* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 23. 1:55

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Tűzoltók és nem tűzoltók a Lánglovagok fórumán
HozzászólásElküldve: 2008. okt. 08. 12:52 
pernyekergető

Húú!

Ez a hozzászólás hány évre született meg?
Roland azóta lehet, hogy nyugdíjas.

troger

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: Tűzoltók és nem tűzoltók a Lánglovagok fórumán
HozzászólásElküldve: 2008. okt. 08. 12:06 
vízpocsékoló

Kedv.Roland!Az én bátyám 11 éve vonulós túzoltó,szerintem ne foglalkozz vele ki mit gondol rólatok tedd a dolgod-még ha keveset is fizet-erre tetted fel az életed,a többi-a családon kívül ne idegesítsen-csináld teljes hivatástudattal!!!!!!!!!!!Akinek nincs a családjában tűzoltó nem tudja milyen az amikor nap nap után halllja a tűzoltó autók szirénáját és egy pillanatra megáll bennt a szusz mi van ha ő megy és többet nem jön vissza!!!!Ez benne van a pakliba de ne adj isten ha egyszer pont azt az embert mented aki fikáz lehet hogy másképp fogja megítélni a dolgokat!!!!!

Üdvözlettel egy szombathelyi motoros

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Válasz Szerkesztőnek
HozzászólásElküldve: 2006. ápr. 11. 14:44 
szikracsapkodó

Köszönöm az infót megtaláltuk a képeket.Üdvözlettel K.Imre

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. ápr. 10. 20:49 
Szerkesztő

Kedves Imre!

A balesetről készült fotók megtalálhatóak a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság honlapján:
KLIKK

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. ápr. 10. 20:11 
szikracsapkodó

T.Tűzoltó kollégák!

2006.április 7-én Budapest XX.kerületében frontálisan ütközött kollégánk egy busszal.Információk szerint beszorult a roncsba és a tűzoltók vették ki belőle.Súlyos életveszélyes állapotban volt, de hálistennek már jobban van.Mivel sérülései miatt sokáig ágyhoz lesz kötve tolmácsolom köszönetét a gyors segítségért.Egyúttal kéri hogyha készültek fényképek a helyszínen tegyétek már fel a lánglovagokra mert szeretné megnézni.ugyanis kiesett az az időszak semmire nem emlékszik.Köszönettel:egy zsaru.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 16. 11:56 
tömlőszállító

Volvo!

Többi kollegám nevében köszönjük....mi is bízunk benne.....de hogy mennyi az a "rendes" fizetés????.........

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: fórum
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 16. 11:32 
szikracsapkodó

Áldozatos munkátokat figyelve,küzdve a viharral,árvizzel tisztelettel adózom a bajtársaknak,ez a munka megfizethetetlen,bár bízom abba,hogy egyszer majd rendes fizetést kaptok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. dec. 23. 19:39 
vízpocsékoló

Kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog uj évet kivánok mindeb tűzoltónak.

Nagy Zoltán Kapuvári Tűzoltóság

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 23. 16:31 
kapacsmester

Keleti Front, állok elébe:))
Nos én nem a kivagyiság alapján állítom ki az autósokat. De biztos, hogy vastagabban fog a tintám, ha tenyérbemászó az illető.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 19. 20:36 
slagmester

sheja!
Én is szoktam helyszíni bírságot kiszabni, majd ha megint találkozunk, talán elmesélem hogyan (ha nem lesz jobb témánk :-D ). A bizonyos esetet is elmondom a rendőrökkel. Van kellemesebb tapasztalatom is velük, de már így is eltértünk a topik címétől.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 19. 20:17 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Szvsz biztosan jobban telne az a kassza ha minden úgymond, ki ha én nem, nekem mindent szabad, stb., autós "jattolna" rendesen.
Esetleg még visszaszorító ereje is lenne.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 19. 18:26 
kapacsmester

Kedves Keleti Front nem vagyunk egyformák. Megjegyzem, mindenki magából indul ki, tehát, én nem szoktam mondva csinált ürüggyel büntetni, de pl. nem kedvelem a spórolós autósokat, akik szürke ködös reggeleken, világyítás nélkül száguldoznak és már csak akkor látod, hogy ott van mögötted, amikor egész közel van. Még nincsenek látásproblémáim, ugyhogy nem ez okozza ellenszenvem.
Azt is tudod, hogy a bírság nem a saját zsebbe, hanem a nagy kalapba vándorol, amit egyre jobban bélelnélek ezen összeggel. Előirányozzák, hogy egy évben mennyit "kell" birságolni, de ez már a nagy politika asztala.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 17. 20:38 
slagmester

sheja írta:
ÉN sem kultiválom amikor evvel nyitnak és azt sem, ha elvárják, hogy más elbirálás alá essenek. A törvény mindenkire ugyanúgy vonatkozik.
De biztosan én látom rosszul.

