* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 23. 2:09

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 162 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: "Kényszerírók"
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 04. 0:33 
Szent Tömlő őrzője

Ha már kényszerírás, és Kondorosi út:

Kényszerből voltam ott, ha már riasztottak… csak pár száz méter alapvezetéket szereltem. A „K” teherrel kiszállított valamennyi „B” tömlőt kigurítottuk. A Vízművektől nyomásfokozást kért a TCS, ez annyira jól sikerült, hogy a járdát a felszakadt tüzi-vízvezeték úgy 50 méteren felemelte… Nyomás volt, bár a jelentős része a járdát emelgette. Az Iskola/1-es PK-ja Ántek úr volt. Kedélyesen elbeszélgettünk. (Akkor már nem kellett szerelni, meg már kaptam levegőt.) SZ@r meló volt.

Most egy szép lakópark van a helyén.

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. jún. 03. 23:50 
Szent Tömlő őrzője

Igen, ez az utolsó hsz idehelyezése teljesen jogos. :-D

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Hírszerkesztőt keresünk!
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 03. 17:56 
Szent Tömlő őrzője

Szia!

(Bár, köszöntésemből ne vezesd le a "szolgálatodra" való utalást... ) De ezt nyilván tudod egyházi tanulmányaidból.

Tudod, egyszer, talán az átkozott nyolcvanas években oltottam egy naaagy tüzet a Kondorosi úton. Akkor ott egy textilgyár volt. Most mi is van ott?

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 28. 1:21 
lángterelgető

Zsolteeca írta:
Még 1 kérdés hogy egy tűzoltó fecskendőn mennyien vannak alapból?

általában ez a 2 fordul elő:
5+1 = teljes raj, 1 gkv, 1 pk, 4 beo
3+1 = fél raj, 1 gkv, 1 pk, 2 beo

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 28. 1:19 
lángterelgető

Zsolteeca írta:
Az alapfokú egységektől van olyan ami magasabb szintű? Pl. középfokú?

Az "alapfokú" azt jelenti hogy tanulók ülnek rajta. Akik épp alapfokú tűzoltó szakképzésre járnak. Tehát nem bevethető a fecskendő. Csak nézelődni járnak káresetekhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 27. 19:22 
szikracsapkodó

Még 1 kérdés hogy egy tűzoltó fecskendőn mennyien vannak alapból?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 27. 19:18 
szikracsapkodó

Az alapfokú egységektől van olyan ami magasabb szintű? Pl. középfokú?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25. 19:02 
szikracsapkodó

Ízi Rájder írta:
Sziasztok!

Nem semmi a Tisztelt G. Tamás Úr!
Ha belegondolunk, akinek az élete 100%-ig tiszta valahol igaza van a tisztelt G. Tamás úrnak, (ha még úr, mert ez a tűsarkú egy kicsit elgondolkodtatott, vagy áramszünet volt az átoperálás közben :-D )!
A valóságban azonban ilyen sztorik után már nem biztos, hogy az élők között lenne.
Nyomjad még pinoccio :hazudos: nagyon tetszik!

Szia! Itt vagyok ! Itt! Éééén! G.Tamás!

Köszönöm hogy igazat adsz! A tűsarkúcsizmát tévedésből vettem s nem vették már vissza utána! Feljelentést is tettem de nem cserélték ki!
Azóta egyfolytában ééénekelek s táááncoloook:
TRÁLLLÁLÁLÁÁÁÁÁÁÁÁ LÁLÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
Kép

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 17. 8:35 
kapacsmester

Sziasztok!

Nem semmi a Tisztelt G. Tamás Úr!
Ha belegondolunk, akinek az élete 100%-ig tiszta valahol igaza van a tisztelt G. Tamás úrnak, (ha még úr, mert ez a tűsarkú egy kicsit elgondolkodtatott, vagy áramszünet volt az átoperálás közben :-D )!
A valóságban azonban ilyen sztorik után már nem biztos, hogy az élők között lenne.
Nyomjad még pinoccio :hazudos: nagyon tetszik!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 11. 6:38 
Szent Tömlő őrzője

R74 írta:
G. Tamás
De lehet hogy én vagyok beteg mert reagálok az írásodra?

