Fórum moderálása

A Lánglovagok.hu fórumával kapcsolatos témák.
Válasz küldése
Gini
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Re: Fórum moderálása

Hozzászólás Szerző: Gini » 2009. okt. 30. 14:14

"Merre tovább ÖTÉ-k témából cianid hozzászólása törölve lett, mert ugyanezt már máshová is beírta. Ugyanazon hozzászólás több topikba való beírásáért, a moderáció figyelmen kívül hagyásáért másodszor is figyelmeztetésben részesül. A következő már kizárás lesz."

Tisztelt Moderátor!

Mivel nem láttam a törölt hozzászólást, csak feltételezhetem, hogy a szavazásról volt szó, mert megnéztem Cianid hozzászólásait, és kizárólag ebben a témában irt az elmult időszakban. Mivel a második hsz lett törölve, az első még fenn van, és más témában nem irt semmit ebben a hónapban.

A fenti eljárás érthetetlen. Számtalan esetben sértegetnek, megaláznak embereket, amik mindenféle elmarasztalás nélkül zöld utat kapnak, azonban az erre adott reakciók "megtorlásban" részesülnek.

Cianid semmit nem tett, amiért kizárással kellene fenyegetni. Még csak azt sem feltételezem, hogy figyelmen kivül hagyott volna bármit. Sokkal inkább azt gondolom, hogy nagyon szeretnék azt a bizonyos 2 milliót megnyerni. Ha a moderációban lenne egy csöpp emberség, jóindulat, akkor ő maga segitené ezt a szavazást azzal, hogy egy kiemelt topicba helyezné ezeket a bejegyzéseket, és mindig a lap tetején tartaná, hogy esetleg azok is olvassák, akik nem lépnek be, csak szimplán olvasgatják az oldalt. Ez a szavazásos dolog nem egy életen át fut, pontosan behatárolható az az időintervallum, amikor véget ér. Ezt a rövid időt igazán rááldozhatná az oldal, és biztos nem sértődne meg az érintett sem, ha a szavazás lezárulta után a topicot akár le is törölnék, hiszen akkor már okafogyottá válik. Igy a szervert sem terhelné. Nem hiszem, hogy bárki kevesebb lesz, ha segit ezeknek az embereknek. Persze akiben nincs belső késztetés mások megsegitésére, azoknak tökmindegy. Javaslom a D vitamin fogyasztását, ami erősiti a csontokat, többek között a gerincet is.
Köszönöm a figyelmet!
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2009. okt. 19. 17:32

Válasz nincs...

Miért is lenne? Nem vagyok OKF párti. Akkóóóóó meg minek a véleményem? :-(
"Nincs jog, csak hatalom" Raymond E Feist

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2009. okt. 18. 13:05

Majd elfeledtem, egy képzeletbeli újsághír:

A garázda Krampusz állával öklön ütötte FTP the KING-et, halál reá!

Az LL bravúros, hosszas nyomozás után megállapította: KING jogosan járt el, mikor a garázda személyes adatait nyilvánossága hozta. Mindezt jogszerűen, önvédelemből.

Az LL szakmai, törvényekkel kapcsolatos alapos hozzáértéséről tanúskodik, hogy az ügyben nem járt el azonnal, sőt, a sértetten kérte számon a törvényességet, és mintegy figyelmeztette őt a jogszabályokra.

ÉBERSÉG! Csak így tovább!

1 "Kádár-Huszár" Ezred
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2009. okt. 18. 12:07

Értem.

Tehát még én vagyok a hibás, a tényállás ellenére.

Ez sok mindent elárul. Köszönöm, hogy végre látható a "fog fehérjéje".

:tapsolo:

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2009. okt. 18. 9:32

Azt, hogy valaki bűncselekményt követett el, csak a bíróság mondhatja ki. Természetesen bizonyos esetekben már a bírósági ítélet előtt is történik moderáció, akár a Moderátor önálló kezdeményezésére, akár az érintett kérésére.

Felhívjuk a fórumozók figyelmét, valakit hivatali visszaéléssel, személyes adatokkal való visszaéléssel vagy rágalmazással alaptalanul megvádolni is bűncselekmény!
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2009. okt. 17. 17:09

Az áthelyezést köszönöm, figyelmetlen voltam.

A moderátorok figyelmességével szinte visszaélve kérdezem: válasz is lesz?

1 "Kádár-Huszár" Ezred
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Re: Vélemények a Szerkesztőségről

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2009. okt. 17. 12:42

Kérdés a szerkesztőkhöz:

FTP the KING visszaélt a személyes adataimmal, de ha rossz adatokat hozott nyilvánosságra, akkor rágalmazott.

