* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 21. 23:17

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 03. 10:16 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Üdv!

Talán annyi igazság van a dologban, hogy azt sosem szeretik túlzottan, aki büntet. De hát valahol ez is a mi érdekünkben történik, csak sajnos ezt kevesen értik meg. Ugyanakkor nem tudom elképzelni, hogy ne legyen hálás egy anyuka a rendőrnek, mikor előkerítik a gyerekét, egy család, mikor elfogják a hozzájuk betörőt, vagy egy meggyilkolt ember hozzátartozója, amikor a rendőröknek köszönhetően börtönbe kerül a tettes. És nem utolsósorban a rendőr, a mentő, a tűzoltó nem lehet meg egymás nélkül, a munkájukhoz szükség van a másikra.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 03. 9:20 
kapacsmester

és irni, még mindig nem tudok :radobbent:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 03. 9:19 
kapacsmester

Ne flejetsd el, a tűzoltó az pozitiv, mert mnet, a mentősökkel együtt, csak mi vagyunk oly mostohák a közvélemény szemében.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 18. 21:15 
Szent Tömlő őrzője

SZívesen..Én komolyan így is gondolom! Tűzangyalok vagytok, ahogy mindig is mondtam...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 18. 21:05 
tömlőszállító

Szépen szóltál!
Köszönjük szépen, viszont kivánjuk! De most tényleg. Komolyan. :radobbent:

kiscsávó

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 17. 22:32 
Szent Tömlő őrzője

Nos, hát csatlakozom az előttem szólókhoz. Én már sokakat ismerve is csodálatos ajándéknak érzem hogy ilyen embereket ismerhettem meg. Remélem, egyszer még ennél sokkal jobban el fogják ismerni a tűzoltó hivatást, bár ebből nem hagynám ki a mentőket és a rendőröket sem. Sokat kell még fejlődnie ennek a kis országnak ezzel kapcsolatban. De talán nem reménytelen..Én rendíthetetlenül hirdetem az igét :-D És bizony, egyre több barátom, családtagom figyeli már a tűzoltókat, izgatottan mesélik hogy látták őket dolgozni és téníleg igazam volt, mennyire szép ez, stb...Nekünk, civil forumozoknak azt hiszem, nagy szerepe lehet az ilyenfajta terelgetésben. Vhonnan mindig el kell indulni, és ez egy remek hely erre.
Én is terjengős és érzelgős lettem egy kissé, de talán egyszer belefér...Ha ez a köszönöm rovat lenne, most elkezdeném sorolni, ki mindenkinek, de így nem teszem :cool:

Minden Tűzangyalnak kívánom hogy továbbra is szeretettel és lelkesedéssel csinálják az életfeladatukat amit felvállaltak! Az égiek pedig vigyázzák minden lépéseteket ezen az úton...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 17. 22:19 
kapacsmester

Sziasztok!

Nem vettem észre eddig ezt a topicot, de most hogy beleolvastam, leírom én is pár gondolatomat ezzel a fórummal kapcsolatban. Ugyanis nekem nagyon sokat jelent ez a fórum és a fórumozók. Pedig nem is ismerek még senkit személyesen erről a fórumról, de remélem, hogy ami késik, nem múlik. Sőt nekem még a tűzoltókhoz és a tűzoltáshoz sincs semmi közöm, hiszen még a saját leendő szakmámat sem ismerem igazán (egyre inkább azt sem tudom, hogy milyen orvos leszek...). De jó érzés olyan embereket megismerni, akik pl. olyan lököttek, mint én, hogy szinte minden "nínós autó" hallatán már beindul az agyam, hogy vajon hova mennek, balesethez, vagy rosszul lett valaki, vagy tűz van valahol, milyan sérülései vannak a sérültnek stb. (persze néha jókat nevetek magamon, ha "csak" egy rendőrautó száguld el előttem és én meg már megint túlkomplikáltam a dolgokat... :-D ).
Még így igazából ismeretlenül is úgy érzem, hogy igazi barátokra tettem szert ezen a fórumon. Akikhez őszinte lehetek, mert nem néznek hülyének, ha megosztom velük az agymenéseimet és nem küldenek el a búsba, hogy már megint milyen gondolataim vannak. És aztán valamikor már remélem én is eljutok egy talira, mert csak úgy lehet igazán megismeri egymást.

