Fejlesztések a fórumon

A Lánglovagok.hu fórumával kapcsolatos témák.
Válasz küldése
Gini
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Re: Fejlesztések a fórumon

Hozzászólás Szerző: Gini » 2008. jún. 08. 14:08

"Langlovagok"
De ez már párszor el lett mondva.
és akkor mi van? egy teljesen uj rendszernél nyilván sok a kérdés, és számtalanszor ismétlődik. gondolod, hogy mások nem fognak rákérdezni??

"Langlovagok"
Nem fért bele az évi egymilliárdos költségvetésünkbe.
most elszomorodtam :-( egyébként meg teszek vastagon a költségvetésedre. sosem érdekelt és nem is fog mások anyagi helyzete. ez luft volt.
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2008. jún. 08. 13:13

Gini írta:az ilyen váltásokat - amikor nem csak javitgatások vannak - ugy szokták megoldani, hogy egy ideig csak tesztben müködik, hogy kijöjjenek a hibák, és ne akkor kelljen szembesülni a gondokkal, amikor már élesben fut.
Nem fért bele az évi egymilliárdos költségvetésünkbe.
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2008. jún. 08. 13:12

Gini írta:pl. ha meg akartál nézni egy profilt, akkor rákattintottál a nickre, és kész.
A profil gomb majd be lesz állítva.
Gini írta:ha feljöttél, sokszor az egész napi termést láttad, melyik topicokban volt hsz. most ehhez keresgetned kell.
A főoldalon a rovatok utolsó topikneve majd látszani fog. Amúgy pedig ott az új hozzászólások gomb, belépés után most már látod az összes topikot, melyhez hozzászóltak, az utolsó belépésed óta. De ez már párszor el lett mondva.
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2008. jún. 08. 13:08

Fényképész írta:Egy dolog nem tiszta: idézni hogyan lehet??
Így :-D

Amúgy pedig a Quote kóddal, csak az első szögletes zárójelbe a quote után egyenlőségjel, majd idézőjel közé annak a felhasználóneve, akit idézel. Az idézet gomb pedig majd meg fog jelenni, türelmet kérünk.
puska bá'
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: puska bá' » 2008. jún. 08. 9:46

Azon kívül,hogy bosszantóan sokat kell keresgélni,eléggé szemrontó a kék-piros.Volt egy jól áttekinhető akármi,nem tudom,mi pluszt ad az újdonság....nem mindenki számítógépguru.Kellett volna gondolni a "mezei"lakókra is.Persze,ha a rostálás volt a cél....
"lényünkbe rejtve homályosan és mélyen alszik az elmúlt veszedelmek rémülete....."
kata69
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: kata69 » 2008. jún. 08. 7:11

Szerintem jó lett a fórum új arculata, igaz meg kell szokni :radobbent: :-D
Alapjában véve, ha a régit lehet korszerűsíteni az már egy klassz dolog.
Szóval, klassz lett, gratulálok :tapsolo:
כל הימים שלי יותר יפה, כי אתה איתי Pozsárné
LinkElek
kapocspárkulcs tekergető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LinkElek » 2008. jún. 07. 20:14

Lassan visszavonul a phpBB2
Elküldve: 2008.04.17
A tegnapi nap folyamán a phpBB Csoport bejelentette, hogy megszünteti a phpBB2 támogatását. 2008. október 1-jétől a phpBB 2.0.x nem lesz letölthető a phpBB.com-ról, azonban a sourceforge.net oldalon elérhető marad. 2009. január 1-jével a phpBB2 hivatalosan is nyugdíjazásra kerül, azaz ettől kezdve nem lesz támogatás hozzá, mindazonáltal a phpBB2-ről phpBB3-ra való konvertálás továbbra is támogatott lesz. Biztonsági javításokat - amennyiben szükségessé válik - 2009. február 1-jéig fognak készíteni a fejlesztők.

A phpBB2 támogatásának megszüntetésének fő oka a PHP Csoport döntése, miszerint befejezik PHP4 támogatását. A phpBB 2.0 PHP4-es alapokon nyugszik, így nem lenne bölcs dolog az embereket arra késztetni, hogy egy élete végéhez érkezett szoftvert használjanak.