Mit kívánnak tenni?

1 "Kádár-Huszár" Ezred
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2009. okt. 03. 15:45

Tisztelt Felhasználók!

Firerider írta 2009. okt. 02. 16:08 –kor, a Motorbalesetek topicban:

„de ha találkozik egyszer egy Saab-bal valamelyik laktanya udvarán az tudni fogja, hogy Te vagy az a barom Krampusz!!!!!!!!”

Megjegyzem, a titulus nem zavar, hiszen még igaza is lehet, a véleménynyilvánítás szabadságába belefér nálam. Másrészt a provokáció sem ritka errefelé, csak nem tudni, a három „T”-ből melyik kategóriába tartozik? Nem tiltott, ezek szerint nem tűrt, akkor támogatott? Talán igen.

Azonban a moderáció szerint nem szabad másokat minősíteni, trágárkodni. Sem okkal, sem ok nélkül.

A moderáció utoljára 2009. okt. 02. 18:57 járt bizonyítottan a fórumon, mi több, nemcsak járt, törölt is. A fenti inzultus nem tűnt fel, talán mert nem tőlem ered, csupán engem érint. Pedig a moderáció éberségben, törlésben, kitiltásban jeleskedik, az erkölcs felett járva.

Bizonyítottnak látom, hogy itt bármit lehet, kivéve „egyeseket”. Tehát mint „gyevi bíró”, üzenem a tisztelt felhasználóknak: barmozzatok nyugodtan, ez itt támogatott dolog.

Tudod KGP, ezzel magadat minősítetted.

1 "Kádár-Huszár" Ezred
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Re: Technikai kérdések a fórummal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2009. szept. 29. 21:56

Egy új pártot szeretnék alapítani, s ennek a társadalmi szervezetnek embereket toborozni.

Nevünk: KANÁRIEGYENGETŐK PÁRTJA.

Ezt itt lehet?

1 "Kádár-Huszár" Ezred
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2009. szept. 24. 16:56

Nincs válasz...

Frissítsünk:

Szabad itt politikai hirdetéseket közzétenni, és a mentősöket faszszopózni?

Csak kérdezem... :-(

1 "Kádár-Huszár" Ezred
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2009. szept. 16. 18:32

Még nem kaptam választ: :-( :-( :-(

A mentősöket szabad faszszopózni, és szabad politikai hirdetést közzétenni itt? :-? :-? :-?

1 "Kádár-Huszár" Ezred
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2009. szept. 13. 16:52

Moderátor írta:

TŰZOLTÓSÁG és katasztrófavédelem témából krampusz hozzászólása áthelyezve a Gyakorlatok topikba.

Köszönöm, nyilván figyelmetlenség miatt nem találtam.

A többi kérdésemre is kapható válasz?

1 "Kádár-Huszár" Ezred
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2009. szept. 09. 23:25

Kérdésem van: szabad a fórumon politikai hirdetést közzétenni, akár toborzást végezni?

1 "Kádár-Huszár" Ezred
kukucs
hamutipró

Hozzászólás Szerző: kukucs » 2009. szept. 05. 16:05

Vannak az FTP-n akik valóban az állomány érdekeit nézve állnak a dolgokhoz de vannak akik több arcukat is mutatják. Például FTP the King az első hozzászólásaiban még etalonnak, követni való példának jellemezte Krampuszt aki megérdemelten élvezi a nyugdíjas éveit . És miután Krampusz megkérte, hogy ne vele példálózzon ,mert neki nem fekszik a szirupos körítés, és neki más véleménye is van a dolgokról, amit nyíltan felvállal és elmond, fordult a kocka. Azóta Ő lett maga a SÁTÁN! :tapsolo: Azóta Ő milyen alapon szól bele ennek a társadalomnak a dolgaiba ,csak egy nyugdíjas akinek már semmi köze a tűzoltósághoz és ne szóljon bele a „nagyok” dolgába és büntessék meg érte.
Igen, így változnak a dolgok. Egyszer a mostani vezetés is nyugdíjba megy. Kíváncsi leszek akkor róluk mit mondanak majd. Akkor az Ő dicsfényük is kialszik ha az új vezetésnek esetleg más elképzelései lesznek?
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2009. szept. 05. 13:40

Kedves 4Páncélosésakutya!

Nagy vonalakban egyetértünk.

4Páncélosésakutya írta:Fentiekben magánvéleményemet írtam le, ami az utóbbi két év személyes tapasztalat alapján alakítottam ki. Megváltoztatni nem lehet, ezért felesleges jól hangzatos felhasználónevekkel ellentámadásba fogni.