Minden tiszteletem dacára azt hiszem, hogy rátapintottál a lényegre. ;-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 10. 22:42 
vízpocsékoló

G. Tamás
Ha ez a történet igaz, akkor te kirugattál egy család fentartót, aki jóindulatból segíteni akart rajtad. Bravóóóó :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo: Ha nem igaz miért borzolod az amúgyis pattanásig feszült idegeket ilyen sz..sággal? Ismerkedj nőkkel, azt hallottam a SZEX jó megoldás a lelki betegségekre is. De lehet hogy én vagyok beteg mert reagálok az írásodra?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 02. 10:46 
szikracsapkodó

Még a nyáron történt hogy egyik reggel kávéfőzés közben rendkivüli esemény történt:felrobbant a kis kotyogokávéfőzöm! Zabos is lettem,hiszen nemrég vettem 800 HUFfért s emellett még a falan is összekávézta! Gondoltam feljelentem a boltot ahol vettem.Már el is kezdtem írni a feljelentést mikor remek ötletem támadt,fel is kurjantottam:én bizony bejelentem a biztosítómnak a kárt hisz ez háztartási-műszaki-baleset!Fel is hívtam őket,mondták hogy teljes HUFkártérítést kapok,de előbb kiküldik emberüket meghelyszínelni az esetet!Nagyon boldog lettem,hisz megkapom a 800HUF kárt!Örömömben elkezdtem a falról lekaparni a kávéfoltokat,kenyérbéllel le is jött nyomtalanul!
Másnap délelőtt csengetnek:bim-bam.
Ajtót nyitottam s majd leesett az állam:Az ajtóban régi osztálytársam állt kivel egy padban ültem a szakmunkásképzőben végig!Megöleltük egymást s régi emlékeinket elevenítettük fel.Mondtam is neki:Ferikém,ha a szakmunkásvizsgán te nem súgsz nekem akkor,én bizony évet ismétlek!
Kérdezte mi is történt itt,én elmondtam felrobbant a kotyogóm amit meg is mutattam neki,mire ő elmosolyodott.Kérdezte mennyi a kár montam 800HUF s a kávéfőző számláját megmutattam.Mégjobban nevetni kezdett majd ennyit mondott:Tamás,neked 80000HUF károd van,s írni is kezdte a jegyzőkönyvet.Én csak néztem miket ír,festés-mázolás,üvegkár,gáztűzhelyrongálódás stb.
Átadta papírt mert sietetts közölte:Tamás a kárHUFt még a héten megkapod vegyél belőle amit akarsz! Elköszöntünk majd én elkezdtem tanulmányozni a jegyzőkönyvet.Nem tetszett az egész nekem,hiszen csak 800HUF a károm,nem 80000!
A rendőőőrséget hívtam meg a biztosító főnökét elmondva hogy valószínüleg csaló járt nálam.Ki is jöttek ,kérdezték ki mérte fel a kárt én határozottan kijelentettem:S.Ferenc ,a volt osztálytársam.
Megigérték hogy a héten megkapom a kávéfőző árát,sőt ezer HUFra kerekítik! Nagyon boldog lettem ezért!
Ugye feljelentik a kárszakértőt-kérdeztem.
Természetesen,sőt el is bocsájtsuk állásából-válaszolták!
Megnyugodtam végre s belegondolni is rossz volt ,hogy engem bűncselekményre akartak rávenni!

G.Tamás

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 02. 10:45 
szikracsapkodó

Hende hauf! Kikérem magamnak hogy robot-gépnek nézzenek itten a fórumon benn! Mindjárt feljelentek mindenkit!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 02. 9:03 
szikracsapkodó

Biztos nálam képzettebb számítógépes ember meg tudná állapítani, de nekem az a sejtésem, hogy ő egy robot.
több fórumba is kb egy időben regisztrált, ugyanazokat a szövegeket teszi be, és ha provokálják, akkor ugyanazt a választ adja.
IRC-n voltak olyan robotok akikkel el lehetett cseverészni....
Törölni kellene és kész.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 01. 23:59 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Nem bántani Tomikát!
Olyan jók ezek az írások! :-D
Életszerű történetek egy nagyon bölcs és becsületes állampolgártól. :-D
Tanuljatok tőle, erkölcsileg nagyon fejlet! :-D
Javaslatom szálljatok magatokba és csendben olvassátok ezeket a bölcsességeket. :-D
Ez egy olyan műfaj, amihez nem kell közönség! :csendesen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 01. 18:55 
tűzkőről pattant

nekem is van egy sztorim kicsikancsó tomika!

