* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 21. 23:24

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 35 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 21. 17:15 
tűzkőről pattant

Néha Bekukkantok!!!

Valahol értem amit írsz.

Viszont egy kis próbálkozás, bemutató, még MANCS úrnak is csak hozna a konyhára és nem ártana (vagy DE?).

Egy kérésem lenne hozzád.

Ha lehet akkor ekezeteket is hasznalj mert eleg nehezen olvasom es ertelmezem az ekezet nelkuli szoveget.
Tudom, hogy ez az en hibam, de ha lehet legyszives probald meg.

Nagy tisztelettel (és ékezette Béla Vörösvár)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 12. 12:45 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Azt hiszem rettenetesen felületes vagyok, de ha mégsem akkor javasolnám a svájci kérdés e topikba történő áthelyezését. Érzésem szerint ezen a földi létben halandó meg nem tudhatja mi történt a bevetés során. Talán egy nyilt pályázat értelmező részében rátalál valaki, valaki aki nagyon figyel és rákattint, akarom mondani rákukkant. :shock:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Vizikuyta
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 12. 11:30 
slagmester

Bela!
A mar sok keresesi formaban uttoronek szamito es jeleskedo eb tutibiztos hogy lat, hall, erez, szimatol stb. a viz alatt mert nemreg is olvastam egy keresesrol, ahova buvar nem is kellett csak az a bizonyos eb vagy ebek, hisz gondolom tobb is van vagy remelem lesz.
Milyen csodalatos lenne ha pl klonozassal tovabborokithetnek ezeket a csodalatos tulajdonsagokat...
(De itt most a kutyara nem az ugyvedre vagy barki masra gondoltam!)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: És a Próba?
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 06. 9:04 
tűzkőről pattant

Nohát kedeves tesókáim!!!!

Amikor a kérdést feltettem azt hittem egyenes karakán ember módjára válaszol és nem zárkózik el a [b]PRÓBA[/b] elől.

Még jó idő van úgyhogy meg lehetne próbálni ezt a víz alatti nyomozósdit. Engem nagyon érdekelne. És ami még fontos a többi MENTŐSZERVEZET is legyen jelen (meg persze az összes érdeklődő).

(Meg a tv az ujság a rádió )

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 13. 10:53 

Látod, látod már megérte egy új topik, már most többen reagáltak, mint a barlangos topikra.
Választ azonban ne is várj egyéb kérdésedre.
Én sem várom, de az igazat megvallva nem is érdekel, csalódni sem csalódtam, csupán az bosszant, hogy ugyanúgy felültem nekik, mint a nyugdíjas a százassal, tudod aki azt hitte, hogy jó helyre teszi.... [-X

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 12. 23:25 

néha bekukkantok

Idézet:
Pár hónappal ezelőtt, az ön ügyvédje a fórumos reagálásokat sértőnek tartotta és megpróbálta moderáltatni,többek között az én hozzászólásaimat is.
Kérdésem,miért nem akkor,miért több mint félév után áll ki a nyilvánosság elé saját névvel!

Ezt, 8 nappal a tűzzománc előtt jegyeztem meg....
Lehóczki erre nem reagált semmit...(mondjuk nem csodálom).

Érdekes, hogy a 2005. jún. 02. 22:33 -as a Bullard sisakokkal kapcsolatos hsz-re is,csak a tűzzománc kommentált ....

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: ...és csak morgolódok, morgolódok, morgolódok...
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 12. 22:27 
slagmester

Pista! Aki szendvicsért csinája, annak a hétvége az hétvége.
Szerintem a válaszok mindent elárultak
...és csak morgolódok, morgolódok, morgolódok...

A válaszokból ítélve a legnagyobb mellébeszélések, tűzzománc kérdéseire adott válaszokban tapasztalhatóak? Miért???
Arra is gondoltam, lehet hogy nem is a válaszokkal van a gond, hanem mi kérdeztünk folyamatosan rosszul????!!!

tűzzománc írta:
1., Miért nem válaszol úgy általában a feltett kérdésekre, és miért mással üzen,(ügyvéd) ez itt egy ártatlan fórum, mondhatnám amolyan kiváncsiak klubja!
LL:
1, A jogász a szervezet része és ő is végzi a saját feladatát.

Tehát!
Vidéki barátaim! Ez amolyan intellektuális "bocs a Lacinak más a feladata, kommunikálni a jogász posztja" szöveg.

tűzzománc írta:
Eszköz, technika és személyi állomány tekintetében mire képesek?
LL:
a képességeiknek megfelelő részfeladatok megoldása.