Remélem, nem rám gondoltál a más nevekkel kapcsolatban. Nekem nem etikus.

4Páncélosésakutya írta:Megjegyzem még, hogy fórumos tevékenységem ezzel a véleménynyilvánítással befejezem, nem kívánom gyarapítani a megtekintések számát, reklámbevételek növelésében sem szeretnék munkálkodni.

Magam is ilyesmin gondolkodom...

1 "Kádár-Huszár" Ezred
4Páncélosésakutya
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: 4Páncélosésakutya » 2009. szept. 05. 12:43

Kedves Krampusz!

A fórum politika!
Ma már a moderálás is ennek a politikának része. Természetes, hogy csak azok a hozzászólások „népszerűek” amelyek a főszerkesztő tűzoltó-politikai és nagypolitikai nézeteinek megfelelőek. Jelenlegi a szélkakas az OKF felé mutat és minden korrupt és rossz, ami az Bende tábornokhoz köthető.
Politikai elkötelezettségbe nem megyek bele, bár pontosan látszik, melyek azok a megnyilvánulások melyekért nem jár elmarasztalás.
Lényeg a félelemkeltés. Mint honlap és fórum moderátor olyan helyzetet teremteni, amitől félnek a nagykutyák. Jó kapcsolat legyen a cél, mert ha nem, ellenkampány részesei lesznek…

Főszerkesztő nem titkolja elméletét „lánglovagok hatalom a minisztériumban ezzel kezdik a napot.” Szegény OKF benyalta ezt a mesét és most nagyon jól viselkedik.

Mi szerkesztőségünk országos napilapot gyárt, mégsem érezzük magunkat nagyhatalomnak.
Tábornokok, ezredesek, tiszt urak, nem kell félni, a miniszterek nem egy ilyen látogatottsági statisztika után fogják leváltani, kinevezni az országos szervezetek, parancsnokságok vezetőit.

Ébresztő! Ez csak a langlovagok.hu internetes vállalkozás honlapja, egy, a sok tízezer közül!

Gondolom, mindenki érti és érzi mennyire hiteles az itteni moderálás léte vagy hiánya! (mikor mely szolgálja…)

Fentiekben magánvéleményemet írtam le, ami az utóbbi két év személyes tapasztalat alapján alakítottam ki. Megváltoztatni nem lehet, ezért felesleges jól hangzatos felhasználónevekkel ellentámadásba fogni.

Megjegyzem még, hogy fórumos tevékenységem ezzel a véleménynyilvánítással befejezem, nem kívánom gyarapítani a megtekintések számát, reklámbevételek növelésében sem szeretnék munkálkodni.

Kc_F
Tuzescsako
hamutipró

Hozzászólás Szerző: Tuzescsako » 2009. szept. 04. 23:52

Gini írta:Máskor pedig ha nem értesz valamit, inkább kérdezz, de ne irj ennyi baromságot

Honnan veszed, hogy King által írottak baromságok?
Gini

Hozzászólás Szerző: Gini » 2009. szept. 04. 22:22

Nem tudom, hogy tényleg ilyen debil vagy, vagy csak megjátszod. Szerintem gyári hibáról lehet szó. A provokátor te vagy és a bandád. Minden hozzászólásod provokálás. Krampuszról pedig tudjátok, hogy provokálható. És persze a moderáció ebben partner. Krampusznak tény, hogy másképp kellene fogalmaznia. De amikor provokáljátok, sértegetitek, (nem csak Őt, nem rég a nyugdijasokat aláztad meg), és kaptok egy szaftos választ, akkor visongtok. Szóval kettős mérce. Azért gondolom a gazdi megsimogatta a buksit.
Na ennyi. Engem nem tudsz semmilyen alantas vitába belehuzni. Bemutatkoztál, ahogy irták is, rombolsz. Ezzel teljesen egyetértek. Máskor pedig ha nem értesz valamit, inkább kérdezz, de ne irj ennyi baromságot.
na pápuci "fenség"
FTP the KING
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: FTP the KING » 2009. szept. 04. 20:52

Nem provokálás miatt kértem a moderátor jogos segítségét. Nem hinném, hogy provokátor lenne az átmenetileg kitiltott személy. Szerintem csak saját magát adta. Javasolom, Te sem utalja arra, hogy provokátor lenne. Nem az!

Umberto Eco szavait ugye nem vetted magadra? Mert akkor nincs sértegetés sem… virágnyelven sem, másképp sem…
Gini

Hozzászólás Szerző: Gini » 2009. szept. 04. 12:25

Igen... hát én is pusztán segitségből kifolyólag idéznék...

