Tűzoltóképzés

Ki és miként lehet tűzoltó? Itt olvashatók a pályázatok és az álláshirdetések is.
Válasz küldése
Bíboros
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Re: Tűzoltóképzés

Hozzászólás Szerző: Bíboros » 2011. máj. 17. 23:29

pazika írta:sziasztok!én érdeklődni szeretnék ha én egy OKJ-s tanfolyamon szereztem szakmát attól lehetek tűzoltó? előre is köszönöm!
Te még fel akarsz szerelni tűzoltónak? Nem követed az eseményeket? Bár Te tudod... Legalább lesz, aki majd felül sokunk helyett...
fireproof
pernyekergető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fireproof » 2011. máj. 17. 20:57

Javaslom egyeztess a KOK Tanulmányi Osztályával, hogy az az OKJ-s képzés amit végeztél elegendő-e a tűzoltó szakképzés bemeneti feltételének.
Mert például, egy 160 órás bicikliküllő egyengető tanfolyam nem elegendő!
pazika
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: pazika » 2011. máj. 17. 20:16

hát mert hogy csak egy tanfolyam és nem rendes suli4ezért hittem azt hogy nem lehetek ezzel! de köszönöm a tájékoztatást :-)
tömke
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: tömke » 2011. máj. 17. 20:11

persze, miért ne lehetnél?
pazika
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: pazika » 2011. máj. 17. 15:42

sziasztok!én érdeklődni szeretnék ha én egy OKJ-s tanfolyamon szereztem szakmát attól lehetek tűzoltó? előre is köszönöm!
Bíboros
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Re: A Roham és a Csoport

Hozzászólás Szerző: Bíboros » 2011. máj. 14. 9:59

Pozsár írta:Rátapintottál a láényegre! :csendesen:

Nincs az jól, ha egy szakmát "élesben" kénytelen valaki megtanulni.
Csiszolni, elmélyíteni, mesterré válni... hát igen, erre a gyakorlatban eltöltött évek alatt lehet csak szert tenni.
Igaz ez az esztergályosra, a fogtechnikusra, az ötvösre, a könyvtárosra, az orvosra... minden szakmára.

Vajon miért éppen a tűzoltóság a kivétel? :radobbent: :ideges: :-x :cry:

Most 2x2 hónap a képzés. De azt mindenki tudja, hogy ettől (ez alatt) senkiből sem lesz, mert nem is lehet profi.

Egy többcélú akadály- (én inkább kiképzőpályának hívnám) pálya kialakítása nem is olyan nagy pénz. Legalábbis ha nem egy százhalombattai full extrásra gondolunk.

Nyílván kell olyan is, de legfeljebb három egy ekkora országban (szerintem). Egy olyan, amelyre Te is utalsz Borostás, akár régiónként egy (nagyobbakban esetleg kettő) pálya is kihozható egy pályázati ciklus alatt hat és fél pályázati fecskendő árából :csendesen:
Egyenlőre régiónként, a második és harmadik lépcsőben megyénként egy-két ilyen, mondjuk 9-10 év alatt (maximum).

Kell hozzá fél focipályányi (formájára is hasonló) összközműves terület, három nagy (12 m-es) és kettő kis (6 m-es) konténer, ötletesen berendezve és variálhatóan elhelyezve, ezekből az egyik különálló és szilárdtüzelésűre kialakítva, ezek melett (ezekkel kombinálva) egy három szintes acélszerkezetű "lépcsőház", mindezek egyszerű infrakamerákkal ( a tüzes konténer kivételével) és képrögzítővel kombinálva a késöbbi elemzéshez, és egy legalább 120 m hosszú néhány méter széles manipulációs tér most nem részletezett apróságokkal.

Meggyőződésem, hogy ez elsősorban és döntően NEM pénz kérdése, hanem felismerésen és szándékon múlik azon, hogy fontos-e ez, vagy sem...

Persze az is tény, hogy erre egy kerület, vagy egy város önállóan nem képes
...
Üdv:
Lazán meg lehetne csinálni olyanokat is, hogy az amúgyis leromlóban lévő régi ruszki laktanyákban (mint pl a szentendrei) pl tűzoltást gyakorolni. Néhány helyiséget megpakolni hulladék butorokkal, és begyújtani. Ne akkor találkozzanak a fiatalok elöször tűzzel, amikor már aktívan vonulnak.
garcia66
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: garcia66 » 2011. máj. 11. 22:28

Sziasztok!

