Fórum moderálása

A Lánglovagok.hu fórumával kapcsolatos témák.
Válasz küldése
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2008. jan. 29. 18:54

Ha az ügyet nézzük: Laji-kuss finoman fogalmazva gyanúba keverte a tűzoltósofőrt, mert a „rátámadással” előre megfontolt szándékot feltételezett. Ez azért súlyos bűncselekmény gyanúja, mert a tűzoltóautót a gépkocsivezető fegyverként használta. Mivel ez nem bizonyított, ezért ez legkevesebb becsületsértés. Bár, itt mintha nem lenne a tűzoltóknak becsülete, ezért ITT nem is védik.

Másfelől az illetékes tűzoltóság ezek szerint agresszív állatokat alkalmaz? Ez jó hírnév megsértése is lehet.

Na meg a gyanúsítás szerint két ember halt meg, csupán azért, mert újabb tűzoltóautót kellett indítani, és ők a baleset miatt késve érkeztek ki, ezért két ember halt meg. De ez nem igaz!

Nem baj, a tűzoltók a hibásak!

EGÉSZEN BIZONYOS, HOGY ITT, EZEN A HONLAPON A TŰZOLTÓK SZÁMÍTANAK?

VAGY AZ IGAZSÁG VISZONYLAGOS?
"Nincs jog, csak hatalom" Raymond E Feist

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2008. jan. 28. 19:05

LP! :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2008. jan. 28. 18:56

Szia LP!

Und a többi, ami lejjebb van, az oké?

1 "Kádár-Huszár" Ezred
LP foto
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LP foto » 2008. jan. 28. 15:01

Kedves Kisbogár!

Csak kapkodom a fejem az extra gyors reagálásodra.
Nem tudom, hogy békeaktivista vagy-e, avagy lelkes humanitárius, vagy csak egyszerűen elfelejtettél gondolkodni.
A "jóember" kap még egy esélyt, hisz a hónapos kényszerszünet után visszajöhet. Gondolom felétek is tanítottak matematikát, de úgy látom kis hatásfokkal.
Tehát:
1. esély: Figyelmeztetést kap
2. esély: Letiltják a privát üzenetről, de egy idő után visszakapja
3. eséy: 1 hétre kitiltják, letelik, visszajöhet
3. esély: 1 hónapra kitiltják, ha letelik visszajöhet

Azonban ha ezután is úgy viselkedik, ahogy eddig tette, akkor véleményem szerint semmi keresnivalója itt. Ha valaki azért fórumozik, hogy minden megjegyzésével azt próbálja bizonyítani, hogy ő mekkora űbermájer világ esze, az finoman szólva is irrtáló. Ez önmagában még nem bűn, de ha már szídja is a többieket, lekicsinylő megjegyzéseket tesz, rágalmaz, provokál, és rombolja a fórumot, az más helyeken már BAN kategória!

Az pedig, hogy szerinted hány esélyt kaptam az élettől, enyhén szólva irreleváns, sőt inadkevát is, mert én még egy fórumon sem játszottam el a becsületemet. Ezzel kapcsolatban érdeklődve várom , hogy pontosan mire gondoltál.

Ha éppen küldetéstudat mániád van, akkor inkább etess árva kismacskákat az utcán és ne olyan emberek védelmére pocsékold az energiádat akik nem érdemlik meg! :-x
PRESS 184

Csak egészség legyen, meg fényerő!
kisbogár104
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: kisbogár104 » 2008. jan. 28. 10:39

Kedves Lp foto! Igenis komolyan gondoltam amit írtam! Szerintem te is kaptál már több esélyt az élettől! Ő kapjon tőlünk egy utolsó esélyt! :-D
Gini

Hozzászólás Szerző: Gini » 2008. jan. 28. 1:57

igen, kétségkivül egyértelmü a helyzet, és itt már a moderáció felelőssége is felmerül...
laji-kuss írta:
többségi:
A zöld jelzésre a kereszteződésbe behajtó trabantosra támadt megint egy tilos jelzésbe körültekintés nélkül behajtó tűzoltóautó.

A vétlen nem észlelte a mk gépkocsit, a rátámadó pedig figyelmen kívül hagyta a biztonságos áthaladásra kötelezettségét és súlyos sérüléseket okozott a személygépkocsi utasainak.

A trabant tulajdonosa többszörös rallibajnok volt, a mk gépkocsit egy kezdő, adrenalin túltengésben szenvedő gépkocsivezető vezette.

.
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2008. jan. 28. 1:37

T Moderator!

Az hogy nincs kedved megvédeni a fekete ruha becsületét, esetleg megértem, ha civil vagy, de akkor mit keresel ennél az oldalnál? Csak pénz?
Ha meg tűzoltó vagy, akkor rdekesen fog a radírod, mint már irtam, lassan el kellene gondolkozni, a fekete ruha levetésén. Az a tűzoltó nem tűzoltó aki nem védi a társa becsületét. Itt pedig akárhogy magyarázod (nem is teszed) a magyar nyelv szövegértése szerint a mondat egyértelműen a támadást célozta meg, nem pedig elírás.

