz, hogy erről véleményt nyilvánítsak.
A költségekről még annyit volt olyan tűzoltó aki saját maga fizette a suli költségeit (vonulósként), eredménye= SZOLG.PK lett belőle mostanság.
Szóval érdemes tanulni, még ha nyáron inkább horgásznál.

KALOCSAL köszönöm a jó kívánságot, de inkább tanulni kellene-alszik a gyerek!!!

Üdv!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 06. 18:50 

Ma már nem teljesen így működik, hogy gyere várunk, mindegy mit végeztél. Ennek oka, hogy a beosztások telítődtek, és ott tartunk, hogy egy egy megüresedő beosztás betöltéséhez már jó előre meg van a jelölt is, akinek kiválasztásánál maximálisan figyelembevehetik a (jó)kapcsolatokat is. Ezért olyan üres beosztás, ahová még bármilyen diplomával felvesznek, már nem nagyon akad. Sőt, hogy továbbmenjek már ott tartunk, hogy annak a tűzoltónak, aki megszerezte felsőfokú végzettségét, de nem jut már neki beosztás, tovább lehet alkalmazni beosztotti fizetéssel!!! Ami idáig ugye nem így volt.
Másik: A Pollack Mihály műszaki főiskola önmagában még nem ad felsőfokú szakmai végzettséget, csak azoknak, akik rendelkeznek a középfokú végzettséggel. Akinek ez nincs meg, annak kell hozzá a tiszti átképző. 32/2002 BM rendelet by: Lampert Mónika
Egyébként a Pollack jó iskola, én is csak ajánlani tudom. A költségekhez meg csak annyit, hogy az alább leirt összegeknek rosszabb esetben is csak a felével kell számolni, mert ha a munkahely nem is adja meg a 100%-os térítést, mert nincs előírva a beosztás betöltéséhez, akkor is fizeti a költségek (tandíj, utazás, szállás, tankönyvek, stb) 50%-át. Az Alkotmány biztosítja mindenki számára a tanuláshoz való jogot, csak élni kell vele.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 06. 13:11 
kapacsmester

Sok sikert az államvizsgához!
Úgy tűnik, az Yblnél könnyebb lehet egy kicsit. A lényeg igazából az, hogy legyen egy szakirányú diplomád és már ott is vagy, ahol szeretnél.Szerintem azt már nem nézik, hol szerezted. Diploma? Tűzoltó? Gyere, várunk! Szerintem...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 05. 0:16 
vízpocsékoló

A felvételi nem jelent gondot aki ért a matematikához, magyar nyelvtanhoz, no meg valamilyen szinten a pedagógiához.A lényeg nem ördöngősség.
A suliban támasztott követelmények azért főiskolai szintűek. Sokat kell önállóan tanulni, könyvtárba járni, stb. A tanárok nagyon normális, emberi szinvonalon oktatnak és kérnek számon.
A tantárgyak sokrétűek. Így például szakmai ismeretek ( tűzoltás, megelőzés, felszerelés ism.), pszichológia, didaktika, matematika, műszaki fizika, számítástechnika, munkavédelem,stb.
Mivel a végzettséged műszaki szakoktató lesz ezért ez a sok pedagógiai szinezetű tantárgy amit a tűzoltói munka során is kamatoztatni tudsz, foglalkozási vázlatok elkészítésénél, oktatási órák megtartásánál,emberekkel való kapcsolattartásnál.
A szakmai tárgyak elismerem-ezt a tankör társaim is elismerik-nem olyan alaposak mint az Ybl-n, de itt is mondtak sok érdekes, okos dolgot.
Bár a szakmát nem itt fogod megtanulni de azt értékes információval egészítheted ki. Nemrég hallottam, hogy már csak azokat veszik fel akik elvégezték a tűzoltó szakmunkásképzőt. Ez csak hallomás ennek utána kellene nézni pontosan.
A képzés levelező oktatásban zajlik általában egy félévben három berendelés van ami 3-4 napig tart majd ezt követi a vizsgaidőszak.
Azt hiszem aki ezt elkezdi az be is fogja fejezni és nem bánja meg.
Ezen kívül még ezzel a végzettséggel középiskolában is oktathatsz.
Az államvizsgáról érdemben nyilatkozni még nem tudok, mert az még elöttem áll, de január 14-én már arról is tudok nyilatkozni szívesen.
Még egy fontos infó, alapfokú "C" nyelvvizsga is kell.
Bármi kérdésed van ezzel kapcsolatosan állok elébe.
ÜDV!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Főiskolai képzés
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 04. 15:52 
Szerkesztő

eg24! Leírnád a véleményed a suliról, a tantárgyakról, a tanárokról, a követelményekről, meg úgy általában mindenről? Gondolom nem csak engem érdekel... :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 602 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]