Lánglovagok-találkozó

Lánglovagok, tűzoltók és mindenki, aki érdeklődik a tűzoltóság iránt.
Válasz küldése
eszt
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: eszt » 2003. nov. 13. 16:43

Hali DÖTE!
Gondoltam, célszerűbb a találkozóval kapcsolatos kérdéseimet itt feltenni... hát ez elég logikus, de kellet egy kis idő, míg leesett... :lol:
Szóval mikor, hová kell menni? És a belépő maradt a régi? Írj le mindent, amit úgy gondolsz, hogy tudnom kell! :lol:
Légy rossz, üdv!
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2003. nov. 13. 12:02

Sziasztok!

Ez a közel tényleg közel van. Kb 50 méter. Szóval hívjátok! Van felszabaduló hely a rendezvényre a későn ébredőknek. Holnap még jelentkezhettek!

Üdv!

DÖTE
L_Jani
Szerkesztő
Kapcsolat:

szállás

Hozzászólás Szerző: L_Jani » 2003. nov. 13. 11:48

Aki még nem foglalt szállást, az felhívhatja a DÖTE által ajánlott Kék Duna Campinget: 75/541-107. Állítólag ez elég közel van a buli helyszínéhez. Tíz perce beszéltem velük, és még van bőven szobájuk:

2 ágyas 1 főre 1 éjszakára: 2100 Ft
2 ágyas 2 főre 1 éjszakára: 3600 Ft
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2003. nov. 11. 16:48

Ahoj!

No akkor szombaton bulizunk! Várunk mindenkit! Van felszabaduló hely! Aki most kapott kedvet az jelentkezzen de iziben!

Üdv!

DÖTE
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2003. nov. 10. 11:52

Hali meszler!

Pedig számítottunk rád! Sajnálom!

Üdv!

DÖTE
meszler
lángterelgető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: meszler » 2003. nov. 10. 11:31

Sziasztok!

DÖTE, nagyon sajnálom, de mégsem tudok jönni. (Fránya családi okok...) :evil:
Talán majd legközelebb! Jó bulizást nektek és mégegyszer sorry...
gyurma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gyurma » 2003. nov. 09. 19:36

Kurd Öte vette, du. kettőre, háromra oda érek, várostáblánál kérek felvezetést mert nem tudjuk merre kell menni. Akkor édes paprikát ne vigyek Tesó? Krumplee pucolásra remélem már befut egy pár váálalkozó. Döte Civil is jöhetne korábban. Persze ha ráérsz kedves Kuktám. Ha jól sikerül a főzés, azaz beválsz akkor lehet, hogy profilt váltunk. Ha mégis vonattal kell mennem akkor csak három körül érek oda az állomásra!
civil guard

Hozzászólás Szerző: civil guard » 2003. nov. 09. 16:09

Sziasztok!

DÖTE! szerintem legkésőbb 15 órára én is lemegyek de még addig hívlak.
civil guard

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2003. nov. 09. 12:21

Sziasztok!

Mariann: a főzés kb. 4-kor kezdődik. Paprikát szereztem, de az viszont csak édes. Ha gondolod, hozhatsz egy kis csipőset.
Civil: 4-re érjél ide he!
Gyurma: Te meg gyere előbb, hogy mindent elő tudjunk készíteni!
Jani: akkor jön a vadröfi? Mert ha igen, akkor csak kb 6-7 kiló házi sertésdögöt veszek, nem 15-öt!

Üdv!

DÖTE
civil guard

buli

Hozzászólás Szerző: civil guard » 2003. nov. 08. 23:13

Sziasztok!

