Fizikai erőnléti vizsga

Ki és miként lehet tűzoltó? Itt olvashatók a pályázatok és az álláshirdetések is.
Viskovics Károly
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: Viskovics Károly » 2007. jún. 06. 10:18

Figyelem, figyelem.....!

A fizikai felmérés pontértékei akár parancsnokságonként (vagy megyénként) is eltérő lehet. A vonatkozó jogszabály - 21/2000. (VIII. 23.) BM .... stb rendelet - erre lehetőséget ad. Így aztán könnyen előfordul(hat), hogy tájékoztatáskor a legjobb szándék is félre siklik.
Jaaaaa! Ugyancsak e szabályból lehet (és célszerű) tájékozódni az eü. alkalmasság (kizáró okok) kérdésében is.

VK
britishman
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: britishman » 2007. jún. 06. 8:05

Helló Papa-lan

megköszönném ha leírnád nekem..... most készükök rá...

Előre is köszi
"Az önző ember sosem lehet boldog. - Aki igazán élni akar, éljen másért." /Seneca/
Papp-LAN
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Papp-LAN » 2007. jún. 05. 23:39

T Britishman!

Második korcsoport 26-35 év 2000m futás 25 pont..........8.00p
17pont...........9.00p 13pont...........10.00p 9pont..........11.00p és így tovább. Ha kell a fekvőt a felü és az inga jelezd.
Üdv! pt
Tűz van, minden ég forr a vérem mert olyan szép én titkom a tűz, a tűz igen a tűz...
britishman
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: britishman » 2007. jún. 05. 22:52

Helló mindenki.....

Tudja valaki hogy 2. korosztályban mennyi a 2000 méteres futás időhatára?
"Az önző ember sosem lehet boldog. - Aki igazán élni akar, éljen másért." /Seneca/
Figyelo
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: Figyelo » 2007. máj. 18. 16:50

Éppen most lett leirva a másik topikban a sorrend :)
tink3r80
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: tink3r80 » 2007. jan. 18. 18:57

Üdv!
A fizikai felmérés mikor történik? az orvosi vizsgálat után valamikor? vagy ezt a leendő munkahelyen végzik?
Molnár Dániel
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Molnár Dániel » 2007. jan. 08. 20:03

Nálunk 2000m futás fekvőtámasz, felülés, 30m magas létrára mászás volt! A létrának a tetején, olyan 1.5m kilengés volt.
"Elérem amit akarok, mert veszteni nem szeretek!"
FireBlade
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: FireBlade » 2006. dec. 14. 22:58

Volt velünk egy másik srác, olyan karja volt mint nekem a derekam. De nem vicc. Neki 23szor kellett kinyomnia, 21től nehezen ment neki :)
Lehet, hogy hülyeséget írok, de legalább az én véleményem
Jedy
tömlőszállító
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jedy » 2006. dec. 14. 22:31

Én 96 kilóval és 184 cm-el nem vagyok igazán pálcika, de nekem is gyurnom kéne lehet a 60 kilóhoz fekve...bár nem próbáltam :)))
FireBlade
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: FireBlade » 2006. dec. 14. 22:03

Hát ahhoz képest, hogy 71kg vagyok, a teljesítményem, és munkabírásom miatt vettek fel... :-)
Petikeeeee
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Petikeeeee » 2006. dec. 14. 20:14

Kíváncsi lennék,hogy némelyik 1.5 mázsa körüli vezetőnk hogy is van ezzel a fizikai felmérősdivel.

Mert ha egy ezredes,meg alezredes lehet dagadt,akkor mi is.

Nekem meg ez a véleményem az egészről.
BOXER
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: BOXER » 2006. dec. 14. 18:10

Kedves fiatalember,
Tudnád milyen butaságokat írsz..
Jobb tűzoltóságon szóba sem állnak 71 kilós "jelölttel"
Gyúrjál tovább, erősödjél még s egyszer talán odaérsz ahonnét egy TŰZOLTÓ elindul..
barátsággal: Boxer
FireBlade
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: FireBlade » 2006. dec. 14. 16:56

Sose felejtem már el, amikor felvételin ki kell nyomni 60 kilót fekve 27szer. (1es kategória) Az, hogy vagyok 71 kiló senkit sem zavart :-D Aztán végülis ez miatt nem vettek fel.