Tudtok-e valahol, induló önkéntes és létesítményi tűzoltó-parancsnoki tanfolyamról? A Bács és Csongrád megyei Katasztrófát és a KOK-ot lecsekkoltam, ott sajnos nem :-(
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.
bosska17
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: bosska17 » 2011. feb. 27. 10:28

Igen ott is voltam.de a munkaügy utólag tud róla csak.Mikor már megvan a fő és akkor vonják be.
fireproof
pernyekergető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fireproof » 2011. feb. 27. 10:12

Érdeklődj a Nyíregyházi Regionális Képző Központban is!
Abban a régióban az utóbbi időben ők szerveztek képzést!
bosska17
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: bosska17 » 2011. feb. 27. 9:56

Igen ezt tudom.De engem egyik embertől küldenek a másikhoz akiknél zsákutca megintcsak.átküldenek a katasztrófavédelemre,ott is kibújnak alóla.semmire nem jutottam még.Nem hinném hogy azért mert nincs ismerősöm ennek igy kellene lennie.
fireproof
pernyekergető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fireproof » 2011. feb. 27. 9:53

Márpedig a képzéshez feltétlenül szükséges egy szervezet aki biztosítja a védőfelszereléseidet, a gyakorlati helyszínt és a képzést.
Ez tűzoltóság nélkül, vagy NYRKK nélkül nem megy!
bosska17
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: bosska17 » 2011. feb. 27. 9:45

A tüzoltóságot járom hetente.és nem jutok egyről a kettőre.
fireproof
pernyekergető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fireproof » 2011. feb. 27. 9:26

Érdeklődj a tűzoltóságon, vagy az NYRKK-n.
bosska17
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: bosska17 » 2011. feb. 27. 9:21

üdv mindenkinek.
Én Nyíregyházán szeretnék tanfolyamot végezni,sajnos ismerősöm nincs.
Azt mondták hogy február végén talán indul alaptanfolyam.Utána járni nagyon nehéz mert senki nem tud semmit:( nem tudom hogy mit kellene tennem....
fireproof
pernyekergető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fireproof » 2011. feb. 26. 21:29

Március elején lesz meghirdetve. Mint tavaly.
Kraz
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Kraz » 2011. feb. 26. 21:22

Üdv mindenkinek!

Érdeklődni szeretnék, hogy valaki tudja-e az évben(2011) mikor lesz a felvételi Tűzoltó technikusi szakra( zászlós képzőre), meddig kell beadni a jelentkezést és hogy mikor lesz az előkészítő?
fajó
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fajó » 2011. feb. 04. 8:40

Bocsi, hogy ide is berakom, nem íráskényszer végett!
http://www.tradio.hu/listen.php?file=1328

Így is meg lehet oldani a képzést! :tapsolo: :tapsolo:

Üdv: Fajó
"Tartsatok lépést a fejlődéssel, és amit elvállaltatok, azt tisztességgel végezzétek is el, mert csak ez által tudtok megbecsülést szerezni. " Idézet: Farkas József ny. tű. alezredes úrtól a Tűzoltó Iskola Műszaki Tanszék volt Főtanárától.
fajó
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fajó » 2011. jan. 23. 12:35

Hali!
Elvileg egyenlőre kettőt terveznek, egy D-túl, egy Dunán innen, Tiszán túl?
Ezzel a két kiképző kihelyezett egységgel szeretnék megoldani a gyorsabb képzést alapfokon.
Csá!
"Tartsatok lépést a fejlődéssel, és amit elvállaltatok, azt tisztességgel végezzétek is el, mert csak ez által tudtok megbecsülést szerezni. " Idézet: Farkas József ny. tű. alezredes úrtól a Tűzoltó Iskola Műszaki Tanszék volt Főtanárától.
fajó
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fajó » 2011. jan. 23. 11:30

Hali!
Jönnek a régiós kiképző központok a kok felügyelete mellett elvileg!
Aztán hogy mikor és milyen felszereltséggel az már egy más kérdés, de a szándék megvan!
Csá!
borostás
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: borostás » 2011. jan. 22. 18:01

Pozsár!

Nem is olyan messze Tőled készült a projekt! 3 lépcsőben lett megálmodva! Az első rész egy kis szelete készült el egy OMMF pályázatnak köszönhetően. (munkavédelmi bírságból) Önkormányzatnak, pk.-nak, OMMF-nek nagyon tetszett. A kis szelet elkészült, folytatás nincs! Igaz, azóta az illetékesek eltávoztak, de az ötlet ott maradt. A javaslat szerint is 3 régiós kiképzőpálya elég lenne a KOK-al együtt. És valóban az igény, a szándék nagyon fontos, de ha illetékes nem karolja fel, akkor meglátásom szerint nem lesz belőle semmi. Egy fecske nem csinál nyarat. (Tapasztalatból mondom)

Szebb napot. Szia borostás
Pozsár
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pozsár » 2011. jan. 22. 15:17

Rátapintottál a láényegre! :csendesen:

Nincs az jól, ha egy szakmát "élesben" kénytelen valaki megtanulni.
Csiszolni, elmélyíteni, mesterré válni... hát igen, erre a gyakorlatban eltöltött évek alatt lehet csak szert tenni.
Igaz ez az esztergályosra, a fogtechnikusra, az ötvösre, a könyvtárosra, az orvosra... minden szakmára.