DÖTE! én már szinte biztos ,hogy egyedül megyek de sikerült a gépesítés kérdését megoldanom Tehát a szer vonuló képes. Azt kéne megdumcsizni , hogy mikorra érjek oda ? Gyurma testó mikor jön?

na csá csumi sugárcső
civil guard

Mariann
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: Mariann » 2003. nov. 08. 20:45

Csípős őrölt paprikát találtatok már? Én tudok vinni, ha szükséges. Eredeti kalocsai, ólommentes.
gyurma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gyurma » 2003. nov. 08. 20:37

Csákány! jó lesz a vadabbik, kb.7-8 kg elég, meg egy 3 kiló csöves csont(borda). Ekkora mennyiség már bőven betakarja az igényeket. Tényleg mit akarunk mi, új tűzoltóságot létrehozni ennyi emberrel. A héten beszéltük DÖTÉvel, hogy amennyien ot leszünk, abból két kerületi váltást ki lehetne adni.
L_Jani
Szerkesztő
Kapcsolat:

krumpli

Hozzászólás Szerző: L_Jani » 2003. nov. 08. 20:29

Mariann: egy emberre 20-30 dkg krumplit szoktak számolni. Ha kb 50 ember lesz, akkor 10-15 kg kell.
L_Jani
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: L_Jani » 2003. nov. 08. 20:23

gyurma:
A vadhúst én említettem, nem Dánfok. :) Megérdeklődtem, és úgy néz ki, hogy vaddisznót tudnak adni akkorra, de még nem ígérték 100%-ra. Hány kiló kellene belőle? És hány órára kellene odaérnie a húsnak?
Mariann
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: Mariann » 2003. nov. 08. 20:22

Sziasztok

Bocs, hogy elvesződtem, de nem volt időm leülni Internetezni. Természetesen viszem a krumplit, amit felajánlottam. Szerintetek milyen mennyiségre lesz szükség? Hánykor kezdődik a főzés?

Mariann
gyurma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gyurma » 2003. nov. 08. 19:03

Szevasztok Tesók! Egy hét múlva ilyenkor már készen lesz lassan a vacsora. Civil megkaptam az emilt tegnapi dátummal, valószínű a Marst is megjárta az emil. DÖTE a hozzáértők szerint 8 kg kenyérnek elégnek kell lennie, legalábbis az anyósom ezt mondja, Ő sokat dolgozott konyhán. Abban az esetben ha gépesítve leszek a krump- lee kérdés nem probléma, ha meg a céget használom akkor majd valahogy megoldom. A feleségem is már nagyon várja a bulit. Dánfok testvérem nem reagált vad ügyben? Na gyerekek Én már holnaptól koplalok szombatra, ahogy itt a listát láttam lesz mit inni is, hát hogy a kaja milyen lesz azt majd meglátjuk. Szevasztok!(figyelem folyamatosan a topicot)
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2003. nov. 07. 19:30

Sziasztok!

Gyurma: meg van a bogrács a krumplinak. Mariann még mindig nem jelzett vissza, úgyhogy lehet kéne neked hozni azt is ha nem gond! Másik: mennyi kenyeret rendeljek? Szerintem úgy 8 kilónak elégnek kell lennie.
Mindenkinek! Kérem jelezzétek legkésőbb csütörtökig (13-a) a tuti részvételi szándékot! Ez fontos lenne a kalkuláció miatt. Én számolok a jelenlegi állás szerint 45-50 emberrel a biztonság kedvéért!

Üdv!

DÖTE
civil guard

Hozzászólás Szerző: civil guard » 2003. nov. 06. 20:24

Szasztok skacok!

DÖTE! teljesen jogos és nem is várja el ezt senki tőled! amit telcsin beszéltünk azt intézem .

Gyurma ! a hallé szerintem legyen egyszerűen kenyérrel az amúgy is lesz a pöri miatt.

na csá csumi sugárcső
civil guard

gyurma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gyurma » 2003. nov. 06. 19:55

Dánfok, ha tudsz szerezni vadat, hozzad, és ha tudsz hozzá szerezni vadcsontot, azt is hozhatsz. Ha van csont a vadhoz, akár csirkével is össze lehet főzni. Azonnal írjál, ha biztosat tusz mondani. Köszönöm a segítséget kukac ügyben. Hívhatsz is bármikor:06-30-317-2972
Szevasztok!Civil megkaptam az emileket, de Tőled nem jött semmi, valószinű elkeveredett az éterben, most beszéltem Dötével, akivel mint kiderült eggyütt jártam a 40 órásra. A halhoz legyen-é tészta vagy olaszosan kenyérrel esszük?????????????????????????
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2003. nov. 06. 19:01

Dánfok!

