* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 21. 23:23

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 58 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 10. 15:00 
VIP

Tisztelt szerkesztőség , tisztelt forumozók!

Köszönöm a lehetőséget a beszélegtésre. Igyekeztem minden kérdésre válaszolni, lehetőség szerint de bármikor bárkinek szivesen válaszolok, hiszen elérhetőségeink nem titkosak. A rászorultakon való segitség közös érdekünk!
Akár papirral akár anélkül.

Üdvözlettel: Lehóczki László, Mancs és Radar

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 10. 14:56 
parázspörgető

Tisztelt Lehóczki Úr!

Eltekintek attól, hogy én kérdeztem előszőr, és attól is, hogy ismételten nem válaszolt a kérdésemre!

Az elmúlt egy évtizedben Önökön kívül is voltak mentőcsapatok, vannak is és sőtt, lesznek is, ezt elhiheti nekem! Az, hogy ez az állítolagos magasságból és rivaldafényból nem látszik tisztán, arról nem én tehetek! Vannak akik nem a nyílvánosságért dolgoznak (ezt kérem ne vegye személyeskedésnek hisz nem ismerem Önt, így az indítékait sem ismerhetem) hanem azért amiért Ők orvosok, tűzoltók, ápolók... is lettek!
Tehát erre a kérdésére egyenesen csak azt tudom mondani, hogy OTT VOLTAK AHOL LENNIÜK KELLETT! (persze attól függ, hogy mikor alapultak)
Persze nem én vagyok még mindíg az vip-s interjúalany!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 10. 14:54 
VIP

szerintem... írta:
Tisztelt LEhóczky Úr!!!

Meg kell mondanom nem csalódtam Önben, pontosan azt látom, amit vártam. :-D
Tökéletes kitérések a kérdések megválaszolása elől, nagyon szépen megfogalmazott mellébeszélés illetve gyönyörűen felépített taktika, amellyel egy hozzá nem értő embert kiválóan meg lehet győzni arról, hogy a hazai speciális mentés a Spiderből illetve Mancsból áll. :twisted:
Valamint szeretném még megjegyezni,hogy a másokra való hivatkozás -példának okáért színművész úr felhozatala- egyszerűen nevetséges :lol: MIndemellett dícsérni való az, amit művel, -nyílván sokan vagyunk, Akik képtelenek lennénk erre-,hogy a köztudatot ily módon befolyásolják és irányítsák a tudatlanokat... gratulálok, ehhez csudajól értenek... \:D/ reklámozni magukat és a gyanútlanok együttérzését begyűjteni... miközben a valóban hozzáértőket észre sem veszi senki, mert mindenhonnan Önök folynak :tapsolo:
sajnos nagyon sok kitűnő mentőkutya létezik az országban, akikről még hírből sem hallottakeljesíteni az évente megrendezett vizsgát, addig az önök kutyái még csak nem is hallottak ilyenről 8-[
szégyen az országra nézve, hogy a vizsgák elől elzárkózó ,ifogásokat keresgélőket támogatja és éljenez nekik :lenezo:

Tisztelt szerintem!

Ha a viharos tengeren hánykolódó csónakban egy atomfizikus és egy egyszerű halász küzd az orkánnal de végül a tengerbe zuhannak
akkor az a felsőbbrendű aki úszni tud.
Szeretettel látjuk a KARISZ vizsgákon amik valóban az életből vett tapasztalatok alapján állitottuk össze, ahol a gazda és kutyája egyaránt vizsgázik.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 10. 14:47 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Tisztelt Lehóczki úr!

Köszönjük hogy válaszolt és azt is,hogy nem!
Magamrészéről én nem lettem okosabb.
Azt gondoltam,hogy végre tudunk online kommunikálni,de úgy látom, ön nem volt ura a helyzetének,nem tudta kihasználni a válaszadásra a lehetőségeit,vagy inkább nem akarta...(akkor meg minek az online,egyszerübb az ügyvéd)
Másik gondolat ami megfogalmazodótt bennem az, hogy hülyére vett jópár embert itt (ez a válaszaiból is látszik),vagy Ön tényleg ilyen ember....