van egy régi barátom. g.tamás. homokos- paranoiás- skizofrén. nemrég engedték ki a diliházból és még az általános iskolát sem végezte el annyira debil.néha templomba is jár. megkértem mivel nekem fáj a kezem és amúgy is rosszul vok regeljen ide a fórumba és írjon. látom írt is.
de mivel nem kapott semmilyen írásos felhatalmazást és nincs bizonyítványa sem arról hogy tud írni fel fogom jelenteni a moderátornál. még szerencse hogy egy modern webforumon visszakereshetők a regisztrált felhasználók. így nemcsak kitiltják innen, hanem majd remélhetőleg meg ruházzák és egy billentyüzetet is feldugnak a seggébe. azt úgy is nagyon szereti. meg a tűsarkut a szájába.

ennyi a mese. te meg pajti húzzál anyádba nagyon gyorsan!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 01. 18:33 
szikracsapkodó

A mai napot beírtam a naptáramba:soooook év után s hosszú fáradságos munkával végre beindult személy-gépjárművem,a 31 éves Trabantom! Hála volt gyermekkori haveromnak ,aki szorgalomból s minden anyagi ellenszolgáltatás nélül egy heti munkájával megjavította! Pókhálós volt a dugattyú,kenceficés a fék,a cuplung egérrágta minőséget tanúsított s a kormány is olajkokszos volt,dolgozott is eleget vele a barátom,hisz a szabadságát szinte itt töltötte nálam.Én nem értek az ilyen dolgokhoz de láttam,hogy tényleg nehéz munka volt,két deci kólával megkínáltam a munka alatt.Egyszer elkiabálja magát:Tamás gyere,múködik a Trabantod,útra kész!
Felkurjantottam örömömben majd tűsarkúcsizmámmal egy mozdulattal felrúgtam Babettám:nem kellesz többet ,én négy kerékkel fogok járni!Örömünkben koccintottunk:ő megivott egy féldeci kisüstit,én szokásomhoz híven kólát ittam a nagy eseményre
Tényleg pöfögött a Trabantom,már 10 éve nem hallottam a hangját.
Nagyon boldg voltam s a barátom is örült ,tanácsolta menjek vele próba-kööört! Én mondtam inkább ő próbálja ki ,s el is indult vele.
Gondoltam merész ,hiszen semmi papírja nincs gépjárművemnek.
El is indult füstölögve de csodálatos élmény volt látni hogy az ÉN gépjárművem üzemkész.Már kezdtem aggódni hol van vele ,mert nem jött vissza mikor egyszercsak egy rendőőrautó áll meg kapum előtt.Kiszálltak ,s ennyit kérdeztek tőlem:Ön G.Tamás? Igen Uraim-feleltem.
Ezután azt mondták,hogy az én forgalomból kivont gépjárművemmel közlekedtek zöldkártya,forgalmi nélkül,s a rendőőőrautó hátsó ülésén lévő barátomra mutattak,mint sofőrre.
Megköszörültem torkom,majd ezt feleltem:Uraim,nekem semmilyen gépjátművem nincs,csak egy Babettám ami éppen a földön fekszik mert felrúgtam.Meghökkentek s még faggatóztak de nem ismertem el,hogy enyém a Trabant,majd fogok én HUFbírságot fizetni-gondoltam.
A barátom idegesen kiabált hogy így-meg úgy meghogy ráment a szabadsága a javításra mikor megszólaltam:Biztos Urak,ez az ember biztos azért óbégat,mert ráadásul ittasan vezette a gépjárművet! Szondáztatás igazolta az állításom.Feljelentették,ráadásul hatósági közeg megvezetéséért is ,azt állította enyém a Trabant ,mikor semmi papír nincs róla.Elviték szegény barátom s a rendőőr ennyit kérdezett tőlem:Uram,ezt a Trabant-gépjárművet mi értéktelennek vesszük,ezért csináljon vele amit csak akar csak vigye innen! Megörültem ,s negrocukorral kínáltam a hatóságot!
Betoltam a Babettagarázsba ,holnap levizsgáztatom immár működőképes gépjárművem!

Nagyon boldog vagyok csak az nem tetszett hogy a barátom vétett a törvény ellen többszörösen!

G.Tamás

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 31. 20:21 
Szent Tömlő őrzője

