Pályázatok

Ki és miként lehet tűzoltó? Itt olvashatók a pályázatok és az álláshirdetések is.
Válasz küldése
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2005. dec. 13. 17:08

Alcy!

96 előtti is számít! A jelenlegi szabályozás szerint szolg.pk.-helyettestől (az is) felfele - kivéve az előadók.
A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter
alcy
kapocspárkulcs tekergető

pályázati kiírás

Hozzászólás Szerző: alcy » 2005. dec. 13. 6:14

Kedves Kollegák!

Kérdésem a következő:

Ha egy vezetői pályázat esetén kiírják a feltételrendszerben a vezetői beosztás .... éves meglétét, vagy az .... éves veztői gyakorlatot akkor hogyan kell ezt értelmezni? A vezetői gyakorlat mely beosztásokra igaz és nem csak az 1996 utáni beosztásokra.

:shock: :-?

Köszi alcy
Magyarázd meg és elfelejtem,
Mutasd meg és megjegyzem,
de ha együtt csináljuk meg is értem.
PIF
kapocspárkulcs tekergető
Kapcsolat:

48/2005. (X. 31.) BM rendelet

Hozzászólás Szerző: PIF » 2005. nov. 10. 8:46

Megjelent a belügyminiszter 48/2005. (X. 31.) BM rendelete a hivatásos önkormányzati tűzoltóságok technikai eszközeinek belvízi, árvízi védekezés miatti pótlására, javítására vonatkozó támogatás juttatásának részletes szabályairól.

A BM rendelet értelmében a hivatásos önkormányzati tűzoltóságok technikai eszközeinek belvízi, árvízi védekezés miatt szükséges - veszélyeztetettséget figyelembe vevő - pótlására, javítására a Kormány 180 millió forint költségvetési támogatást biztosít. A 180 millió forintból mindösszesen 158 millió forint pénzügyi támogatást pályázhatnak új közép- és nagyteljesítményű szivattyúk beszerzésére az V., IV. és III. szervezési kategóriába sorolt hivatásos önkormányzati tűzoltóságok. További, mindösszesen 22 millió forint pénzügyi támogatást pályázhatnak a védekezésben részt vevő hivatásos önkormányzati tűzoltóságok a védekezés során megrongálódott eszközeik javítására, felújítására.

Akit bővebben érdekel a téma, látogasson el honlapunkra:

http://www.bmheros.hu/index.php?lang=1

Várunk minden érdeklődést!
BM HEROS Zrt.
Hirtunder
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Hirtunder » 2005. nov. 06. 16:36

Néha bekukk!
:shock: :shock: :shock: Ejnye de IZÉ vagy! :-o :-o :-o
Én tényleg nem erre gondoltam! De a tipp jó! Csak kár hogy nem lottózom! :-P :-D :-P
...szerintem...
néha bekukkantok
slagmester

:-)

Hozzászólás Szerző: néha bekukkantok » 2005. nov. 04. 14:38

Hírtündér!
Holnap jár le a beküldési határidő!
Ha nincs kedved személyesen bonyolítani az egészet, megteheted interneten is!
https://bet.szerencsejatek.hu/bet/default.aspx

Egy tipp csak neked! De felezünk ha pénz lesz az egészből!!!
http://www.szerencsejatek.hu/index.php? ... tipus=gepi

De lehet hogy te más támogatásra gondoltál, de mit foglakozol az aprópémzzel, amkor a heti várható "támogatás" az eddigi negyediklegnagyobb!

:-P :-P :-P :-P :-P :-D :-D :-D :-D
Hirtunder
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Hirtunder » 2005. nov. 03. 10:53

Hali!
Néha bekukk!
Üzentem de még nem kaptam választ! Pedig lassan lejár az időm ! Ezt még az idén be kellene fejeznem!
...szerintem...
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

OKF honlapjáról

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2005. okt. 30. 10:21

Baja Város Önkormányzatnak Képviselő-testülete PÁLYÁZATOT hirdet Baja Város Hivatásos Önkormányzati Tűzoltóság (Baja, Tóth Kálmán u. 25.) parancsnoki beosztásának betöltésére