A phpBB.hu csapata is a phpBB Csoport álláspontját képviseli, tehát mi is fokozatosan vissza fogjuk szorítani a phpBB2-t, és a phpBB3-mat fogjuk előtérbe helyezni.

forrás
(06-20-454-XX-XX)
osszekoto1

Hozzászólás Szerző: osszekoto1 » 2008. jún. 07. 19:47

Az új hsz.-ek gyors megjelenése érdekében beraktam a kedvencekbe aktív téma, így azonnal látom ki mit írt.
Gini

Hozzászólás Szerző: Gini » 2008. jún. 07. 18:43

... hangsulyoznám, hogy nem utálok senkit DDD a következő a véleményem...

volt egy jól müködő, átlátható, könnyen kezelhető fórum. nem értem, miért nem volt jó. az okát nem tudtuk meg, csak annyit, hogy mindenképpen cserélni kellett. szerintem a célnak tökéletesen megfelelt még akkor is, ha nem volt meg az uj varázsa. talán egy chat-tel ki lehetett volna egésziteni, ahol meg lehetett volna néhány dolgot beszélni, igy a szakmai jelleg is jobban megmaradt volna, és kevesebb konfliktus lett volna a fórumon.

nem számoltatok azzal, hogy nem mindenki tudja flottul használni a netet. emlékezzetek arra a szavazásos dologra. amikor 3 képre lehetett szavazni és csak a linket kellett bemásolni. az is komoly gondot okozott sok fh-nak.

itt most egy teljesen uj fórumot kaptak a fh-k, amivel hirtelen nem tudnak mit kezdeni. szerintem lényegesen gyengébb mint a régi még akkor is, ha esetleg többet tud. de jelen pillanatban ez a helyzet.

az ilyen váltásokat - amikor nem csak javitgatások vannak - ugy szokták megoldani, hogy egy ideig csak tesztben müködik, hogy kijöjjenek a hibák, és ne akkor kelljen szembesülni a gondokkal, amikor már élesben fut. párhuzamosan szokott menni egy ideig a régi, ill. az uj. itt is ezt kellett volna megoldani - bár nem ismerem a lehetőségeket -, de mindenképpen kellett volna egy tesztelés, mielőtt "bedobjátok" a közösbe.

pl. ha meg akartál nézni egy profilt, akkor rákattintottál a nickre, és kész. most be kell lépned. ha feljöttél, sokszor az egész napi termést láttad, melyik topicokban volt hsz. most ehhez keresgetned kell. persze át lehet állni, meg lehet szokni, csak nem értem, ha valami jó, azt miért kell megszüntetni? semmi negativumot nem tudnék mondani a régire. egyszerüen csak nem volt már uj.

most pl. azzal játszottam, hogy elolvassam amit irtam. ha előnézetben olvasom, és lescrollozok, akkor egy kis idő mulva önálló életet él, és visszaugrik a tetejére. bosszantó... nem kicsit DDD hát nem marad lent DDDD és ez egy nüansznyi hiba, mégis bosszantó. akkor gondoljunk bele, hogy valaki feljön, és azt sem tudja, hol van DDDDD
Fényképész
kapacsmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fényképész » 2008. jún. 07. 18:10

Elsőre meglepő és szokatlan, de minden, engem zavaró dologra rájöttem. Pl a "Felhasználói vezérlőpult" alatt be lehet állítani, hogy alapból csökkenőben hozza fel a hozzászólásokat, mint régen... Egy dolog nem tiszta: idézni hogyan lehet??
FényKépÉsz
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2008. jún. 07. 17:12

Kedves Ubicsek!

Bizony, gonosz vagyok… Mellesleg mostanában nincsenek írásaim, amiket olvasni lehetne, mert más dolgom van. Ugye, ezt most kilőttük? És akinek nem tetszik az új forma, az mindenki utálja a kicsi drága Pétert? Kissé elvakult vagy… De ez a Te dolgod.