Gondolom egy cukrosvízes üdítő és hamburger (az ön által említette ügyvédi fizetség) mellett talán könnyebben ment volna...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 10. 14:46 
VIP

MKMTE írta:
Lehóczki László írta:
alopisz írta:
Tisztelt Lehóczki László!

Kutyája Mancs a köztudatban mentőkutyaként él azonban meg felel e minden tekintetben ennek a címnek a viselésére?
Rendelkezik elismert mentőkutya vizsgákkal?

Köszönöm a lehetőséget a kérdésre!
Üdvözletem!

Tisztelt alopisz!

Tudomásom szerint Latinovits Zoltán sem rendelkezett szinművészeti diplomával, mégis a nemzet legnagyobb szinészei között tartjuk számon.

Tisztelt Lehoczki Úr!

Most megszegem ígéretemet, mi szerint nem szólok bele többet a "nagyok" dolgába, ezért elnézést kérek.

Bízom benne,hogy nem szándékosan (és csak nyelvbotlás volt) vont párhuzamot Latinovics Zoltán életpályája és az Ön kutyája tevékenysége között. Ha továbbra is fenntartja a párhuzamot, az szerintem nem szép dolog. Én szeretem a kutyákat, de nem hasonlítanám egy köztiszteletben álló színész óriáshoz egyiket sem.

Azt hiszem ezen nem kellene, túllépnie.

Tisztelettel további jó munkát kívánok.

Tisztelt MKMTE!

Remélem Ön sem gondolja komolyan hogy, az összehasonlitás valós alapokon nyugszik. Az irónia azoknak szólt akik mindenáron papirt követelnek egy olyan kutyától aki már évek óta végzi sikeresen és elismerten a munkáját. Mancs tudása lesz az a bázis ami megalapozza az őt követő generációk kiképzési követelmény rendszerét.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 10. 14:40 
VIP

alopisz írta:
Tisztelt Lehóczki úr!

Ismételten megkérem, válaszoljon kérdésemre! Bár eddig is megtette kikerülve a válaszadást, de most kérem, legyen Önben annyi mersz, hogy ezt megteszi. Ha nem, az megint csak nem engem minősít, hanem Önt!
Ha egy kérdére nem tud gerincesen válaszolni, akkor gondolom nem is csodálkozik, ha ez a társadalom elhúzza a száját ha az Ön nevét hallja.
Sajnálom, hogy egy ilyen interjú alkalmával sem tud jellemén változtatni.
Sajnálom azt a sok ember aki bedől a színjátéknak, gyermekeikkel egyetemben!

Tisztelt alopisz!

Általában az ilyen tipusú fórumokon, nem a hozászólót kell minősiteni hanem a hozzászólást.
Engedjen meg nekem is egy kérdést.
Ön és az Ön gondolkozásmódját képviselő hozzászólók eddig hol voltak az elmúlt 10 évben?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 10. 14:35 
VIP

nazda írta:
Tisztelt Lehóczki László Úr!

Engedjen meg még egy kérdést!

Nyílvános-e a Karisz éves költségvetése a nagyközönség, nyilvánosság, esetleg a Fórum olvasóinak a számára vagy onnantól kezdve, hogy a "perselyben megcsörrent" az adomány, felajánlás, senkinek, semmi köze hozzá? Válaszát kérem indokolja!
(Azt nehezen tudom/nám elképzelni, hogy minden támogatót, adományozót külön-külön értesítenének az adott összeg felhasználásáról!)

Válaszát előre megköszönöm!

Tisztelt nazda!