Pályázati feltételek:
-magyar állampolgárság
-hivatásos tűzoltó tiszti állományviszony fennállása
-felsőfokú (egyetem vagy főiskola) állami végzettség
-felsőfokú szakmai (tűzoltó) képesítés
-legalább 10 éves szakmai gyakorlat
-legalább 5 éves vezetői gyakorlat tűzvédelmi igazgatási, tűzoltási vagy tűzmegelőzés területén
-rendészeti szakvizsga, rendészeti vezetőképző, rendészeti mestervezető képző tanfolyami végzettség megléte vagy azok előírt határidőre történő elvégzésének vállalása
-egészségi (fizikai és pszichológiai) alkalmasság
-büntetlen előélet

Előnyt jelent:
-közigazgatási ismeretek
-idegen nyelv ismerete
-rendészeti szakvizsga, rendészeti vezetőképző, rendészeti mestervezető képző tanfolyami végzettség megléte
-legalább „B” kategóriás jogosítvány
-számítógép-kezelői ismeret

Pályázatnak tartalmaznia kell:
-a pályázó személyi adatait tartalmazó, kézzel írott szakmai önéletrajzot
-iskolai végzettségét, szakképesítését tanúsító okiratok másolatát
-a parancsnoki beosztással kapcsolatos szakmai programot
-a hivatásos tűzoltó állományban eltöltött idő igazolását
-a vezetői gyakorlatról szóló igazolást,
-nyilatkozat az előírt vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettség teljesítésének vállalásáról
-A rendészeti szakvizsga - kinevezést követő egy éven belül történő - elvégzéséről, illetve a rendészeti vezetővé képző és a rendészeti mestervezetővé képző tanfolyamok előírt határidőre történő elvégzéséről szóló nyilatkozatot

A beosztással járó feladatok:
-a hivatásos önkormányzati tűzoltóság tűzoltási, műszaki- mentési, katasztrófa-elhárítási, tűzmegelőzési, tűzvizsgálati és munkavédelmi, minősített időszaki, gazdálkodási és személyügyi feladatai ellátásának felügyelete, szervezése,
-működési, illetékességi területén kapcsolattartás a társszervekkel, lakossággal, gazdálkodó szervekkel.

Az illetmény és egyéb juttatások megállapítása a fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló többszörösen módosított 1996. évi XLIII. törvény és végrehajtási rendeletei alapján

A munkakör – a pályázat elnyerése esetén – 2006. január 1.-én tölthető be. A kinevezés határozatlan időre szól.

A munkakör betöltéséhez szolgálati lakás nem áll rendelkezésre.

A pályázatot lezárt borítékban Baja Város Polgármesteréhez (6500 Baja Szentháromság tér 1.) címezve, ”Pályázat tűzoltó- parancsnoki beosztásra” jeligével ellátva kell benyújtani.

A pályázat benyújtásának határideje a Belügyi Közlönyben történő megjelenést követő 30. napon belül.

A pályázat elbírálásának határideje:
A pályázatok elbírálásáról Baja Város Önkormányzat Képviselő-testülete dönt, a pályázatbenyújtási határidőt követő 60 napon belül.
A pályázat elbírálását követő 15 napon belül a pályázatok egyidejű visszaküldésével – a nyertes pályázó kivételével – minden pályázó írásbeli értesítést kap.

A pályázattal kapcsolatban felvilágosítást ad Széll Péter polgármester 6500 Baja Szentháromság tér 1. Telefon: (79) 527-100

Jelen pályázati kiírást Baja Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a 262/2005. Kth. számú határozattal fogadta el.
néha bekukkantok
slagmester

Tuti lóóóvé!

Hozzászólás Szerző: néha bekukkantok » 2005. okt. 26. 8:43

Tündérke!
A Szrencsejáték RT-hez benyújtott szponzorálási kérelemmel kapcsolatban:
Szerintem nagyon korrektek és könnyen átlátható a rendszerük!
Rendszeresen és nyilvánosan történik a kérelmek elbírálása és ha szerencséd van akkor nem csak aprópénzzel csenget a postás!
Ha szükséged van "Pályázati adatlapra" üzenj!!!!
otetk20
kapacsmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: otetk20 » 2005. okt. 25. 21:26

Én már vissza is küldtem a támogatási szerződést. A baj csak az, hogy azt a kevés pénzt is két részletben utalják, talán.!

tk20
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2005. okt. 25. 19:33

Az NCA postázza a pályázati döntéseket.
A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter
otetk20
kapacsmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: otetk20 » 2005. okt. 25. 19:13

Hallomás szinten van, igaz nem tűzoltó szervezet, hanem sport klub részesült 100.000 Ft támogatásban. A szegedi területi igazgatóság jóvoltából.

tk20
Hirtunder
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Hirtunder » 2005. okt. 25. 11:31

Hali!
Kérdezném van-e valakinek tapasztalata Szrencsejáték RT-hez benyújtott szponzorálási kérelemmel kapcsolatban!
:-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-?
...szerintem...
CSD-344
szikracsapkodó

MTSZ Pályázatok ÖTE-nek

Hozzászólás Szerző: CSD-344 » 2005. aug. 25. 21:42

Hátha érdekel pár embert, gondoltam megemlítem.