Tehát!
A válasz ugyanaz mint a kérdés csak ugye ennek a mondatnak másféle, amolyan kunkoribb írásjel van a végére biggyesztve.
Tűzzománc! Meg kell állapítsam téged (is) intellektuálisan butának néztek!

tűzzománc írta:
3., Ha a csapatuk külföldre menne, hányan maradnának itthon és Ők mire lennének képesek?
LL:
3, Mi nem mozdulunk minden eseményre, a helyzetelemzést követően határozzuk meg a feladatainkat és a személyi és anyagi képességek határozzák meg a részvételt.
Tehát!
Segítek az értelmezésben. A kérdező nem a a "mozgolódásra", "helyzetelemzésre" kíváncsi, hanem arra ha ma este csapatotok feladatot határoz meg pl. egy kellemes klímájú helyre/helyen akkor mire futja az itthon maradottaktól és honnan kezdve rettegjünk, mert csak a hazaérkezés után lesz segítség? Előfordult már olyan hogy Mancs kutya külföldön volt, itthon pedig szükség lett volna rá? Vagy ilyenkor az "égiek" még mindig jól írták a történelmet??? Ilyenkor kinek a feladata a keresés?

tűzzománc írta:
5., Tényleg csak az OKF a hibás abban, hogy nem képesek európai módon tárgyalni és együttműködni?
LL:
5, Az OKF sajátos érdekeit igyekszik érvényesíteni, szervezetünk pedig szintúgy kiáll a saját érdekeiért. A dolog érdekessége az, hogy Ők igyekeznek a civil szférát saját kontroll alá vonni, mi pedig mivel megjelenünk a mentési helyszíneken, személyesen is meggyőződhettünk az OKF munkájáról. El kell dönteni, hogy a civil szféra ilyen állami felügyelete mennyire európai módszer.
Tehát!
Az OKF úgymond "sajátos érdekeit" jogszabályok szabályozzák. Ha nem így cselekednének sok parkettás vállapu ülne a sitten, de nem ül. Érdekes, ha egy civil szervezetnek ennyire eltér az érdeke, a jogszabályokkal szabályozott állami szervétől. Azt hiszem hétköznapi, vidéki jogkövető emberek, nem sokan csodálkoznak azon, ha 50 millió adóforint megítélése előtt/után odafigyel egy szakmai felügyeletet ellátó szerv!
"mi pedig megjelenünk a mentési helyszíneken" A jelenések szó hallatán én a szellemidézés misztifikumára asszociálok. Ezt úgy érted, hogy mentési helyszínekre riasztanak benneteket???
"a mentési helyszineken, személyesen is meggyőződhettünk az OKF munkájáról" László! Te, akinek éveken keresztül "BM OKF Bp., Mogyoródi u." szerepelt a fizetési jegyzéked első sorában, tudhatnád, hogy mentési helyszínen az okf fizikailag nem láthatod, hiszen a végrehajtó szerv általában valamelyik tűzoltóság, vagy egy vegyifelderítő csoport (ez utóbbiakkal gondolom nem álltok közvetlen munkakapcsolatban). Tehát akkor miről lehet meggyőződni???
"El kell dönteni, hogy a civil szféra ilyen állami felügyelete mennyire európai módszer."
Ez a lehető legeurópaibb. Kezdődik a bíróságon, apeh és tb. Majd telik az idő, kopogtat az ügyészség. Ha pedig kosárfonásba kezd a csapat, akkor felügyelje az állami kosárfonó minisztérium, vagy ha nem fogadja el, marad a Fővárosi Nagycirkusz!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Lehóczki
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 12. 11:30 
lángterelgető

Tisztelt Uraim!
Számomra sokat elárul a speciális mentő kollégákhoz és álltalában a Lánglovagok honlapot látogatókhoz fűződő viszonyról az a tény, hogy 3 nap sem volt elég a " KARISZ " munkatársainak, hogy a helyes weblap címüket valamilyen formában közöljék. Csak van egy olyan tagjuk aki egy húsosszendvicsért és egy doboz üdítőért ez megtehette volna! Vagy pénz kapnak a Karisz BT reklámozásáért?
Üdvözlettel Papp István

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 11. 22:56 
slagmester

Lánglovagok írta minap:
Még nem késő kérdezni Lehóczki Lászlótól. Aki nem teszi meg, annak nem lesz jogalapja később morgolódni, hogy nem válaszol a KARISZ elnöke.