Szal, szerintem ez "fizikai felmérő" egy teljesen szubjektív dolog. Ezt valaki kitalálta, valaki jóváhagyta, és örülnek ők ketten, hogy jól megszívatták a népet.
Wellcome in Hungary :)
Figyelo

Hozzászólás Szerző: Figyelo » 2006. nov. 28. 19:31

Neke ezekhez még edzeni kell. :-D :-D :-D :-D :-( :-P
barát istván
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: barát istván » 2006. szept. 28. 9:00

Sok-sok kolléga van aki nem csak mint tűzoltó, de egyébként is igen fiatal és már most a sújával és a bagós tüdejével takarózik.
Pozsárka

Hozzászólás Szerző: Pozsárka » 2006. szept. 28. 6:24

Nazda!

Tökéletes leírása a tűzoltó-férfiember sorsa alakulásának...
... egy picivel toldom meg csupán: a fel nem dolgozott feszültség oldását esti zabával prímán lehet kompenzálni... :???:
:twisted:
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2006. szept. 27. 18:18

spriccelő írta:Szeretném megjegyezni, hogy a tapasztalattal nem kötelező a kilókat is felszedni. Hosszú melóban kifáradt túlsújos, vagy dohányos kolléga szégyenkezve mondja, "majd megtudnád, ha te is....." . Ezek nem biztos, hogy tapasztaltak és harcedzettek.
De azért nagyon valószínű hogy azok. :-D
Jedy
tömlőszállító
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jedy » 2006. szept. 27. 11:02

Ugy érzem nekem nem is az akarat fog határt szabni hanem a létszám-stop vagy az hogy nincs OKJ-s vizsgám és csak 1 év mulva van meg az érettségim.....
Bár azt a cigit jó lenne már letenni, de eddig nem nagyon határoztam el magam....
Én személy szerint az öreg rókákat tekintem a legjobb tanítónak, amit ők tudnak azt egy oktató sem tudja mutatni,adni!
Éljetek sokáig egészségben,boldogságban.
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2006. szept. 27. 9:55

Csak billentyűt ragadok…

Kedves Padavanok, valóban, nem sok anorexiás tűzoltó van!

Mifelénk a vonulósoknál, az esetleges túlsúlyosság nem erény, hanem következmény, és ami sajna bizonyos fokig a korral is jár. Tudom magamról, hiszen régen sportos voltam, ma meg szép!
Minek is köszönhető legtöbbször? A kalória dús, rendszertelen étkezésnek. A vonulós tűzoltói munka, rendszertelen, nehéz fizikai munka –amelybe természetesen beletartozik a laktanyán belüli, kötelező fizikai terhelés is -, (ha valaki mást állít, az festi is magát)! Szabadnapon a gyertya másik vége begyújt, irány az egy főre jutó növelése, ami szintén rendszertelen és többségében nehéz fizikai munka. Üzemanyag? (Mivel enni ugye köll!?) Az egy főre jutó arányában, apucira leosztva. Ha sok jut, akkor nem kell sokat időzni a hentespúlt előtt, sőt, eredményes kirándulást lehet tenni a ’madáreledelek’ világában is. De ha nem? Olyankor jön a francia konyha helyett, a tűzoltó-konyha, annak összes előnyével és hátrányával.
A hét szűk esztendők meg jönnek és menedegélnek.
10 év szoli után már előjönnek a „jósló” fájások, de a pasas, nem panaszkodik, mert tűzoltóból van és húzza az igát tovább. 15 év után már beszól a doki, megpróbálja az egyik égő végét eloltani a gyertyának. 20 év után, már a ’dógozó’ próbálja eloltani az egyik végét, ami sok esetben úgy sikerül, hogy elalszik mindkettő!

