Tűzoltóképzés

Ki és miként lehet tűzoltó? Itt olvashatók a pályázatok és az álláshirdetések is.
Válasz küldése
Pölöskei Tamás
szikracsapkodó

Re: Tűzoltóképzés

Hozzászólás Szerző: Pölöskei Tamás » 2012. aug. 13. 22:52

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy hol indul mostanában kisgépes tanfolyam?
Előre is köszönöm!
dreszi
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: dreszi » 2012. jan. 16. 23:41

fireman1992 írta:Sziasztok !! :-)
Tudja valaki hogy mikor lesz felvételi fővárosnál? Vagy a KOK-on?
Kérem írjatok ha tud valaki valamit. Azt nagyon megköszönném:)

ÜDV
V.Dani
Ahogy már másik topikban is felmerült, a fővárosnál éppen leépítés van.
fireman1992
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: fireman1992 » 2012. jan. 16. 23:26

Sziasztok !! :-)
Tudja valaki hogy mikor lesz felvételi fővárosnál? Vagy a KOK-on?
Kérem írjatok ha tud valaki valamit. Azt nagyon megköszönném:)

ÜDV
V.Dani
BociBarna
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: BociBarna » 2011. nov. 25. 16:14

1. Mindenhol alapelvárás a biztos nyelvismeret (vigyázat: spec. szakszöveg).
2. Feltétel az állampolgárság. (ritkán előfordul, hogy speciális feladatra ezt nem kérik. pl: Cern, részecskegyorsító).
3.Nem fogadják el. Kivéve bizonyos felsőfokú végzettségeket.

Ergo: annak, hogy hivatásos tűzoltó legyél 0 esélye van. Annak sem sok, hogy önkéntes.
Bíboros
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Re: Apróhirdetések

Hozzászólás Szerző: Bíboros » 2011. nov. 25. 1:32

yanooo írta:
alyr444 írta:Sziasztok! Tudna valaki nekem segíteni? olyan információra lenne szükségem, hogy Európában melyek azok az országok amelyekben elfogadják a magyar tűzoltó bizonyítványt? elsősorban gondolok itt Romániára ( úgy hallottam hogy iszonyatos bérfejlesztésük volt) esetleg Horvátországra, illetve Angliára. És ha lehet hogyan tudnék ide valahova bekerülni? email:alyr444@freemail.hu
előre is köszönöm a válaszokat :)

Na ez engem is érdekel!
Erre én is kíváncsi lennék! Már csak valamilyen nyelvre kellene ráfeküdni, és utána gyorsan lelépni innen.
wawk
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: wawk » 2011. okt. 23. 15:34

ha jol tudom csak allampolgar lehet tuzolto, az usa ban 100 szazalek. de nagyon valoszinu hogy az eu ban is. horvat meg meg nem is eu s
yanooo
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: yanooo » 2011. okt. 23. 9:01

alyr444 írta:Sziasztok! Tudna valaki nekem segíteni? olyan információra lenne szükségem, hogy Európában melyek azok az országok amelyekben elfogadják a magyar tűzoltó bizonyítványt? elsősorban gondolok itt Romániára ( úgy hallottam hogy iszonyatos bérfejlesztésük volt) esetleg Horvátországra, illetve Angliára. És ha lehet hogyan tudnék ide valahova bekerülni? email:alyr444@freemail.hu

Na ez engem is érdekel!
alyr444
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: alyr444 » 2011. okt. 20. 21:02

Sziasztok! Tudna valaki nekem segíteni? olyan információra lenne szükségem, hogy Európában melyek azok az országok amelyekben elfogadják a magyar tűzoltó bizonyítványt? elsősorban gondolok itt Romániára ( úgy hallottam hogy iszonyatos bérfejlesztésük volt) esetleg Horvátországra, illetve Angliára. És ha lehet hogyan tudnék ide valahova bekerülni? email:alyr444@freemail.hu
Norbedlee
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: Norbedlee » 2011. okt. 15. 9:57

Tájékoztatom, hogy a Békés Megyei Tűzoltószövetség önkéntes tűzoltó egyesületek és tűzoltóságok tagjai részére önkéntes és létesítményi tűzoltó-parancsnoki tanfolyamot szervez 2011. novemberi kezdéssel. Az oktatásra minden hétvégén szombaton kerül sor a Békés Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság II. emeleti tanácstermében 08.00-16.00 között, a tanfolyam befejezésének várható időpontja 2012. júniusa, a tanfolyam indításához szükséges létszám minimum 10 fő.