Ugyanannyira nyilvános, mint más hasonló szervezeteké. Amennyiben valóban érdekli a költségvetés,és a KARISZ működése személyesen bármikor szivesen állok rendelkezésére.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 10. 14:31 
VIP

Tiszthelyettes írta:
Azért egy páran már ettek légyölö galócát is.
Valahogy nem tetszenek a hasonlatok a párosítások: mancs kontra Latino- vics- légyölö, stb. Miért nem lehet egyenesen beszélni? Miért kéne a légyölönek papir és miért is kell a mancsnak és minden kutyának papir megmondom én azért mert nem müködik a mentősdi ha viszem a palota- pincsimet (bármimet) igenis kell a papir. Elege van már ennek országnak a Kulcsár félékből, ha ez a két eb anyira jó hát biztosan képesek vizsgabizonyitványt szerezni nem? A kontrollt meg igenis gyakorlja az állam és ne egymásnak igazoljunk bevetéseket meg mindent. Nekem nem veled van gondom hanem a tényel hogy tőlem kérik a kutyám papirjait tőled meg nem miért? Nekem le kell vizsgáznom mindenből még se kapok egy fillért se. Igsságtalannak tartom igy az egészet és jogos a felháborodás mindenki részéről.

Tisztelt Tiszthelyettes!

Nem tudom miért gondolja, hogy én követelem Öntől a kutya papirjait. Amennyiben Önt anyagi vagy egyéb sérelmek érik, kérem jelezze a munkáltatója felé. Illetve ha a hivatalos munkájában szeretné használni a kutyája adottságait akkor a mai rendelkezések értelmében eleget kell tenni a munkáltató által támasztott követeleményeknek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: lehóczki
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 10. 14:24 
VIP

papp istván írta:
Mancs és Latinovics összehasonlítása egy kissé meglepett. Ez egyben azt is jelenti számomra, hogy igen, Mancs nem rendelkezik nemzetközileg elismert vizsgával. Már ez az információ is megérte ezt a fórumot. Minden esetre ez azt jelenti, hogyha létrejön az Önök álltal tervezett kamara, az ott támasztott feltételeknek már nem fog megfelelni. Én elismerem, hogy a végzettséget igazoló papír még nem minden, hiszen mindnyájan ismerünk rossz orvost, tanárt, vízvezeték szerelőt, de a világ mégis ez irányba halad.
A többi válasza is elég diplomatikus. Sok konkrét kérdésre, csak kitérő válaszokat kapunk. Esteleg a két kutya mellett az ügyvéd is jelen van a számítógép mellett?
Üdvözlettel Papp István, Nyíregyháza

Tisztelt Papp István!

Nem teljesen világos előttem, hogy mit ért Ön nemzetközileg is elismert vizsga alatt. Kik és hol ismerik el? Az Önök szervezetének hány 10 év feletti, nemzetközi elismerésekkel és az Ön által emlitett vizsgával rendelkező kutyája van? Tudomásom szerint semmiféle jogszabály, előirás nem rendelkezik e tekintetben kivéve azok számára akiknek a munkáltatója előirja.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 10. 14:18 
VIP

koszeg20 írta:
Tisztelt Lehócki Úr!

Ön szerint megfelelő ma Magyarországon a társadalmi szervezetek munkáját végzők elismertségére, a civil szerveződések irányába tett lépések, illetve az ebben rejlő erők kihasználtsága?
Gondolkodtak e a hogyan továbbra, mert egyszer mindenki megöregszik, Ön azt irta ebben nagy jövő van kik és milyen szervezeti formában fogják az önök munkáját tovább vinni? Hogyan adják tovább azt a tudást amit megszereztek és kiknek ?

Tisztelt koszeg20!

1, Nem ezen a területen még bőven van mit javitani.
2, A KARISZ ezzel a céllal is alakult, a tudás átadása folyamatosan működik.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 10. 14:11 
vízpocsékoló

Tisztelt LEhóczky Úr!!!

