* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 21. 23:25

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 27 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Online interjú Sisák Imrével
HozzászólásElküldve: 2008. dec. 04. 17:11 
Szerkesztő

A topiknyitó hozzászólást kiegészítve közöljük Sisák Imre önéletrajzát:

Pásztón a ciszterek városában születtem 1960. április 8-án. Gyermekéveim Taron teltek. Édesapám Sisák Imre szakmáját tekintve kőműves, édesanyám Becze Margit, aki a pásztói kórház kisegítő alkalmazottjaként dolgozott, jelenleg már mindketten nyugdíjas éveiket töltik. Egy húgom született Sisák Csilla, aki gyógyszertári asszisztensként dolgozik.

Általános iskolai tanulmányaimat Taron, középiskolai tanulmányaimat, pedig a salgótarjáni Közgazdasági és Kereskedelmi Szakközépiskola számviteli szakán folytattam. 1984-ben szereztem igazgatásszervezői diplomát az Államigazgatási Főiskolán.
1981-ben kötöttem házasságot feleségemmel, Juhász Évával, aki korábban főállású anyaságot vállalt, hiszen öt csodálatos gyermekünket neveli, Nikolettát, Adrient, Dórát, Patríciát és Mátét. Ma azonban már a Pásztói Gyermekek Átmeneti Otthonának szociális asszisztense.

Pályám mindvégig a közigazgatáshoz kötődött. 1978. július 10-én kezdtem munkámat a Bátonyterenyei Nagyközségi Közös Tanácson, ahonnan 1979-ben a Pásztói Nagyközségi Közös Tanácshoz kerültem áthelyezéssel. A tanácsi közigazgatás szinte minden munkaterületét megismertem. 1989-ben az akkor már Pásztó Városi Tanács Hatósági Osztályának a vezetője, majd 1990-től a Családvédelmi Osztály vezetője lettem. 1991. július 10-től 1998. október 17-ig Mátraszőllős jegyzőjeként végeztem a munkámat. Eközben 1994. december 11-től 1998. október 17-ig Pásztó Város Önkormányzat Pénzügyi Bizottság Elnöke és egyúttal települési képviselő voltam.

1998. október 18-án Pásztó lakossága független jelöltként a város polgármesterévé választott. 2002. tavaszán a FIDESZ MPP-MDF-MKDSZ közös jelöltjeként indultam az országgyűlési képviselő választáson Nógrád Megye 2. sz. egyéni választókerületében, valamint a Nógrád Megyei területi listán. 2002. április 7-től területi listáról lettem a Magyar Köztársaság Országgyűlésének a tagja, mely funkciómat 2006. év végéig láttam el. 2002-től 2006-ig az országgyűlés Területfejlesztési és Egészségügyi Bizottságának, valamint a Parlagfűmentes Magyarországért Eseti Bizottságának, majd a Szociális és Családügyi, valamint a Költségvetési és Pénzügyi Bizottság tagjaként végeztem munkámat.

2002. október 20-án Pásztó város lakosai ismét polgármesterükké választottak, emellett Nógrád Megye Közgyűlésének tagja lettem. Ezen utóbbi választott tisztségemről később lemondtam. 2006. évben mindez megismétlődött. Így jelenleg is Pásztó város polgármestereként végzem munkámat. Tagja vagyok Nógrád Megye Közgyűlésének, valamint elnöke a Közgyűlés Egészségügyi és Szociális Bizottságának.
Fő munkaköröm mellett több más szervezet képviselőjeként látok el feladatokat. Tagja vagyok az Észak-Magyarországi Regionális Fejlesztési Tanácsnak, az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program Monitoring Bizottságának.

Több társadalmi, illetve egyházi tisztséget is betöltök. 1993-ban választottak meg a Pásztói Római Katolikus Egyházközség képviselő testületének tagjává, amelynek jelenleg is elnöke vagyok. 1999-ben lettem a Jeruzsálemi Szent Sír Lovagrend tagja.
Polgármesterré választásomtól elnöke voltam a pásztói kistérség 26 települése által létrehozott kistérségi társulásnak, majd 2005-től szintén elnöke vagyok a Pásztói Kistérség Többcélú Társulásának.

1993-ban, 1997-ben, 2001-ben Belügyminiszteri dicséretben és jutalomban részesültem, 1995-ben Belügyminiszteri díjat vehettem át. 2000-ben Honvédelemért Érdemérem II. fokozata kitüntetésben részesített a Honvédelmi Miniszter. 2001-ben Szent Flórián Érdemjel kitüntetésben részesített a Belügyminiszter.

Az önkéntes tűzoltói tevékenységem múltja 1971-ben, 11 éves koromban kezdődött, amikor a Tari Önkéntes Tűzoltó Egyesület úttörő tűzoltója lettem. 1981-től a Pásztói Önkéntes Tűzoltó Egyesület tagja, majd 1984-től elnöke voltam. 1997-től a Pásztói Köztestületi Tűzoltóság elnöke vagyok. 1992-től immár negyedik ciklusban a Magyar Tűzoltó Szövetség alelnökévé választottak. 1996-tól az MTSZ Küldöttközgyűlésének tagjaként is tevékenykedem. 2002-2006 között a Magyar Parlament országgyűlési képviselőjeként, mint a tűzoltók szószólója hallattam számtalanszor hangomat.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Online interjú Sisák Imrével
HozzászólásElküldve: 2008. dec. 04. 14:54 
Szerkesztő

Tisztelt Fórumozók!

A Magyar Tűzoltó Szövetség decemberben tisztújítást tart. Ennek apropóján a Lánglovagok.hu fórumának vendége lesz 2008. december 10-én, szerdán Sisák Imre, a Magar Tűzoltó Szövetség alelnöke. Mostantól várjuk a kérdéseket, amelyekre az MTSZ elnökjelöltje az említett napon 9 és 12 óra között válaszol.

Ugyan a fórum lehetőséget ad arra, hogy bárki névtelenségbe burkolózzon, de javasoljuk, hogy a kérdezők vállalják fel a nevüket, vagy akár a szolgálati helyüket, illetékességüket is, s azt tüntessék fel a hozzászólásuk végén. Akinél már amúgy is lehet tudni, hogy felhasználóneve kit rejt, annál mindenképp legyen feltüntetve a név, ha pedig valaki ugyan a fórumban használt nickjét nem kívánja felfedni, de Sisák Úrtól névvel együtt kérdezne, annak javaslunk egy újabb regisztrációt a saját nevére.

A topik kizárólag abból a célból van, hogy az online interjú vendégjéhez kérdést intézzenek, s arra az interjúalany válaszoljon. A tapasztalatokat a fórumozók az interjú lezárása után az általunk erre a célra nyitott külön topikban vitathatják majd meg.

A téma moderáció szempontjából szigorú felügyelet alatt van, kérünk mindenkit, a topik most meghirdetett szabályait, valamint a Moderációs alapelveket kimondottan tartsa szem előtt. Ugyancsak kérésünk, a hozzászólás megszerkesztésénél a megszólítás, illetve fogalmazás szempontjából mindenki tartsa szem előtt, hogy az MTSZ egyik vezető tisztségviselőjének tesz fel kérdést.

Lánglovagok szerkesztősége

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 27 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]