* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 25. 10:01

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 230 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10. 0:39 
Szerkesztő

Szétnéztem én is a gépemen, és ezekkel tudnék hozzájárulni a fejtágításhoz:

Kisgép-kezelői (Powerpoint, sok-sok képpel illusztrálva)
FŰRÉSZ ELŐADÁS.ppt
HIDRAULIKUS MENTŐSZERSZÁMOK.ppt
MOTOROS RONCSVÁGÓ.ppt
MŰSZAKI MENTÉS GÉPEI ESZKÖZEI.ppt
PNEUMATIKUS EMLŐPÁRNÁK.ppt

Tűzoltás-kárelhárítás (Word, elég részletes és mindegyik végén van ellenőrző teszt)
Bevásárlókpont tüzeinek oltása T-16.doc
Gázpalackok tüzeinek oltása T-10 .doc
Kőolaj-gázkút-kőolajkitermelés T-8.doc
Középmagas-magas épület tűzoltása T-3, 1,2,3 .doc
Közlekedés-szállítás tüzeinek oltása T-11, 1,2 .doc
Lakás-mellékép-padlás tűz T-2, 1,2,3 .doc
Maró-mérgező-robbanóanyag beavat szabály T-7 .doc
Mezőgazdasági tüzek oltása.doc
Pincetüzek oltása T-1.doc
Raktár tüzek oltása T-15 .doc
Színház, filmszinház tüzeinek oltása T-13 .doc
Vegyipari tűz-porrobbanás T-5, 1,2,3 .doc
Vesz anyagszáll-táblák-infok T-9 .doc
Aga légzőkészülék .doc

Megelőzés (Ybl-ös jegyzetek és az alapfokú tananyaga vegyesen)
1 sz. óravázlat - fal, födém. doc.doc
2 sz. óravázlat - szakipari szerkezetek, szárazépítés.DOC
3 sz. oravazlat - tuzszakasz-hatarok, tuzgatlo szerkezetek 2.DOC
4 sz. oravazlat - kozepmagas epuletek sajatossagai.doc
5 sz. oravazlat - tetoterek.doc
6 sz. óravázlat - faanyagok égéskésleltetése, fémszerkezetek.doc
7 sz. óravázlat - Hő- és füstelvezetés, hasadó-nyíló felület.DOC
8 sz. óravázlat - napenergia hasznosító rendszerek.doc
9 sz. eloadas - torteneti szerkezetek.doc
10 sz. oravazlat - akadalymentesites.doc
Kozepmagas epuletek.ppt
Tuzszakaszhatar kiegeszito elemek eloadas.ppt
Tartalom megelőző-taktika ismeret.doc
Tűzveszélyességi osztályba sorolás T-4 .doc

Égéselmélet
A láng jellemz É-3.doc
A víz alkalmazása, lehetőségei É-14.doc
Az égés és a tűz kapcs. É-4.doc
Az égéstermékek É-8.doc
Bevezetés.doc
Égés fogalma-feltételei É-5.doc
Gáz mint oltóanyag É-17.doc
Gázcsere nyílt és zárttérben É-9.doc
Hab mint oltóanyag É-15.doc
Habok oltóhatásai É-16.doc
Halmazállapot és éghetőség É-6.doc
Hőátadási formák É-2.doc
Hőtani alapfog-égéselmélet É-1.doc
Levegő és szilárd anyagok égése É-7.doc
Oltóanyagok ált jellem. É-11.doc
Oltóhatások É-12.doc
Oltóporok jellemzése É-19.doc
Por mint oltóanyag É-20.doc
Tartalom foglalk. eloszt.doc
Tűzoltási módok É-10.doc
Tűzoltó készülékek története É-21.doc
Tűzoltógázok fajtái É-18.doc
Víz mint oltóanyag, oltóhatásai É-13, 1-2.doc

Stihl cég tananyaga (elég jó)
Motorfűrészek biztonságos kezelése.pdf

Ezeken kívül még van olyan, hogy alapfokú tanfolyam vizsgakérdései, gyakorlattervek, helyszínrajz-minták, saját Ybl-ös jegyzeteim stb. stb.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10. 0:02 
Szent Tömlő őrzője

Szakfelszerelések. /2005/ természetesen nem a teljes de lényeges.