"provokátor

A számára ellenséges személyt, csoportosulást olyan lelkiállapotba, indulatba hozza, magatartásra, kijelentésre sarkallja, ami jogalapot jelenthet neki a beavatkozásra, más személy segítségülhívására, figyelmeztetésre....."

Krampusz szankcionálása jogos volt. Viszont a sértegetés akkor is sértegetés, ha virágnyelven irják.
FTP the KING
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: FTP the KING » 2009. szept. 04. 10:56

A moderátorok munkáját segítendő egy hosszabb idézet Umberto Eco alapján:

Vannak a világon gyengeelméjűek, hülyék, buták és bolondok.
[…]
A gyengeelméjű beszélni se tud, habog, nyáladzik. A fagylaltot a homlokának csapja, […] a forgóajtón fordítva megy be. […] Nemhiába gyengeelméjű. Minket ő nem érdekel, lerí róla, hogy kicsoda.
[…]
A hülyeség bonyolultabb. Az egy viselkedési forma. Hülye az, aki mindig elbeszél a pohár mellett. […] Arról akar beszélni, ami a pohárban van, de hogy, hogy nem, elbeszél mellette. Esetleg közérthetőbben: ő az, aki mindig bakot lő; olyankor kérdezi meg valakitől, hogy na és hogy van a kedves neje, amikor az illetőt épp elhagyta az asszony. […] A hülyék nagyon kapósak, különösen társasági alkalmakkor. Mindenkit zavarba hoznak, de azután remekül ki lehet őket tárgyalni. A pozitív esetben diplomata válik belőlük. Elbeszélnek a pohár mellett, ha épp nem ők lőttek bakot, másra terelik a szót. De minket ők sem érdekelnek; a hülye sohasem kreatív, ő csakis készből dolgozik […] A hülye nem mondja azt, hogy a macska ugat, viszont olyankor emleget macskát, amikor kutyáról van szó. Keveri a társalgás szabályait, és amikor jól kever, akkor lenyűgöző. Azt hiszem, kihalófélben lévő fajta, kimagasló polgári értékek hordozója.
[…]
A buta tud viselkedni. Ő gondolkodni nem tud. Ő az, aki azt mondja: minden kutya háziállat, és minden kutya ugat, de a macska is háziállat, következésképpen a macska ugat. Vagy hogy minden athéni halandó, minden pireuszi lakos halandó, következésképpen minden pireuszi lakos athéni. Ami persze igaz, de csak véletlenül. A buta helytálló dolgokat is mondhat, de tévesen okoskodik. […] A buta ember nagyon ravasz. A hülye egyből megismerszik (az agyalágyultról nem is beszélve), a butának viszont hajszál híján ugyanúgy jár az esze, mint nekünk magunknak. A paralogizmusok mestere ő. Egy kiadói szerkesztő, ha megfeszül, sem menekül előle. A buták azért publikálnak annyit, mert első ránézésre meggyőzőek. […] Nehéz megállapítani, hogy ki buta és ki nem. Attól, hogy valaki buta, még Nobel-díjat is kaphat. […] Hát igen, körülvesz bennünket a butaság. És lehet, hogy egy másfajta, a miénktől eltérő logikai rendszer szerint őnekik bölcsesség az, ami nekünk butaság. A logika egész története valami elfogadható butaságfogalom néven nevezéséből áll. A butaság felmérhetetlen. Minden nagy gondolkodó buta egy másiknak.
[…]
A bolondot azonnal föl lehet ismerni. A bolond olyan ember, aki buta, de nem tud trükköket. A buta igyekszik bebizonyítani azt, amit állít; a logikája sántít, de van logikája. A bolond viszont fütyül a logikára, ő rövidzárlatokkal dolgozik. Neki bármi bármit bizonyít. A bolondnak rögeszméje van, és szerinte az égvilágon minden őt igazolja. Jellemző, milyen fesztelenül bánik az indoklás kötelességével, mennyire hajlamos úton-útfélen a megvilágosodásra. És ha hiszi, ha nem, a bolond előbb-utóbb kirukkol a templomosokkal is…
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2009. szept. 04. 10:00

Azt hiszem, jót tett a kitiltás nekem. Talán kicsit elgondolkodtam.

Hozzászólás témája: Kitiltás
Elküldve: 2009. aug. 28. 6:15
Szerkesztő

Krampusz a korábbi figyelmeztetés ellenére kulturálatlan, minősíthetetlen megnyilvánulását folytatta, ezért 1 hétre ki lett tiltva a fórumról. Amennyiben más nickkel mégis hozzászól, végleg ki lesz tiltva. Ha a kitiltási idő után tovább folytatja ezt a stílust, végleg ki lesz tiltva.