Na én már megint túl hosszúra nyúltam, meg érzelgősre... De ezt le akartam írni.

Üdv.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 17. 18:17 

raiman írta:
Szia Eszter!
Nagyon kedves és aranyos tőled-e szavak!
Te legalább elismered munkánkat és fáradozásunkat!

Üdv!

Azt hiszem (legalábbis bízom benne), ezzel nem csak én vagyok így. Az emberek többsége, még ha nem is tudja pontosan, mit csinál egy tűzoltó (vagy mentő, rendőr), elismeri a munkájukat. Most, hogy én is kicsit közelebb kerültem a jövendőbeli szakmámhoz, látom, hogy az embereknek mennyire nincs fogalmuk arról, mit is dolgozik, aki "kékkel jár". Talán ha ezen lehetne változtatni, nagyobb lenne az elismertség, megbecsülés. Mert aki a testi épségét, életét veszélyezteve siet mások segítségére- azt nem lehet nem tisztelni.

Üdv: Eszt

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 17. 11:58 
kapacsmester

Lánglovagok írta:
Mi is köszönjük Eszter remek írását, ezért érdemes nap mint nap munka után a szabadidőnkben dolgozni a Lánglovagokon. Ez az igazi elismerés.

Hozzáteszem, nem csak "nap mint nap munka után", hanem munka közben vagy néha helyett is :) Ugye? :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 19. 16:59 
vízpocsékoló

Szia Eszter!
Nagyon kedves és aranyos tőled-e szavak!
Te legalább elismered munkánkat és fáradozásunkat!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 17. 19:59 

Szevasztok!
Csak gratulálni tudok Én is a honlaphoz, közel egy éve ismertelek meg Benneteket, és azóta láthatjátok, ritka az olyan nap, hogy ne jönnék el Hozzátok. Öszzeköt Minket az örök ellenség, a TŰZ szeretete, és az ellene való küzdelem. Nagyon sok barátot szereztem, Eszterhez hasonlóan, és azt hiszem DÖTE földvári bulija sokkal közelebb hozott Minket Egymáshoz. Akik ott voltak, láthatták, hogy egymást nem ismerő emberek két perc alatt összeülve beszélgetnek. Moderátorok és Szerkesztők köszönöm Nektek azt a lehetőséget, hogy hivatásos Kollégáimmal megbeszélhetjük mindennapi dolgainkat!
Megelőzöm Rolandot és jelentem, nem éppen kedves emilt küldtem Neki a honlapon keresztül. Ha olyat találtatok benne, ami sértő lett volna akkor vállalom a következményeket. Én vállalom a hibáimért a felelősséget. Uraim üres lenne az Életünk a Honlapunk nélkül. További sok sikert kívánunk Nektek, Én is és Gyurmáné is. Mellesleg Roland a feleségem sem Tűzoltó, csak egyszerű feleség akit érdekel a férje Kollégáinak az élete, a mindennapjai.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 17. 12:18 
Szent Tömlő őrzője

Szerkesztők!

Csatlakozom Eszter gondolataihoz. Teljesen egyet értej vele! Csak én nem tudtam volna ilyen szépen megfogalmazni!
Sok sikert kívánok nektek a jövőben is a honlap szerkesztéséhez!
Csak így tovább!
Ez a fórum szerintem is mindenkiét, akit érdekel, érint a tűzoltóság!