Tehát!
Ezen jogalapon felbátorodva :-D , morgolódok tovább, tovább, tovább...

LL:
Tisztelt alopisz! Tudomásom szerint Latinovits Zoltán sem rendelkezett szinművészeti diplomával, mégis a nemzet legnagyobb szinészei között tartjuk számon.

Tehát!
Barátaim! Nagyon jó színész volt. Egy halhatatlan előadóművész.
Ahogy Papp István barátom is írta, sokan láttátok amikor Latinovist bányász szerepet játszott! De ettől ő még nem lett BÁNYÁSZ!!!
Ha valaki szerepet játszik akkor ne a mentés területén áhítozzon babérokra, hanem jelentkezzen pl. Goór Nagy Mária tanodájába.

lapzsemléző írta:
Hány civil spec.mentő szervezet van ma bejegyezve és ebből mennyi végez ezirányú munkát is?
LL:
OKF nyilvántartása szerint 76 szervezet van bejegyezve. Saját tapasztalatok alapján ezek közül 25 szervezet az aki rendszeresen dolgozik.
Tehát!
Van valami nyilvántartás, amiből kiderül, ki dolgozik, ki nem? Ilyen, ha van is, csak állami szervezetnek lehet! Hogy lehet 50 szervezetre ráhúzni a vizes lepedőt, hogy nem dolgozik? Hiszen vannak csoportok, akik vért izzadva dolgoznak azért, hogy megfelelő színvonalon egyszer majd bekapcsolódhassanak egy kárhelyszínen a mentési munkálatokba. Nem inkább a képességek alapján kellene megközelíteni a kérdést? Hiszen nincs szükség 155 db magát nagyon specijálisnak hirdető csoportra, amikor adott esetben az összes nem tud felállítani, 15-20 percen belül 5 hús-vér embert és valami tragacsot. Rosszul gondolom?

lapzsemléző írta:
Mi a véleménye az OKF által megalkotott kormányrendelet-tervezetről?
LL:
Újra át kellene gondolni és kidolgozni a részleteket, figyelembe véve a valós észrevételeket.
Stop!
Lapzsemléző! Nem ismernéd az elkészült kormányrendelettervezet születésének körülményeit??? Magáról a rendeletről pedig tudsz??? Ezt kiscit furcsálom, de mindegy. HAlkan megjegyzem, a tervezet évekig érlelődött PVOP-s, TOP-os, OKF-es íróasztalokon, civil kobakokban, fiókokban. Egy folyamatos alakítás után csiszolódott olyanná amilyen lett. Ezek után MÉÉÉÉG????? "gondolkodni"????? Meddig???? Egy nagy ház amin rengetegen dolgoztak mire felépült. Ott bábáskodott mindenki. De "valós észrevétel" az, ha kifestetem a szobámat fehérre és amikor végzett a festő nem fizetek neki, sőt elzavarom, mert nekem jobban tetszene ha feketére festette volna! Inkább ezen kellene gondolkodni!

specmentő írta:
A Szolnokon rendezett maday gyakorlaton miért nem vett részt az OKF??
LL:
Az OKF valószinüleg Európára koncentrál.
Tehát!
Kedves jogász barátom! Most valszeg senki nincs aki súgjon, mit kellene írni. Ezért a kérdésből meríted ismét a választ. De csúszik a dolog. A megyei igazgató, mentésszervezési osztályvezető, tűzolót pk, OKF Mentésszervezési főosztályvezető koncentrált a helyszínen Európára! Igaz ezen a gyakorlaton nem vett részt egyetlen hivatásos tűzoltóság, sem az okf. A gyakorlat előtt tartottak egy BEMUTATÓT, ami az idők múlásával össze lesz mosva a GYAKORLATTAL. Hasonló témában, hasonló szituáció felvetésével, az érvényes jogszabályok által nevesített szerveztek bevonásával tartottak néhány hete egy gyakorlatot Európában, azon belül Magyarországon. Rajtam kívül senkinek sem tűnt fel, hogy a tavaly nyáron gyakorlatozó civil önkéntes egységek közül hányan vettek részt ezen a hivatalos a szakmának és nem a médiának szóló gyakorlaton? Tudja valaki? Ne én írjam már le azt a számot!

specmentő írta:
Sikerült-e megírnotok egy a fentiek számára elfogadhatónak itélt költségvetést, hogy megkapjátok a szintén mások álltal nem megérdemelt támogatást?
LL:
Szerencsére a támogatások megitélése nem a mi feladatunk.