Az OKF jóváhagyta a MTSZ pályázati javaslatait!

Itt:

http://www.mtsz-firefa.hu

olvasható, hogy ki mennyit fog idén kapni.

Üdv.
otetk20
kapacsmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: otetk20 » 2005. aug. 25. 20:16

Szeptember 10. után

tk20
töte20
tömlőszállító

OKF-MTSZ pályázat

Hozzászólás Szerző: töte20 » 2005. aug. 25. 19:33

Üdv mindenkinek !

Érdeklődni szeretnék, hogy az egyesületi OKF-MTSZ pályazat eredményeiről nem-e tud valaki valamit?
Előre is köszi.
Szépligeti Ferenc
pernyekergető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szépligeti Ferenc » 2005. júl. 22. 8:21

A ZALAEGERSZEGI TŰZOLTÓSÁG
PÁLYÁZATOT IR KI
TŰZMEGELŐZÉSI OSZTÁLYVEZETŐI

beosztás betöltésére
Feltételek:
• felsőfokú állami és szakmai képesítés;
• legalább 5 éves hivatásos tűzoltói szakmai gyakorlat;
• hivatásos tűzoltó tiszti állományi viszony;
• tűzmegelőzési területen szerzett gyakorlat;
• egészségi, pszichikai alkalmasság;
• a beosztáshoz előírt rendészeti szakvizsga elvégzése;
• "B" kategóriás jogosítvány.

A pályázatnál előnyt jelent:
• idegen nyelv ismeret (angol, német);
• több éves vezetői gyakorlat;
• számítógép-kezelői gyakorlat;

Bérezés: Az 1996. évi XLIII. tv. (Hszt.) és végrehajtási rendeletei alapján történik.

A munkakör - a pályázat elnyerése esetén - az elbírálás után azonnal betölthető.

A pályázat benyújtásának határideje: 2005. augusztus 15.
A pályázat elbírálásának határideje: 2005. augusztus 31.

A pályázatokat és mellékleteit PINTÉR JÁNOS tűzoltó ezredes, Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Hivatásos Önkormányzati Tűzoltósága parancsnoka részére, a 8901 Zalaegerszeg, Pf.: 326 kell benyújtani.

A pályázattal kapcsolatban felvilágosítást SZÉPLIGETI FERENC tűzoltó alezredes, személyzeti és ügyviteli osztályvezető ad (telefon: 92/550-949, info@tuozeg.hu).
Rebi
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Rebi » 2005. júl. 19. 10:01

Bocsánat!
Én voltam túl türelmetlen. A pályázati adatlapok is letölthetők már az OKF honlapjáról.
Jó munkát mindenkinek!!!
Répás Zoli
tömlőszállító
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Répás Zoli » 2005. júl. 19. 8:39

Szia Rebi! :-)

Utánna néztünk, hogy hol lehet adatlapokhoz hozzájutni.
A Megyei TŰzoltó Szövetségnél lehet őket átvenni!

Remélem tudtam segíteni! Sok sikert a pályázathoz! :-D

Üdv:
Répás Zoli 8-)
Kóka ÖTE
A Tűzoltó szíve nemesen érez, ha életet és vagyont menteni képes!
Rebi
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Rebi » 2005. júl. 19. 7:33

Az ember mindig jobbat vár...

Az első etappal még talán megbirkózunk, hiszen mindenkinek van a tarsolyában egy két előkészített pályázati anyag, amit csak alakítgatni kell. Talán az Önkormányzatokkal is megoldható a dolog...

Azzal viszont nem igen tudok (én legalább is) mit kezdeni, hogy idézem:

" 5.)A pályázatnak az alábbiakat kell tartalmaznia:

-A pályázó egyesület megnevezése, címe, telefonszáma, adószáma és pénzforgalmi jelzőszáma, valamint a pályázati adatlapon feltüntetett adatok.