Más. Ugye a vitorlás versenyző is lehet, jó sportoló? Pedig ott ücsörög a „mocskos”, végig a ladikban! A súlyemelő sem indul mindig a 110 gáton! …

Kedves Padavanok! Azért abban reménykedhetem, hogy az évek során, a beosztásába „belepocakosodott” tűzoltó kollegákra még nem adjátok meg a kilövési engedélyt?

Minden jót Nektek, de nem sokat nevetni, mert állítólag az is hizlal!
(Ja, és a kutyáknak azért enni adjatok!)

Baráti üdv!
egy
nyugdíjas
nazda !
barát istván
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: barát istván » 2006. szept. 27. 9:41

Öcsém!
Amenniben nem sértő a megszólítás. Ha rágyújtva is kenterbe vered a követelményt /persze amit magaddal szemben állítasz/, akkor bátran gyújts rá. Van olyan kollégám aki füstölög, de így is megcsinálja becsülettel a felmérőket. Van olyan is aki túlsúlyos és fogcsikorgatva de ő is bizonyít, mert így érzi jól magát. Ezek kevesen vannak. Tűznél is csak a hasonló gondolkodásúakra merek számítani. A többi a létszám miatt jó.
Led
csizmás kandúr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Led » 2006. szept. 27. 5:41

Petikeeeee írta:
spriccelő írta:morradin
Írjál csak nyugodtan, de az eltunyut tűzoltó akkor is égő!
Égő.

DE!

Lehet,hogy egy "eltunyult" tűzoltó káresetnél sokkal jobban teljesít,mint egy nem "eltunyult".

Az erő,egy dolog.
Akarat,akarat,akarat és önfegyelem,önuralom.Ez a kulcsa mindennek.

Na meg "többet ésszel,mint erővel" (bár néha az kell).

Üdv :-D
Kezd kicsit zavaros lenni az egész. Egyik topicban (lányos) arról megy a vita, hogy erő,erő.erő,erő ami még a férfiaknak is gondot okoz mert 100 kilókkal kell rohangálni. Erre itt meg az megy, hogy nem gond a kicsit "tunyult" bajtárs. Akkor most rá szabad gyújtanom? :)
spriccelő
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: spriccelő » 2006. szept. 27. 4:41

Szeretném megjegyezni, hogy a tapasztalattal nem kötelező a kilókat is felszedni. Hosszú melóban kifáradt túlsújos, vagy dohányos kolléga szégyenkezve mondja, "majd megtudnád, ha te is....." . Ezek nem biztos, hogy tapasztaltak és harcedzettek.
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2006. szept. 26. 23:12

És a tök tapasztalatlan de még fiatal ereje teljében lévő, észt osztó tűzoltó is égő....
Petikeeeee
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Petikeeeee » 2006. szept. 26. 22:07

spriccelő írta:morradin
Írjál csak nyugodtan, de az eltunyut tűzoltó akkor is égő!
Égő.

DE!

Lehet,hogy egy "eltunyult" tűzoltó káresetnél sokkal jobban teljesít,mint egy nem "eltunyult".

Az erő,egy dolog.
Akarat,akarat,akarat és önfegyelem,önuralom.Ez a kulcsa mindennek.

Na meg "többet ésszel,mint erővel" (bár néha az kell).

Üdv :-D
morradin
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: morradin » 2006. szept. 26. 21:04

Én is 25 évesen kezdtem neki (és nem a másodállás miatt!!) Akkor kaptam 5500FT/hó illetményt. Akkor még versenycsapat, horoglétra, meg minden. De amikor azt mondja a kardiológus, hogy "hagyd a fiatalokat érvényesülni" elgondolkozol és átértékelsz dolgokat. Megjegyzem a mai napig "ledolgozok" jó pár fiatalt, pedig nem vagyok már futóegér.
Ja és nehézsúlyú!
Válasz küldése