A tanfolyam költsége 100.000 Ft,-/fő, melynek 50%-át (50.000 Ft,-ot) a tanfolyam kezdési időpontját megelőzően a megyei szövetség számlájára szükséges átutalni.

Felhívom figyelmét, hogy a képesítés megfelel a tűzoltó egyesületekről szóló 2008. évi XXXIII. törvény 6.§ (1) bekezdés a) pontjában meghatározott követelménynek, miszerint „A tűzoltó egyesületek szaktevékenységet irányító tagjaként az lehet kijelölni, aki tűzoltó szakképesítéssel rendelkezik”.

Kérem, hogy megyei szövetsége vonatkozásában tagszervezeteit értesíteni szíveskedjék a tanfolyam kiírásáról és amennyiben van jelentkező,úgy 2011. október 26-ig jelezzék azt a bmtsz@hotmail.com e-mail címre. A tanfolyammal kapcsolatban a Békés Megyei Tűzoltószövetség titkára, Szűcs Csaba tud további tájékoztatást adni (tel.: 06/30/273-2756).

A jelentkezési mellé továbbá kérem csatolni a jelentkező érettségi bizonyítványának és 40 órás tűzoltó alaptanfolyami bizonyítványának másolatát is.

Békéscsaba, 2011. október 15.

Dr. Gáti Zoltán sk.
nyá. tűzoltó ezredes
tűzoltósági főtanácsos
elnök
Jagoka
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Jagoka » 2011. szept. 12. 18:23

Sziasztok!

Szeretnék tűzoltónak jelentkezni. Szombathelyi vagyok itt a környékbeli összes tűzoltóságra beadtam a jelentkezési lapomat (Sárvár, Szentgothárd, Kőszeg) de eddig sehonnan nem jelentkeztek sajnos.
"c" kategórás jogosítványom már meg van és érettségivel is rendelkezem. Azon gondolkozok hogy ha elvégeznék egy alap tanfolyamot mondjuk Budapesten akkor nagyobb esélyem lenne? Már majd nem 1,5 éve próbálkozok most 20 éves vagyok. Az ország bármely pontjára elmennék ezért a szakmáért. Kérem ha valaki tud segíteni írjon. Nagyon megköszönném.

Előre is köszönöm.

Üdv: András
alopisz
parázspörgető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alopisz » 2011. aug. 02. 7:08

Már sehogy.
2012 január 1-től megszűnik a ZMNE és az RTF is (valamint egy Corvinus szak) és lesz belőle Nemzeti Közszolgálati Egyetem.
Az, hogy ott hogyan alakulnak majd a szakok, (egyáltalán mi lesz a nevük a különböző szakoknak) stb., még jó kérdés, az pedig még inkább, hogy milyen pontszámokkal és hány helyre lehet majd jelentkezni. Ha februárban majd jelentkezel, júliusban te leszel az első aki megmondhatja mennyire egyszerű bekerülni.
Egyébként a fizikai- kondicionális és egészségügyi követelmények nem valószínű, hogy változnak.

Parázsgyílkos írta:Hi!

Kedves kollégák,
szükségem lenne információkra a ZMNE védelmi igazgatási alapszak-tűzvédelmi és tűzoltó szakirányáról, civilként hogy lehet bejutni, mennyire nehéz, a tűzoltóság berkein belül milyen lehetőségeket biztosít ez a végzettség?

üdv.: Pgy.
"Mi dolgunk a világon? küzdeni / Erőnk szerint a legnemesbekért"
(W.M.)
Csizmás

Hozzászólás Szerző: Csizmás » 2011. aug. 01. 9:21

A "új" modulrendszerű képzésről tud valaki részleteket?
sznber
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: sznber » 2011. júl. 31. 22:58

Bíboros írta:
pazika írta:sziasztok!én érdeklődni szeretnék ha én egy OKJ-s tanfolyamon szereztem szakmát attól lehetek tűzoltó? előre is köszönöm!
Te még fel akarsz szerelni tűzoltónak? Nem követed az eseményeket? Bár Te tudod... Legalább lesz, aki majd felül sokunk helyett...
Bíboros írta:
pazika írta:Hát remélem hogy felvesznek..:P köszi az infót!:D
Jól meggondoltad? Bár mostanában úgyis lesz egy kis létszámhiány...