A pályázati felhíváshoz mellékelt kitöltött adatlapokat.

Lehet, hogy csak én nem találom??? :mad:

Azért a megyei szövetségek véleményezésére és határidő betartására is kiváncsi leszek. Mi van, ha mi teljesítjük a feltételeket és ne adj Isten ott csúszik valami???

Kövezzetek meg, de LEHET, HOGY MÉGSEM AZ EGYESÜLETEKNEK SZÁNTÁK EZT A PÉNZT???
néha bekukkantok
slagmester

Pályázat!!!!

Hozzászólás Szerző: néha bekukkantok » 2005. júl. 18. 21:40

Nyáron alapvetően mindenki szabadsgon van, vagy dolozik-tüzet olt!
Az öték pályázatíró tagjainak nem kell mesélnem meddig tart komolyan megírni és nem csak összedobni egy ilyen pályázatot. Polgármestertől időpontot kérni, testülettől megerősítést kapni, gépjárműfecskendőfelújító cégtől, szertárrenováló mestertől árajánlatot kérni a NYÁR KELLŐS KÖZEPÉN tudjátok mennyi ideig tart??????

Javaslom mindenki pörögjön fel!!!
Van még egy hetünk!
De ezt komolyan gondolja valaki?????

http://www.katasztrofavedelem.hu/module ... php?kid=33
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2005. márc. 03. 17:28

Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pályázatot ír ki általános és középiskolások részére. „Ez a mi történtünk” címmel helytörténeti tárgyú pályaműveket várunk az általános és középiskolás diákoktól, az általános iskolások pedig pályázhatnak még „Ha én felnőtt volnék” címmel alkotott verses és prózai pályaműveikkel is. A nyertesekre értékes jutalmak várnak! A pályázatok beadási határideje: 2005. május 13. A pályaművek leadhatók a megyei katasztrófavédelmi igazgatóságokon, valamint az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Civilkapcsolatok Főosztályán, és a Fővárosi Polgári Védelmi Igazgatóságon.

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság „Ha én felnőtt volnék” címmel vers- és prózaíró pályázatot hirdet általános iskolás diákok részére.
Hogyan cselekednétek a környezetetek, családotok, társadalmunk védelméért, hogyan cselekednétek, ha „katasztrófavédelmisek” lennétek.
Kategóriák és korcsoportok:
1- 3 osztályos egyéni
4-5-6 osztályos egyéni
7-8 osztályos egyéni
A versek korlátlan terjedelműek lehetnek, a prózai művek terjedelme max. 15 A/4-es oldal, műfaji korlátok nélkül(pl.: mese, képeskönyv, esszé, képregény, esettanulmány)

„Ez a mi történetünk” címmel helytörténeti pályázatot hirdet általános és középiskolás csoportok részére.
Kutassátok fel városotok, falutok polgári védelemhez, tűzoltósághoz kapcsolódó munkáját, emlékeit, „történelmét”. Dolgozzátok fel például helytörténetetek legpusztítóbb tűzesetét, veszélyhelyzetét, írjatok a lakóhelyeteken működő tűzoltóságról, az e téren legkiemelkedőbb munkát végzett személyekről, kövessétek végig egy szakmai egyesület történetét.
Kategóriák és korcsoportok:
4-5-6 osztályos csoportos
7-8 osztályos csoportos
1-2 osztályos középiskolai csoport
3-4 osztályos középiskolai csoport

Pályázni lehet: Olyan pályaművekkel, melyekben fotók, leírások, riportok, kutatások kreatív, komplex anyagokként állnak össze. pl: albumok, multimédiás feldolgozások /filmek, hanganyagok/, életutak, naplók, helytörténeti gyűjteményekben kutatómunka

Pályázatok leadásának határideje: 2005. május 13.
A pályaműveket a Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságok gyűjtik (A budapesti pályaműveket a BM OKF Civilkapcsolatok és Kommunikációs Főosztálya, a Fővárosi Polgári Védelmi Igazgatóság és a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság gyűjti.)
A pályázókra értékes nyeremények várnak.
A díjak átadására a Katasztrófák Csökkentésének Világnapján kerül sor.
Rebi
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Rebi » 2005. jan. 13. 7:09

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de számomra vonzóbb, és ösztönzőbb volna valamilyen tűzoltó jellegű díj.