Tehát az új forma: szoaré! Na, ez a tény, szárazon, egyszerűen!
"Nincs jog, csak hatalom" Raymond E Feist

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Dánfok-22
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dánfok-22 » 2008. jún. 07. 15:38

Tudom, szubjektiv de nekem nem nagyon nem tetszik az uj design. Kinszenvedes vele a forumozas.
"...Erős kar, bátor szív, testvéri szeretet!"
osszekoto1

Hozzászólás Szerző: osszekoto1 » 2008. jún. 07. 14:52

A tények azok, hogy Te utálod Pétert és ennek reggeltől estig hangot adsz.
Addig nem volt érdekes a bevétel míg a cikkeidet olvasták. Most, hogy besértődtél állandóan ez a téma…bevétel, oldalletöltés!

„Talán vond ki az érzelmeket az ügyből, kérlek!”
A te gyűlöleted is érzelem, tán azt is ki kellene vonni az ügyből!
köszönjük!

Egyébként sok hibája van a FÓRUMNAK, talán azt kellene megbeszélni a gonoszkodás helyett!
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2008. jún. 07. 14:27

És ha nyugodtan válaszolsz, mi az eredmény?

Már úgy értem, a TÉNYEK figyelembevételével? Mert tény, hogy több oldalletöltést kell elvégezni magához az olvasáshoz is. Tudod: csökkenő-növekvő! Azért ez is számít, nem? Így többe kerül a honlap böngészése, mert adatalapú netem van. No de a reklámeladásnál ez nem téma! Fő a letöltések száma, nem igaz?

Talán vond ki az érzelmeket az ügyből, kérlek!

Tudod, nem nehéz rájönni, hogy Te személyes síkra vitted át az objektivitást. Ez persze nem baj, de szubjektív tényező. Tudod, mire emlékezetet ez engem?

Mi a különbség a villamos, és a villanyoszlop között? A villamos sárga, a villanyoszlop meg magas.

1 "Kádár-Huszár" Ezred
osszekoto1

Hozzászólás Szerző: osszekoto1 » 2008. jún. 07. 14:13

"Hát, hogy mi lesz később, nem tudom… De most böngészőt váltottam (XP-m van, tűzróka lett belőle), és így kissé működik a dolog… Persze, ezt lehet még fejleszteni (kell is, mert rossz), de a jelenlegi helyzet csupán a statisztikának kedvez! Több oldalletöltés, jobb statisztika.

Tudom én, hogy ez később szuper lesz! De most végtermék a fajanszban. Nem áttekinthető, újabb oldalletöltésekre kényszerít. Ez nem felhasználóbarát, csak az eladási statisztikát erősíti. Mármint a reklámét.

Na most akkor hogyan is van ez?! Reklámportál v reklámportál?"

Igen az! Reklámportál!

Péter lakást, kocsit szeretne venni, cserélni, én új Suzukit szeretnék, ha csak úgy ide dobna, Csiribi a sok hét fotója linkelésért egy új görkorcsolyát vagy bringát szeretne. Nyáron lesz lánglovagos esküvő oda is kell ajándékot vinni köl a pénz, sőt lánglovagok találkozó is lesz, az sincs ingyen. Kifelejtettem> gyerek is születik még idén, annak is kell valami kis apanázst adni
Gini

Hozzászólás Szerző: Gini » 2008. jún. 07. 13:39

innen lehet frissiteni az exploert, ezzel megy.
http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=hu
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2008. jún. 07. 13:33

Hát, hogy mi lesz később, nem tudom… De most böngészőt váltottam (XP-m van, tűzróka lett belőle), és így kissé működik a dolog… Persze, ezt lehet még fejleszteni (kell is, mert rossz), de a jelenlegi helyzet csupán a statisztikának kedvez! Több oldalletöltés, jobb statisztika.

Tudom én, hogy ez később szuper lesz! De most végtermék a fajanszban. Nem áttekinthető, újabb oldalletöltésekre kényszerít. Ez nem felhasználóbarát, csak az eladási statisztikát erősíti. Mármint a reklámét.

Na most akkor hogyan is van ez?! Reklámportál v reklámportál?