Ha kulturálatlan vagyok (ez nem vitás, valóban), akkor ez egy minősítés, tehát nem lehet minősíthetetlen. Tehát itt egy feloldhatatlan ellentmondás érhető tetten a megfogalmazásban. Csak mert Magyarok lennénk, vagy mifene.

A kitiltás ténye teljesen jogos, szerintem is érthető, el is fogadom. De persze az is érthető, hogy a „faszszopó mentősök” nem kulturálatlan hozzászólás, igaz? Ott nem moderáltak.

Nos, nem vagyok teljesen tisztában a ’netes etikettel, de úgy hiszem, több néven hozzászólni, legalábbis neveletlenség. Netán tiltott is?

Mert itt van egy feltételezés a moderátortól: „Amennyiben más nickkel mégis hozzászól, végleg ki lesz tiltva.” Értem.

Ez azért érdekes, mert mintegy feltételezi, hogy ezt fogom tenni. Pedig hát, ha valaki, akkor a moderátorok dicső társasága belelát a felhasználók valamennyi itteni tevékenységébe. Mivel ők a rendszergazdák is egyúttal. Ezt tekintve, nálam nem találhattak erre utaló magatartást, mert ha igen, akkor már észlelték volna az erre utaló tevékenységemet, s már ezelőtt letiltottak volna. De miért fontos ez?

Mert a másik oldalon ez nem így működik. Azt talán nem lehet vitatni, hogy honlap tulajdonosa moderátor is egyben (talán a legfőbb), tehát ezt a nevet (és funkciót is) használja. S egyben használja a „KGP” nevet is a fórumon. Ez bizonyított tény. Akkor szabad több néven is írni? Őt nem kell ezért kitiltani? Ez lenne az érdekes!

Tehát a valódi kérdés: ki moderálja a moderátorokat? Ki tudja ellenőrizni, ki, mennyi felhasználónévvel operál a fórumon, úgy, hogy csak önmaga ellenőrzi önmagát? Mennyi kérdés…

Jut eszembe erről: a Magyar tűzoltók világraszóló eredményei… Ott, és akkor miért volt akkora ellenállás? A trágárság nem volt tetten érhető… S mégis…

A moderációnak nem tűnt fel (de ha mégis?), hogy a joggal kifogásolt írásaim reagálásként jelentek meg. Mégpedig az FTP védelmében. Csak hát sajnos, ott tűzoltók dolgoznak, nem úgy, mint egy másik helyen… Valami „Mogyorós” helyen. Nos, ilyen a kenyérharc. Kifejezetten „Deltás” ellenállás tapasztalható.

„Ha a kitiltási idő után tovább folytatja ezt a stílust, végleg ki lesz tiltva.” Igen, ez lehet a cél, hogy csak egy hang legyen. Még jó is lehet.

De mi lesz utána? Ha már nem kellesz valamiért? Már nem lesz hová futni… Kisbarátom, ez egy aknamező.

Nem kevés alkalommal álltam ki melletted, KGP. Tagadod?

Kapcsolatunk egy dolog miatt romlott meg: szerintem áruló lettél. Mindenkit támogatsz, aki az FTP-t támadja. S aki védi, az olyan, mint én: görény.

Azt hiszem, ennél nem érdemes többet mondanom, írnom. Igazatok van: nem vagyok idevaló.

Megpróbálok kötőféket vetni az orcámra. Éljen az OKF!!!! Pusztuljanak a tűzoltók!

1 "Kádár-Huszár" Ezred
FTP the KING
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: FTP the KING » 2009. aug. 28. 8:45

Köszönöm.
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2009. aug. 26. 21:07

Tehát nem jössz?

Bátor... neved nincs, most sem...

1 "Kádár-Huszár" Ezred
FTP the KING
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: FTP the KING » 2009. aug. 26. 20:28

Örülök, hogy a moderátorok szerint is minden rendben, s az FTP-s topic újabb gyöngyszeme sem sérti a moderációs elveket:

„Talán a sok gyökérség után megmutathatnád a pofádat, mert eddig csak egy gyáva rágcsáló hatását keltetted.

De nem! Ezt visszavonom!

Nem tudom eldönteni mi vagy: kivert Magyar, vagy kiköpött Francia! Bár az eredmény… Spermahakni.

Egyébként miért nem mered vállalni a neved? Az enyém: Ördög László. Na?”

No comment.
Válasz küldése