* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 21. 12:35

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 230 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06. 16:22 
vörös kakas réme

Hy!
Én tegnap végeztem el a 40 órás tanfolyamot.
Nem nehéz meg semmi.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06. 13:56 
Szent Tömlő őrzője

masodperc írta:
morradin írta:
Ez a 40 órás tanfolyam kb. olyasmi lehet, mint nálunk az eü. tanfolyam. Hirtelen talán tudsz valamit csinálni, de azért még ne kezdj hozzá a vakbélműtéthez sem.
Ezzel nem akartam leértékelni az önkéntesek munkáját, mert igenis nagy szükség van rájuk! Bárcsak sok hivatásosban lenne annyi lelkesedés, mint bennük.
Inkább a szervezők hibáját látom ebben. Minimálisan kéne 1 hónap intenzív kiképzés. Alapvető elmélet, káreseteknél készült filmekkel, azok elemzésével és sok, sok gyakorlás. Ez arra elég, hogy ne akkor menj neki lapáttal a gaztűznek, mikor 3 méteres lángja van.

Ez egy 40 órás alapfokú tanfolyam! Amit írtál, arra ott a 4 hónapos szakmunkás!

Kedves Ember barátaim!!

Eu a 40 órás tanfolyam, szerintem, nem is arról szól, hogy tűót neveljenek belölük!! :-D :-P :-D
Hiszen az 5 hónap is k@rva kevés erre, oda évek kellenek!! :-D
Ez, arról szólhat(bár ilyenen még nem voltam), Hogy a tömlő nem slag, és a nedvesvízen talán nem kellene röhögni!! :-D
Ennyi!!
De, arra talán jó, hogy közelebb kerüljenek a hívatásosokhoz!
Az oktatással meg azért nem értek eggyet, mert már sajna olyan kezekben van, akik, tűzet, csak a kályhában láttak!!! :-D :-P :-D
De, ez nem az Ö hibájuk!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06. 12:52 
tömlőszállító

morradin írta:
Ez a 40 órás tanfolyam kb. olyasmi lehet, mint nálunk az eü. tanfolyam. Hirtelen talán tudsz valamit csinálni, de azért még ne kezdj hozzá a vakbélműtéthez sem.
Ezzel nem akartam leértékelni az önkéntesek munkáját, mert igenis nagy szükség van rájuk! Bárcsak sok hivatásosban lenne annyi lelkesedés, mint bennük.
Inkább a szervezők hibáját látom ebben. Minimálisan kéne 1 hónap intenzív kiképzés. Alapvető elmélet, káreseteknél készült filmekkel, azok elemzésével és sok, sok gyakorlás. Ez arra elég, hogy ne akkor menj neki lapáttal a gaztűznek, mikor 3 méteres lángja van.

Ez egy 40 órás alapfokú tanfolyam! Amit írtál, arra ott a 4 hónapos szakmunkás!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: 40 órás
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06. 12:08 
Szent Tömlő őrzője

Csak ismételni tudom magam,nem az önkéntesekre volt kihegyezve a dolog,főleg nem a tündéri szóvivő hölgyre.Tessék a dolgok mögé látni!!!(azért még szerettek ugye?) :-(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06. 12:06 
Szent Tömlő őrzője

Ez nem a szervezők, hanem a jogszabályalkotók hibája.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06. 11:33 
Szent Tömlő őrzője

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06. 10:44 
Szent Tömlő őrzője

Dwyn írta:
Bármenyire is fáj, 40 órával a háta mögött, egy lakástűzhöz menni akkor is silány dolognak tünik, ha van mllé hivatásos 4fő ha nem.
[...]
Ettől függetlenül tisztelem az elszántságukat.

Igen, azért, mert a rendszer ilyen, még nem ők a hibásak. Nyílván nem a 40 órás tanfolyamon tanulnak meg tüzet oltani, hanem majd éles bevetéseken szereznek tapasztalatokat, ahogy a hivatásos tűzoltók is. Csak fővárosi gondolkodással lehet nem tisztelni az ő munkájukat, mert Budapesten gyorsan megérkeznek a hivatásos tűzoltók, de vidéken más a helyzet. S mivel minden perc számít, a lelkes, társadalmi munkában tevékenykedő önkénteskre nagy szükség van. És persze a képzésükre is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06. 9:50 
Szent Tömlő őrzője