Tehát!
Javaslom ezt a kérdést is válaszoljátok már meg ismét. Ugyanis valszeg elkerülte figyelmeteket, specmentő barátom a hangsúlyt a kérdést a mondat elejére helyezte. Tehát a költségvetésetek iránt érdeklődik és nem arra kívánsi hogy másoknak miből mennyit adnátok, ha rajtatok múlna.

Tiszthelyettes írta:
- miböl élsz ha nem vagy speciálmentő?
LL:
Jelenleg Mancs életéről szóló könyvön dolgozom, és sajnos igy sincs elég időm minden felkérést elvállalni már ami a közszereplést illeti.
Tehát!
Amíg nem a könyvön dolgoztál addig több ídőd volt a közszerepléseknek megfelelni!? Mivel a kérdező a megélhetésedről érdeklődött és mivel elképzelhetetlennek tartom, hogy minden kérdést félreértett a válaszoló, kicsit meglepődve kell megállapítanom a "közszereplésből" meg lehet élni? A hogyan, a miként és a mérték engem nem érdekel, de egy még el sem készült könyv is tud ennyire jövedelmező lenni???

Tiszthelyettes írta:
menyi pénz gyülik össze évente az adományokbol?
LL:
A befolyt adományokból finanszirozzuk azokat a mentéseket.
Tehát!
Ismét rosszul tettétek fel a kérdést! Vagy a válaszhoz ez a kérdés passzolt leginkább?
Tiszthelyettes arra gondolt mit jelent ez a 25 millió forint a közalapítvány számláján. Mert egy éhező hajléktalannak 25 millió forint a lottó főnyereményét jelenti, Kulcsár Attilának pedig csak egy légypiszok a papír alján

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: OFFLINE interjú, avagy megválaszolatlan kérdések gyűjteménye
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 10. 20:29 
slagmester

Kedves Barátaim!

A lánglovagok oldal első lépéseitől kezdve olvasója vagyok. Modemes betárcsázás, hetenkénti bekukkantás, majd bővülő tartalom, látogatottság. Gyorsuló adatátvitel, fórum. Regisztrálás és néhány hozzászólás itt is, ott is.
Egy külön téma nyitásához mindig bátortalan voltam. Hisz olyan lehangoló, ha valaki megnyit egy témát és rajta kívül senki sem gondolja úgy, hogy beszélni kellene róla, vagy senkinek sincs mondanivalója a témával kapcsolatban. A témával kapcsolatban nem szertnék egy ONLINE topicot szétoffolni ezért engedelmetekkel legyen egy téma ahol offline a megválaszolatlan kérdéseket egy külön csokorba gyűjthetjüki!!! Ezzel lehetőséget biztosítva akár a további válaszadásra is!

Aktuális téma:
Online interjú Lehoczki Lászlóval!

Kedves Lehoczki László!

Neked címzem az észrevételeimet, közben lehet, hogy nem is te, hanem egy ügyvédnő barátod (vagy inkább egy teljes ügyvédi munkaközösség) koptatta a billentyűket.
Elolvasva a kérdéseket, azt hiszem, mindenki civilizált, intelligens módon tette fel az őt érdeklő kérdést. Mivel nem a gusztustalanság, nem az egymás orrváladékának a másikhoz való kenegetése jött át az érdeklődők részéről, hanem tényleg az ismerkedés, a megismerés mozgatta a fórumozókat, ezért kicsit meglepnek a született válaszok. Egy ilyen közvetlen hangnemben elindult beszélgetés alkalmával nem szerencsés, ha valaki ilyen stílusban kezeli le az érdeklődőket. Magam részéről én csak egy egyszerű vidéki gyerek vagyok, akit bizony elég könnyen meg lehet vezetni (hogy egy barátom szavajárását idézzem), de azért kedves László (vagy kedves ügyvéd úrak) azért ez egy kicsit túlzás. A lenéző, kivagyi stílust, a homályos, ködösítő, minden konkrétumot kerülő, össze-vissza válaszokat, én a magam részéről betudom, a szerencsétlen pesti ügyvéd választásnak.

Kedves "nadza" "papp istván" és többi hétköznapi vidéki barátaim!
Ha megengeditek "kukkantsuk" már meg egy kicsit ezeket a válaszokat, a könnyebb megérthetőség érdekében:

Béla Vörösvár:
Kérdés: hol képeznek olyan mentőkutyusokat AKIK csónakból a gyors áramlatú folyó fenekén lévő emberi holtteset ugatással jelezni tudják?
LL:A kérdésben benne rejlik a válasz...