Meg kell mondanom nem csalódtam Önben, pontosan azt látom, amit vártam. :-D
Tökéletes kitérések a kérdések megválaszolása elől, nagyon szépen megfogalmazott mellébeszélés illetve gyönyörűen felépített taktika, amellyel egy hozzá nem értő embert kiválóan meg lehet győzni arról, hogy a hazai speciális mentés a Spiderből illetve Mancsból áll. :twisted:
Valamint szeretném még megjegyezni,hogy a másokra való hivatkozás -példának okáért színművész úr felhozatala- egyszerűen nevetséges :lol: MIndemellett dícsérni való az, amit művel, -nyílván sokan vagyunk, Akik képtelenek lennénk erre-,hogy a köztudatot ily módon befolyásolják és irányítsák a tudatlanokat... gratulálok, ehhez csudajól értenek... \:D/ reklámozni magukat és a gyanútlanok együttérzését begyűjteni... miközben a valóban hozzáértőket észre sem veszi senki, mert mindenhonnan Önök folynak :tapsolo:
sajnos nagyon sok kitűnő mentőkutya létezik az országban, akikről még hírből sem hallottakeljesíteni az évente megrendezett vizsgát, addig az önök kutyái még csak nem is hallottak ilyenről 8-[
szégyen az országra nézve, hogy a vizsgák elől elzárkózó ,ifogásokat keresgélőket támogatja és éljenez nekik :lenezo:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 10. 14:09 
kapocspárkulcs tekergető

[quote="Lehóczki László"][quote="alopisz"]Tisztelt Lehóczki László!

Kutyája Mancs a köztudatban mentőkutyaként él azonban meg felel e minden tekintetben ennek a címnek a viselésére?
Rendelkezik elismert mentőkutya vizsgákkal?

Köszönöm a lehetőséget a kérdésre!
Üdvözletem![/quote]

Tisztelt alopisz!

Tudomásom szerint Latinovits Zoltán sem rendelkezett szinművészeti diplomával, mégis a nemzet legnagyobb szinészei között tartjuk számon.

Üdvözlettel: Lehóczki László, Mancs és Radar[/quote]

Tisztelt Lehoczki Úr!

Most megszegem ígéretemet, mi szerint nem szólok bele többet a "nagyok" dolgába, ezért elnézést kérek.

Bízom benne,hogy nem szándékosan (és csak nyelvbotlás volt) vont párhuzamot Latinovics Zoltán életpályája és az Ön kutyája tevékenysége között. Ha továbbra is fenntartja a párhuzamot, az szerintem nem szép dolog. Én szeretem a kutyákat, de nem hasonlítanám egy köztiszteletben álló színész óriáshoz egyiket sem.

Azt hiszem ezen nem kellene, túllépnie.

Tisztelettel további jó munkát kívánok.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 10. 13:30 
parázspörgető

Tisztelt Lehóczki úr!

Ismételten megkérem, válaszoljon kérdésemre! Bár eddig is megtette kikerülve a válaszadást, de most kérem, legyen Önben annyi mersz, hogy ezt megteszi. Ha nem, az megint csak nem engem minősít, hanem Önt!
Ha egy kérdére nem tud gerincesen válaszolni, akkor gondolom nem is csodálkozik, ha ez a társadalom elhúzza a száját ha az Ön nevét hallja.
Sajnálom, hogy egy ilyen interjú alkalmával sem tud jellemén változtatni.
Sajnálom azt a sok ember aki bedől a színjátéknak, gyermekeikkel egyetemben!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 10. 13:08 
Szent Tömlő őrzője

Tisztelt Lehóczki László Úr!

Engedjen meg még egy kérdést!

Nyílvános-e a Karisz éves költségvetése a nagyközönség, nyilvánosság, esetleg a Fórum olvasóinak a számára vagy onnantól kezdve, hogy a "perselyben megcsörrent" az adomány, felajánlás, senkinek, semmi köze hozzá? Válaszát kérem indokolja!
(Azt nehezen tudom/nám elképzelni, hogy minden támogatót, adományozót külön-külön értesítenének az adott összeg felhasználásáról!)