Szeretm ezt az ösznépi szálj magadba szöveget.
Bármenyire is fáj, 40 órával a háta mögött, egy lakástűzhöz menni akkor is silány dolognak tünik, ha van mllé hivatásos 4fő ha nem. És még mielőtt bárki megkérdezné, igen én rendesen végzem a munkámat.
A szóvivő kérdése más eset, soha nem lesz éles helyzetben tehát ebből a szempontból a 40 óra pont megfelelő, de na haragudjon meg a világ a képeket nézve nem egy frappáns csapat, sokkal inkább a megvert második magyar hadsereg képzetét kelti. Megmutattam egy civil ismerősömnek a képeket, nem tettem hozzá semmit és hüledezett.
A tűzoltónak jelentkezők közül 100 életerős fiatalból kb.60 nem felel meg pszichikailag. Nehogy már azt mondjátok, hogy erre mindenki képes mert egyszerűen nem igaz.
Ettől függetlenül tisztelem az elszántságukat.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05. 21:57 
Szent Tömlő őrzője

A személyeskedések helyett inkább valaki hozzáértő megmondhatná, mit ír elő a vizsgaszabályzat.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: 40 órás
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05. 21:54 
Szent Tömlő őrzője

puska bá' írta:
.Bizonyára akadt ott egy hivatásos aki erre és a b.védelmi dolgokra felhívja a figyelmet. [-o<

:-D :-P :-D

Pu bá!!

Ez, nem bizti, az OKF csinálja ezt is!!! :-D
De, azért nyugi és Jó éjt!! :-P

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05. 21:50 
Szent Tömlő őrzője

T.Boxer!!

Ne haragudj meg, de meg is teheted!!!I

"lyen stílussal szóvívő ... sokkal többet fogsz ártani a tűzoltók jóhírének mint használni. A sok vizsgázó öltözött volna melegítőbe inkább mert így kifejezetten mulatságosak ill. elkeserítőek voltak a képek."

Honnan veszed Kedves Barátom, hogy kritizáld a szóvívöi munkáját?
Akkor elmondom Neked, csak is Neked!!
Engedd meg, hogy bemásoljak egy 2006.03.25.ei hozzászólást!!
Na ez, az Ő érdeme!!! elkezdett valamit, amit hála égnek sokan követnek!!

Kedves Kollega!!
Ha nem ismersz valakit, légyszi ne itélj!!!
Ha, ezt az utat járod, keserves lessz, számodra is!
Ne itélj, hogy ne itélhessenek//

soprano
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hely: Budapest
Elküldve: 2006. már. 25. 22:54 Hozzászólás tárgya:

--------------------------------------------------------------------------------

Idézet:
Furgon és terepjáró karambolja az M7-esen
2006. március 22, szerda - [17:07]
közölte a székesfehérvári tűzoltóság

Traktornak rohant egy Skoda Fejér megyében
2006. március 22, szerda - [17:16]

Hétvégi ház gyulladt ki Sukorón
2006. március 22, szerda - [18:44]
Fejér megyei Sukorón

Meghalt egy kisfiú a kigyulladt kaposvári házban
2006. március 22, szerda - [19:04]

Tetőről mentettek le egy munkást Székesfehérváron
2006. március 22, szerda - [19:29]

Kiégett egy lakóház Magyarkeszin
2006. március 23, csütörtök - [16:21]

Felgyújtották a teherautóval karambolozott Toyotát
2006. március 23, csütörtök - [17:00]
csütörtökön reggel Seregélyes és Sárosd között. Takács József őrnagy, a székesfehérvári tűzoltóság szolgálatparancsnoka elmondta: a 6228-as

Buszbaleset Székesfehérváron
2006. március 23, csütörtök - [17:14]

Körbálákra is átterjedt a tűz Tác közelében
2006. március 25, szombat - [13:15]
[Belföld] Mintegy 7 hektáron lángra kapott a rét a Fejér megyei Tác és Soponya között

Árokba hajtott egy Passat Székesfehérváron
2006. március 25, szombat - [20:14]

Így fest a honlap jelenleg.
10 esetből 8 Fejér megyei..
19 megyéből csak Fejérben van eset?
Hónapok óta figyelem,nincs olyan hét vagy nap,hogy ne így lenne.

Vissza a tetejére

Anett, Tűzüdvöske, sose add fel, legyél velünk, és sok sikert a további munkádhoz!!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05. 21:49 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Egyet kell értsek sirfire-rel!

Ismeretlenül dobálóztok! Javaslom nézzetek utána Anett munkásságának és rájöhettek mennyit köszönhet neki Székesfehérvár állománya, sőt, szerintem egész tűzoltóság, na és persze nem utolsó sorban mi, itt fórumozók és látogatók nap mint nap!
Az pedig, hogy jobban beleszeretne látni a tűzoltóság/tűzoltók munkájába, igenis dícséretes dolog!
A felszerelésről meg rohadtul nem ők tehetnek! :mad:
Akinek kell javaslom szálljon magába már egy kicsit!