Köszönjük a népköztársaság nevében! A babot nem vállalom, mert az asszony reggelre megfullad. Légzőt meg nem tartok otthon!

Üdv!

DÖTE
Dánfok-22
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dánfok-22 » 2003. nov. 06. 18:47

Nem múlhat 200-ft on a buli sorsa.

DÖTE:
"Ne törődjél semmivel,
egyél babot kiflivel !" :wink:

Utánnanézek mit tudnék még zsákmányolni a bulihoz.
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2003. nov. 06. 16:18

Jani!

Köszönöm a segítséget. Jobb lenne ha inkább a házi sertésdőgbe szállnál be, mert a vadhúst a házival összekeverni nem biztos, hogy nyerő! Ha pedig külön főzzük meg az plusz bogrács, gázpalack, gázrózsa stb. SZóval nem biztos, hogy nyerő!
Nagyon köszönöm a segítséget!

Üdv!

DÖTE
L_Jani
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: L_Jani » 2003. nov. 06. 16:13

DÖTE:
Lehet tudok szerezni valami vadhúst a közeli vadásztársaságtól. De csak pár napon belül tudok választ adni. Vagy inkább egyforma legyen a hús, és a sertés árába szálljak be?
Ha Mariann nem tud elég krumplit hozni, akkor ahhoz is hozzá tudok járulni pár kilóval.

A 200 Ft szerintem nem gond, sok embernek (például nekem is) az utazás költsége ennek többszörösét teszi majd ki... :D

"hogy mindenki jó szájízzel térjen haza a buli után!"
Ez Gyurmán is múlik! :roll:
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2003. nov. 06. 15:24

Sziasztok!

Gyerekek, van egy kis gond! Kevés lesz a kaja! 6 kiló hal meg 8 kiló hús nem lesz elég! Jelenleg erősen konvergálunk az 50-hez, és ennyi emberre ez a mennyiségű kaja nagyon karcsú lesz!
Kérdés: Ki az aki be tudna szállni hússal? Vagy adott esetben látatlanba megbízik bennem annyira, hogy utólagosan pénzzel beszáll a húsba? Azt sajnos nem tudom bevállalni, hogy az egészet megveszem. Annyira sajnos nem élek jól! :cry:
A másik: most beszéltem a hajó tulajával. Viszakozik, és lehet, hogy csak pénzért adja a helyet. (ez még nem biztos) Lehet, hogy be kellene szállni a bérleti díjba, gyors számolás után fejenként 200 Ft-tal. Ez remélem nem akadály és senki nem mondja vissza emiatt a találkozót!
Ne értsetek félre! Én nem akrok nyerészkedni. Ez nekem mind költség, és nem biztos, hogy egyedül tudom (vagy kell) vállalni ezeket. Nekem fontosabbak a kapcsolatok, és az, hogy mindenki jó szájízzel térjen haza a buli után!
Kérlek benneteket segítsetek ebben!

Üdv!

DÖTE
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2003. nov. 06. 9:16

Rendben! Akkor beszerzek 8 kiló sertésdögöt. Remélem a hal mellé elég lesz. Jó lenne ha Mariann megdobna egy telóval vagy méllel vagy bármivel, hogy áll-e még a krumpli buli!
Fontos kiegészítés! Tegnap kaptam egy telefon a reptéri kollégáktól. Hoznak TV-t, videjót, meg egy filmet amit szeretnének nekünk is megmutatni. Mert repülőgép nem csak a Ferihegyen eshet le! Szerintem biztosan érdekes lesz!

Üdv!

DÖTE
Válasz küldése