Válaszát előre megköszönöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 10. 12:51 
csizmás kandúr

Azért egy páran már ettek légyölö galócát is.
Valahogy nem tetszenek a hasonlatok a párosítások: mancs kontra Latino- vics- légyölö, stb. Miért nem lehet egyenesen beszélni? Miért kéne a légyölönek papir és miért is kell a mancsnak és minden kutyának papir megmondom én azért mert nem müködik a mentősdi ha viszem a palota- pincsimet (bármimet) igenis kell a papir. Elege van már ennek országnak a Kulcsár félékből, ha ez a két eb anyira jó hát biztosan képesek vizsgabizonyitványt szerezni nem? A kontrollt meg igenis gyakorlja az állam és ne egymásnak igazoljunk bevetéseket meg mindent. Nekem nem veled van gondom hanem a tényel hogy tőlem kérik a kutyám papirjait tőled meg nem miért? Nekem le kell vizsgáznom mindenből még se kapok egy fillért se. Igsságtalannak tartom igy az egészet és jogos a felháborodás mindenki részéről.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: lehóczki
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 10. 12:44 
lángterelgető

Mancs és Latinovics összehasonlítása egy kissé meglepett. Ez egyben azt is jelenti számomra, hogy igen, Mancs nem rendelkezik nemzetközileg elismert vizsgával. Már ez az információ is megérte ezt a fórumot. Minden esetre ez azt jelenti, hogyha létrejön az Önök álltal tervezett kamara, az ott támasztott feltételeknek már nem fog megfelelni. Én elismerem, hogy a végzettséget igazoló papír még nem minden, hiszen mindnyájan ismerünk rossz orvost, tanárt, vízvezeték szerelőt, de a világ mégis ez irányba halad.
A többi válasza is elég diplomatikus. Sok konkrét kérdésre, csak kitérő válaszokat kapunk. Esteleg a két kutya mellett az ügyvéd is jelen van a számítógép mellett?
Üdvözlettel Papp István, Nyíregyháza

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 10. 12:38 
VIP

Harley írta:
Jaj, el ne menjünk egy lényeges mondat mellett kifejtés nélkül. Várhatóan mikor készül el Mancs életéről szóló könyv? Sikerült már kiadót találni, vagy a kiadó találta meg Önt? Saját munka, vagy profi írók, újságírók segítségével készül el? A mű tulajdonképpen Mancson keresztül a Spidert, illetve a hazai specmentők helyzetét mutatja be?

Tisztelt Harley!

A könyvvel kapcsolatban még a tervezés és adatgyűjtés szakában tartunk. A kiadó külön kérése volt az információk visszatartása.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 10. 12:35 
VIP

Harley írta:
Soprano kérdésére visszautalva érdeklődnék, a 25 millióból eddig mennyit utalt át az OKF/BM, eredetileg milyen ütemezés szerint kellett volna a támogatásnak érkeznie.

Továbbra is kiváncsi lennék arra, hány éves Mancs. S ha már az utódlásnál tartunk, Radarról egy kicsit bővebb infót lehetne kapni? Fajta, életkor, esetleg ő már jár kiképzésekre, illetve éles bevetésekre?

Tisztelt Harley!

1, A támogatást Februárban kellett volna megkapnunk, de még nem érkezett meg.
2, Mancs 11 éves, Radar 6 éves és 3 éve aktivan Mancs társaként dolgozik.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 10. 12:31 
Szent Tömlő őrzője

Jaj, el ne menjünk egy lényeges mondat mellett kifejtés nélkül. Várhatóan mikor készül el Mancs életéről szóló könyv? Sikerült már kiadót találni, vagy a kiadó találta meg Önt? Saját munka, vagy profi írók, újságírók segítségével készül el? A mű tulajdonképpen Mancson keresztül a Spidert, illetve a hazai specmentők helyzetét mutatja be?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 10. 12:30 
VIP

alopisz írta:
Tisztelt Lehóczki úr!

Ő színész volt, szórakoztat/tatott bennünket...
De én még sem örülnék, ha olyan orvos műtene akinek nincs diplomája, tehát a kettő messze nem hasonlítható össze! Én így gondolom, sokan másokkal eggyütt, hogy eze egy kötelező dolog épp úgy mint ha valaki autóba ül annak van jogsija. Nem gondolja, hogy ez így lenne helyes?

Tisztelt alopisz!