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Gini

Hozzászólás Szerző: Gini » 2008. jún. 07. 13:15

ez biztos igy van, valahol lemaradtam. nem tudok csoportokról. véleményegyezésről igen, csoportokról azonban nem. bár biztos vagyok benne, hiszen látom is, hogy vannak ilyenek. ami azonban nagyon érdekelne, hogy milyen jogosultságok járhatnak egyes csoportoknak?? ebben a formában, ahogy le van irva, azért kicsit büdi. szerintem. nyilván a "barát" és a "haragos" nem lesz egy csoportban. ennélfogva a jogosultság is más.
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2008. jún. 07. 13:07

Nem tudom, mi ez a nagy felháborodás, csoportok eddig is voltak, a fórumnak ez egy funkciója. Persze nincsen használva.
Gini

Hozzászólás Szerző: Gini » 2008. jún. 07. 13:03

a jelszó gond mint látszik megoldódott.
Gini

Hozzászólás Szerző: Gini » 2008. jún. 07. 13:01

Nem tudom mi a zavaros az uj design-on kivül. Arról beszélek, ill. irok, amit itt olvastam.

"A haragosok olyan felhasználók, akik alapból mellőzésre kerülnek. A hozzászólásaik nem teljesen jelennek meg, privát üzenetet azonban küldhetnek. Kérjük, vedd figyelembe, hogy nem mellőzhetsz egy moderátort vagy egy adminisztrátort."

"A csoportok lehetővé teszik az adminisztrátorok számára, hogy könnyebben kezelhessék a felhasználókat. Alapból egy meghatározott csoport tagja leszel, ez az elsődleges csoportod. Ez a csoport határozza meg, hogy hogyan jelensz meg más felhasználók számára, például a felhasználóneved színét, az avatarod, a rangod stb. Attól függően, hogy az adminisztrátor engedélyezi-e, megváltoztathatod az elsődleges csoportodat. Fel is vehetnek egy másik csoportba, vagy lehetőséget biztosíthatnak, hogy csatlakozz. A csoportokkal plusz jogosultságok is járhatnak."
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2008. jún. 07. 12:44

Továbbra is várjuk a munkánkat segítő észrevételeket, az előző fórumhoz képesti hiányosságokra való rámutatást, de kérjük, ne azon legyen a lovaglás, ami már tízszer jelezve lesz, hogy a programozása folyamatban.
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2008. jún. 07. 12:24

Látom, itt nagyon sokan jó nagy téveszmében vannak. A fórum új verziószámának felrakása elkerülhetetlen volt. Ez ugyanaz a fejlesztésű fórum, ugyanaz a szerkezet lesz, csak még nagyon sok munka lesz mindennek a beállítása. Rémálom zavaros írása értelmezhetetlen és reagálásra sem érdemes.
szemlits

Hozzászólás Szerző: szemlits » 2008. jún. 07. 12:09

'Napot!

Én sem értem, hogy minek kellett az új ... vagyis kicsit talán igen, mert ezt diktálja a divat. :radobbent:
Másrészt...
Nem találom áttekinthetőbbnek a mostanit mint az előzőt, sőt szerintem visszalépés. Ezt annak a tudatában is mondom, hogy sokszor csak rápillantani van időm a fórumra, hogy érkezett e valami érdekes. A korábbival ez teljesen jól működött, a mostanival káosz. :tilos:
Kint a németeknél van egy alapelv a tűzoltóknál: egyszerű és megbízható legyen

Üdv.:
Szemlits Gyula
Az általam képviselt vélemény, magánvélemény, nem tükrözi annak a szervezetnek a hivatalos álláspontját, aminek a tagja vagyok!
Rémálom...
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Rémálom... » 2008. jún. 07. 11:11

Borzalmas. Egy nagy káosz az egész. Miért nem a lap tetején vannak az uj hsz-ok? Hiába van állitva csökkenőre ill. növekvőre. Kár volt erre időt pazarolni.
Meg minek kell ez a haragosok dolog? Mert még a barátok érthető. Na de haragosok????? Meg milyen csoportok kellenek? Amit az admin kezel? Azért itt el lehet filózni minek is kellett ez az egész...
Egy áttekinthető fórumból lett egy nagy zagyvaság, viszont lehet csoportosulni. Meg haragosokat "gyüjtögetni". Hát ilyet...
Gini
Válasz küldése