Tűzoltóképzés

Ki és miként lehet tűzoltó? Itt olvashatók a pályázatok és az álláshirdetések is.
Válasz küldése
eg24
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: eg24 » 2003. jan. 06. 23:35

Kedves Barni !

Sajnos sokban igazad van, bár...
Lehet, hogy a mi hiv. tűzoltóságunk kivétel, de a közmondás szerint a kivétel erősíti a szabályt.
Nem magamat és a kollégáimat védeném de mi nem tartoztunk a CSÓKOSOK közé. Nálunk felajánlották a továbbtanulási lehetőséget sokaknak, de sokan nem éltek a lehetőséggel. Sajnos az első szelektálást már az érettségi megléte vagy nem léte megtette.
Most hangsúlyoznám már azelött, mielött még valaki megszólna nem
nézem le azt akinek nincs érettségije-sőt!
A második nagy szelektálás, hogy ki vállalja egyáltalán? Éjszakai tanulások, ZH-ra készülés, 800-1000 oldal szabvány beseggelése a vizsgára, karácsonyfa alatt tanulni, szoli után másodállás utána egy kis matek, hajnal 2-3-ig tanulás lefekszel szoli előtt aludjál még valamennyit 4-kor sír a gyerek mert éhes, stb,stb.Nem sírok csak a tényeket közlöm. Mert van olan kollégám aki bizony szabadnapját nem álldozná fel ilyen dolgokra. Annak viszont örülök, hogy egyre több értelmes, jóképességű,fiatal kerül állományba. Nem tudom azt sem, hogy csak nálunk van-e így, de "civil" diplomával az utcáról bejőve nálunk még nem lett senki vezető.
A 32/2002 BM rendeletet még nem olvastam, de azt tudom, hogy sokan kérdeztük mi is, kell-e átképzőt végeznünk az iskola befejeztéve. Egyértelmű nemet kaptunk a kérdésünkre méghozzá egy általam is nagy szaktekintéjű tűzoltótól, ráadásul még kiváló oktató is- volt szerencsém!!!
Nevet nem írnék, de számos tü. törvény megalkotója, illetve
JOÓgász :!:
Nem védeni akarom a mundért mégegyszer hangsúlyoznám, de el kell végezni utána nyilatkozni.
Nem állítom, hogy a diplomások között nincs s..fej, mert láttam én is olyat 1-et 2-őt. Azt tudom,hogy az én csoporttársaim 90 %-a jó vezető lesz.Pedig még van köztük Rohamos is. Hiszem, hogy 3 év alatt kellően megismertem őket ahoz, hogy erről véleményt nyilvánítsak.
A költségekről még annyit volt olyan tűzoltó aki saját maga fizette a suli költségeit (vonulósként), eredménye= SZOLG.PK lett belőle mostanság.
Szóval érdemes tanulni, még ha nyáron inkább horgásznál.

KALOCSAL köszönöm a jó kívánságot, de inkább tanulni kellene-alszik a gyerek!!!

Üdv!
Barni
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: Barni » 2003. jan. 06. 18:50

Ma már nem teljesen így működik, hogy gyere várunk, mindegy mit végeztél. Ennek oka, hogy a beosztások telítődtek, és ott tartunk, hogy egy egy megüresedő beosztás betöltéséhez már jó előre meg van a jelölt is, akinek kiválasztásánál maximálisan figyelembevehetik a (jó)kapcsolatokat is. Ezért olyan üres beosztás, ahová még bármilyen diplomával felvesznek, már nem nagyon akad. Sőt, hogy továbbmenjek már ott tartunk, hogy annak a tűzoltónak, aki megszerezte felsőfokú végzettségét, de nem jut már neki beosztás, tovább lehet alkalmazni beosztotti fizetéssel!!! Ami idáig ugye nem így volt.
Másik: A Pollack Mihály műszaki főiskola önmagában még nem ad felsőfokú szakmai végzettséget, csak azoknak, akik rendelkeznek a középfokú végzettséggel. Akinek ez nincs meg, annak kell hozzá a tiszti átképző. 32/2002 BM rendelet by: Lampert Mónika
Egyébként a Pollack jó iskola, én is csak ajánlani tudom. A költségekhez meg csak annyit, hogy az alább leirt összegeknek rosszabb esetben is csak a felével kell számolni, mert ha a munkahely nem is adja meg a 100%-os térítést, mert nincs előírva a beosztás betöltéséhez, akkor is fizeti a költségek (tandíj, utazás, szállás, tankönyvek, stb) 50%-át. Az Alkotmány biztosítja mindenki számára a tanuláshoz való jogot, csak élni kell vele.
KalocsaL
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: KalocsaL » 2003. jan. 06. 13:11

Sok sikert az államvizsgához!
Úgy tűnik, az Yblnél könnyebb lehet egy kicsit. A lényeg igazából az, hogy legyen egy szakirányú diplomád és már ott is vagy, ahol szeretnél.Szerintem azt már nem nézik, hol szerezted. Diploma? Tűzoltó? Gyere, várunk! Szerintem...
eg24
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: eg24 » 2003. jan. 05. 0:16