A légyölő galócának sincs papirja arról hogy mérgező, mégsem esszük meg.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: kérdés
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 10. 12:19 
VIP

papp istván írta:
Tisztelt Lehócki László!
Sokak által ismert, hogy a viszonyod az OKF-el enyhén szólva nem felhőtlen.
-Milyen javaslatod lenne arra nézve, hogy az országban tevékenykedő spec mentő csoportok SZAKMAI felügyeletét hogyan lehetne megoldani. Milyen szervezetre bíznád ezt a feladatot? Azt hiszem azzal egyet tudsz érteni, hogy " az én felügyellek téged, te engem, és majd kölcsönösen igazoljuk egymás kiválóságát " módszer nem biztos, hogy a legmegfelelőbb.
-Lehet-e arról valamit tudni, hogy hogyan áll az általatok kezdeményezett kamara ügye?
Üdvözlettel: Papp István, Nyíregyháza

Tisztelt Papp István!

Köszönöm, hogy megtisztelt a saját nevének felvállalásával.
Jelenleg 25 önkéntes civil szervezet ért egyet az Ön által is ismert Kamarai rendszerrel, mely valóban nagyon sok vitás kérdést oldana meg. Igy az önkéntesek által felállitott demokratikus szabályrendszerek
lennének iránymutatóak. A jó működéshez viszont szükség lenne a Katasztrófavédelem által megszerkesztett törvény elfogadására.
(jelenleg csak a katasztrófavédelmi szervezetek irányitását szabályzó törvény van életben)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Ismét az a fránya 25 millió Forint...
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 10. 12:05 
VIP

néha bekukkantok írta:
Kedves Lehoczki László!

Azt hiszem a speciális mentők fórumában már nem egy megválaszolatlan kérdést fogamaztam meg, amelyekkel kapcsolatban, személyes találkozásunk alkalmával azt mondta/montad, ön/te ott nem fogsz senkiek sem válaszolni, legfeljebb személyes megkeresés alkalmával. Örömmel üdvözöllek, a néma tömegből, "A naponta olvasom, de sosem írok" emberek táborából előlépni készülő fórumozóként.
Ezen alkalommal is a választ várva teszem fel kérdéseimet (a teljesség igénye nélkül).

Maradok tisztelettel mindenki irányába!
...no és holnap majd megkukkantom a válaszokat.

1. Milyen szavak jutnak eszébe (legalább 8-10), ha arra a bizonyos, sokak által (általam is) irigyelt 25+25 millió forintra gondol?!
2. Mi a véleménye arról, hogy önök 50 millió forintot kaptak a többi 70, 60, 50, vagy annyi-amennyi szervezet pedig semmit?
3. Mi a véleménye arról, ha az ilyen 50 millió forintos támogatásokat inkább KÉPESSÉG és vállalás alapján osztanák szét?
4. Mi számít önöknél speciális mentésnek? Amit nem tud egy polgárőr, egy rendőr, egy katonai alakulat, egy önkéntes vagy hivatásos tűzoltó egység felszámolni??? Tehát mitől speciális tevékenység vagy az e? ha valaki 3 darab zseblámpával Marika nénit keresi???
5. Mikor és hol lesz idén megrendezve a "Speciális Mentők" napja? Tervezik e az összes mentőcsoport meghívását, hogy ne csak a Kari(sz)tatív Mentők napja legyen az egész?
6. Sokszor esik szó a szakképzettség fontosságáról. Egy országosan reprezentáns szervezet képviselőjeként ismertük meg. Hol végezte polgári (középiskola, főiskola, egyetem stb.) és szakmai tanulmányait?

Őszinte és tartalmas válaszait megköszönöm és remélem itt a fórumon később felmerülő dilemák megoldásában is segítségünkre lesz/el :-D !

Tisztelt néha bekukkantok!

1, Végre, kormáynzati szinten is elismerték azt a felkészültséget és a kitartó munkát amit az utóbbi 15 évben végeztünk. Köszönjük!
2, A támogatások elosztása szerencsére nem a mi feladatunk.
3, A BMK pályázatokat ez alapján birálják el. Nem?
4, Nem az a speciális tevékenység hogy 3 zseblámpával Marika nénit keressük, hanem az hogy meg is találjuk. A megtalálás minden Ön által emlitett szervezet lehetősége, bár tudtommal az eszközökben és technológiákban is vannak különbségek.
5, 2005 augusztus 13.-án mindekit várunk szeretettel, a végleges helyszin még nem dőlt el.
6, Az egykori Perion szárazelemgyárban ahol megtanultam zseblámpákban elemet cserélni. Egyébként a tevékenységhez szükséges végzettségekkel rendelkezem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 10. 11:57 
Szent Tömlő őrzője

Soprano kérdésére visszautalva érdeklődnék, a 25 millióból eddig mennyit utalt át az OKF/BM, eredetileg milyen ütemezés szerint kellett volna a támogatásnak érkeznie.