Vajon miért éppen a tűzoltóság a kivétel? :radobbent: :ideges: :-x :cry:

Most 2x2 hónap a képzés. De azt mindenki tudja, hogy ettől (ez alatt) senkiből sem lesz, mert nem is lehet profi.

Egy többcélú akadály- (én inkább kiképzőpályának hívnám) pálya kialakítása nem is olyan nagy pénz. Legalábbis ha nem egy százhalombattai full extrásra gondolunk.

Nyílván kell olyan is, de legfeljebb három egy ekkora országban (szerintem). Egy olyan, amelyre Te is utalsz Borostás, akár régiónként egy (nagyobbakban esetleg kettő) pálya is kihozható egy pályázati ciklus alatt hat és fél pályázati fecskendő árából :csendesen:
Egyenlőre régiónként, a második és harmadik lépcsőben megyénként egy-két ilyen, mondjuk 9-10 év alatt (maximum).

Kell hozzá fél focipályányi (formájára is hasonló) összközműves terület, három nagy (12 m-es) és kettő kis (6 m-es) konténer, ötletesen berendezve és variálhatóan elhelyezve, ezekből az egyik különálló és szilárdtüzelésűre kialakítva, ezek melett (ezekkel kombinálva) egy három szintes acélszerkezetű "lépcsőház", mindezek egyszerű infrakamerákkal ( a tüzes konténer kivételével) és képrögzítővel kombinálva a késöbbi elemzéshez, és egy legalább 120 m hosszú néhány méter széles manipulációs tér most nem részletezett apróságokkal.

Meggyőződésem, hogy ez elsősorban és döntően NEM pénz kérdése, hanem felismerésen és szándékon múlik azon, hogy fontos-e ez, vagy sem...

Persze az is tény, hogy erre egy kerület, vagy egy város önállóan nem képes
...
Üdv:
Handbauer Péter
borostás
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: borostás » 2011. jan. 21. 21:33

Toportyán!

A fiataloknak lehetőséget kell adni, de először egy meghatározott hosszú gyakorlatias, kiképzőpályán kellene gyakorolniuk biztonságos körülmények között. Itt elsajátíthatók lennének a szakszerű beavatkozások szabályai, méghozzá életszerű helyzetek imitálásával. Az adott beavatkozás videón keresztül nézhető, a helyzetek folyamatosan változtathatóak lehetnének és a végén a beavatkozás a felvételek alapján feldolgozható és kiértékelhető lehetne. Ilyen kiképzőpályákra voltak, vannak ötletek, készült már rá projekt is. Csak a pénz nincs meg rá, meg talán a döntéshozók részéről igény sem. És ezt hosszú évekig kellene gyakorolni, mint a kommandósoknál! És így a legrátermettebb személyek is kiválaszthatóak lennének. Lett is javaslat téve a kiképzőpályák kialakításának szükségességére, a katasztrófavédelmi koncepció kapcsán!!!!!!!!

Üdv.
toportyán
slagmester

Hozzászólás Szerző: toportyán » 2011. jan. 21. 20:52

Üdvözletem!
Lehetőséget kell adni a suhancoknak is, kiemelkedően tapasztalt kolléga felügyelete, irányítása mellett! Előbb-utóbb belejönnek úgy mint a dokik, aztán hogy közben a páciens meggyógyul, vagy ne adj isten "elpatkol" az már más kérdés? De inkább az előbbi valósuljon meg!
A honvédségnél volt a tábornokok részéről a kijelentés: a gyakorlat sikeres volt az emberveszteség "belefért" a keretbe!!!!!! Tudom durva az összehasonlítás és lehet hogy nem teljesen idevág, de ne a Családom, rokonaim, ismerőseim és az ismeretlenek testi épségével, mielőbbi szakszerű! kimenekítésével (netán saját bajtársaik életével :-x ) szórakozzanak!!
Korábbi véleményemet meg továbbra is fenntartom! De ez magánvélemény!
Kell, de szakszerű legyen!!

Tiszteletem: Toportyán (bácsi)
Az aranysakál, nádi-farkas más nevén csikasz írtja a kártevőket!
tömke
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: tömke » 2011. jan. 18. 11:34

Ha Budapesten szeretnél tűzoltó lenni, akkor ez vonatkozik rád: http://www.tuzoltosagbp.hu/allj.php" onclick="window.open(this.href);return false;
debzsol
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: debzsol » 2011. jan. 17. 14:41

Sziasztok!
Idén érettségizek,érdeklődnék tudtok-e segíteni. Budapesti tűzoltóképzés iránt érdeklődnék.Mikor,hol indul.??
Válasz küldése