A felvételi nem jelent gondot aki ért a matematikához, magyar nyelvtanhoz, no meg valamilyen szinten a pedagógiához.A lényeg nem ördöngősség.
A suliban támasztott követelmények azért főiskolai szintűek. Sokat kell önállóan tanulni, könyvtárba járni, stb. A tanárok nagyon normális, emberi szinvonalon oktatnak és kérnek számon.
A tantárgyak sokrétűek. Így például szakmai ismeretek ( tűzoltás, megelőzés, felszerelés ism.), pszichológia, didaktika, matematika, műszaki fizika, számítástechnika, munkavédelem,stb.
Mivel a végzettséged műszaki szakoktató lesz ezért ez a sok pedagógiai szinezetű tantárgy amit a tűzoltói munka során is kamatoztatni tudsz, foglalkozási vázlatok elkészítésénél, oktatási órák megtartásánál,emberekkel való kapcsolattartásnál.
A szakmai tárgyak elismerem-ezt a tankör társaim is elismerik-nem olyan alaposak mint az Ybl-n, de itt is mondtak sok érdekes, okos dolgot.
Bár a szakmát nem itt fogod megtanulni de azt értékes információval egészítheted ki. Nemrég hallottam, hogy már csak azokat veszik fel akik elvégezték a tűzoltó szakmunkásképzőt. Ez csak hallomás ennek utána kellene nézni pontosan.
A képzés levelező oktatásban zajlik általában egy félévben három berendelés van ami 3-4 napig tart majd ezt követi a vizsgaidőszak.
Azt hiszem aki ezt elkezdi az be is fogja fejezni és nem bánja meg.
Ezen kívül még ezzel a végzettséggel középiskolában is oktathatsz.
Az államvizsgáról érdemben nyilatkozni még nem tudok, mert az még elöttem áll, de január 14-én már arról is tudok nyilatkozni szívesen.
Még egy fontos infó, alapfokú "C" nyelvvizsga is kell.
Bármi kérdésed van ezzel kapcsolatosan állok elébe.
ÜDV!
L_Jani
Szerkesztő
Kapcsolat:

Főiskolai képzés

Hozzászólás Szerző: L_Jani » 2003. jan. 04. 15:52

eg24! Leírnád a véleményed a suliról, a tantárgyakról, a tanárokról, a követelményekről, meg úgy általában mindenről? Gondolom nem csak engem érdekel... :)
eg24
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: eg24 » 2003. jan. 04. 14:29

Pernyetipró!

A kegutolsó félévem 70.0000 Ft körül volt.
27.000 Ft még utolsó félévben az államvizsga járulékos költségei.
Pernyetipró
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pernyetipró » 2003. jan. 04. 8:43

És mibe kerül, ha nem a cég küld el rá? Vagy úgy nem is lehet?
eg24
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: eg24 » 2003. jan. 04. 2:14

A főiskolai képzéshez egy tipp. :!:
Pécsi Tudomány Egyetem Pollack Mihály Műszaki Főiskola műszaki szakoktatói szak, tűzoltó szakirány. Elfogadják szakirányú képesítésnek, magyarul tiszti beosztást tölthetsz be vele nem kell elvégezni az átképzőt.
3 év, 6 szemeszter levelező oktatás, keresztfélév is van.
Dánfok-22
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dánfok-22 » 2002. okt. 17. 14:26

Hajrá !
Szólok, ha tudomást szerzek más lehetőségről.
KalocsaL
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: KalocsaL » 2002. okt. 14. 12:43

Dánfok-22.
Köszi, azt hiszem meg fogom csinálni, ha addig nem szerzem meg valahol máshol. 8)
Dánfok-22
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dánfok-22 » 2002. okt. 11. 21:26

A Katasztrófavédelmi Oktatási Központban. Címe: 1033 Budapest, Laktanyau u. 33.
Legközelebb 2003 szeptemberben indul. (valószínűleg) A képzés 10 hónapos levelező rendszerben megy, havi egyszeri berendeléssel. A tanfolyam tandíjmentes.
KalocsaL
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: KalocsaL » 2002. okt. 10. 11:04

Srácok! Hol lehet letenni az ÖTE parancsnoki tanfolyamot gyorsan és ingyen?
Dánfok-22
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dánfok-22 » 2002. okt. 01. 21:11

OK!
Royal
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Royal » 2002. okt. 01. 9:40

Erre majd privát üzenetben válaszolok, mert a müködésünkkel kapcsolatos. OKÉ?!