Lábjegyzet: és akkor most a 40 óra kérdését én nem tárgyalnám tovább :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09. 23:51 
Szent Tömlő őrzője

Mivel ilyen kis hörcsögölős-gyüjtögetős vagyok, nekem van egy két anyagom, digitalizálva, aki kéri nyomja meg a privi gombot

Digitális anyagok:
-Égés és Tűzoltáselmélet
-Szerelési gyakorlat /2003/ azóta nem változott
-Műszaki Ismeretek /2004/
-Munkavédelem
-Gázpalackok Tűzei
-I/2003-as BM rendelet "A tűzoltóság tűzoltási és műszaki mentési
tevékenységének szabályairól"
-II/2002 BMR "A tűzvédelem és a polgári védelem műszaki követelményeinek megállapításáról"
-HSZT
-Tesztkérdések és azok válaszai

ennyi amit hirtelen összekapartam a szakmai cd-émről a többi helyi jellegű.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09. 23:47 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Három tűzoltástaktikai alapmű létezik. Az egyik Marinovich Imre nevéhez fűződik, kiadták 1948 körül. Péter ezt láthattad nálam anno. Innen lopták szórul szóra a tudományt egyes ngy nevű szakembereink. Pl. Drozdik féle Tűzoltástaktia önkéntes tűzoltóknak. A másik a pazsarnaja taktyika és származtatásai, a harmaik az un. szürke könyvek sorozata.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09. 22:14 
lángterelgető

Örülök hogy sikerült valamit elindítani és remélem lesz eredménye!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09. 21:35 

:twisted:
... ami mag van...

Évek óta megteisztelő feladatom, hogy taníthatom az újoncokat :-P a helyi (megyei) alapiskolán. Állandó témám a tető és pincetüzek, meg a közlekedési balesetek elméleti és gyakorlati oktatása...

Még a kezdetekkor "rákészültem" egy kicsit és irodalom gyüjtésbe fogtam. S kellet látnom, hogy 1959 óta pl. a pincetüzek témában mi új van a nap alatt. :shock:
Már ami a tankönyveket illeti, mivel sem tartalmában se szövegszerűségében szinte semmit sem változtak. (Annyit azért "korszerűsödtek", hogy az oxigénes légzőkészülék kifelyezést felváltotta a sűrített levegős, meg túlnyomásos terminusz technikusz)
Ja. majd elfelejtettem :radobbent: : és ezk a könyvek nem alapismereti szintűek! A hivatásos tiszti képzés tankönyveiről van szó (s nem 40órás képzésről...)
:-s
No, erre varjunk gombot!
Addig is: én csak sírok :-(, jobban sírok :-( :-( , + mégjobban sírok :-( :-( :-( ...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09. 21:20 
lángterelgető

Akkor itt megáll az ötlet,mert nincs tovább út?Azért más tankönyvekből van dögivel meg k**va drágán!Ez magyarország!Kiváncsi lennék mi van ausztriában ott mi a követelemény és milyen az oktatás??

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09. 21:14 

Hát igen. Fején találtad a szöget. Szervezetünk egyik legnagyobb hiányossága, hogy nincsenek tankönyvek...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: :)
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09. 16:43 
lángterelgető

Köszönöm az építő javaslatot csak nem tudom hogy ezt miképpen lehetne megoldani pl:miből tanulni?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09. 16:38 

Kedves sivatagi_roka! Mi akadályoz meg abban, hogy így csináljátok? Ha az állam azt írja elő, hogy a minimum 40 óra kell, de te önként és dalolva kiegészítheted 100 órára, az nem jobb és szabadabb megoldás, mintha azt írná elő, hogy legyen 100 órás képzés? Nehogy túlszabályozzuk magunkat!
A 40 óra elég arra, hogy alapot adjon. A többi a mi döntésünk és a lehetőségünk. A baj az, hogy nincs meg a lehetősége a sima vonulós önkéntes tűzoltó és a tűzoltásvezető közötti képzés megszerzésére. Vagyis az általad javasoltat továbbgondolva:
40 óra alapozó képzés, majd vizsga.
Ezt követően otthoni, levelezős, egyéni felkészülős, tapasztalatszerzős módon tanul még 60 órát és akár ebből is vizsgát tehet. Ez feljogosítaná középvezetői beosztás ellátására. Aki ennél többet akar, az elmegy parancsnoki iskolára. A 100 órás tanfolyamot meg el lehetne végezni akár 1-2 év alatt is, kinek-kinek vérmérséklete és ideje alapján.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09. 14:27 
lángterelgető