További szép estét Mindenkinek!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: 40 órás
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05. 21:35 
Szent Tömlő őrzője

Muszáj megszólalnom,mert én indítottam el ezt a "vitát"és a végén azt hiszitek,hogy lapítok mint szarvas a füben.Előrebocsájtom,hogy egyáltalán nem az volt a célom ,hogy az önkéntes kollégákat devalváljam.Csak tessék a képeket jól megnézni.Ha tudom,hogy fényképeznek,nem teszem derültség tárgyává az idős kollégát.Bizonyára akadt ott egy hivatásos aki erre és a b.védelmi dolgokra felhívja a figyelmet.Egy kis figyelemfelkeltésnek indítottam a témát,senkit nem akartam megbántani,az "eset"sokkal inkább minősíti a kiképzőket és a vizsgáztatókat.Jól tudom,vagy gondolom inkább,hogy az alkalmi tűzoltókban még ennyi lelkesedés sem lesz.A hirtelen és sokat pedig a minőség rovására megy.A gyakorlat hiánya pedig fejetlenséghez vezet.Aki nem pörög benne naponta annak annyi...Gondoljatok csak arra mikor egy hosszabb vezénylés vagy szabi után visszajöttök...Mégegyszer elnézést ha sértőnek tűnt,nem úgy gondoltam.Pubá [-o<

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05. 21:24 
vízpocsékoló

Szevasz Boxer!!!!!

Nem ismerlek, de igy is csalodtam benned!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nem voltál ott Polgárdin,hogy lehet róla véleményed?

Leszolni egy embert,amikor nem is ismered!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Remélem te tökéletesen elátod a feladatodat a tüzoltoságnál,vagy lehet hogy nem is vagy tűtoltó ????????????????

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05. 21:03 
pernyekergető

Úgy gondolom eddig sem ártottam.

"A hír igaz, a vélemény szabad."

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05. 20:59 
kapacsmester

Anett!
Szővivő persze bátran lehetsz..
Boxer

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05. 20:57 
kapacsmester

Te angyalka! Anett
Ilyen stílussal szóvívő ... sokkal többet fogsz ártani a tűzoltók jóhírének mint használni. A sok vizsgázó öltözött volna melegítőbe inkább mert így kifejezetten mulatságosak ill. elkeserítőek voltak a képek.
Remélem van mire szerénynek lenned!
Boxer

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05. 20:55 
vörös kakas réme

Üdv.

Én veled vagyok és köszönöm az eddig végzett munkádat.
Remélem eztán is folytatni fogod.

Sok sikert.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05. 20:49 
pernyekergető

DÖTE írta:
Se védőruha, se kesztyű, se munkavédelmi lábbeli és azért valljuk be, a sisakok között is volt olyan ami nem tűzoltó védősisak. Mielőtt megkapom, hogy kötekszem, előre szólok, hogy nem áll szándékomban. Csak kibújt belőlem a munkavédelmis.
DÖTE

Egy kis kiigazítás: a sisakom könnyű védősisak, Gallet F2, és a munkavédelmi előírásoknak maximálisan megfelel, és a szővivőnek is tökéletes. Előbb tájékozódni, utána kritizálni!

http://112shop.zebrateam.hu/

Amúgy lehet pro-kontra vitázni. Jó lenne ha annyi pénz lenne a tűzoltóságoknál, hogy mindenkinek meglenne a megfelelő védőfelszerelése. De sajnos ma Magyarországon nemhogy az önkéntesek nem rendelkeznek megfelelő védőfelszereléssel, de a hivatásosok többsége sem. Amúgy a vizsga lényege az osztott sugárszerelés szabályos végrehajtása volt, nem tálcatüzet oltottunk.
És lehet jobbat csinálni! De ezzel a szőrszálhasogatással csak az ÖNKÉNTESEK (nem tévesztendő össze a köztestületi és a hivatásos tűzoltókkal) lelkesedését veszitek el!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05. 20:06 
Szent Tömlő őrzője

KEDVES MODERÁTOR!

Légy, elnézöbb a megtévedett bárányaiddal szemben!! :-D :-P :-D
Légy jó pásztór, és óvjanak a exelek!! :-D :-P :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05. 19:46 
Szent Tömlő őrzője

Kedves Moderátor!