A Psz-eknek azért kell megvenni, mert egyrészről a tagok is megveszik, másrészről aki bélyeget gyűjt az is vesz albumotz hozzá... :D
Amúgy részletre szoktam engedni, tehát nem egyben kell megvenni a cuccost.
Dánfok-22
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dánfok-22 » 2002. okt. 01. 9:15

Az önkéntes hátrányos helyzetben van amiatt, hogy senki sem kérte rá, hogy önkéntes legyen. Nincs ez így jól, de az önkéntesnek elég a 40 órás tanfolyam, azt pedig hétvégén is el lehet intézni.
Mint már mondtam, magam is suliba járok. A tanfolyam tandíjmentes. A tűzoltó szövetség is beszáll a finanszírozásba. A többit pedig a településnek kell megoldania.
Nem várhatja az önkéntes, hogy más viselje az általa önként vállalt feladatok terheit. /pl.: munkáltató/
Szerintem az a fair megoldás, ha az OKF /tandíjmentes/ tanfolyamot szervez, az önkéntes eleget tesz a kötelességeinek és elvégzi, az egyéb költségeket pedig annak kéne állnia aki hasznát veszi majd az önkéntes munkájának.

Ha jól emlékszem ti még a gyakorlót, csizmát stb is kifizettetitek a psz-esekkel.
Visszakérdezek:
Mi van akkor, ha a polgári szolgálatra jelentkezőnek nincs 50000 Ft ja arra a cuccra, amit meg kell vennie ? Vagy nincs mobilja ?
Viszont ha ingyen megkapná, akkor hasznos tagja lenne a csapatotoknak.
Ha pályázol vmire sosem kérnek egy fillér önerőt sem ?
Royal
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Royal » 2002. szept. 27. 9:04

csak kérdések:
-s, ha a településnek erre nincs pénze?
-ha az önkéntes a megélhetésének a kárára tudd csak elmenni?

visszont amint elvégzi, hasznos tagja lenne a tűó társadalomnak!
Dánfok-22
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dánfok-22 » 2002. szept. 27. 4:12

Nem mondtam, hogy ne szervezzen. Épp ellenkezőleg! Csak azt mondtam, hogy nem az OKF nek kéne megkérdeznie, hogy hé apuskám nem akarsz tűzoltó lenni ?

OKF szervezzen, önkéntes pacák menjen el, küldő település fizessen.
Royal
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Royal » 2002. szept. 25. 9:19

Dánfok-22:
Ebben igy nem értek egyet! Mivel, ha valaki rászánja magát, hogy innentől én ezt szeretném csinálni, akkor az OKF-nek kellene erről gondoskodni, mivel ki az a szervezet ha nem az OKF?

Más hiába akar tanfolyamot tartani, ha a OFK nem engedi akkor mi van?
Dánfok-22
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dánfok-22 » 2002. szept. 25. 0:34

Nem akarom az OKF-et védeni, de nem az ő érdekük, hogy x,y önkéntes tűzoltó legyen. Sokkal inkább azé a településé, ahol tűzoltó kíván lenni az illető.
Önkéntesnek elég a 40 órás, de ha valaki elkötelezettséget érez a hivatása iránt és hathetes kiképzésen kívánja fejleszteni tudását, annak elég nehéz dolga lesz, mert ilyet nem igazán szerveznek.
Royal
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Royal » 2002. szept. 24. 17:26

TOM: :cry: :cry: :cry: :cry:
Tom
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Tom » 2002. szept. 24. 17:19

Royal: Ebben teljes egészében igazad van.
Csak sajnos olyan a hozzá állás, hogy más is hozzáférjen. És úgy gondolom, hogy a pénzhiánya és a vezetők beállítottsága (OKF, Nem annyira állnak közel a tűzoltókhoz) miatt ez mostanában nem fog megoldódni.
Royal
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Royal » 2002. szept. 24. 12:45

TOM:
-igazad van, de ép ezért kellene az OKF-nek felkarolni az önkéntes képzést és hivatalosan kikérni a munkahelyéről + az anyagi kiesést részére megtériteni, s akkor minden önkéntes szivesen menne oskolára :D
Tom
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Tom » 2002. szept. 24. 12:24

Tudomásom szerint hasonlóan működik egy kicsit mint a 6 hetes.
8 hét lesz az elméleti illetve iskolaszerelési rész, utána mindenki visszamegy a küldő parancsnokságra, megpróbál tapasztalatot szerezni illetve elmélyíti a tudását majd fölmegy Pestre és levizsgázik.

Royal: Nem hiszem, hogy azért működik így, inkább azért, mert sok esetben nincs annyi ideje az önkéntesnek, hogy hat héten keresztül minden nap oktatásra járjon, és valamilyen képesítés kell ahhoz, hogy bevethető legyen. Ezt így hidalták át.
Royal
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Royal » 2002. szept. 23. 18:23

gondolom általános tantárgy, hogy ármánykodj társaid ellen :D

vagy kémikust és építészmérnököt nevelnek :D

De feltételezem, a szokásos tantárgyak mellet a bevésés ami a hosszab kiképzés mellett szól + testedzés + állóképesség és társai
Dánfok-22
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dánfok-22 » 2002. szept. 23. 18:10

Kíváncsi lennék, hogy milyen tartalommal töltik ki azt a hat hónapot.

Tom: Még jó, mert az önkéntes egyesületek becsukhatnák a kaput, ha az embereik csak hathónapos kiképzés után vehetnének részt tűzoltásban.
Válasz küldése