Nem tudom ti,hogy gondoljátok és mi a váleményetek a 40 órás képzésrő,de szerintem lehetne egy aranyközputat is találni!
Annak talán elég a 40 óra aki pl:hivatali vezető,mert szerintem sok helyen szokás kisebb településeken,hogy az egyesületnek vannak olyan tagjai akik nem tartoznak a vonulósok közé,de hogy azért ,hogy tűzoltónak mondhassa magát meg aztán azért az egyesület tagja talán még divatból is megcsinálja és lehet hogy életébe sehova nem fog menni vonulni,de mikor tűznél vagy a végén oda megy és max megkinál egy cigivel és lenézően néz rád vasalt ruhájával,te meg örűlsz ha levegőt kapsz a k**va melegtől ,ha szakadó esőben szivattyúzol és ha arra jár az autójával talán megál és köszön,de azon kívűl semmi.
Na ezeknek elég!
Talán kellene egy olyan képzés is ami azért nem a hivatásosok órasszámával megegyező,mert ki várhatja el egy önkéntestől hogy annyi órát,de azért én 100-120 órát nem tartanám megterhelőnek,ezeket hétvégi 2*(2-3) órás foglalkozásnak el tudnám képzelni,mert aki szereti és szeretné ezt csinálni az tudna időt áldozni rá!

Ha valaki egy kicsit osztja véleményen vagy kritákával illetné írásom az vegyen bátorságot és írja meg!!
Szerintem vagyunk elég jó kötelékben hogy megosszuk véleményünket!!Csak bátran!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 08. 21:01 
Szent Tömlő őrzője

DÖTE írta:
Kedves Grófúr!

Engedd meg, hogy idézzek a főoldali írásból: "...és a szükséges létszámot a főállású tűzoltók mellett a 40 órás tanfolyamot elvégzett önkéntesekkel egészítik ki."

Ezek szerint mégis profi tűzoltók lesznek, nem? :-k

Anno én is azt hittem, hogy ehhez elég a 40 órás. Én nem a lányoknak ugrottam neki, hanem ennek a nevetséges képzésnek. És a szintről sokszor nem az oktatók tehetnek. Hiszen ők mindent megtesznek. ld: TMKVI, Mentésszervezési Osztály. Profin szervezik, bonyolítják, de ők a Lét. és Önk. Pk. tanfolyamot is le tudták nyomni profin. De meg is követelték a védőeszközök meglétét.

Üdv!

DÖTE

Döte!!
Ha belegondolok a kékkönyvbe, akkor teljessen igazad van!! 8-)

És, el is rémiszt a dolog!

Na, nem ez a tanfolyam, ha nem a törvényjavaslat!!! :cry: :cry: :cry:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07. 22:18 
vörös kakas réme

Köszönöm Pozsárka :-D
Mondjuk az igazat megvalva a szóbeli részénél kicsit megakadtam.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07. 20:52 

Idézet:
Elég-e a 40 óra? Kérdés, hogy mire? Tudomásul kell venni, hogy jelenleg a vonultathatásnak ez a minimális követelménye. Nem azt oktatjuk, amit kitalálunk, hanem erre tanterv van, a tanterv alapján órarend, amit jóvá kell hagyattani. Rendkívül fontos dolgot nem oktatunk: Pl. egy önkéntes tűzoltónak igen is oktatni kellene a lakástüzek, pincetüzek, padlástüzek, tetőtüzek, gépkocsitüzek, erdő-és avartüzek. műszaki mentések, elektromos áram... és nem sorolom tovább. Erre bizony a 40 óra kevés.

Egyetértek P/20-al!!! A 40 órás tanfolyam erre nagyon kevés! Pedig nagyon jó lenne, ha kicsivel több lenne!
Jut eszembe! Kunszentmárton-i tűzoltó nincs ezen a fórumon? Ők voltak az oktatóim! :-D :grin:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07. 18:56 

Hát Kedves TŰZMANÓ/2! (így, csupa nagy betűvel!)