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 17. 11:55 
Szerkesztő

Mi is köszönjük Eszter remek írását, ezért érdemes nap mint nap munka után a szabadidőnkben dolgozni a Lánglovagokon. Ez az igazi elismerés.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 17. 11:51 

Köszönök mindent a Barátaimnak, és azt is, hopgy melletem álltok! Nagyon jóleső érzés! Döte este megy az emil!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 17. 11:38 

Szép Jó Napot Mindenkinek!!
Előre elnézést kérek a Moderátoroktól, mert ahogy elnézem, megintcsak elkanyarodtunk a témától. De úgy érzem, van hozzáfűzni valóm a dolgokhoz, és mivel itt vannak az előzmények, ide írom.
Nem tudom, ki hogy van vele, nyilván csak a saját magam részéről tudok nyilatkozni. Nem hiszem, hogy ez a fórum kizárólag és csakis azoknak van, akik tűzoltók. Én sem vagyok az. Mégis elfogadtak az itt lévő emberek, annak ellenére, hogy hozzájuk képest tájékozatlan vagyok. Nem okítottak ki, hanem minden lehetséges segítséget megadtak, megadnak ahhoz, hogy ez a dolog megváltozzon, és hogy egyszer én is tűzoltó lehessek. Véleményem szerint az a lényeg, hogy érdekeljen a tűzoltóság, meg minden, ami ezzel együtt jár. Rengeteget kaptam ettől a honlaptól, nem egy barátot, bátorító szót, támogatást, és egyáltalán nem érzem úgy, hogy bárkinek bármiféle hozzászólása fölösleges volt, vagy ezután az lenne, mivel az apróbb reakciókból ugyanúgy meg lehet ismerni valakit, mint a hosszú beszélgetésekből. És azt se hiszem, hogy bárki is csak azért szólna hozzá a dolgokhoz, hogy feljebb másszon a virtuális szamárlétrán. Ez csak körítés. Szerintem a fórum arról szól, hogy megismerj hozzád hasonló embereket- embereket, és nem egy embert. Ezért nem megy minden privátban, mivel egyszerre többen beszélgetnek, ami az egyikre tartozik, az sokszor ugyanúgy tarozik még sok másik emberre is, főleg, ha közös élményekről van szó. És egy tűzoltó is ember, éppúgy hozzátartozik az életéhez a karácsony, vagy a sörözés, mint a tűzoltás vagy a műszaki mentés- nyilván arról is fog beszélgetni. Ami meg kevésbé publikus, vagy netán csak egy emberre tartozik, arra való a privát, vagy az emil.
Rolandnak meg annyit üzennék, hogy: ha nem tartod számodra kielégítőnek az itt lévő dolgokat, akkor miért vagy itt? Vagy csinálj egy olyan topikot, ahol arról van szó, amiről Te akarsz beszélgetni. Nem kell, hogy mindenkinek tetszenek az itt lévő dolgok, ez természetes, hiszen nem vagyunk egyformák. De szerintem el lehet ezt intézni veszekedés nélkül is.
Hát, nagyjából ennyi. A szerkesztőségnek meg annyit üzennék, hogy legyenek büszkék a fórumra (meg az egész honlapra), mert nagyon széleskörű (ez az egyik legjobb benne), és remek összekötő az emberek között. Csak így tovább!
ÜDVÖZLET: Eszter

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 17. 10:31 
Szent Tömlő őrzője

Roland!

Gyurma már csak a kora miatt sem lesz soha hiv. tűzoltó. De ha jól emlékszem nem ez volt a te első nagy elköszönésed, meg szerintem nem is az utolsó! Szerintem még hallunk rólad ezen a fórumon!

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 17. 9:52 

Viszontlátásra Kedves Roland!
Az emilemért vállalom a következményeket, nagyon meg vagyok ijedve, hú de még mennyire!
Szevasz!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 16. 22:49 

Igen igen, itt a vég eljött az időm.
Ne aggódj gyurma nem a tiszteltelen, sértő és spam leveled miatt, ha nem mert felesleges nekem itt társalogni.
Igen igen, elmondhatsz bárminek sőt lelkes amatőrnek is, hogy egy jó ismerősőm szavaival éljek, az vagyok. De érdekes az életben mért nem kívántam olyat senkinek, hogy ne legyen tűzoltó? Hmm, vigyázz csak nehogy visszaüssön.