A fórum neve alapján természetesen nem illik ide a link, de kis időre minden fórumban van néhány OFF hozzászólás. A jelen helyzetben viszont szóba került az alkalmi munkavállalók intézménye ahol felmerült, hogy milyen képzést is kapnának. Már megbocsáss, de ha az önkénteseknél ilyen (ugye mint viszonyitási alap) akkor rémisztő lehet a tudat, hogy esetleg az alkalmi munkavállalóké még rosszabb lehet, mert ez ránézésre valjuk meg elég silánynak tünik, akkor is ha a lánglovagok szerkesztőségét vagy ahhoz közeli személyt érint a dolog.
Másrészt zavar az tény, hogy egy ilyen érintettség miatt esetleg azonnal cenzurát helyez valaki kilátásba, holott személyiségi jogok nem sérültek, sőt még csak durva kiszólások sem, igy ez elég rendesen ellenkezik az oldal szellemiségével.
A netikett egyáltalán nem sérült.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05. 19:15 
Szent Tömlő őrzője

Igen, jól jönnek az önkéntesek a 40 órással. Ha van mellettük olyan, aki télleg ért is hozzá.
Mikor hivatásos lettem, azt hittem nekem már nem lehet újat mutatni. 10 év önkénteseknél, 40 órás, 6 hetes stb. És mikor megérkeztem a kerülethez, láss csodát!!!, tudtak újat mutatni, nem is keveset.

De hogy öszinte legyek a gyakorlati vizsgáztatást ezen a tanfolyamon viccnek tartom. Egyetértek Fireman-nal. A vizsgáztató bukott. Se védőruha, se kesztyű, se munkavédelmi lábbeli és azért valljuk be, a sisakok között is volt olyan ami nem tűzoltó védősisak. Mielőtt megkapom, hogy kötekszem, előre szólok, hogy nem áll szándékomban. Csak kibújt belőlem a munkavédelmis.

Egyébként pedig sok sikert az induló köztestületnek!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05. 18:18 
Szent Tömlő őrzője

masodperc írta:
A jelenlegi önkéntesek többsége (ÖTÉknél) is 40 órás tanfolyamot végeztek. Nem tudom mi a probléma velük, és ugye jól jön néha a segítségük!!!!? Mert ne mondjátok hivatásosok, hogy nem! :shock: Polgárdi pedig azért lesz ÖT mert szükség van rá, és vannak szakképzett tűzoltók. Minden kezdet nehéz, nem tudom miért kell lekicsinyleni és lenézni őket. Legalább van akarat! És örülni kéne, hogy a mai világban még segitik az önkéntes tűzoltóságok megalakulását!

Nyílván aki nem alkalmas rá, nem teljesít majd szolgálatot.

Bocs moderátor :)

Bocs Moderátor!!! Nekem is! :???:

Másodperc!!! :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:

Igen, eggyet értek Veled, nem Ti fogjátok elvinni a munkánkat és a mundér becsületét!!!
Azt sokkal inkább egy lépcsöfokkal feljebb csinálják!!
Lásd kékkönyv!!

Személy szerint is ismerem, mint a két leányzót a képeken!!! :-D
Azt is tudom, hogy miért csinálták az alapsulit meg. Na, nem azért, hogy hivatásossak legyenek, ha nem azért, hogy jobban bele láthassanak, érezhessék a munkánkat.

Ráadásul, az eggyik kicsi leány, a mi Sajtószóvivönk!!!

Itt is szeretnék Neki gratulálni, az elszántságáért, a munkájáért, és azért, hogy ennyit dolizik, a TŰÓ családért!!! :-D :-P :-D

Tűzüdvöske Puxkám!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05. 16:21 
tömlőszállító

A jelenlegi önkéntesek többsége (ÖTÉknél) is 40 órás tanfolyamot végeztek. Nem tudom mi a probléma velük, és ugye jól jön néha a segítségük!!!!? Mert ne mondjátok hivatásosok, hogy nem! :shock: Polgárdi pedig azért lesz ÖT mert szükség van rá, és vannak szakképzett tűzoltók. Minden kezdet nehéz, nem tudom miért kell lekicsinyleni és lenézni őket. Legalább van akarat! És örülni kéne, hogy a mai világban még segitik az önkéntes tűzoltóságok megalakulását!

Nyílván aki nem alkalmas rá, nem teljesít majd szolgálatot.

Bocs moderátor :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05. 9:18 
Szent Tömlő őrzője

Nálam a vizsgáztatók buktak meg. Még a gyűrűt sem vetették le!

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 230 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]