Továbbra is kiváncsi lennék arra, hány éves Mancs. S ha már az utódlásnál tartunk, Radarról egy kicsit bővebb infót lehetne kapni? Fajta, életkor, esetleg ő már jár kiképzésekre, illetve éles bevetésekre?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 10. 11:50 
VIP

maestro írta:
Szeva Laci!

Tavaly ősszel ott voltam egy rádió studióban, ahol Ti voltatok a meghivott vendégek. Hamar végignéztem az akkor készitett video felvételt, és felmerült bennem pár kérdés:

Mi lesz akkor, ha Mancs kiöregszik, ami ugye természetes dolog a kutyáknál is? Van e másik, hasonló tudással rendelkezó kuty, aki át tudja venni a helyét? Ha van jelenleg is, akkor miért lehet róla oly keveset hallani? Ha nincs másik kuty, akkor addig pihiztek, mig ki tudtok képezni másik, ilyen célra alkalmas kutyát(kat)? Mert ha jól tudom, ez nem kis időt, és munkát jelent.

Mennyire vagytok hadrafoghatóak, pl. ha az ország más részén kell segitség, képesek vagytok e gyorsan reagálni, és a helyszinre menni? Kérnek e tőletek ilyen jellegü segitséget más megyékből is?

Ki fizeti, ill miből tudjátok finanszirozni az ilyen mentéseket, ill utazásokat nem csak az ország területén?

A kapott támogatásból mekkora összeget forditotok pl. eszközök fejlesztésére, beszerzésére, és egyebek?

Mekkora az éves riasztásotok száma, ebből mennyi a tényleges eredménnyel záruló, és mennyi az, amikor ti sem jártok eredménnyel?

Tisztelt maestro!

1, Van, Radarnak hivják.
2, Természetes igen, a KARISZ-on kersztül és amennyiben szükség van ránk mi is részt veszünk a mentésben.
3, A szervezetünk adományokból és felajánlásokból tartja fennt magát és végzi a mentéseket.
4, A támogatások felhasználását az aktuális fejlesztések és lehetőségek határozzák meg.
5, Eredménytelen munka nincs, ahol nem találjuk meg a keresett személyt az biztosan szűkiti a valós megtalálási helyét ezzel is segitve az állami szervek munkáját.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 10. 11:45 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

soprano
Idézet:
Pár hónappal ezelőtt, az ön ügyvédje a fórumos reagálásokat sértőnek tartotta és megpróbálta moderáltatni,többek között az én hozzászólásaimat is.
Kérdésem,miért nem akkor,miért több mint félév után áll ki a nyilvánosság elé saját névvel!
A fórumon több mentésvezető és tag is nyíltan vállalja önmagát,idáig korrektül és önként válaszolgattak,még a számukra sértő és sokszor durva kérdésekre is.

Idézet:
Tisztelt soprano

Én mindig a saját arcommal és nevemmel jelenek meg és mondok véleményt vagy kifogást.

Tisztelt Lehóczki úr!

Még mindig nem válaszolt a kérdéseimre,(bár ahogy elnézem nem csak az enyéimre)!
Soprano helyett Molnár Pista vagy Nagy Jóska néven regisztrálok akkor már kaptam volna a fél évvel ezelőtti kérdéseimre válaszokat?

Azt írja,hogy arccal és névvel mond véleményt, úgy látszik akkor a végzetségei mellé sikerült letenni a jogi egyetemet is, mivel fél évvel ezelőtt ügyvéd próbált itt "rendet" tenni...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 58 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]