Tisztelettel...
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2008. jan. 28. 0:41

Ahogy a moderator is, ha nem tesz semmit amikor felívják erre a figyelmét.
Gini

Hozzászólás Szerző: Gini » 2008. jan. 27. 23:46

Moderátor írta:A kérdéses párbeszédből egyértelműen látszik, szó sincs arról, hogy laji-kuss bárkit is bűncselekménnyel vádolna.
sajnos azt kell mondanom, mint civil, hogy lajikuss kissé elrugaszkodott a valóságtól. a topic másról sem szól, mint a tüo.sofőrök lealázásáról. és nem csak a sofőrök. 1-1 hir megjelenésekor már pontosan tudja, miben hibázott az illető. természetesen ez minden esetben a tüo.-ra korlátozódik. még csak nem is feltételezésekbe bocsátkozik, hanem konzekvenciákat von le. az ártatlanság vélelme minden állampolgárnak alapvető alkotmányos joga. tehát már itt bajok vannak. DE!! csak 1 dolgot emelnék ki:

laji-kuss írta:
Az mk jármű nem ért oda időben, mert újat kellett a laktanyából indítani. A riasztási helyszínen ezért többszörös anyagi kár mellett sajnos több ember füstmérgezést szenvedett és közülük kettőn már nem lehetett segíteni.
a riasztás téves volt. ergo: nem volt tüz. akkor kik szenvedtek füstmérgezést, és kiken nem lehetett segiteni?? és milyen anyagi kár keletkezett a riasztási helyszinen? nem értem...
és ez már nem csusztatás... ez annál sokkal több.

végezetül... lajikuss több jogi tényállást kimeritett, ami miatt bizony akár perelhető is lenne.
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2008. jan. 27. 23:06

NA?

Kicsi Gizda Pápua, borítsak?! AKAROD? VAGY A FÓRUM NORMÁLISAN MŰKÖDIK EZUTÁN?!

1 "Kádár-Huszár" Ezred
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2008. jan. 27. 23:01

No de lehiggadva, nézzük meg, hogy ki, hol, mennyiért dolgozik? Ki, honnan kap akár üzleti infókat?

PÉLDÁUL AZ FTP JOGI ÉS KOMMUNIKÁCIÓS FŐOSZTÁLYÁN?!

1 "Kádár-Huszár" Ezred
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2008. jan. 27. 20:51

Tehát akkor ezzel a módszerrel én is megvádolhatok bárkit bünti nélkül? Rendben, így lesz. De akkor engem sem lehet felelősségre vonni!

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Moderátor
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Moderátor » 2008. jan. 27. 20:44

A kérdéses párbeszédből egyértelműen látszik, szó sincs arról, hogy laji-kuss bárkit is bűncselekménnyel vádolna.
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2008. jan. 27. 20:25

Nos, Moderátor?

Nincs válasz?

1 "Kádár-Huszár" Ezred
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2008. jan. 25. 23:35

Tisztelt Moderátor!

A tűzoltók közúti balesetei topicban Laji-kuss 2008. jan. 25. 20:25-kor tett hozzászólásában kettő alkalommal is a „rátámadt” kifejezést használta a tűzoltóval szemben. Tehát szándékosságot feltételezett, vagyis súlyos bűncselekménnyel gyanúsította meg a kollégát. Ez rendben van?

1 "Kádár-Huszár" Ezred
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2008. jan. 24. 18:27

Jól elfajult ez a "fórum moderálása"...

1 "Kádár-Huszár" Ezred
firekoko
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: firekoko » 2008. jan. 24. 13:44

Rendben van, hasonló jókat kivánok neked is.
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2008. jan. 23. 19:09

Firekoko!

Ok. Akkor ebben maradunk, nem győztük meg egymást. Nincs ezzel semmi baj, mert nem vagyunk egyformák.

Legyen egy jó napod! :-)
iqnuku
hamutipró

Hozzászólás Szerző: iqnuku » 2008. jan. 23. 12:54

Én meg azt mondom, addig nem lesz itt rend, amíg orvosi-esetek, különféle felhasználónévvel, csak is a rombolás kedvéért, (min.)18 órát töltene ezen a FORUMON! Rosszul érzik magukat, ha a főoldalon nem a nevük látszik minden topikban.
„Lazítani, próbálj meg lazítani…………..”
Szakmaiság? Ugyan! Betegség!
Gini