ennyi kényszerirott :-x

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 31. 11:30 
szikracsapkodó

Még két hete egy szombati délelőtt bevásárló körúton voltam Babettámmal. Fonottkosaramata csomagtartóra rögzitettem majd elBabettáztam a piacra ott vettem póréhagymát,a közértbe is bementem ott pedig vettem egy csomag szalvétát.Hazafelé menet gondoltam beugrok a sarki kiskocsmába egy jó kávét inni.Bementem,megrendeltem,kiHUFfoltam majd leültem egy asztalhoz s megkezdtem elfogyasztani.Egyszer csak valaki megveregeti a vállam s ezt mondja:Tamás ,te vagy az? Egymásra néztünk majd egyszer felkurjantottam:Gazsikám ,arany barátom hát te itt!?
Régi sporttársamat üdvözölhettem akivel még annak idején az MHSZ-be együtt jelentkeztünk ejtőernyőzni! Egymás nyakába borultunk hisz már 10 éve nem láttuk egymást! Leült mellém és mivel kezdtük volna a beszélgetést ,azzal amit soha el nem lehet felejteni:Ejtőernyőztünk , együtt ugrottunk egyszer s ő megmentette az életem! Nem oldott ki az ernyőm és ő a levegőben zuhanás közben ki tudta oldani nekem élete kockáztatásával!Mondtam neki:ha te nem vagy ott akkor most egyedül ülnél itt! Sajnos meghívni nem tudtam mert nem volt már több HUFfom ,de ő fizetett nekem amit csak kértem.Kérdeztem mivel foglalkozik ő azt felelte :szinte mindennel! Nem értettem csak annyit vettem ki hogy ad-vesz. Gazdag embernek nézett ki,tele volt arannyal.Mondtam én seprűkötő lettem elég kevés HUFfom van mire ezt felelte:Tamás itt egy húszezres ezt tedd el! Köpni nyelni nem tudtam de megköszöntem s eltettem.
Hirtelen ahogy a nyakát néztem beugrott egy kép elém:a múltkor a rendőőőrség honlapján pont ilyen nyakláncot láttam hogy kőröznek.
Ennyit szóltam:Gazsikám wcre megyek.
Mellékhelységbe bementem.
Telefonom elővettem.
Rendőőőőrséget hívtam pontosan elmondva hol láttam a kőrözött tárgyat.Visszaültem mellé ,kérdezte miért vagyok olyan szőtlan s fizetett mégegy kávét,
Hirtelen szirénázás hallatszott majd 5 rendőőőőr rontott a kocsmába.
Elkezdték az igazoltatást ,de én hogy megkönnyítsem a hatóság munkáját felálltam s a mellettem lévő volt sporttársamra mutatva elkiabáltam magam:Itt a kőrözött tárgy,s valószínűleg bűncselekményből származik!
Rendőőőrök leteperve megbilincselték a Gazsit ,majd elszállították.Én visszaültem s megittam nyugodtan a kávémat majd hazaBabettáztam.
Útközben annak örültem,hogy lehet kapok párezer HUFt a rendőőőőrségtől mint nyomravezető.
Olvastam a hírekbe ,hogy letartóztatták megmentőmet orvgazdaságért ezenkívül elkobozták vagyonát.
Hazafelé menet az ejtőernyős élményeinkre gondoltam,s végülis nemm is volt olyan rossz ember a Gazsi.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 30. 22:32 
Szent Tömlő őrzője

devilke írta:
Morradin, a betegeket szélnek eresztették... amint láthatjuk :-D de amúgy tényleg... :shock:

tényleg bezárt sajnos

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 30. 22:21 
Szent Tömlő őrzője

Morradin, a betegeket szélnek eresztették... amint láthatjuk :-D de amúgy tényleg... :shock:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 30. 20:56 
Szent Tömlő őrzője

Ilyenkor bennem is midíg felmerül a kérdés:
Bezárt az OPNI.
Mi lett a bentlakókkal?
De látom egyre többen közülük kimerészklednek a napfényre.
Tamáska tűzkakasnak érzi magát, mert elmaradt az oltása. Ezért is várja a tűzoltókat.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 30. 16:28 
Szent Tömlő őrzője

Nem is tudom, hogyan jut ilyen eszembe, de tudja valaki, hogy mit jelent: „Paranoid”? :-? :-? :-? Én nem tudom, csak tamáskodom… :shock: Gagy-gagy… :-D :-D :-D

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 30. 16:13 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

nah... ezt elmesélem...

imádom a turó rudit, mindig van is a hütőben. ma kivettem egy csomaggal, de éreztem, hogy valahogy nem stimmel. kibontottam, és marha nagy volt DDDD megszoktam, hogy olyan kis helyesek. hát... ha az ember szeme romlik, akkor ugye kisebbet lát, mint a valóság. na de ez jóval nagyobb volt. hát... rá volt irva, hogy óriás rudi DDD nem is tudom, talán fel kellene jelenteni, mert nem adtam engedélyt, hogy igy kicombosodjon DD

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 30. 14:55 
Szent Tömlő őrzője

„Az út vége jól látható, a gödör felett hullni kezd a hó!”

(East)

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 162 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]