Olvasva P/20 (nagyfőnököd) szerelési és elméleti feladványait, bizony csak "szperlativiszokban" lehet nektek gratulálni ... :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:

Nem semmi, amit végigcsináltatok, TŰZMANÓK! :-P

Csak így tovább!!! \:D/ \:D/ \:D/

ui: némi dícséret azé P/20-asnak is kijár... ;-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07. 10:26 
Szent Tömlő őrzője

Kedves Grófúr!

Engedd meg, hogy idézzek a főoldali írásból: "...és a szükséges létszámot a főállású tűzoltók mellett a 40 órás tanfolyamot elvégzett önkéntesekkel egészítik ki."

Ezek szerint mégis profi tűzoltók lesznek, nem? :-k

Anno én is azt hittem, hogy ehhez elég a 40 órás. Én nem a lányoknak ugrottam neki, hanem ennek a nevetséges képzésnek. És a szintről sokszor nem az oktatók tehetnek. Hiszen ők mindent megtesznek. ld: TMKVI, Mentésszervezési Osztály. Profin szervezik, bonyolítják, de ők a Lét. és Önk. Pk. tanfolyamot is le tudták nyomni profin. De meg is követelték a védőeszközök meglétét.

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07. 10:05 

Tisztelt Kollegák!
A vitához csatlakozva néhány gondolatot szeretnék közzétenni. Elég-e a 40 óra? Kérdés, hogy mire? Tudomásul kell venni, hogy jelenleg a vonultathatásnak ez a minimális követelménye. Nem azt oktatjuk, amit kitalálunk, hanem erre tanterv van, a tanterv alapján órarend, amit jóvá kell hagyattani. Rendkívül fontos dolgot nem oktatunk: Pl. egy önkéntes tűzoltónak igen is oktatni kellene a lakástüzek, pincetüzek, padlástüzek, tetőtüzek, gépkocsitüzek, erdő-és avartüzek. műszaki mentések, elektromos áram... és nem sorolom tovább. Erre bizony a 40 óra kevés. Viszont önkéntesekről van szó. Mi két hétvégén zavartuk le a tanfolyamot. A leghidegebb időben. Akik jelentkeztek, becsülettel végigcsinálták. Volt olyan kollega, aki egész nap itt volt a tanfolyamon és innen rohant dolgozni éjszakára. Akik végigcsinálták, azok maximálisan feláldozták a péntek délutánt, a szombat és vasárnap egész napot, aztán a többségnél hétfőn reggel lehetett menni munkába.
Akik a tanfolyamot elvégezték nem egyedül fognak tűzoltói munkát végezni. Lesz egy felelős tűzoltásvezető, lesznek tapasztaltabb társak és lesznek ők, az ujoncok. De ez bizony mindenhol így van. Még a hivatásos tűzoltóknál is.
Három rajt képeztünk. Az 1. raj pomázi ujoncokból állt. Orvosijuk megvan, a 40 órás is, most fogjuk ellátni őket felszerelésekkel és bekapcsolódnak az egység munkájába. A 2. raj szintén a mi állományunk, de a pilisszentkereszti örsünkön fognak szolgálatot teljesíteni, mivel ott laknak. Egy elsőnek beavatkozó egységünk lesz.
A 3. raj az ifjúsági tűzoltókból kiválasztott vezetőpalánták. Ők azok, akik már túl vannak a CTIF egyéni és csapat bronz és ezüst minősítésén és az ifjúsági tűzoltóságunknál vezetők vagy vezetők lesznek. Nekik egy "jutalom" volt, hogy elvégezhették a tanfolyamot. Be kell vallanom, hogy náluk voltak könnyítések. Pl. nem kellett sugarat szerelni 4 tagú dugólétrán át, csak 2 tagún. Nem kellett kihúzós létrán át sugarat szerelniük egyáltalán, mert nem tudták felállítani (nem bírták el). De a többiben bizony úgyan azt kellett teljesíteniük. És bizony előfordult, hogy a B tömlő x-dik feltekerésénél az újvégeknél kicsordult a vér, mert ezt a tömlőfajtát nem ilyen kis kezekre találták ki.
A vizsgáról. Elkőször a gyakorlati vizsga volt az időjárás miatt. Pont nem esett az eső. A három raj egyenként komplex szerelési feladatot hajtott végre ( Osztottsugár szerelés gépjárműfecskendőről, osztó a . B tö,lő végén, első sugár az épület teraszán dugólétrán át, második sugár az épület másik teraszán természetes feljárón át. Táplálás földfeletti tűzcsapról. (minden raj ezt csinálta a különbségek a kétrákban, a táplálásban voltak) Ezután egységes tesztlap kitöltése, mint beugró. Ide másolom, javaslom próbálkozzatok meg vele és várom a helyes válaszokat. Majd 4 tétel húzása műszaki, tűzoltási és kárelhárítási, szerlési ismeretek (itt szóban kellett elmondani, hogy a kihúzott tételben szereplő feladatot, ha ő az X beosztott, hogyan hajtja végre) és megelőző. A vizsga 13 órakor kezdődött és 18 óráig tartott.
A tanfolyamról fotók a honlapunkon vannak.

