Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem

Ki és miként lehet tűzoltó? Itt olvashatók a pályázatok és az álláshirdetések is.
Lezárt
Firefighter17
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Re: Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem: Igazgatás Védelem

Hozzászólás Szerző: Firefighter17 » 2008. júl. 28. 18:08

Most arról van szó ami a Budapesten a Népligetnél van?
"Minden tűzoltó piromániás különben nem szeretné a munkáját!"
Az eddigi hozzászólásaim a saját veléményemet képezik és semmiféle képpen nem egyeztethető össze a szolgálati helyem álláspontjával!
ZsoZsoSoft
kapocspárkulcs tekergető
Kapcsolat:

Re: Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem: Védelmi Igazgatás

Hozzászólás Szerző: ZsoZsoSoft » 2008. júl. 21. 21:49

Sziasztok!
Ha megengeditek, akkor hozzászólnék én is a ZMNE-t érintő témához. A szak pontos neve Védelmi Igazgatás, ami nem csupán a tűzoltóság, hanem a védelmi igazgatás valamennyi szervénél hasznosítható. Az új szakról egyenlőre annyit kell tudni, hogy a BsC (főiskolai) szint első éve minden szakiránynál azonos tárgyakat jelent... Az első év után még lehetséges a szakirány váltása és természetesen a 3 év még hosszú idő. Addig még rengetegszer módosíthatják a 23/2002-t... :) Az egyetem jelenleg ezen is dolgozik, hiszen több száz leendő tisztről van szó. Amit viszont meg kell jegyezni és ezért köszönet jár a HÖTOSZ és a ZMNE BJKMK Vegyi- és Katasztrófavédelmi tanszék vezetőinek, hogy közös pályázatot írtak ki az Önkrományzati Tűzoltók továbbtanulásának finanszírozására. (A feltételek a HÖTOSZ honlapján olvashatók...) Ez azok számára hasznos, akiknek a cég nem állja a költségeket, így ha szerencsés akkor 600.000 Forintot kap kvázi ajándékba! Tudomásom szerint ez jelenleg egyedülálló kezdeményezés... Ha tehát valaki úgy dönt, hogy a ZMNE-n szeretne tanulni, annak garatulálok a döntéshez. Mint végzett okleveles védelmi igazgatási menedzser csak javasolni tudom a továbbtanulni vágyóknak. (Természetesen a többit is... :-) )
"Scientia et honor, super omnibus!"
Leoka
kapacsmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Leoka » 2007. szept. 07. 22:59

Én, mielőtt átjelentkeztem volna(főiskolaváltás), bementem az FTP-re, és megkérdeztem, hogy melyiket fogadják el, melyiket javasolják:a Zrínyin a most induló tűzvédelmi szakot vagy az Ybl-t. A Zrínyisről még nem tudtak érdemben nyilatkozni, mivel most indult, de az Ybl-t mindenképpen elfogadják...ezért mentem oda...
Leóka :)

„Magányos dolog lesz a halál, de nem lehet sokkal magányosabb, mint az élet..."-J. D. Vinge
ninonino
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: ninonino » 2007. szept. 07. 22:18

Tud valaki valami biztosat a ZMNE most ujjonnan induló tűzvédelmi szakáról????
Köszi!
Ha minden rosszban kell lennie jónak,akkor azok mi legyünk TŰZOLTÓK!!!
Usul
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Usul » 2007. márc. 19. 20:15

Ha már tiszt vagy elvégezheted úri passzióból.
Ha az szeretnél lenni a tűzoltóságnál hát akkor felejtős mert a 23/2002 nem ismeri el.
ha az okf a célod akkor oda is jó alap lehet.

Ha pontosabb kérdésed van privben szívesen válaszolok

U.
Robex
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Robex » 2007. márc. 19. 18:00

Még mi előtt felvettek volna Tűzoltónak azelőt beadtam a jelentkezésemet...mondjuk leeht nem voltam valami felelősségteljes, hiszen semmi információt nem kértem (max. ami neten és a továbbtanulási könyvben volt). Ezért kíváncsi vagyok ki mit mond! Köszönöm!
Usul
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Usul » 2007. márc. 17. 20:08

Véleményem persze van róla de mire akarod felhsználni attól függ....

u.
Robex
pernyekergető

Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem

Hozzászólás Szerző: Robex » 2007. márc. 16. 11:02

Mi a véleményetek a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem Igagazgatás Védelmi Szakáról? Én semmit nem tudok ezért érdeklődödkm! Köszönöm az Információt!
Lezárt