Bye Bye Lánlovagok :!: :!: :!: 8)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 16. 20:32 

No Comment!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 16. 18:51 

Gyurma!

Valjuk be, hogy van egy pár értelmetlen hozzászólás más részéről, úgyanúgy mint nekem. Csak az esik orsszul én rám mindenki rá ugrott. Nem irigykedésből irom, ha eszt-nek jól esik irogasson annyit amennyit akar, csak akkor engem se támadjatok le ha csak pl ennyit irok:" OK " -> mert én ezért kaptam a szídást kb 4 embertől, abből kettő szerkesztő.
De ha továbbra is folytatódik ez az ügy, akkor ha törik ha szakad én megyek el innen, és tojok az egészre, nincs kedvem mindennap az okítgatást hallgatni a korom miatt. Ugyanolyan ember vagyok mint ti, és ugyanolyan jogaim van mint nektek. Innentől kezdve nem vitázok részemről ez a csónakázás OFFTOPIC, érezzétek jól magatokat...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 15. 20:20 

Hú gyerekek azt hiszem itt van egy kis gáz!
Na szóval addig amíg a moderátor azt nem mondja, hogy állj addíg szerintem mindenkinek mindent lehet, a jó izlés határain belül. Döte nézetét osztom mivel jól írta barátok vagyunk, a létre hozott topicok pedig azért vannak, hogy ott megosszuk egymással a közös élményeinket. Mellesleg Roland, Én sem szoktam mindenkivel eggyetérteni. de ha Nekem nem tetszik egy topic akkor azt nem látogatom, de nem veszek össze a másikkal, ezt kellett volna privátba elintézned.

Kis Csiga Téged pedig nagyon komázlak, holott azt hiszem nem voltam Hozzád igen kedves, de még egyszer ne haragudj.

Én a szokásomon nem fogok változtatni, továbbra is itt fogom megbeszélni a kollégáimmal a történteket. Ha valakinek pedig ez nem tetszik, nyugodtan megírhatja, és majd Én is használom a Delete gombot.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 15. 18:52 

DÖTE!

Te okosítgatsz engem ha nem vetted volna észre, a kezdetektől fogva nem vagyunk egymásnak szimpatikus egyéniség. A te magánügyed meg a barátaid ennyi. Én veled befejeztem a társalgásomat, és lehetőleg erre ne kontrázzál rá. Nagyon hálás lennék, karácsonyi ajándék ként........ :twisted:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 15. 18:12 
Szent Tömlő őrzője

Roland!

Én ne magyarázok meg semmit. De ha 3-4 ember online és vannak közös emlékei itt is megoszthatja őket. Nem kell hozzá chat.
A delete gomb a magánügyed. Te döntöd el, hogy írsz-e, olvasod-e.
Részemről minden nyitott vitánkat lezártnak tekintem és kikérem magamnak az okítgatást!

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 15. 15:35 

Jó, te most nagyon megakarod magyarázni a dolgot DÖTE, nem érdekel kivel vagytok barátok bocsáss meg. Én csak kijelentettem velem ezt csinálták, ennyi ne ragozzuk tovább... Csak még annyit látod, ezért nem mentem el a talira mert nicns kedvem a kiokosítást hallgatni senkitől, de most nekem is nagyon a hócipőm az itteni dolgokkal, nem lenne rossz egy delete gomb a profil menüben számomra... :roll:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 15. 10:24 
Szent Tömlő őrzője

KisCsiga! Még a tieid sem. Najó! Csak a színesek.

Roland!

Nem hiszem, hogy erről a néhány témáró privátban tudnánk beszélni, mert ha én mondjuk Gyumának privátot küldök, Esztnek foglma sincs az egészről, pedig ott volt ő is. Ott voltunk a találkozón, mások az élményeinek, az emlékeink és ezeket próbáljuk megosztani egymással. Úgy érzem, nyugodtan állíthatom azt, hogy barátok vagyunk.

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]