Név: …………………..………………..
Születési év:………….…………………
Foglalkozás: ……………………………

40 órás tanfolyam vizsgakérdései
írásbeli

1. Az önkéntes tűzoltót gyakorlat közben baleset éri. Milyen jogszabály alapján történik a baleset kivizsgálása?
a. 15/2000. (V.26.) BM rendelet
b. 5/1993. (XII.26.) MüM rendelet
c. 1996. évi XXXI: törvény
2. Az éghető anyag a levegő oxigénjével egyesül hő és legtöbb esetben fény kíséretében. Minek a meghatározása ez?
a. Robbanás
b. Tűz
c. Égés
3. Melyik tökéletes égéstermék?
a. Füst
b. Víz
c. Szénmonoxid
4. Épületben vízzel történő oltás során milyen sugarat használunk általában?
a. Kötött sugarat
b. Szórt-porlasztott sugarat
c. Habsugarat
5. Tűz- és robbanásveszélyes tűzveszélyességi osztálynak mi a jele?
a. A
b. B
c. C
6. Gázkazánház milyen tűzveszélyességi osztályba tartozik:
a. B
b. C
c. D
7. 800 fő befogadására alkalmas színházterem milyen tűzveszélyességi osztályba tartozik?
a. C
b. D
c. E
8. Egy épület 1000 m2 alapterületű. Ebből egy 200 m2-es helyiségben akkumulátorokat töltenek, egy 200 m2-es helyiségben található az épület asztalosműhelyének a porkamrája, 200 m2-es helyiségben van az asztalosműhely, 200m2-es helyiségben iroda és 200 m2-es helyiségben a fürdő található. Milyen tűzveszélyességi osztályba tartozik az épület?
a. B
b. C
c. D
9. Teljes rajban kik látnak el sugárvezetői feladatokat?
a. Az 1-es és a 2-es
b. Az 1-es és a 3-as
c. A 2-es és a 3-as

10. A B tömlő
a. 52 mm-es
b. 75 mm-es
c. 110 mm-es
11. Ki csatlakoztatja az osztót az alapvezetékre?
a. A 2-es és a 3–as beosztott
b. Az 5-ös és a 2-es beosztott
c. Aki az utolsó B tömlőt fekteti és a 2-es beosztott

12. Fél raj esetében mi a Szerelési szabályzat szerinti helyes szerelési sorrend?
a. 1. sugár szerelés – táplálás szerelés – 2-es sugár szerelés
b. Táplálás szerelés – alapvezeték szerelés -1-es sugár szerelés
c. Alapvezeték szerelés – 1. sugár szerelés- táplálás szerelés