A pályázatra beérkező, fejlődést elősegítő szakmai javaslatokat elfogadja majd az OKF??? Mert, ha ez a szép álom valóban így volna, akkor NOSZA, ÖTLETELJÜNK!!! (Miért vagyok mégis hitetlen Tamás ez ügyben?)

Bennetek, milyen érzéseket keltett ez a pályázat?!
Danka János
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Danka János » 2005. jan. 12. 17:55

Miért csak annyira? Mehetne az összes HÖT-re, ÖT-re és ÖTE-re is. Nem?
Nem így lett leszabályozva.
Mégsem a Megasztárról van szó... :lol:
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2005. jan. 12. 7:34

Annyit azért megtehetnének, hogy a 100 egynéhány tűzoltóságra az összes művet eljuttatják. :wink: Közönség szavazat (tűzoltó) nincs? :oops:
Babarczi Eszter
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

DR. BALOGH IMRE EMLÉKPÁLYÁZAT

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2005. jan. 11. 15:47

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatója - Dr. Balogh Imre özvegye felajánlása alapján - pályázatot hirdet tűzvédelmi szakterületen dolgozó szakemberek, vagy tanulmányokat folytató leendő tűzoltók számára a tűzvédelmi szakterület fejlődése érdekében pályamű elkészítésére. A pályázat beküldési határideje: 2005. május 13.

A PÁLYÁZAT CÉLJA

A pályázat célja, hogy a tűzvédelemben dolgozók közösségét olyan aktuális témák igényes feldolgozására, megoldására inspirálja, amelyek elősegítik a terület fejlődését.

PÁLYÁZATI FELTÉTELEK

1. A pályázaton tűzvédelmi szakterületen dolgozó hivatásos tűzoltó-, illetve civil szakemberek vagy tanulmányokat folytató leendő tűzoltók vehetnek részt. Pályázni egyénileg lehet.
2. A pályázni minden olyan témájú dolgozattal lehet, amely a tűzvédelem színvonalasabb tevékenységét segíti elő.
3. A dolgozat tartalmilag, formailag rendszerezett, logikus felépítésű legyen, a végén összefoglalást is tartalmazzon. A dolgozathoz mellékleteket is lehet csatolni (ábrák, grafikonok, táblázatok, fotók stb.), amelyek nem számítanak a mű terjedelmébe.
4. A pályázat terjedelme maximum 30 gépelt oldal A/4-es formátumban, 14-es betűnagysággal, 1.5-es sortávolsággal, oldalanként 30 sorral.
5. A pályaműveket két példányban (kötve vagy fűzve) kell benyújtani, borítóján a pályázat és a mű címével, valamint a jeligével. Mindkét példányban az alábbiakat kötelező külön elhelyezni:
- jeligével ellátott zárt borítékot, amely a következő adatokat tartalmazza:
a) jelige;
b) a mű címe;
c) a pályázó neve (nőknél leánykori név is);
d) rendfokozata;
e) beosztása;
f) anyja neve;
g) születési helye és ideje;
h) szolgálati helye és telefonszáma;
i) továbbá állandó lakcíme és telefonszáma.
6. A pályaműveket az alábbi címre kell eljuttatni:

BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság
Civilkapcsolatok és Kommunikációs Főosztály

1149 Budapest Mogyoródi út 43.

Beküldési határidő: 2005. május 13.

A kijelölt határidő után beérkezett vagy az előírásoktól eltérő formában benyújtott dolgozatokat a pályázat kiírója kizárja a pályázatból. A már beérkezett pályaműveket nem lehet kiegészíteni, illetve módosítani.
7. A jeligés pályaműveket bíráló bizottság fogja értékelni és a díjazásra méltó művet kijelölni.
8. A nyertes pályázó díja egy bevésés nélküli aranygyűrű.
9. A díj átadására 2005. június 6-án kerül sor.

Egyéb tudnivalók:

10. A BM OKF fenntartja jogát a benyújtott dolgozatok megtartására, illetve hasznosítására. A díjazott pályamű esetleges megjelentetéséről és más hasznosításáról - a szerző egyetértésével - a BM OKF gondoskodik. Megjelentetés esetén a szerzőt a szerzői jogban rögzített jogosultságok illetik és kötelezettségek terhelik.

Dr. Tatár Attila tű. vezérőrnagy
főigazgató
Válasz küldése