Most csak itt olvasgattam de ehhez hozzátennék annyit hogy én mentős leszek...

mindenki hülyének tart, hogy nem vagyok normális meg nem fogok tudni megélni belőle, és erre csak azt szoktam mondani hogy előfordulhat... ha majd egyszer lesz családom és el kell tartanom esetleg gyerekeket ... lehet hogy nem lesz könnyű de szerintem aki ezt a "hivatást" választja, vagy akár a tűzoltót(de nem ehhez) az nem azért megy mentősnek (a legtöbbjük)mert ott olyan jó a fizetés meg a nyugdíj hanem mert szereti csinálni és nem szeretne napi 8 órát ülni egy irodában, hanem szeretné azt csinálni amit szeret, amit szívesen csinál, ahova reggel nem úgy megy be dolgozni hogy baszki már megint fel kell kelni és dolgozni. személy szerint nem szeretnék egy székben ülni napi 8 órát és ütni a számítógépet mert megbolondulnék . semmi mást nem is tudnék elképzelni, bár lehet hogy ezt hívják úgy hogy megszállottság ezen kívül még segíthetek is embertársaimnak
MSN:sznber@freemail.hu
Xfire:sznber

RTS Budapest
vehicles/járművek:40%
scripts/scriptek: 50%
map /térkép: 90%
Parázsgyílkos
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: Parázsgyílkos » 2011. júl. 31. 9:42

Lemaradt az előzőből, hogy aki tudna ez ügyben felvilágosítást adni azt megkérhetném, hogy tegye privátban? :-)
"Nem félek a holnaptól, mert láttam a tegnapot és szeretem a mát!"
Parázsgyílkos
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: Parázsgyílkos » 2011. júl. 31. 9:40

Hi!

Kedves kollégák,
szükségem lenne információkra a ZMNE védelmi igazgatási alapszak-tűzvédelmi és tűzoltó szakirányáról, civilként hogy lehet bejutni, mennyire nehéz, a tűzoltóság berkein belül milyen lehetőségeket biztosít ez a végzettség?

üdv.: Pgy.
"Nem félek a holnaptól, mert láttam a tegnapot és szeretem a mát!"
llogós
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: llogós » 2011. jún. 01. 18:57

sziasztok
én is szeretnék fenszerelni nekem elektromos végzetségem van és ipari alpin vizsgám nem tudom számít e ez valamit.
még a rescue 1-2 tanfolyamot megcsinálom aztán megprobálom hátha lesz hely beosztott tüzoltónak.
Jay25
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Jay25 » 2011. máj. 30. 13:19

Hí.Én is jelentkeztem tűzoltónk és most a sofőröket keresik inkább,ezért kezdtem bele a "C" kategóriás jogsi megszerzésébe!!! 8-) Remélem utána már felvesznek;-)
Bíboros

Hozzászólás Szerző: Bíboros » 2011. máj. 21. 12:55

pazika írta:Hát remélem hogy felvesznek..:P köszi az infót!:D
Jól meggondoltad? Bár mostanában úgyis lesz egy kis létszámhiány...
pazika
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: pazika » 2011. máj. 20. 20:33

Hát remélem hogy felvesznek..:P köszi az infót!:D
kerdezo84

Hozzászólás Szerző: kerdezo84 » 2011. máj. 18. 18:40

Mai világban lesz, aki 8 általánossal felvegyen, mivel a visszaküldött jelentkezési lapok nagy hányada ilyen!
Tehát szerintem beférsz!
pazika
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: pazika » 2011. máj. 18. 18:35

Értem köszönöm a tájékoztatót :-D hát igen Pozsár meg is fogom próbálni :P
Pozsár
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pozsár » 2011. máj. 18. 5:36

Pazika!

Azért egy próbát megér ;-)

ui: mielőtt hagynád magad lebeszélni
Handbauer Péter
Bíboros

Hozzászólás Szerző: Bíboros » 2011. máj. 17. 23:29

pazika írta:sziasztok!én érdeklődni szeretnék ha én egy OKJ-s tanfolyamon szereztem szakmát attól lehetek tűzoltó? előre is köszönöm!
Te még fel akarsz szerelni tűzoltónak? Nem követed az eseményeket? Bár Te tudod... Legalább lesz, aki majd felül sokunk helyett...
fireproof
pernyekergető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fireproof » 2011. máj. 17. 20:57

Javaslom egyeztess a KOK Tanulmányi Osztályával, hogy az az OKJ-s képzés amit végeztél elegendő-e a tűzoltó szakképzés bemeneti feltételének.
Mert például, egy 160 órás bicikliküllő egyengető tanfolyam nem elegendő!
pazika
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: pazika » 2011. máj. 17. 20:16

hát mert hogy csak egy tanfolyam és nem rendes suli4ezért hittem azt hogy nem lehetek ezzel! de köszönöm a tájékoztatást :-)
Válasz küldése