Egyetértek. Múltkor így büntettek meg pénzbírságra, sztem mondjuk nem volt jogos, de nem mondtam akkor sem, hogy tüo. vagyok. Úgy voltam, hogy ne azért "kegyelmezzenek meg" mert tüo vagyok, hanem mert nem nagyon volt igazuk. Erkölcsileg nyertem, pénzben ők nyertek :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 17. 19:01 
kapacsmester

MÉg valami, én mélységesen tisztellek Titeket, azért a munkáért amit csináltok, dolgoztam már együtt kollegáitokkal. Elismerésem mindenért.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 17. 18:58 
kapacsmester

Azt hiszem én most rettentően népszerűtlen leszek. SOha nem mutogatom az igazolványom, nem fedem fel, hogy mi vagyok. Igaz, nem szoktam gyorsabban menni, ha meg igen, akkor bevállalom az ódiumát. Az autom rendben van.
Természetesen, igazoltatás alkalmával ha kiderül, hogy kolléga, ideértve a tűzoltókat, mentősöket stb. akkor ha nem nagyon gáz, nem szoktam intézkedni velük szemben. De!
ÉN sem kultiválom amikor evvel nyitnak és azt sem, ha elvárják, hogy más elbirálás alá essenek. A törvény mindenkire ugyanúgy vonatkozik.
De biztosan én látom rosszul.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 13. 20:43 
csizmás kandúr

Üdv ! Gyurma neked mindig mákod van ! Kb 2 hónapja száguldoztam Tinnye belterületén 57 km/ó val , igaz ottan volt egy db 40 es tábla !!!! Természetesen , Egérkét meg hazudtoló karcsapásokkal intézkedés alá lettem vonva és támogattam a nagy kalapott 1000 forinttal ! Jogos a kérdés hogy mi a gondom . Nem az ezres !!!!! Csak annyi hogy a Budaörsi kollégénak én toltam a méter számlálót és világitottam kettő nappal azelött egy közlekedési balesetnél ! Más , Ábrahám hegy Tapolcai Rk emberei fűzfa alol mérnek . Én bünöző megit száguldok természetesen nem negyvennel . 59 km /ó ! Megállit közli 5000 . Ezt sokalván probálkozom , az úr hajthatattlan . Jogsi stb stb , majd kérdés , ez meg mi ? Nézem mi a kérdés tárgya , hát a tüzis igazolvány . Elmondom azt ami reá van irva és ujjab próba . Enged ! 4000 ! Húrrá , gondolom én marha ! Papirok , csekk , megir én alá . Döbbenten nézek ki a fejemböl mert a 4000 ren kívül még 2 pont is rá került ! Ja és megnéztem a végén a felvételt , nem lehetett látni az autom rendszámát ! Tudom !!!!!!!!! Neis mondjatok semmit !!!!! Hát csak ennyi . Üdv V 21.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 12. 22:11 
slagmester

gyurma írta:

Az igazoltatás alkalmával, is már más a hozzáállás, ha meglátják a z igazolványt, és a légkör is más lesz

Nekem pár éve, még a régi jogsiban volt (a kétlapos) a szolg. igazolvány, az igazoltató rendőr azt mondta, hogy ennek nem itt a helye, és kissé durván visszaadta, aztán még köcsög is volt.
Rá 1-2 évre tűz volt egy másik rendőrnél, én persze mondtam neki hogy 30nap a vizsgálat, de igyekezni fogok, 1 héten belül megcsinálom. Persze még alig értünk be, már jött az utasítás, hogy csináljam aznap meg. Nembaj.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 12. 19:00 
vízpocsékoló

Ma tűz volt Csömörön, egy lovardában.

Nagyon köszönöm, hogy nem csak a tüzet oltották, hanem minden kérés nélkül jöttek, és segítettek nekünk a lovaknál. Akkor nem volt időm megköszönni, örültünk, hogy felkelt a ló és indulni tudtunk a kórházba, de így utólag szeretném ezt a hiányosságot pótolni.

Köszönöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 07. 20:45 
kapacsmester

Gyurma kedves, ehhez nem kell igazolvány:))))))))))))

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 07. 11:25 

Egy szónak is száz a vége!
Szükségünk van egymás munkájára, nem létezhetünk egymás nélkül!
Az igazoltatás alkalmával, is már más a hozzáállás, ha meglátják a z igazolványt, és a légkör is más lesz, sőt már volt úgy, hogy ebből komoly beszélgetések is kialakultak! :-P :-P

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 06. 1:15 
pernyekergető

Sziasztok! :-D

Elsősorban szeretném elismerésem kifejezni a honlapért. Nekem nagyon tetszik, sikereteken felbuzdulva elkészítettem a mi honlapunkat is. (www.kaposmen.hu)

Én a mentőszolgálat berkeiben dolgozom, jelenleg szolgálatvezetőként. Előtte én is kivonuló állományban dolgoztam, jó és rossz tapasztalatokkal.

Büszkén és minden előítélet nélkül kijelenthetem, a balesetek és egyéb mentések alkalmával végzett közös munkáról csak jó tapasztalatom van. A rendőri intézkedést nem szeretném kiemelni, hiszen saját házunk táján kellene először rendet rakni, hogy jogunk legyen kritizálni másokat.

További sok sikert.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 05. 20:55 
kapacsmester

Kedves Gyurma!

Tudod, hogy távol álljon tőlem az általánosítás, de mostanában elég rossz tapasztalataim vannak. Nem minidg örül a hozzátartozó sem, hogy ha megtaláljuk a "gyerekét" föleg ha nem úgy ahogy ő remélte... ebbe most nem mennék bele. Azért én még minidg büszke vagyok arra, hogy rendőr vagyok mint eddig soha nem szégyeltem. Nos abban viszont ifjonti barátomnak van igaza, hogy össze kell tartni, nem is volt szándékom széthúzni, aki ismer , tudja.
Amugy örültem, hogy hallottam felőletek:)))

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 04. 17:34 

KisCsigám, Te sosem változol! :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: PROTECT & SERVE
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 04. 16:58 

Sziasztok!

Elég régen hallatam már a hangom, átmentem NémaCsigá-ba, a sok színes hozzászólástól, amiket kreáltam teljesen bezsongtam és mostanra sikerült kipihenni az alkotás fáradalmait és mostanáig tartott az öröme!

Nos, miért is vagyok itt! Ja, jajj Ti KisButusok! A "büntetés"-ként emlegetett dolog az onnan ered, hogy "A bűnüldözés, bűnmegelőzés állami feladat, amely elválasztathatlanul összekapcsolódik az állam büntetőjogi igényét érvényesítő igazság-szolgáltatással..."

Itt jövünk képbe, Mi RENDŐRök! A jogalkalmazási és jogérvényesítési munkánkból ered rendészeti (rendvédelmi), fegyveres jellegünk, mert a fent említett jogérvényesítés kényszerintézkedéseket is rejthet maga mögött és a kényszerítő eszközein "minősülnek fegyvernek"!

Szóval maradjunk a közlekedésnél, ahol a műszaki, közlekedésbiztonsági, valamint a környezetvédelmi és munkavédelmi szempontok szemelőtt tarttása mellett kell "ótozni" (a gyengébbek kedvéért ="autózni")! És bizony-bizony, aki vét, azt "megbüntetik"!

És mint köztudott: "Nem a büntetés súlyossága, hanem elmaradhatatlansága a nagyobb visszatartóerő"! Így nem marad más, mint szabálytisztelő, becsületes állampolgárként élni életünket és végezni munkánkat és akkor nem lesz gondja senkinek-senkivel, mert nem lesz szabály sértés, se arrogáns, alulképzett, zsebrebírságoló, büdös köcsög... rendőr! (A szabálysértőkre alkalmazott jelzőket hadd ne kelljem megosztanom a széles olvasói táborral, mert az már igencsak korhatáros jelzős szerkezetek...)

Köszönöm figyelmeteket és még egyszer "Nem a büntetés súlyossága, hanem elmaradhatatlansága a nagyobb visszatartóerő!"

Üdv: KisCsiga 8-)

UI: Boldog Augusztus 20-át! :-D :-D :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 04. 10:50 

Sheja, ne általánosíts!
Nagyon sok rendőr barátom van, és nagyon sok olyan is, akit egy kanál vízben meg tudnék fojtani!
De van ilyen tűzoltó, és mentő ismerősöm is!
Remélem értessz!
Ha vétek büntessenek meg a törvények alapján, de kicseszés végett, ne piszkáljanak!
Sokan vannak ilyenek is, de a többség nagyon szolgálatkész, és tudomásul kell venni, hogy a rendőrök is Értünk vannak, és Ők is emberek!
Nincs minden nap jó napjuk, és lehet, hogy egy közúti ellenőrzés során pont kapóra jüvünk!
Melyikünk nem ezt csinálja, mindig azt bántjuk, aki a legközelebb van Hozzánk.........! :???:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]