Tehát!
Béla kérdéséből kiollózva: nem szabad minden kommersz amerikai agyszüleményű filmnek bedőlni!

Nadza:
1. Lát-e ellentmondást a hazai katasztrófák elleni védekezés elmélete és gyakorlata között? Ha igen, melyek azok?
LL:
Nem a katasztrófák elleni védekezés elmélete és gyakorlata között van az ellentmondás, hanem az egész biztonsági rendszer rossz lábakon áll Magyarországon. A Honvédség megszünésével nem történt meg a civil lakosság felkészítése olyan helyzetekre amely az emberek biztonságát veszélyeztetik. Pl.: nincs válasz intézkedés az új környezet-biztonsági kihívásokra.
Tehát!
Nem is olyan nagy a gond hisz olvassuk ellentmondás NINCS! Vannak akik jogszabályokat alkotnak és vannak akik betartatják. Kulcsszó: Biztonsági rendszer! Ez áll rossz lábakon hazánkban! Értitek? Az egész rendszer rossz!!!
Továbbá "A Honvédség megszünésével nincs válasz intézkedés az új környezet-biztonsági kihivásokra!"
Azt hiszem, hogy ezt megértsük, fel kell nőnünk egy bizonyos szintre! Azt hiszem „környezet-biztonsági” kérdésekben nagyobb hasznát vennétek egy kertészmérnöknek, mint egy jogásznak.

Nadza
2. Ön elképzelhetőnek tartja-e, hogy a speciális mentés a katasztrófák elleni védekezés rendszerének egyik költségvetési ága legyen?
LL:
Nem.Ebben az esetben a civil önszerveződésben rejlő lehetőségeket nem lehetne kihasználni.
Tehát!
Ebben az esetben, valószínűleg nem csinálhatná mindenki azt amit szeretne, hanem szabályok szerint (és nem a saját szabályok) szerint kellene ténykedi! ...és hoppá hatalmas kulcsszó: ÖNSZERVEZŐDÉSBEN REJLŐ LEHETŐSÉGEK! A lehetőségekre a válalkozók vadásznak/vadásszanak ne a mentőcsoportok!

Nadza:
3. Ön szerint arányos az állam jelenlegi támogatása a mentést civil szervezetek között?
LL:
Igen! Mert a két legynagyobb szervezet több mint 10 év után irányoztak elő 25 millió Ft-os működési támogatást és ez lebontva éves szintre kb 2 millió Ft (működés, eszközök, stb stb)

Tehát!
Teljesen összekuszálódtak az infók!
Na most akkor ki a csuda kapta ezt a fránya 50 millió forintot????
Royal minapi hozzászólása szerint egy miskolci közalapítvány és egy fehérvári egyesület.
Tehát kicsit kiegészítve a mondat A két legnagyobb ISMERTSÉGGEL BÍRÓ szervezet!
Vagy neeeem????
Több mint 10 év??? Mire vonatkozik ez a tíz év? A támogatott szervezetek bírósági bejegyzése óta eltelt évek száma??? Na hát az nem lehet, mert az azt jelentené, hogy 1995.06.10 előtt került pöcsét a végzésre.
Szerintem Mancs életkora és a közalapítvány létrejöttét nem egy idősíkon vezetitek.
Ez évente 2 millió forint??? Akkor kvázi, ez az állam tartozása volt felétek vagy a következő tíz évre szól a pénz??? Mert azért évente 2 millió forint rögtön reálisabbnak és elfogadhatóbbnak tűnik. Elfogadhatóbbnak főleg annak ismeretében, hogy állami igénybevétel esetén jogszabályban biztosított, az adott beavatkozás során felmerült költségeinek a kirendelő által történő térítése. A fehérvári egyesület vezetőjével a tavasszal beszélgettem mire is tervezik elkölteni ezt a pénzt. Egyértelmű tiszta, egyszerű válaszokat adott. Egy mentéssel foglakozó egyesületként terveznek és költenek. De azt hiszem egy közalapítványnál kicsit másabb a kérdés nem? Miért nem egy konkrét mentőcsoport vagy teszem azt a Karisz, kapta a támogatást? A közalapítvány nem egy beavatkozó szervezet, hanem tovább osztogat vagy pénzből, pénzt csinál? Kiaknázva az ÖNSZERVEZŐDÉSBEN REJLŐ LEHETŐSÉGEKET??? Ha holnap átteszi székhelyét 50 egyesület Miskolcra akkor a közalapítvány megtámogatja őket a nagy pénzből???

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 35 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]