Hozzászólás Szerző: Gini » 2008. jan. 23. 11:36

firekoko írta:Tökéletesen egyetértek kisbogárral, ezen a fórumon mindenki kifejtheti a nézetét, ha jó, ha negatív. Egyhangú lenne, ha csak a pozitív hozzászólásokat lehetne olvasni.
Petikee, én nem gondolok rólad semmit.
Dwyn, nem hiszem, hogy eszmecserét szeretnék veled folytatni, arról, hogy kit milyen szituációban milyen minősítéssel látunk el, szerintem ehhez neked sem és nekem sincs jogunk, ha vallásos lennék, azt mondanám, Isten dönti el, kit enged az evolúció e fokára, de aki ide eljutott, annak a neve EMBER és közöttük egy bizonyos vonatkozásban nincs különbség, tehát mi sem tehetjük, hogy megkülönböztetjük őket. Még azt sem mondanám, hogy 70% ilyen a többi olyan, nincs reprezentatív felmérés a kezemben, neked lehet van. Állításoddal ellentétesen nem vagyok magamat fajvédőnek beállító személy, én emberszeretőnek és tisztelőnek tartom magam, de volt miért ezt megtanuljam.
én pedig tökéletesen egyetértek LP-vel. más a véleménynyilvánitás, és más a sértegetés, a pofátlanság. az illetőnek egy külön fórumot kellene csinálni, ahol vagdalkozhat, és utána saját maga válaszol rá. ő kb. ez a kategória...

ami pedig Dwynt illeti, a hozzászólása teljesen korrekt volt. egyértelmü, hogy itt valamilyen személyes dolog van a háttérben, és az motivál. ezt már másik topicban is észrevettem. bizony-bizony pontosan az arányok miatt vannak gondok. a populációhoz viszonyitva a bünözési ráta lényegesen magasabb, mint a magyar lakosság esetében. (természetesen ott is akadnak bünözők szép számmal). és ehhez még különösebb felmérés sem kell, csak egy csöpp tájékozottság.
LP foto
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LP foto » 2008. jan. 23. 10:03

Firekoko!

Természetesen nem arról kell szólnia a fórumnak, hogy mindenki bólogasson és szép nagy egységben kézenfogva rohanjunk együtt a nagy rózsaszín vattacukor felhőbe!

Kellenek az ellenvélemények, kellenek a parázs viták!

Nade, ha valaki a bányászbéka segge alatt van intelligenciahányados tekintetében, és óriási könyvtárakat lehet megtölteni azzal amit nem tud, ezen felül igen jóban van magával és rajta kívűl mindenki hülye (legalábbis szerinte), akkor az az ember nem való egy ilyen fórumra.
PRESS 184

firekoko
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: firekoko » 2008. jan. 23. 10:02

T.L.P. még jó, hogy kirakják a szűrét, de akkor kivel fogunk vitázni és kit lehet leparasztozni?
LP foto
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LP foto » 2008. jan. 23. 9:56

Tisztelt Bíróság!

Igaz, hogy Gipsz Kolompár Jakab vádlott kirabolta a sarki féltengelykereskedést, és még az eladót is megpofozta, sőt engem, azaz a védőjét is megrudosta. De szerintem ne ítéljük el, mert úgysem fog megváltozni!

Kisbogár!
Ugye amit írtál, nem gondoltad komolyan?!
Már kapott egy második esélyt. Ha a hónapos kényszerpihenő után sem tud épeszű ember módjára viselkedni, még szép, hogy kirakják a szűrét.
:-x
PRESS 184

firekoko
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: firekoko » 2008. jan. 23. 9:54

Tökéletesen egyetértek kisbogárral, ezen a fórumon mindenki kifejtheti a nézetét, ha jó, ha negatív. Egyhangú lenne, ha csak a pozitív hozzászólásokat lehetne olvasni.
Petikee, én nem gondolok rólad semmit.
Dwyn, nem hiszem, hogy eszmecserét szeretnék veled folytatni, arról, hogy kit milyen szituációban milyen minősítéssel látunk el, szerintem ehhez neked sem és nekem sincs jogunk, ha vallásos lennék, azt mondanám, Isten dönti el, kit enged az evolúció e fokára, de aki ide eljutott, annak a neve EMBER és közöttük egy bizonyos vonatkozásban nincs különbség, tehát mi sem tehetjük, hogy megkülönböztetjük őket. Még azt sem mondanám, hogy 70% ilyen a többi olyan, nincs reprezentatív felmérés a kezemben, neked lehet van. Állításoddal ellentétesen nem vagyok magamat fajvédőnek beállító személy, én emberszeretőnek és tisztelőnek tartom magam, de volt miért ezt megtanuljam.
kisbogár104
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: kisbogár104 » 2008. jan. 23. 9:32

Drága fórumozók! Nem mondhatnám hogy jóba vagyok Truckmannal de szerintem nem kéne ki tíltani! Mindenkinek kell adni még egy esélyt! Igaz engem sem kímélt de hát ez van! Ő ilyen és avval hogy kitiltjuk nem fog megváltozni! Ez a szerény véleményem! Pussz minenkinek!!!!!!!!! :-)
Válasz küldése