13. Melyik beosztott feladata a tűzcsap megszerelése és kezelése?
a. 3-as
b. 4-es
c. 5-ös
14. Az 1-es beosztott a parancsnokkal felderíteni megy. Ki veszi át a feladatainak a végzését?
a. A 2-es
b. A 3-as
c. A 4-es
15. A felderítés meddig tart?
a. A jelzéstől a tűzoltás befejezéséig
b. A helyszínre érkezéstől az első sugár beavatkozásáig
c. A vonulás megkezdésétől a tűzoltás befejezéséig
16. Mit értünk vonulás alatt, mettől meddig tart a vonulás: ?
a. A laktanyától a tűzesethez való kiérkezésig eltelt idő
b. A gépjármű indulásától a kárhelyre való megérkezéséig történő járműmozgást
c. Az erő és eszköz tartózkodási helyétől a jelzésben meghatározott esemény helyszínére érkezéig
17. Égő, zárt terület megközelítésekor mire kell felkészülni?
a. Életmentésre
b. Szúrólángra
c. Robbanásra
18. Önkéntes tűzoltó egyesület parancsnoka lehet-e tűzoltásvezető?
a. Igen
b. Nem
c. Csak ha parancsnoki iskolával rendelkezik
19. A tűzoltás előkészítésének melyik módozatát választjuk, ha sem a tűzről, sem a beavatkozásról még nem áll rendelkezésünkre információ?
a. Közvetlen sugárszerelés tartályról
b. Alapvezeték szerelés az osztó helyének és a táplálás módjának meghatározásával
c. Táplálásszerelés
20. Melyik hőátadási formánál nem szükséges közvetítő közeg?
a. Hővezetésnél
b. Hőáramlásnál
c. Hősugárzásnál

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06. 22:27 
Szent Tömlő őrzője

Én is gratulálok mindenkinek,aki ott volt,érdekelte és elvégezte.
Köszönjük,és csak így tovább! :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06. 21:38 
Szent Tömlő őrzője

Kedves Döte!!

Igazad van!! 8-)
De, valahogy ezt a 40 órást, félre értitek!!
Belölük, senki nem akar profi tűót csinálni, de újból leírom, ezeknek a hölgyeknek, ez elég.
Az, hogy a módszer, kébzés eggyáltalán nem jó, aláíróm!!
Lásd a Mi páldánkat, a különlegesszer kébzést!!
Köz :razz: röhely az egész!!!
Akkor mi a csudán vagytok, megbotránkozva????

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06. 21:32 
Szent Tömlő őrzője

Tűzmanó/2 írta:
Köszi Grófúr.
De még várnom kell 7 évet hogy vonuljak.Mert 11 éves vok :-D :-) :-P

Tűzmanó2!! :-D :-P :-D

Látod, még 8 év, és plussz még 3-4év és Te is tűzoltó leszel!!(lehetsz) :lol:

Köszi Neked, ez nagyon de nagyon aranyos volt!!
Ha, már Bennetek 11éves korban meg van a szenvedély," inkább mint ez a számítógép!!" :-P :-P :-P
Akkor, lessz jó utánpótlás!!! :-D :-P :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06. 20:32 
vörös kakas réme

Köszi Grófúr.
De még várnom kell 7 évet hogy vonuljak.Mert 11 éves vok :-D :-) :-P

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06. 20:22 
Szent Tömlő őrzője

Bisztricz Anett írta:
Egy kis kiigazítás: a sisakom könnyű védősisak, Gallet F2, és a munkavédelmi előírásoknak maximálisan megfelel, és a szővivőnek is tökéletes. Előbb tájékozódni, utána kritizálni!

Kicsit bóklásztam a neten. Még a Gallet sem említi teljesértékű tűzoltósisakként az F2-t. Ideális műszaki mentésekhez. Legfőképpen az USAR csapatoknak ajánlják. És ismét nem kötekedni akartam, csak hamár megszólíttattam... Ja, és nem tudok egyetlen magyar TŰZOLTÓSÁGOT (értsd: jogszabály szerint tűzoltóság, ugye tudjuk mi az.) amely rendszeresítette volna. De ha tévedek kérlek javíts ki! És ha a szővívőnek megfelel, akkor nekem végképp! :-D

És Morradin: Igazad van. Ezt is tapasztaltam. A 40 órás csupán arra elég.

A lelkesedés meg totálisan máshonnan fakad.

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06. 19:22 
Szent Tömlő őrzője

Tűzmanó 2!!

Én gratulálok hozzá!!! :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:

Próbáld használni minnél többet, a tudásodat, amit a tanfolyamon felcsipegettél!!! :-D :-P :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06. 16:37 
vörös kakas réme

Nem!
Szeptember 27-28-29 November 4-5

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06. 16:29 
Szent Tömlő őrzője

Tűzmanó/2 írta:
Hy!
Én tegnap végeztem el a 40 órás tanfolyamot.
Nem nehéz meg semmi.

24 óra alatt? :-k

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 230 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]